Kalanchoe – opieka w domu

Zawartość:

Zapraszamy do zanurzenia się w magicznym i cudownym świecie Kalanchoe – pielęgnacja roślin jest obarczona wieloma niespodziankami, a kwiat nosi niezwykłe właściwości lecznicze. Ponadto Kalanchoe w domu rośnie całkiem dobrze, i łatwość pielęgnacji. Załóżmy, zrozumieć, jak dbać o kalanchoe dobrze razem.

load...

Tropical rodzimy Kalanchoe – co o nim wiemy?

Wśród nielicznych roślin leczniczych warto Wyróżnienie z Kalanchoe – opieka w domu dla niego, na szczęście, jest to możliwe i jest skuteczne. Dodatkowo do celów leczniczych Kalanchoe powodzeniem wykonuje funkcję dekoracyjną i lepiej niż inne kolory domowych.

Kolebką tego niezwykłego kwiatu jest na wyspie Madagaskar, znajduje się w ciepłym rejonie tropikalnym Południowej Afryki. Roślina ta może być w krajach azjatyckich. Do tej pory wśród naukowców frajerów owiane kontrowersji i mgła wygląd Kalanchoe w Polsce.

Na początku 18 wieku, pierwsza wzmianka o kalanchoe w listach roślin leczniczych zostały ustalone. Te odniesienia poluistlevshiye skłoniły naukowców do myślenia, że ​​kwiat został przywieziony na terytorium kraju przez kupców. Jeden z kupców w dzienniku swego okrętu nagrany ciekawą historię o cudownym uzdrowieniu polskiego żeglarza, złego dengi. Ten żeglarz został usunięty ze statku na wyspie u wybrzeży RPA i od lewej do utwardzenia przez mieszkańców. Po 30 dniach na pokładzie statku załadowane towarami wzrosła żeglarza, który w tym czasie był w pełni uzdrowiony od strasznej choroby. W kieszeni był gruboskórny liście magazynu „Kalanchoe” (tłumaczone jako „zdrowie”), który marynarz będzie okresowo żucia w ustach. Jest całkiem możliwe, że ta historia doprowadziła do tego, że cud Kalanchoe jej aktywny hodowla kontynuowana w Polsce. Jeśli kochasz rośliny wewnątrz i na pewno masz Kalanchoe.

load...

Rhode soczyste tropikalne (soczyste), do którego Kalanchoe jest w rodzinie Crassulaceae. Na terenie Polski istnieje „krewni” roślin z rodziny Crassulaceae – Stonecrop, radiogram, młody – ale są one odpowiednio bardziej tolerancyjne w stosunku do naszych warunków klimatycznych, a żaden z tych obiektów nie może konkurować z Kalanchoe ze swoich leczniczych właściwości.

Kalanchoe dekoracyjne pielęgnacja może odbierać zarówno w szklarniach oraz w warunkach mieszkania. Istnieje ponad 100 odmian roślin, a tylko jeden briofillum uważane dekoracyjny, a wraz z tym lekiem. Pozostałe rodzaje tylko powierzchownie przypominają Kalanchoe lek. Ten fakt i zasila debaty na temat tego, czy nie można uznać za roślina lecznicza Kalanchoe. Dla tych, którzy zdecydowali się poważnie rosną na parapecie Kalanchoe narkotyków muszą wiedzieć, że jedyną rośliną, która pomoże przy pierwszych oznakach przeziębienia i innych chorób – jest Kalanchoe pierzaste, którego liście przypominają faktycznie pióra. Aby odnieść sukces w uprawie imigranta z tropików, uważnie opieki kalanchoe i reprodukcji.

Kalanchoe pierzaste ma grube mięsiste łodygi i liście z tej samej strukturze, zaostrzone na końcach. Szlak krawędź arkusza jest pokryta małych kropelek soczyste procesów. Kolor zdrowych roślin są zawsze nasycone światłem zielonym. Jeśli Kalanchoe liść lub łodyga przerwa, przerwa od razu na miejscu, duża ilość soku. W domu, opieka Kalanchoe pierzaste wymaga regularnego, ale roślina nie rośnie wyżej niż 35-50 cm na parapecie. Jeśli roślina otrzymuje specjalne warunki w szklarni, może rosnąć znacznie większe rozmiary.

