Kalendarz rozwoju w wieku siedmiu miesięcy

Zawartość:

W wieku siedmiu miesięcy, dziecko dopiero zaczyna poznawać świat, ale to już jest bardzo aktywna. Potrafi zrozumieć znaczenie niektórych słów, aby wykonać uchwyty bezpieczeństwa ruchu dla równowagi, umieścić małe przedmioty w dużych gestural odtwarzania różnych gier, takich jak „Ladushki”. Ponadto, jest już dobrze trzyma głowę, leżąc na brzuchu; On unosi tułów, spoczywającej na rozpostartymi ramionami i przesunięcie punktu ciężkości z jednego do drugiego; łatwo przewraca się na wznak z brzucha i pleców, i stoi pewnie przecina o wsparcie, zaczyna uczyć się na własną rękę, aby usiąść i indeksowania. I muszę powiedzieć, że w tym wieku dzieci mają silne przywiązanie emocjonalne do matki i strach przed rozstanie z nim.
Powrót do spisu treści

load...

Kalendarz rozwoju fizycznego siedmiu miesięcy dziecko

Rozwój dziecka w 7 miesięcy towarzyszy wzrost ryzyka z nich różnego rodzaju urazów. Wynika to z faktu, że w tym czasie stara się poszerzyć granice już znany mu świat i dowiedzieć się o nim jak najwięcej.

Jest w siedmiu miesięcy, dzieci zaczynają aktywnie zwiedzanie okolicznych obiektów, przeglądać je, po omacku, próbując spróbować i przetestować siłę.

Nie ma potrzeby, aby utrzymać ją, ale należy dbać o to w rękach swojego dziecka nie natknąć niebezpiecznych przedmiotów, które mogą mu zaszkodzić.

W siódmym miesiącu życia dziecka dodaje około 600 g wagi i 12 cm wysokości. Teraz te dane są przeciętnie 7,6 do 8,1 kg, a 68-72 cm. Ponadto, pół centymetra zwiększona obwód głowy i klatki piersiowej. Zaleca matki, od pierwszych miesięcy po urodzeniu swojego dziecka, aby mieć specjalny an_1z, w którym będą świętować głównych wskaźników rozwoju fizycznego. Ten an_1z nie tylko pomóc w zapamiętaniu co okruchy był twój syn lub córka, ale także o to, by rozwój dziecka był stopniowy, a sposób, w jaki powinien.

load...

W siedmiu miesiącach dzieci stają się silne mięśnie pleców i szyi, co w konsekwencji zwiększa mobilność. Teraz dziecko ma być obserwował uważnie, zwłaszcza kiedy jest na stole łóżko lub zmienia, gdyż może łatwo przewrócić i spaść. Wzmocnione i mięśnie nóg. Zabierz dziecko za rękę i położył ją na podłodze. Więc będzie on nauczyć się być pewny siebie i stawiają pierwsze kroki. W związku z rosnącym koordynacji ruchów ramion, dziecko może łatwo nauczyć się uchwycić cały palm małych obiektów. To się nazywa dłoniowo chwyt.

W tym samym wieku zaczynają ciąć zębów mlecznych. Aż do pierwszego roku życia dziecka, co do zasady, ma już cztery szczelinową ząb. Ale nie martw się, jeśli zauważysz, że są one powoli się pojawiać. Opóźnienie sześciu miesięcy lub mniej, to jest naturalne i nie prowadzi do tragicznych konsekwencji. Ponadto, chłopcy zaczynają wyciąć zęby później niż dziewczynek.


Powrót do spisu treści

Umysłowy, emocjonalny i intelektualny rozwój dziecka

Opracowanie an_1za wynika, że ​​w ciągu siedmiu miesięcy, dziecko już reaguje na inne dźwięki, hałas, własnym imieniu. Sam zaczyna imitować niektóre dźwięki mogą zrobić kilka dźwięków na wydechu, rozumie wskazówek głosowych, obsługiwanego za pomocą gestów, emotes. Pojawienie się kogoś z rodziny sprawia, że ​​uśmiech, bełkot. Dziecko próbuje powiedzieć niektóre sylaby „ma”, „pa”, „ba”, „de”.

Ważną zmianą w rozwoju siedem miesięcy dziecko – pojawienie się pamięci długoterminowej. Zaczynają rozróżniać znane przedmioty, krewnych i obcych. Jest to często można zaobserwować lęk przed obcymi. Dziecko po prostu nie wie, czego się spodziewać od nich, i przestraszony. Jednak warto zauważyć, że mama lub tata załatwił przyjaznego nieznajomego, a on natychmiast zapomina o swojej początkowej reakcji.

