Kalorii i prawidłowe odżywianie: Jak znaleźć drogę do szczupłej sylwetki

Zawartość:

Od urodzenia, nasz organizm stale potrzebuje energii, która pochodzi z konsumpcji żywności. Koncentruje się ona w składniki odżywcze żywności, takich jak białka, tłuszcze i węglowodany. Gdy dana osoba ma jeść, energia jest przekształcana i wydany w postaci ciepła, co zwykliśmy nazywać kalorii. W ten sposób jeden wystarczająco kilokaloria do ogrzania litra wody na 1 stopień Celsjusza. Jeśli mówimy o wartości energetycznej każdego składnika w 1 gram białka zawiera około 4 kalorie, a także w 1 gram węglowodanów. A 1 gram tłuszczu, zdaniem naukowców, znacznie więcej kalorii. Dziewięć jednostek. Dlatego tłustych powoduje dodatkowych kilogramów i dodatkowych centymetrów w talii. Ale nie jeść tłuszczu – jest szkodliwe dla organizmu.

load...

W rzeczywistości, wiele z nich nie zna definicji kalorii i kalorii. Wszystko właśnie tutaj. Jedna zawierała 1000 kcal kalorii. I to jest wskazane w kalorie wartości energetycznej produktu, podczas codziennej diecie osoby jest już obliczone kilokalorii. Dlaczego tak? Tak, ponieważ dzień jemy dużo jedzenia. A jeśli obliczyć wartość energetyczną kalorii, można po prostu zgubić się w zerami. Został on następnie przyjść do kcal pomocy. Rozważmy je dużo łatwiej i wyglądać jak one nie są tak groźne ze względu na brak dużej liczby zer.

Metryka równowartość kalorii jest dżul. Z jednej strony może się to wydawać dziwne, że energia i praca są identyfikowane w ten sam sposób. Jednakże, w celu przeprowadzenia pewnych działań, trzeba poświęcić pewną ilość energii, prawda? Im więcej dana osoba ma moc, tym więcej rzeczy można zrobić. Stąd związek. Jeśli mówimy o bardziej precyzyjnej definicji, na 1 kcal = 4.1868 kJ. Oczywiście, w życiu codziennym, niewielu będzie tłumaczyć kilodżuli w kilokalorii. Dlatego w tym artykule będziemy zwracać większą uwagę na prawidłowy system liczenia kalorii, że człowiek potrzebuje do normalnego funkcjonowania.

Z tego, co zależy od zużycia kalorii

Ilość zużywanej energii zależy od wielu czynników: wieku, płci, masy ciała i ludzkiego wzrostu. Również obliczanie kalorii wpływa na klimat, równowagę hormonalną i obraz życia danej osoby. Główna część energii zużytej w reakcji głównej wymienić: aktywność serca, oddychanie, utrzymywania temperatury ciała i metabolizm, jak również od aktywności fizycznej: sportu i pracy fizycznej. Dlatego ważne jest dla ciężkich pełni karmione. Niewystarczające spożycie energii powoduje, że organizm do uzyskania dostępu do rezerw, a wydatki z których nastąpiło zmniejszenie masy ciała. Przeciwnie, nadmiar kalorii są odpowiedzialne za tworzenie się złogów tłuszczowych. Gdzie depozyty tam i nadwaga, zwątpienia, wszelkiego rodzaju chorób.

Nawet jeśli będzie się prawidłowo odżywiać, trzeba nie tylko podnieść diety smak, ale także, aby liczenia posiadające wiedzę kalorii potrzebnych dla ciebie. Do tego są specjalne tabele, które wyraźnie wskazać ilość tłuszczu, białka i węglowodanów zawartych w stu gramach produktu wybranego. Uważa się, że dorośli, którzy prowadzą siedzący tryb życia, 1 kilogram masy ciała powinien wynosić około 40-50 kcal. Człowiek z codziennego ciężkiego wysiłku fizycznego wymagane 70-100 kcal na 1 kilogram masy ciała. I ludzie starsi, według lekarzy, wystarczy tylko 30-35 kalorii na 1 kg. Dzieci są różne. Dwie trzecie wszystkich spożywanych kalorii przez organizm na procesy wzrostu dzieci. Dlatego jeden kilogram masy ciała dziecka potrzebuje około 120-130 kalorii. Jak widać, takie wyliczenie jest dość prosta.

load...

Jak ustalić idealną wagę

Teraz zobaczmy jak określić optymalną wagę? Aby to zrobić, jest bardzo prosta formuła Brock: wzrost minus sto jednostek. Tak więc, jeśli wzrost kobiet wynosi 1 m 75 cm, jego optymalna masa powinna być równa siedemdziesięciu pięciu kilogramów. Dokonaj liczenia kalorii w diecie jest również prosta. Z tego wielowarstwowego 50 kcal pozycji (lub) pożądanej wagi osoby. Pokażemy przykład. Jeśli kobieta powinna ważyć 75 kg, zawartość kalorii z jego jedzenie jest obliczana w następujący sposób: 75 x 50 kcal = 3750 kcal. Powiedzmy, że rzeczywista masa naszego czytelnika to nie 75 a 80 kg. To jest dzień kobiety przyzwyczajeni spożywać około 4000 kcal. Jak ona schudnąć? Wystarczy, aby zmniejszyć spożycie kalorii do 3750, a waga będzie stopniowo wracać do normy.

