Kaczka z kapustą i jabłkami – trzy różne recepty

Zawartość:

Dzięki romantycznych lub zabawne historie świątecznych zagranicznych wytwórni filmowych, mocno uchwycić tabeli menu noworoczne w europejskim lub amerykańskim stylu, w którym główną atrakcją jest zawsze indyka. I pragnących przyłączyć się do kultury zachodniej, mamy spieszyć w poszukiwaniu ogromnej tuszy (gigantem w naszym rozumieniu) do sklepów i rynków, w celu przygotowania to Boże indyka.

load...

I, przy okazji, lokalne tradycje świąteczne nie są gorsze! Na przykład, wiesz, że w Polsce wielkie święta stół był fed kaczka lub gęś. I przygotowaliśmy je w tak różny sposób, że dzisiaj ten uroczysty naczynia recepty po prostu nie do pomyślenia pomyślenia! Na przykład, spróbuj gotować kaczka z kapustą i jabłkami. Czy uważasz, że istnieje tylko jeden sposób, aby przygotować kaczka był taki? Przynajmniej trzy! Czy jesteś zaskoczony? Następnie podejmuje recepty z kaczki z jabłkami i kapustą.

Kaczka pieczona z kapustą i jabłkami

Składniki:

 • Główne wątek – około 3 kg;
 • Kwaśny smak jabłka – 6 sztuk;
 • Kapusta kwaszona – 1 kg;
 • Wysuszone pieczarki – 100 g;
 • Cebula – 3 głowice;
 • Miód – 2 łyżek;
 • Suszone Berberys – 2 szczypty;
 • Gałka muszkatołowa – szczypta;
 • Kminek – szczypta;
 • Sos sojowy;
 • Soli i pieprzu.

Przygotowanie:

load...

Przygotuj wcześniej ptaka, na przykład, w godzinach wieczornych. Aby rozpocząć kaczkę być leczone poprzez usunięcie tłuszczu (tłuszcz wewnątrz musimy smażenia) i zdjąć skórę z piór konopi. To nie jest zabronione, a przypalić tuszę czy jest Twoim zdaniem nie wygląda całkiem estetycznie. A następnie płukano i obsushennuyu wątek musi marynować. Aby to zrobić, umieścić w misce miodu, dodać łyżkę sosu sojowego, sól i pieprz do smaku i dokładnie wszystko wymieszać. Teraz natrzeć ptaka na zewnątrz i wewnątrz tej marynacie, zawinąć w folię do czyszczenia na noc w lodówce. W sumie wątek musi być marynowane piętnaście godzin.

Tuż przed końcem kaczki marynowanie wlać wrzątkiem grzyby, kapusty kwaszonej przemywa się (w razie potrzeby) i mieszanie go z kminku. Moi jabłka, pokroić na ćwiartki, usunąć twardy rdzeń i nasiona. Następnie pieprzem im stosownych środków aromatyzujących (opcjonalnie!), Berberys i gałka muszkatołowa. Teraz możemy wyciągnąć kaczka nadziewana jabłkami i od wewnątrz. Tusza może być zszyte, ale nie można tego zrobić, a następnie umieścić w naczyniu do pieczenia (utyatnitsu) lub głębokiego naczynia żaroodpornego. Wysyłamy ptaka w piekarniku i piec na dużym ogniu przez około pół godziny.

Przygotowując kaczki z jabłek kapie olej brytfanny i passeruem że grubo posiekane (grubość ring) cebuli. Bierzemy się kaczka z pieca przepłukać, zwolnij naczyniu do pieczenia i dodać jej smażonej cebuli. Cebula rozłożone kapustę i razem są przymocowane ściany formy parze grzyby. Kapusta umieścić kaczkę z jabłkami, miód smaruje ptaka lub nawet pozostałą marynatą, przykryć pokrywką i kształtu ponownie wstawić do piekarnika. Bates ogień i rezerwowy wątek kiszona kapusta, jabłka i grzyby sosnowe przez dwie godziny. Po kilku godzinach, aby zdjąć pokrywę gusyatnitsy i przyniesienie potrawy, aż będą gotowe za pół godziny. Podawać z gotowanymi ziemniakami lub bez danie, jako niezależny i samowystarczalny jest dość naczyniu.