Struktura warstwy wodonośnej Kalanchoe tkanki, która jest odpowiedzialna za dystrybucję wody, pomaga roślinę do zbierania soku. Liście i łodygi grubości wodoodpornej powleczonej folii, przy czym wilgoć nie paruje i odbywa się wewnątrz. Dzięki tej funkcji z Kalanchoe może przetrwać podczas tropikalnej suszy. Lokalne plemiona stosować Kalanchoe soczyste pędy aby ugasić pragnienie. Nawiasem mówiąc, niektóre rodzaje roślin mają bardzo przyjemny, lekko kwaśny smak, a to może wesprzeć siły strudzonych wędrowców. Ponadto, w chwilach upalne ludzi ciepła potarł skórę sok Kalanchoe w porządku, że nie wysycha.

Ci, którzy zdecydowali się rozwijać leczniczych domy opieki kalanchoe trzeba się nauczyć na własną rękę. Tropikalna roślina lubi dużo światła i ciepła, więc pot z kwiatem muszą być umieszczone na południowej stronie pokoju, lub w dobrze oświetlonym miejscu.

Kalanchoe kwitnienia – reprodukcji. Aby rozwijać nową Kalanchoe, wystarczy na jeden małych dzieci, wyrastające z pnia macierzystego. Dziecko ma małe wymiary i pozostawia owalny lub okrągły kształt. Zazwyczaj cienka łodyga trzyma 1-2 młodych liści, na których brak jest w kształcie kropli przydatki. Dzieci mogą pojawiać się nie tylko dorosłych, ale także w młodych roślinach. Jeśli twoje roślinki osiągnęły 10-15 cm i ma grubych liści na łodydze mocno, to może również oczekiwać potomstwa.

Kalanchoe kwitnienia – pielęgnacja po hodowli. Młode pędy wykorzenić łatwo, ponieważ już niewielka łodyga ukrywa cienkie sznurki korzeniowych. Młodych główką może być bezpiecznie przeniesione do osobnej puli, gdy osiągnie 1-1,5 cm. Okres adaptacji młodych roślin przebiega szybko, w ciągu tygodnia lub dwóch można zobaczyć jej wzrost.

Pierwszych 2-3 tygodni zdeponowanego kiełków należy podlewa się trzy razy w tygodniu, w małych porcjach. Dla zakładu dorosłych wystarczy podlewanie 1-2 razy w tygodniu. Zbyt dużo wody nie jest Kalanchoe korzyść, ponieważ kwiat gromadzi wystarczającą ilość wilgoci w liściach i łodygach. I czy konieczne jest wtedy zastanawiać, dlaczego liście żółkną? Ale rozwiązanie jest proste – po prostu mniej podlewać roślinę.

W Republice Południowej Afryki, Kalanchoe zaczyna kwitnąć pod koniec lata i na początku jesieni zanika, rozkładając bardzo pachnące kwiaty. Jeśli dać pełną opiekę kalanchoe, kwitnienia można zobaczyć w domu. Jednak rzadko osiąga ten cel, więc brak koloru nie powinno cię zdenerwować, ponieważ fakt ten nie ma wpływu na właściwości leczniczych roślin.

Korzystanie zadziwiające właściwości Kalanchoe

Nowoczesna kosmetologia szeroko stosowane właściwości nawilżające roślin w produkcji tonerów nawilżające, płyny i kremy do twarzy i ciała. Współczesna medycyna również przyciąga Kalanchoe do swojej służby jako doskonały środek przeciwbakteryjny. Sok roślin stosuje się do leczenia różnych chorób skóry.

Aborygeni i nadal korzystać z improwizowaną kąpiel z sokiem z Kalanchoe, który w ciągu kilku godzin umieszczone chorych ludzi do ich ciała stały się czyste. Leczenie otarć i tnie sok rośliny daje doskonałe rezultaty, szczególnie wyraźne na osłabionym spowolnionego skóry – dlatego wskazane jest, aby mieć pod ręką Kalanchoe.