Dziecko odkrywa swoje ciało, znajduje się w lustrze. Ale zdjęcie każde inne dziecko może brać na własną rękę. Dowiaduje się skupić, jest zainteresowany w małych rzeczach, szczegóły. Wszystkie jego działania są dość znaczące. Nawet jeśli dziecko wydaje się być po prostu dotykając ściany lub zabawkę, on rzeczywiście stara się zapamiętać dźwięk i nauczyć się konsekwencji swoich działań.

W wieku siedmiu miesięcy, można zobaczyć pierwsze przejawy gniewu. Dziecko będzie krzyczeć, żądając, aby go odebrać, albo aby uzyskać pożądany zabawki. On także zaczyna działać w górę, gdy zajmie w ręce niewłaściwych ludzi, do których prosił, czy też go nie da, co spodziewał się otrzymać. Oddawać swoje zachcianki nie jest konieczne. Dziecko jest już w stanie odróżnić „możliwe” i „niemożliwe”, a jeśli mają, aby Twoje dziecko bardziej potulny w przyszłości, to jest to idealny czas, aby rozwijać swój złożenie przed wprowadzeniem zakazu. Nie krzyczeć lub podnieść głos, mówić spokojnie, ale pewnie i mocno.
Powrót do spisu treści

Moje codzienne dla dzieci w siedem miesięcy, jedzenia i snu

Dzienna rutyna każdego dziecka może być indywidualnie i zależy od jego własnego biorytmu i karmienia. Często jedzenie dziecko decyduje o jego tryb uśpienia. Łączna liczba godzin przeznaczonych na sen dziecka siedmiu miesięcy, począwszy od dnia 14 do 15 dziennie, a dzieci zazwyczaj nie spać dłużej niż siedem godzin. Przestrzeganie snu niezbędnego do regulowania umiejętności prawidłowego snu. Sen powinien trwać 10-11 godzin dziennie – 3 razy w ciągu 1,5 godziny. Staraj się spać i karmienia dziecka odbyło się codziennie w tym samym czasie. To pozbawi go o problemach, takich jak sen i trawienie.

Moc siedem miesięcy dziecko ma pięć karmienia co cztery godziny. C 7,5 miesięcy puree można dodać ¼ gotowane żółtko. Posiłku może być 1-4 łyżeczki twarogu, kruszone smoothie owoców lub mleka. Twaróg może być udzielona w formie i pieczone. Stopniowo niech dziecko spróbować chleba, herbatników, sos rybny, ser, mięso (sos mięsny). W tym ostatnim zawiera białko i żelazo, które wchłaniane 20% większą, niż znajduje się w warzywach. Odżywianie – ważnym elementem rozwoju dziecka, więc dać mu należytej uwagi.


Powrót do spisu treści

Gry edukacyjne i szkoleniowe dziecko siedmiu miesięcy

Równie ważnym aspektem niż pokarm, rozwijają się zajęcia z dzieckiem. Im więcej płacisz, tym razem, tym bardziej aktywnie będzie rozwijać swoje dziecko. Nie należy oczekiwać, że był gotów rozpocząć szkolenie i będzie powtarzać swoje działania, ale dołączyć maksymalnie wytrwałości i cierpliwości w celu skorzystania ze swoich klas.

Aby to zrobić, można użyć żadnych gestowych gier, które rozwijają zdolności motoryczne i koordynację ruchów ( „Sroka złodziejka”, „Ladushki”). Niech dziecko zacznie zbierać piramidę, aby rozwijać zabawki edukacyjne z przyciskami do zmiany drobne przedmioty z jednego wiadra do drugiego. W ciągu siedmiu miesięcy dzieci dobrze reagują na grze skecze, role-playing. Leżał z nim zabawki do łóżka, karmić je. W tym przypadku, oczyścić swoje imię, niech cechy (duże, małe, niebieskie, okrągłe, etc.). W miarę możliwości komunikowania się z dzieckiem. Powiedzieć słowa powoli i wyraźnie wskazują na którym stoją. Opisać swoje działania.