Tak więc, jeśli masz zamiar stracić kilka dodatkowych kilogramów, należy pamiętać o podstawowej zasadzie: „Nie przesadzaj” W słynnej powieści Amerykanin Robert P. Warren „Wszyscy ludzie króla”, jeden z bohaterów przyznaje, że nie może znieść chude kobiety. Mówią, że lubią makaron w opakowaniu, grzechotka i wstrzyknąć. Oczywiście, ludzie różnią się od spaghetti. Oraz w celu zapewnienia, że ​​różnica ta była bardziej widoczna, musimy spróbować w ogóle zgodne ze środka. Istnieje nieskończenie wiele sposobów, aby schudnąć. Najważniejsze – aby wybrać taki, który jest odpowiedni dla Ciebie, a nie do samoleczenia. Jak udany czy nie przeprowadzać obliczenia kalorii, aż korci, żeby nie wyglądać jasne herbat opakowaniowych do utraty wagi, należy skontaktować się z lekarzem. I to nie chodzi o konsultacji z farmaceutą w aptece. Bo to nie wystarczy, aby przetłumaczyć z języka obcego tytułów składników. Ważne jest, aby przypisać tę samą listę, obliczyć, ile kalorii trzeba was osobiście. I w tym celu może być tylko lekarz.

Jedz mniej – mniej ważyć

Jeśli masz dobre zdrowie i chcą stracić 5-7 kg siebie, korzystać z „diety Shock”. Różnica między nimi a głodu medycznej jest to, że „szok dieta” nadal regularnie jeść. Ale tylko ściśle określony zestaw produktów. Przepisy takie techniki moc, można łatwo znaleźć wiele książek odniesienia na odzyskanie ciała. Przykładem „diet Shock” może służyć jako tzw trybie podzielonego mocy, co jest szczególnie skuteczna. Opiera się ona na zasadzie rozdzielenia różnych kategorii produktów konsumenckich, który pozwala organizmowi lepiej trawić jedzenie.

  • Wersja „szok diecie”:

W poniedziałek zorganizować dzień warzywny, wtorek – mięso, jajka – w środę, czwartek, piątek – mleko – owoce morza, soboty, niedziele – owocowy – jeść, co chcesz. Więc można schudnąć 5-7 kg w ciągu zaledwie trzech tygodni.

Istnieje kilka rodzajów „diet Shock”. Wszystkie one nieznacznie różnić się od siebie i, co do zasady, kalkulacja opiera się na spadek spożycia kalorii lub zmniejszyć płynu dolotowego, tłuszcze i węglowodany. Dlatego też, jeśli zaczniesz z tej metody odchudzania bez konsultacji z lekarzem, wykonaj następujące główne zasady: słuchać reakcji organizmu. Nie kierowania się do choroby z powodu pragnienia, aby szybko pozbyć się nadwagi.

Jeśli wystąpią zawroty głowy i utratę apetytu, jest prawdopodobne, aby „uderzeniowej diety” – nie jest dla ciebie. Należy zapoznać się z bardziej niezawodnych i długotrwałych sposobów. Żyją pod hasłem: „Nie daj się tłuszczu” Schudnąć powoli liczyć kalorii. Pamiętaj: im szybciej organizm stracić zbędne kilogramy, tym łatwiej jest je zyskuje ponownie. Nie zmniejszyć liczbę posiłków, jeść częściej, ale małe porcje. Gdy organizm jest głodny, wytwarza toksyny. Mniej słodycze, konserwy, sól i alkohol (kieliszek wina – to jest 100 kalorii)! Pij sok rano i nie dopchać noc. Wysoka aktywność układu trawiennego okresu – od 12 do 17 godzin.

Trening fizyczny codziennie

I, co najważniejsze, bez wychowania fizycznego nie można zrobić. Można wybrać co chcesz: aerobik, lub formowaniu, fitness lub gimnastyki w telewizji, jogi lub tańca. Wszystkie z nich mają na celu poprawę ciała i różnią się jedynie w podejściu. Ale dostępności innych – zwykła rano (dzień, wieczorem, jak chcesz) gimnastyki. Dziesięć minut ćwiczeń każdego dnia, i eleganckie formy, który podałeś.

Nie mów tylko, że twój styl życia nie pozwala radzić sobie z nimi. Jeśli masz dzień znaleziono dziesięć minut ładowania, albo nie chcą jeść mniej, a potem winę nie jest sposobem na życie, a zwykłe lenistwo. To jest tylko w bajkach wspaniałe bajki rozwiązać problemy z jednym pociągnięciem czarodziejskiej różdżki. W życiu, trzeba ciężko pracować, aby osiągnąć pożądany cel.

load...