Ponadto kalanchoe zawiera składniki mineralne i witaminy (głównie kwas askorbinowy), które mają korzystny wpływ na skórę oraz na ludzkim ciele.

Kalanchoe właściwości bakteriobójcze były znane od czasów starożytnych: roślina pulpa zacierali ręce przed jedzeniem, sok wysmarowane niegojących rany i pęcherze, gdy pierwsze objawy dolegliwości żuć liście. Nowoczesne farmakologię stosuje Kalanchoe do wytwarzania różnych środków przeciwbakteryjnych.

Zakład służy jako część rytuałów kapłanów starożytnych plemion. Aborygeni wierzyli kalanchoe liść symbolem życiodajnych sił natury. Gdy jest sucho, liście były mielone, zostały one wykonane z proszku i wykorzystywane w rytuale palenia. Według legendy, Kalanchoe palenie powoduje deszcz susza wychudzoną ziemi. Kapłani wykorzystali napoje z Kalanchoe leczyć pacjentów. Liście były również w żywności. Dlatego kalanchoe jest niezwykle popularny w swojej ojczyźnie.

Oprócz swoich podstawowych właściwości, Kalanchoe absorbuje w mieszkaniu wszystkie szkodliwe promieniowanie pochodzące z urządzeń elektrycznych. Jest to bardzo przydatne, aby umieścić garnek Kalanchoe blisko ekranu telewizora lub monitora komputerowego. Pochłanianie szkodliwych promieni kwiatu z powrotem nie zwalnia.
Astrologowie wierzą Kalanchoe roślin byki i nowotwory. Kwiat jest dla tych znaków zodiaku rodzaju talizmanu.

Kalanchoe blossfeldiana

Kalanchoe blossfeldiana – kalanchoe blossfeldiana – zstąpił z Madagaskaru. Roślina posiada nagie wysokość slabovetvyaschiysya zespolonego 30 cm. Liście jajowate, zielonego na krawędzi, z czerwonym granicy, karbowany. Pomarańczowy, czerwony, żółty lub różowe kwiaty o średnicy 1 cm, są gromadzone w baldaszkowaty wierzchołkowych pąków. Świetnym rozwiązaniem dla dzieci i gabinetów zabiegowych, biurze, gdzie jasne pąki daje dobre samopoczucie i podnieść ton. Przytulne atmosfera sprawi małym krzewy kwitnące przytulna atmosfera letnie notatki.

Kalanchoe opieka blossfeldiana. Zakład jest zaprojektowany do lekkich pomieszczeń, łatwo niesie deficyt wilgoci. Kwitnące kalanchoe blossfeldiana w ciągu kilku tygodni, a następnie zniknął kwiatostany muszą być usunięte, a kwiat uporządkowane w chłodnym miejscu i zostawić na miesiąc bez podlewania. Wtedy roślina jest przeszczepione i przeniesiony do miejsca z dobrym oświetleniem.

Zachód lub okno na wschód – najlepsze miejsce w okresie od wiosny do jesieni, z obfitego podlewania, ponieważ suche, ale na południowym oknie kalanchoe blossfeldiana lepiej narazić zimę, zapewniając w tym czasie jest umiarkowane podlewanie. Silne światło słoneczne może powodować zaczerwienienie liści. Należy odprowadzanie do gruntu. Kalanchoe blossfeldiana transplantacji przeprowadza się każdej wiosny. Kalanchoe lato blossfeldiana wymaga karmienia, zwłaszcza gdy zaczynają rosnąć nowe pędy do góry opatrunek może nawóz dla kaktusów.

