Kalanchoe blossfeldiana – podnoszenie i opieki w domu

Zawartość:

Wielu niedoświadczonych ludzi ogrodnictwo kalanchoe kwiat jest związany z domu, mają właściwości lecznicze i nie są bardzo dekoracyjne. Tymczasem ten houseplant przedstawiony nie jest jedynym rodzajem że kiedyś zobaczyć na parapetach w domach naszych babć. Są wśród pięknych okazów Kalanchoe i kwiatowych, które dziś stały się bardzo popularne. A wśród nich blossfeldiana kalanchoe, które można kupić w prawie każdej kwiaciarni.

load...

Jednak kupując w sklepie lub otrzymał dar ten kwiat, nie każdy może utrzymać ją przez dłuższy czas i czekać do ponownego kwitnienia. I jest to, że uprawiane w szklarniach rośliny doniczkowe, które następnie są oferowane do sprzedaży, są przedmiotem szczególnego traktowania. Po pierwsze, zakład zapewniają specjalny tryb lekki, soczysty promuje kwitnienie, a po drugie, jest ona traktowana ze stymulatorów wzrostu. W środowisku domowym, aby utworzyć jeden kwiat podobnych warunkach jest bardzo trudne. Dlatego po kwitnieniu kalanchoe wkrótce umiera, a garnek z zakładu trafia do kosza.

I to pomimo faktu, że kalanchoe blossfeldiana uważane za rośliny niskiej konserwacyjnych, które nie wymagają szczególnej troski i specjalnych warunków przetrzymywania. Niewiele osób wie, że podczas przesadzania i właściwej pielęgnacji jest to możliwe, aby utrzymać kwiat i nawet pomnożyć przez coraz nowe, dostosowane do warunków panujących w pomieszczeniu przypadkach. Jak to zrobić i że jest to Houseplant, a my postaramy się dowiedzieć.

Opis biologiczny

Kalanchoe blossfeldiana pierwotnie z wyspy Madagaskar. Jest to bylina należąca do sukulentów i reprezentowane przez ponad dwieście gatunków. Kwiat rośnie mały kompaktowy krzew wysokości około trzydziestu centymetrów. Jego mięsiste ciemnozielone liście z gładką błyszczącą powierzchnię, marginesy karbowany i czerwonawym granicy. Liście są małe, jajowate, osiągając długość siedmiu centymetrów, zebrane w rozetę.

load...

Nad rozeta liści rosnąć wystarczająco długie łodygi kwiatowe zwieńczone bujny bukiet małych kwiatów rurkowych, które są w kwiatostan może istnieje ponad sześćdziesięciu. Kwiaty w różnych rodzajach kalanchoe blossfeldiana są białe, pomarańczowy, czerwony, żółty, fioletowy lub różowy. Istnieją odmiany o prostych i podwójnych kwiatów.

Kwitnienie soczyste pokój ciągły: od wiosny do jesieni. Od czasu trwania i częstotliwości kwitnienia, jak również na rozwój zakładce roślin i pąki wpływa na czas trwania światła dziennego. Ten krótki czas letni zapewnia wspaniały i regularnego kwitnienia tej rośliny. I to jest chyba jedyną cechą kwiatem wewnątrz pomieszczeń. We wszystkich innych aspektach, jest skromny: to nie wymaga szczególnej opieki i specjalnie stworzone warunki przetrzymywania. Należy pamiętać, że oprócz efektu dekoracyjnego to soczyste ma również właściwości lecznicze, a także inne gatunki Kalanchoe.

Pielęgnacja roślin

Stając się właścicielem tego pięknego kwiatu pokoju, trzeba najpierw znaleźć odpowiednie miejsce dla niego. Najlepiej jest Kalanchoe poczują na parapecie południowych, wschodnich i zachodnich okien. A na południowym oknie zakładu mają być przeniesione w zimie. Wiosną i latem pokój kwiat czuje się świetnie i na zewnątrz, dzięki czemu można bezpiecznie dotrzeć do balkon, taras lub ogród. Tylko nie zapomnij pritenyat nim od bezpośredniego słońca, sukulenty nie tolerują jasnym świetle słonecznym. Jeśli roślina jest w pokoju, pomieszczenie musi być okresowo wietrzenie w tym okresie.

Do sadzenia i przesadzania Kalanchoe Pick up mały donica. Idealnie powinno być nawet trochę ciasne roślin. Gleba powinna być dobrze osuszone i podjąć niezbędne piaskiem. Podlewanie wiosną i jesienią obfity, czekając na wysuszenie gleby oraz ograniczyć podlewanie zimą. Kalanchoe nie wymaga oprysków i nawilżania powietrza w pobliżu kwiat, jak mięsiste liście tej rośliny są dobrze zatrzymuje wilgoć.

Na początku okresu aktywności Kalanchoe jest konieczna do podawania złożonych nawozów mineralnych. Karmienie odbywa się dwa razy w miesiącu, a kończy się pojawieniem się pierwszych kwiatów. W lecie, należy poluzować gleby w doniczce z kwiatem i zrobić to co najmniej dwa razy w tygodniu.