Angażować się w rozwój fizyczny dziecka. Triki i sztuczki uczynić go bardziej poruszać, pełzać, Crouch i wstać. Naucz go do podejmowania decyzji. Na przykład, niech ją w rękach dwóch zabawek, po jednym w każdej ręce, a następnie zaoferować jedną trzecią. Spowoduje to, że mu wstyd, bo nie rozumie, w jaki sposób podjąć kolejną zabawkę, gdy dwie ręce są zajęte, ale potem nauczyć się uwolnić jedną z nich i przenosić obiekty z jednej strony.

Nie martw się, jeśli dziecko traci zainteresowanie grą. Oznacza to, że jest zmęczony i potrzebuje czasu na odpoczynek. Po krótkiej przerwie lub spać będziesz znowu kontynuować studia. Pozwól dziecku na oglądanie swoich rówieśników i innych dzieci dołączyć swoją grę. Pokazać mu jasne obrazy zwierząt, ptaków, artykułów gospodarstwa domowego, zabawek.

Jeśli zauważysz, że dziecko zatrzymał się w lustrze i zajęty studia samego siebie, aby go dołączyć. Niech uważa pan mu zabawkę, że w porównaniu jej obecny i jej odbicie pokazać. Dzieci zainteresowany, aby dowiedzieć się wszystkiego, co widzą i znaleźć to, co jest ukryte przed nimi. Skręć muzyczną zabawkę i ukryć go pod poduszką lub kocem. Dziecko z pewnością starają się ją odnaleźć.

Grać z dzieckiem może być nawet podczas zwykłych codziennych czynności. Na przykład podczas kąpieli mu nierozerwalny kielich, który byłby w stanie zebrać wody i wypić. Więc on stopniowo uczą się pić z kubka bez rozlania cieczy na siebie. I rzucać w wannie kilka zabawek i za każdym razem dziecko weźmie jednego z nich, zadzwoń do niej i powiedz mu historię o tym charakterze. Nie martw się, on nadal nie rozumie cię całkowicie i skupia się na swoich słów. W każdym razie byłoby dobrze mu zrobi. Rozpocząć czytanie dziecku bajkę, dołączając go do tego zawodu. Niech zobaczy obraz, dotknij strona odwraca je.


Powrót do spisu treści

Jak określić stopień rozwoju dziecka w siedmiu miesięcy?

Istnieje kilka prostych ćwiczeń, które pomogą zrozumieć, w jaki sposób rozwój umiejętności dziecka. Aby rozpocząć, należy poprosić go, gdzie mama, tata, brat, niedźwiedź, kaczki. Dziecko ma odwrócić głowę na bok obiektu można określić, o ile, oczywiście, jest on dobrze mu znane. Zapytaj go dotknąć swój nos, usta i oczy. Jeśli jest źle rozróżnia części twarzy, co jest całkiem normalne, powiedz mu, wskazując palcem na prawo. Umieścić swoje dziecko na brzuchu i rzucać w pieluchy na głowie lub szalik. W normalnym rozwoju, szybko uwalnia się od niej, bez konieczności zmiany jego pozycji.

Jeśli zauważysz, że twoje dziecko jest zainteresowany jakimś przedmiotem, należy przyjąć ją i trzymać na dystans od niego. Kid próbuje dotrzeć do tego tematu, i dostać to, uśmiech lub pokazać radosne emocje. Zabierz dziecko w ramiona i powoli wirowały wokół kolorowe zabawek lub ekranu za pomocą dołączonego kreskówek. Będzie się starał, aby nie pozwolić wizerunku rodzaju i starają się śledzić jego oczach.

Zostań swoim łóżeczku, ale nie reaguje na dziecko, uniknąć spotkania z nim skrócie lub kontaktu werbalnego. Następnie będzie starał się zwrócić na siebie uwagę, by cię dosięgnąć, aby mówić do was poprzez dźwięki. Nawiasem mówiąc, jeśli on ma zwyczaj wyrzucić z łóżka wszystkie zabawki i przedmioty, jest również oznaką prawidłowego rozwoju.

I wreszcie należy pamiętać, że wszystkie dzieci są wyjątkowe i pokazać swoją osobowość od najmłodszych lat. Nie martw się, jeśli dziecko nie jest w stanie robić to, co robią inni siedem-miesięcznych dzieci. Lepiej spojrzeć, może on robi coś, co nie jest w stanie odpocząć. A kiedy widzisz, że twoje dziecko ma coś nie działa, być cierpliwym, trzeba się tego nauczyć, a ty, z kolei, może pomóc.

load...