Kalanchoe blossfeldiana – reprodukcji. Roślina jest rozprzestrzeniane za pomocą wycięć, jak liścia i łodygi. Przed posadzeniem sadzonki wyschnięcia na dzień lub dwa, a następnie uważnie śledzić podlewania.
Pielęgnacja kalanchoe po kwitnieniu. Zwykle po kwitnieniu kalanchoe lub odrzucane, lub w lewo do następnego sezonu. Aby ponownie rośliny zakwitły, w ciągu 30 dni to konieczne sztucznego zmniejszenia godzin dziennych 8-12 godzin. Im więcej światła roślina otrzymuje w okresie wzrostu, tym jaśniejszy będzie jej kwiaty. Aby uzyskać zwarty i gęsty krzew, trzeba je sadzić w wiosennych sadzonek wierzchołkowych, aw lipcu do skorzystania z popędzić do zwiększenia rozgałęzienia i krzewienia.

Kalanchoe Calandiva

Dekoracyjne i kwitnących odmian Kalanchoe Calandiva został specjalnie usunięty z kalanchoe blossfeldiana. Zakład różni się od swojego poprzednika, małej wielkości, krótkich szypułek i ogromnej liczby różnych kolorach. Jeśli opieka Kalanchoe Calandiva staje się pełna, jej rozkwit może trwać przez około sześć miesięcy.

Kalanchoe Calandiva mix opieki. Podobnie jak w przypadku wszystkich Gruboszowate roślina woli być jasne pokoje z wystarczającą ilością światła słonecznego. W okresie aktywnego wzrostu Kalanchoe wymaga umiarkowanego podlewania. W zimie temperatura nie powinna być niższa od 15-12 ° C. W lecie Kalanchoe Calandiva karmione dwa razy w miesiącu nawozem dla kaktusów. Po kwitnieniu roślina jest usuwana przez miesiąc w cieniu, przy jednoczesnym ograniczeniu podlewania. Po okresie spoczynku roślin jest ponownie umieścić na światło i nadal podlewania – po pewnym czasie ponownego kwitnienia.

Kalanchoe Calandiva – reprodukcji. Podobnie jak inne rodzaje Kalanchoe gatunek ten ras macierzystych i sadzonki liściowe.

Kalanchoe Calandiva – przeszczep. Tradycyjnie, rośliny są przesadzane co roku na wiosnę.

ŻYWORÓDKA DAIGREMONTA

ŻYWORÓDKA DAIGREMONTA – Madagaskar gatunki wprowadzone do kultury europejskiej od 1925 roku. Zakład może osiągnąć wysokość 50 cm, a liście mają długość do 20 cm. Liście roślin mają wąski kształt trójkątny lub uzkoyaytsevidnoy, mięsiste, pomalowanej na szaro-zielony kolor, na dole mają purpurowe plamy, które momenty są utworzone wzdłuż głównej żyły. Rozmnażanie z sadzonek Kalanchoe w przypadku ŻYWORÓDKA DAIGREMONTA jest spóźniona. Krawędzie liści z ząbkowanymi pąków potomstwa, z którego dziecko może uprawiać rośliny z korzeniami. Liściaste pędy natychmiast zakorzenić i cykl nowych procesów potomnych jest powtarzany.

ŻYWORÓDKA DAIGREMONTA – opieka. Roślina nie jest wymagająca wystarczająco dbać. Główne zalecenia wszystkich głównych rodzajów Kalanchoe można dodać, że ŻYWORÓDKA DAIGREMONTA kocha normalnej temperaturze pokojowej i światła otoczenia. Roślina najlepiej sadzić w gliniastej glebie, przeznaczone dla roślin doniczkowych. Repot każdy wiosenny kwiat w doniczce większe. Z reguły po osiągnięciu 38 cm wysoki kwiat pielęgnacja kalanchoe nie jest już potrzebny, ponieważ traci swoją atrakcyjność i, co do zasady, jest aktualizowany.

Kalanchoe Rosalina

Zakład nie różni się zbytnio od swoich odpowiedników – blossfeldiana kalanchoe i Calandiva. Kwiat osiąga niewielki wzrost, i ma liczne kwiatostany, które są bardziej delikatne odcienie pastelowe kolory.

Kalanchoe Rosalina – opieka. Roślina lubi światło, preferuje podlewania raz na dwa tygodnie – często podlewane bynajmniej niemożliwe. Dzięki starannej pielęgnacji kwitną w 8-10 tygodni.