Po okres kwitnienia roślin przechodzi w stadium spoczynku i wymaga nieco uwagi inne niż w okresie czuwania. W tym czasie trzeba usunąć wszystkie łodygi kwiatowe, przenieść naczynie z kwiatem w cieniu (ale nie ciemności!) Miejsce i podlewać bardzo oszczędnie. I w pierwszym miesiącu po zakończeniu kwitnienia kalanchoe podlewane dość rzadkie. W drugim okresie miesiące odpoczynku, przenieść garnek do jasnym parapecie i podlewać umiarkowanie, ale regularnie. Ważne jest, aby pamiętać, że o każdej porze roku Kalanchoe nie toleruje stojącej wody w glebie. W związku z tym, po podlaniu należy wytrzeć dna garnka i patelni.

Prawidłowa pielęgnacja tych roślin zawierają roczne przeszczepu. Wraz z początkiem wiosny kwiat z grudki ziemi jest konieczne, aby przejechać nową średnicę doniczka o kilka centymetrów więcej niż wcześniej. Jeżeli jednak przed przeładunku można zauważyć czerwone lub żółte liście, oznaki zgnilizny korzeni lub niszczenia szkodników roślin, musi być przeniesione do nowej doniczki gleby. Gdy ziemia ta jest całkowicie usuwany z korzeni, cięcie lub suszone gnijące części korzenia i zastąpiono odwadnianie. Zacząć karmić roślina może po trzech do czterech tygodni po przeszczepie.

Reprodukcja

Wszelkiego rodzaju Kalanchoe jest łatwo odtworzyć w domu. Powielanie spędzić sadzonek liściastych, nowe procesy i metody łodygi. Najprostszym sposobem, aby uzyskać nowe kopie tej rośliny za pomocą sadzonek macierzystych. Powielanie tą metodą jest następujący.

Rośliny dorosłe wyciąć kilka młode pędy o długości od dziesięciu do piętnastu centymetrów. Konieczne jest, aby wziąć łodygi z parzystą liczbą pełnoekranowych – dwa lub cztery. Sadzonki są wycinane ostrym nożem, ostrze wstępnie zdezynfekowane. Od dołu łodygi cięte liście delikatnie usunięto, a suszy cięcia, pozostawiając przeszczepu na powietrzu w ciągu dwóch godzin.

Następnie łodygi sadzone w ziemi doniczkowej torfu i wilgotnym piaskiem, rozsady zakopane pięć centymetrów. Ziemia wokół sadzonek zagęszczony, a sadzonka nie jest siedliskiem – w miniparnichkah kalanchoe nie jest potrzebne. Należy jednak zapewnić młodych roślin stałą temperaturę (około 25 stopni) i regularne, ale umiarkowane podlewanie. Konieczne jest również, aby chronić nowo posadzone sadzonki przed zimnem i przeciągami. Aby skończyć z kompaktowym i bujnego krzewu, można umieścić kilka sadzonek w stałej puli.

Kalanchoe reprodukcja odbywa się wiosną lub latem. Możliwe jest także rozmnażanie sadzonek liściowych roślin i nasion. Podczas namnażania liści sadzonek są liście roślin umieszcza się w wilgotnej ziemi i lekko naciśnięty. Po jakimś czasie kawałek korzenia na całym obwodzie, a następnie na jego krawędzie są dzieci. Obchodzi osierocone standardu sadzonki liściowe – aby utrzymać stałą temperaturę i ostrożnie umiarkowanego podlewania. Kalanchoe kiełkowania nasion w temperaturze 20-25 ° C.

Choroby i szkodniki

W rzeczywistości, wszystkie rodzaje Kalanchoe uważane nie tylko skromny, ale także odporne na ewentualne choroby. Jednak niewłaściwa pielęgnacja może powodować występowanie chorób, a nawet doprowadzić do śmierci rośliny. Na przykład, nadmierne podlewanie powoduje rozciąganie rośliny, degenerację i utratę koloru liści i gnicie łodyg i korzeni. Jeśli zauważysz, że Kalanchoe pędy zaczęły być sporządzony, a liście stają się blade, należy ograniczyć podlewanie i przyciąć górną część rośliny. Nawiasem mówiąc, można wyciąć korzenie łodygi.

Brak wilgoci w liściach pojawiają się brązowe plamy na sucho, a następnie opadają liście. Dlatego konieczne jest monitorowanie terminowego podlewania roślin i zapobiec wysuszeniu glinianego śpiączkę. Jeśli na liście były wilgotne Kalanchoe brązowe plamy, to może to oznaczać choroby wirusowe lub bakteryjne. W tym przypadku, rośliny usunąć wszystkie porażone liście i przetwarza je fugintsidami.

Szkodniki roślin kwitnących rzadko atakują Kalanchoe. Jednak możliwe jest dno porażka roślin mszyce liści. Ponieważ walce konwencjonalny sposób przy użyciu środków owadobójczych lub roztworu mydła zakładu przetwórczego.

W ogóle, z należytą starannością swoją kalanchoe blossfeldiana będzie mieć zdrowy i młodzieńczy wygląd. Zgadzam się, że jest to piękne kwitnienia houseplant nie można nazwać wymagający lub zbyt kapryśna. A twoja troska i uwaga będzie spłacić długi i bujne kwitnienie tak mało wymagające i dostosowane do pielęgnacji zieleni zwierzęcia.

load...