Kaczka, gołąbki i jabłka

Składniki:

 • Kaczki -2-3 kg;
 • Jabłka – 5 sztuk;
 • Kapusta kwaszona – około jeden kilogram;
 • Soli i pieprzu.

Przygotowanie:

Opalanie, podroby, a moje obsushivayut tusze drobiowe. Starannie wymazane jego wnętrze i natrzeć pieprzem i solą. Jeśli jest to pożądane, to mieszanina może być dodany trochę cukru oraz przypraw (Curry, chmielu suneli, papryka, berberysu, itp. – do smaku). Kapusta ewentualnie przemywa pocięte czwarte i jabłka oraz wyłączone ze sztywnej połowie drogi i nasiona. Teraz robimy nacięcie w żołądku ptaków do mostka i tuszy faszerowana jabłkami i kapustą, układając je jeden po drugim. Farsz położył mocno staranował do wewnątrz jest całkowicie wypełniona kaczki kapustą i jabłka. Następnie zaszywa lub wykałaczki ścinające (tylko drewniane!) I pokroić ptaka ustanowione na blasze.

Rozgrzej piekarnik i umieścić go w godzinie kaczki półtora lub dwa. Podczas gdy kaczka pieczona, wlać kilka razy kapie soki i tłuszcz, który wypłynie na patelni, ale ptak nie przewracać! Po upieczeniu wyjąć pół godziny, rozsianych po całym pozostałych ptaków jabłek z kapustą i ponownie umieścić w piekarniku przez kolejną godzinę. Ukończony kaczkę zwolnionego z nadzieniem i pokroić na kawałki a la carte. Na dużym talerzu rozłożyć kapustę z jabłkami i umieścić na wierzchu kawałki drobiu. Podawać na gorąco.

Pieczona kaczka z kapusty, ziemniaków i jabłek

Składniki:

 • Duża kaczka ptak;
 • 5-6 jabłka;
 • Kilogram kapustą;
 • 5-6 ziemniaków;
 • Miód;
 • Musztarda;
 • Sól;
 • Olej roślinny.

Przygotowanie:

Kaczka tuszy gotować niemal w całości, aż gotowane mięso powinno być miękkie, ale nie powinno spaść kości. Pre-Ziemniaki ugotować w mundurkach, ostudzić i jasne. Kapusta smażone w głębokim tłuszczu w oleju. Aby uzyskać dokładnie smażone kapustę, gotować powinno być małe porcje, na dużym ogniu i otwartym paleniskiem. Kapusta smażone, wymieszać z pociętych dużych plastrów gotowanych ziemniaków i sumują się do pieczenia.

Kaczki wyjmuje się z brzeczki i nadać mu wyschnąć, a następnie cięte na porcje. W oddzielnym mieszania miska musztardy miodowej (proporcje – smak) i zanurza się w tej mieszaniny plastry kaczki smażyć w wysokiej temperaturze z gorącym brytfanny z olejem roślinnym. Podobnie, smażyć i jabłka, ich pre-cut na osiem kawałków i wyjmij dysk połowie. Przed podaniem ogrzać ziemniaki z kapustą zasmażaną i umieścić je w szerokim naczyniu. Położyliśmy na wierzchu kawałki kaczki, a krawędzie smażone jabłka.

Uwaga:

Do tego dania, kapusta kiszona może być smażone z cebulą, krojone na pół pierścieni. Inną opcją gotowania kaczki – Plastry pieczenia drobiu i jabłka w piekarniku. Tylko w tym przypadku sos zanurzyć tylko mięso i pokroić na ćwiartki jabłka ułożone na blasze obok plasterki kaczki. Upiec kaczkę do głębokiego brązu. I kolejny ważny punkt. Dla każdego wariantu gotowania kaczki z jabłkami i kapustą, jabłka muszą być podejmowane kwaśnym lub słodko-kwaśny. Najlepszy ze wszystkich – zielona (kolor, a nie od stopnia dojrzałości!).

Spróbuj jeden z przepisów na kaczkę z jabłkami i kapustą. Wyniki są na pewno należy. Gotować z przyjemnością i smacznego!

load...