Kaczka z ryżu i jabłek – zapomniane recepty

Zawartość:

Dzisiaj, niestety, kaczka na nasz stół – nie jest częstym gościem. Ale jest to jeden z naszych produktów tradycyjnych. I dzika, mięso kaczki i domu w Polsce, zawsze wysoko cenione i uważane za jedno z najbardziej atrakcyjnych produktów spożywczych. Być może dlatego dziś wiemy wiele przepisów na kaczki. Oferujemy Państwu jedną z opcji – kaczka z ryżem i jabłek. I nawet ten sposób gotowania Wielowariantowa – kaczka faszerowana, pieczone i duszone. Spróbujmy się gotować?

load...

Kaczki nadziewane ryżu i jabłek

Do farszu, musimy sporą kaczka tuszy. Tak, podjąwszy gotować kaczkę w ten sposób wybrać ptak ważący nie mniej niż dwa i pół kilograma. A jednak, pożądane jest, aby nadziać kaczkę W wieczór poprzedzający święto wakacyjnym, ale trzeba przygotować je tuż przed podaniem.

Składniki:

 • Kaczki osnowy – 2,5-3 kg;
 • Kruchy ryż – 1,5-2 kubki;
 • Jabłka – 4 szt;
 • Orange – 2 szt;
 • Masło – 3 łyżki;
 • Sól – 1 łyżka;
 • Papryka – 1 łyżeczka;
 • Curry – 1 łyżeczka;
 • Czosnek granulowany;
 • Zmielony czarny pieprz;
 • Suszone bazylię;
 • Kolendra mielona;
 • Chili.

Przygotowanie:

load...

Jeśli zamrożone kaczki, to musi najpierw odmrozić. I pożądane jest, aby zrobić to nie jest w lodówce lub w kuchence mikrofalowej. Zostaw tuszy rozmrażać w temperaturze pokojowej, kładąc w misce i pokryta czystym ręcznikiem. Podejmujemy się wszystkich tusz podrobów i tłuszczu, które są w środku. Ptak myte, jeśli to konieczne, singe, usunąć wszystkie konopie ze skóry i wtedy moja (bardzo starannie – w środku).

Teraz przygotować tuszę do farszu. Dowolnego mocnego gwint szyte górny otwór w tuszy (gdzie karku,) i mieszać przez przygotowanie marynaty. Mieszanki soli łyżka łyżeczką papryka, Curry i łyżeczka łyżeczka mieszaniny kolendry czarny pieprz, czosnek granulowany, bazylia, papryka, chili. Zauważ, że te ostatnie składniki w ilości muszą dotrzeć do kwoty równej jednej łyżeczki. Zatem musimy wymieszać łyżkę soli do trzech łyżeczek przypraw. Teraz ostrożnie przetrzeć tę mieszaninę kaczki wewnątrz i na zewnątrz i pozostawić do marynaty. Tak, około łyżeczki mieszanki pozostało do wypełnienia.

W międzyczasie przygotować farsz, który zostanie nadziewane kaczki. Wlać do miski dwa do trzech litrów wody, umieścić go w pół łyżka soli i dają wrzenia wody. Teraz możemy zasnąć we wrzącej wody i pół szklanki ryżu i gotować, aż prawie ugotowane. Oznacza to, że usunięcie próbki, musimy czuć, że ziarno ma niewielki Dowar. Tak więc, gotuje się do rysunku punkt dorzuca cedzidło i przemyć go dokładnie w zimnej wodzie, a gdy woda jest całkowicie usuwany z ryżu, rozprowadzić w misce.

Dodając fig Pozostałą mieszaninę soli i przypraw, i wlać stopione masło. Wymieszać. Teraz oczyścić z dwóch jabłek skórki, pokroić na środku z nasion i miąższu w drobną kostkę. Jeden pomarańczowy również czyste skórki, usunąć pestki i, w miarę możliwości, jasne wszystkich białych włókien. Citrus cięcia również na małe kawałki i umieścić razem z jabłkami na rys. Ponownie wymieszać nadzienie, spróbuj do smaku i dodać sól, jeśli jest to konieczne. Pozostaje nadziać kaczkę. Nadzienie, nadziewany tuszy kaczki i przyszyto nacięcia brzucha silnym wątku. Idealnie, ptak należy pozostawić na kilka godzin w lodówce.

Przed gotowanie wyjąć rzeczy tuszę, pomazał go z oleju roślinnego lub masła, lub użyć do tego celu, majonezu lub kwaśnej śmietany. Utyatnitsu smaruje wnętrze olejem roślinnym, umieścić go z powrotem w dół do kaczki skrzydła kaczki odbyły się mocno na boki. Pozostałe dwa jabłka i pomarańczowy jeden czyste, jak również do napełniania, tylko pocięte na większe kawałki. Larded z owoców i przypraw szerzyć je w górnej części tuszy.

Utyatnitsu umieścić w nagrzanym piecu i gotować przez co najmniej trzy godziny w temperaturze 200-220 ° C. Tusza przewracać kilka razy w tym czasie. Sprawdzenie gotowości, osnowa z nakłuć nożem. Jeśli jasne sok stoi w miejscu wkłucia, to nasza kaczka jest gotowa.

