Kalendarz księżycowy

Co odróżnia księżycowy kalendarz?

Na świecie istnieje kilka różnych rodzajów kalendarzy. Kalendarz definiuje kilka okresów zgodnie z ruchem ciał niebieskich, takich jak słońce i księżyc.

load...

Kalendarz księżycowy to specjalny rodzaj kalendarza, który opiera się na zasadzie faz satelitarnych – Księżyc. Kalendarze, które koncentrują się na fazach księżyca, pojawiły się dawno temu, w czasach starożytnych.

Wiele różnych źródeł daje dużą ilość dowodów, gdzie po raz pierwszy wpadł na kalendarzu księżycowym. W jednej z wersji z pierwszych w kalendarzu światowym, na podstawie faz księżyca, został wynaleziony w ziemie, co jest teraz Irak – Mezopotamia. Starożytni Sumerowie w trzecim tysiącleciu pne zaczęli używać Księżyc jako środek tymczasowy.

Ale dociekliwy umysły naukowców do dziś nie zaspokojony, i nadal szukać odpowiedzi na główne pytanie: „Kto i kiedy był twórcą tego wspaniałego wynalazku, jak Kalendarz księżycowy?” i budować różne wersje i domysły na ten temat. Ale w zgodnej opinii: kalendarz księżycowy nadal był pierwszy. Fazy ​​Księżyca jest bardzo prosta i po prostu oglądać. Dlatego starożytni Chińczycy, Żydzi, Babilończycy i Grecy stosowany jest kalendarz księżyca.

Co było powodem przejścia z kalendarza księżycowego do słonecznej?

Dawno, dawno temu, ludzie byli głównie koczowniczy, nie utrzymujące się długo w jednym miejscu. Z biegiem czasu, nastąpił podział na nomadów i rolników. Te ostatnie osiadły. Aby prawidłowo dbać o ziemię i uzyskać dobry plon, trzeba zwrócić uwagę na cały sezon. Po tym wszystkim, ważne jest dla rolnika słoneczne ciepło i światło. To wtedy kalendarz słoneczny i księżycowy wymienić. Teraz prawie wszystkie główne kalendarz oparty na fazach słońcu wyjątkiem muzułmanina, który jest całkowicie oparte na Księżycu.

load...

Kalendarze starożytnej Rosji

Na jaki jest kalendarz używany przez naszych przodków, składa się ona z wielu wersjach i teorii. Historycy twierdzą, że był to kalendarz księżycowo-słoneczny. Wiadomym jest, że w pogańskich i bardzo przesądnych ludzi żyjących kiedyś na tej ziemi, odnaleźć harmonię w ogóle, a co najważniejsze, żyliśmy w harmonii z naturą. Dla naszego klimatu sam księżycowy kalendarz nie był wystarczająco dokładna.

Że wariant kalendarza słonecznego, którego jesteśmy przyzwyczajeni do używania, jest to dość proste w użyciu, gdyż istnieje kilka zasad jednoznacznych. Na przykład, w dzień 24 godziny, nowy dzień zaczyna się punktualnie o 00.00.

Specyfika współczesnego kalendarza słonecznego są pewne nierówności, a mianowicie numer alternatywny dni w każdym miesiącu: jeden – 30 dni, w przyszłym roku – 31 dni. Luty to wyjątek.

W kalendarzu księżycowym, ponieważ nie ma jasnych, wspólny system. On również zmienna jak woda. Księżyc ma największy wpływ jest na wodzie. Zależy od jego położenia przypływy i odpływy.

Jeszcze oficjalnie przyjęty kalendarz nie może być gwarancją, że w rzeczywistości w naturze rzeczy wydarzy się dokładnie zgodnie z zaleceniami w nim. Co do zasady, nowy sezon nie rozpocznie się ściśle w pierwszym dniu. Ciepło może trwać aż do miesięcy zimowych i zimne nie muszą zakończyć się w marcu. Często w marcu jest zimniej niż na przykład w miesiącu styczniu.

Natura – jest zmienny i mobilnych. Jej zmienność są w dużej mierze odzwierciedla dokładnie kalendarz księżycowy. Fakt, że księżycowy kalendarz oddaliła się w tle, nie neguje potężny wpływ tego ciała niebieskiego do Ziemi, naszej natury i naszego życia. Mamy dotkliwie odczuwać zmiany faz księżyca. Dla człowieka jest to bardzo ważne, aby poczuć się częścią natury, jednego podmiotu i zmieniać się wraz z nim, przy jednoczesnym zachowaniu elastyczności.

Ciało człowieka waha się w zależności od fazy księżyca. Zmiana równowagi i wymianę wody w organizmie, co wpływa na ogólne samopoczucie człowieka. Księżyc określa nie tylko fizyczne, ale także stan psychiczny danej osoby.

Zaczynamy zmieniać wewnątrz, co oznacza, że ​​nasz umysł i zachowanie są również uporządkowane. Następujące przepisy, które są podane w kalendarzu księżycowym, osoba dostaje szansę stać się bardziej zdrowe i skuteczne w ogóle. O takie same jak horoskop, kalendarz księżycowy powie, w jakim punkcie jest lepszy do podjęcia aktywnych działań, a na ile – po prostu poczekać. Po tym wszystkim, aby iść do przodu – nie zawsze najlepszym rozwiązaniem, aby osiągnąć cel. Zrozumienie rytmy natury i energia jest tak potężny wpływ na każdego człowieka, pozwala „złapać” falę energii i działają poprawnie.

Kalendarz księżycowy – podstawowe pojęcia:

Księżycowy dzień (dni) – czas księżycowego wschodu do następnego wschodu słońca.

Fazy ​​księżyca – poziom księżycowego światła na niebie, która zmienia się okresowo.

Stan Księżyca:

Rosnąca (młoda) Luna – natomiast na celu zmiany;

Woskowanie (uszkodzony lub starzenia) Moon – w spoczynku i zmniejszenie siły.

Główne wydarzenia są księżyca:

New Moon – czas, kiedy trzy planety (Ziemia, Słońce i Księżyc) są na tej samej prostej.

Full Moon – okres, w którym Księżyc wygląda jak ogromny świecącego dysku. W tym czasie trzy planety są niemal w linii prostej.

Eclipse – zjawisko, w którym jedna planeta (ciało niebieskie) przysłania inne.

load...