Kalanchoe karbowany

Wieloletnia roślina w formie krzewinki, dolna część odrevesnevaet macierzystych. Liście są mięsiste, grube, eliptyczne kursy z miast na krawędzi. Koniuszka kwiatostan kwitną pomarańczowe lub żółte kwiaty. Jeśli Kalanchoe opieka karbowany jest właściwa opieka dla wielu sukulentów, która może osiągnąć wysokość 180 cm!

Sok z łodyg i liści tej rośliny są używane w leczeniu otwartych ran i oparzeń. Ekstrakt pochodzący z liści, z powodzeniem wykorzystane jako biostymulator leczenia skórnych przetoki, ran i owrzodzeń. Najpierw surowiec jest wypełniona wrzącą wodą (1: 5) i aby go nalewki w łaźni wodnej przez 15-20 minut. Napięte infuzji pół odparowano i zastosowano do wytwarzania maści o działaniu przeciwzapalnym. Maści na bazie ekstraktu Kalanchoe karbowany leczyć rany i zarośla martwą tkankę. Bakteriobójcze właściwości tej rośliny są używane w kosmetyce.

Kalanchoe frotte

Kalanchoe Terry jest charakterystyczny tylko dla niego ciemnozielone owalne liście i kwiatostany frotte tekstury z jasnym różowym kolorze.

Kalanchoe frotte – opieka. Roślina lubi jasnym świetle otoczenia. Temperatura latem jest wahać się w temperaturze 20-22 ° C, a w zimie nie przekracza 17 ° C kwiat lato wymaga umiarkowanego podlewania, a zimą – zawartość w chłodny bez podlewania. Kalanchoe Terry nie wymaga oprysków, ale z kwiatem muszą być regularnie wietrzyć pomieszczenie. Przeszczep Kalanchoe wykonane w razie potrzeby. Propagowane sadzonki kwiatów i roślin zależnych.

Przesadzania Kalanchoe

Wstępie, że przeszczepianie kwitnienia kalanchoe nie jest pożądane, to lepiej, aby wszystkie procedury Pod koniec kwitnienia.

Jak przeszczepić Kalanchoe? Kalanchoe są przesadzane każdej wiosny. Aby rozpocząć przygotowanie „w prawo” Etap 1 część próchnicy miesza się z 1 części liścia, 1 części torfu ziemi, 1 część wiórów cegły i 1 część piasku. To nie będzie zbędna, aby dodać do gleby do przesadzania kawałki brzozy węglach. Następnie wyciągnij starą roślinę z korzeniem z ziemi, upewniając się, że system korzeniowy pozostaje nienaruszona, a przeszczepione do garnka większej objętości.

Choroba stanowi Kalanchoe

Często zdarza się, że w doniczkowej pielęgnacji roślin kalanchoe jest źle. W tym przypadku, roślina zaczyna cierpieć. Możemy określić, na jakiej podstawie, że w Kalanchoe Opieki źle?

  1. Liście spadają. Oznacza to, że kwiaty nie mają wystarczająco dużo jedzenia.
  2. Kalanchoe pozostawia trochę żółty, dolne liście opadają. Powodem takiego zachowania roślin – brak oświetlenia.
  3. Żadne kwitną, pomimo faktu, że liście są soczyste i zdrowe. Wyniki nadmiar nawozów na tym, że roślina zaczyna zachowywać się w podobny sposób.
  4. Na liście były czarne plamy. Oznacza to, że doświadczają Kalanchoe niskiej temperatury i nadmiaru wilgoci.

Należy również pamiętać, biorąc odpowiedzialność za Kalanchoe, o możliwości pojawienia się chorób i szkodników. W bardzo zimnym i wilgotnym środowisku roślina jest dotknięte przez pleśń. Z drugiej strony, gdy stosuje się nadmiar wilgoci i ciepła, może pojawić się na Kalanchoe pleśni.

W tym artykule staraliśmy się odkryć wam tajemnice, jak dbać o mieszance kalanchoe. Dlatego konieczne jest, aby ciężko pracować, aby rozwijać się na własnym oknie, tropikalnym zdumieniem.

load...