Gotowy wyjąć kaczkę z piekarnika, zdjąć szwy i zeskrobać nadzienie. Ryż z jabłkami ułożone na dużym talerzu, a na nim pocięte na kawałki rozkłada się kaczki. Mamy podgrzewana wodą tłuszcz z tuszy i podawane na stole.

Kaczka z ryżem i jabłkami w multivarka

Innym sposobem, aby przygotować kaczkę z jabłkami i ryżem. W multivarka ptaka gotować szybciej niż w piekarniku, ale może być również gotowane w dużej piekarnik holenderskiego lub w kotle.

Składniki:

 • Tuszy lub tuszy pół kaczki – 1 kg;
 • Figura – 2 zlewki Multivarki;
 • Śliwki – garstka;
 • Apple – pół;
 • Kwaśne – 3 łyżki;
 • Sól;
 • Olej roślinny.

Przygotowanie:

Tusza kaczki pokroić na duże kawałki. Każdą mieszaninę kawałek pocierać soli i pieprzu i tynkowali śmietany. Idealnie, mięso powinno być pozostawione marynować przez kilka godzin. A następnie wlać do oleju frytownicy i usmażone kawałki niej kaczki: każdy element z dwóch stron. Aby mięso okazało palone, nie duszone, położyć kaczkę w brytfannie i smażyć nie jest wystarczająco mocno na dużym ogniu.

Teraz dodajemy smażony multivarku drobiu, wlewając do zlewki z wodą, wystawiać tryb gaszenia i przygotowanie kaczkę około godzinę. Następnie wyjąć ptaka rozprowadzić posiekane plastry jabłek i suszonych śliwek, spadek ryżu we śnie i dodać małą solonej wody. Mamy wystawiać funkcji pieczenia „pilaw” i czekać aż do gotowości naszego kaczka z jabłkami i ryżem. Służyć jako normalny risotto.

Nadziewana kaczka pieczona z jabłkami

Bardzo oryginalny sposób, aby przygotować kaczkę z jabłkami i ryżem. W tym przypadku nasza kaczka nadziewana będzie pieczony z całych jabłek. Jest bardzo smaczne i bardzo piękne!

Składniki:

 • Kaczki osnowy – 2-3 kg;
 • Rice – pół szklanki;
 • Cebuli – 1 głowy;
 • Marchew – 1 szt;
 • Małe kwaśne jabłka – 1 kg;
 • Pikantne (Kondara) – 1 łyżeczka;
 • Majonez;
 • Zmielony czarny pieprz;
 • Sól;
 • Adjika.

Przygotowanie:

Kaczka mojej tuszy, opalanie, obsushivayut i natrzeć wewnątrz i na zewnątrz mieszaniną soli i pieprzu. Pomazał ptak majonez zmieszany z adzhika i pozostaw w marynacie. W międzyczasie przygotować farsz do farszu. Po pierwsze, gotować aż pół gotowanego ryżu. Do czasu, gdy ryż jest gotowany oczyścić marchew i cebulę, cebula drobno shinkuem i rozdrabniania marchewki na grubej tarce. W brytfanny wlać olej roślinny i smażyć go z marchwi i cebuli. Jeśli osnowa były podroby (serca, wątroby, żołądka), a następnie przemyć je tnie się na małe kawałki i zmieszać go z marchwi i cebuli smażone.

Ryż gotowany mycia w zimnej wodzie, zapewniając drenażu i mieszać zad marchew i cebula. Dodać sól, pieprz i pikantnych i dokładnie wymieszać nadzienie. Teraz tusza faszerowana kaczka i zaszyć swój szczyt (gdzie było szyja) i brzuch. Głębokie patelni olej smaruje, rozprzestrzenił się na niego i otoczony tusza kaczka myte całe jabłka. Pieczenie z ptakiem umieścić w rozgrzanym piekarniku i piec aż gotowanych jabłek. Gdy jabłka będą miękkie, wyjąć je odroczyć, tusza kaczki przewracać i dalej piec dłużej aż gotowanego mięsa. Chęć sprawdzenia na tuszy dokonującej przebicie. Jeśli jasne sok stoi w miejscu wkłucia (cut), oznacza to, że ptak jest gotowy.

Wyjąć go z pieca, są wyłączone z wypełnieniem i tnie na części. Na duży talerz czubate Włóż ryż, włożyć kaczkę na górze i na brzegach naczynia umieścić jabłka. Voila! Nasz kaczka z jabłkami i ryżu gotowych podjąć pierwsze miejsce w tabeli. W razie potrzeby, kaczka nadziewana mogą być podawane w inny sposób. Tusza wyluzowany w naczyniu, starannie wyciąć wzdłuż mostka i rozszerzać na boki, pozostawiając nadzienie wewnątrz ptaka. Po bokach tuszy umieścić pieczone jabłka.

To jest tak różny możemy uzyskać kaczki z ryżu i jabłek. Wybierz przepis i gotować. Gotować z przyjemnością i smacznego!

load...