Kaczka z jabłkami i miodem – fantastycznie smaczne danie

Zawartość:

Jeśli szukasz przepisu gorących potraw na świątecznym stole, kaczka z jabłkami i miodem należy zorganizować we wszystkich aspektach! Po pierwsze, to tradycyjna polska potrawa. Po drugie, nie jest łatwo przygotować kaczkę. I po trzecie, ta kaczka jest wyjątkowo smaczne i zaskakująco piękne. W ogóle, chcesz zaskoczyć i zadowolić gości i je nakarmić pyszne – przygotować tę wspaniałą potrawę.

load...

Skład potraw

Kaczka, oczywiście, będziemy mieć nadziewane, i gotujemy będzie w piekarniku. Do tego różowe, pachnące, soczyste i bardzo smaczne kaczki, musimy następujące składniki:

  • Kaczka o wadze 2-3 kg tuszy;
  • 5-6 duże jabłka słodki i kwaśny smak;
  • Główka czosnku;
  • Cebule;
  • 3-4 łyżki miodu;
  • łyżeczka curry;
  • Świeże kopru i pietruszki;
  • Łyżeczki mielonego czarnego pieprzu;
  • 2 łyżeczki soli.

Miód do przygotowania tego wspaniałego kaczki najlepiej jest wziąć płyn. Jeśli nie masz takiego miodu, można go stopić w kąpieli wodnej. Czosnek, oczywiście, musimy świeże, ale w kropce, można zastąpić suszone (przyprawy). Zamiast curry, można użyć specjalną mieszankę przypraw do drobiu.

Sam tusza jest pożądane, aby wybrać się coraz grubsze, a jeśli to możliwe, zakup nie jest mrożone i schłodzone drobiu. Jeśli uda Ci się kupić drób, to będzie najbardziej udanym rozwiązaniem. Jabłka trzeba kupić słodkie i kwaśne, a nawet lepiej – kwaśny. Ponadto jabłka muszą być twarde i soczyste.

load...

To wszystkie cechy składu tej potrawy. Teraz musimy tylko gotować i cieszyć się boski smak.

Przygotowywanie posiłków

Tuszy kaczki należy rozmrozić w temperaturze pokojowej, przepłukano dokładnie od wewnątrz, i w razie potrzeby singe zewnątrz. Jeśli będzie przypalić tuszy, następnie po tym powinno być konieczne, aby umyć i usunąć wszystkie kikuty długopisy, a następnie osuszyć czystym ręcznikiem nasączonym kaczki.

Przed pieczeniem trzeba kaczki marynowane. Odbywa się to w następujący sposób. Czosnek czysty i przejść przez prasę czosnkiem. W osobnym naczyniu zmieszać sól, curry, pieprz i uciera z mieszaniną czosnku. Teraz wpisz w dłoni i mieszaninę lekko natrzeć kaczkę wewnątrz i na zewnątrz. Pocierać osnowy tak długo, aż na koniec mieszanki. Po rezerwowego wątku marynaty w temperaturze pokojowej przez co najmniej dwie godziny. Aby spotęgować efekt ptaka mogą być zapakowane w plastikowej torebce, a jeśli zdecydujesz się pozostawić na noc, upewnij się usunąć dolnej półce lodówki.

Jabłka na nadzienie wytwarza się bezpośrednio przed nadzieniem. Muszą być umyte, obrane i pokrojone w ćwiartki. Następnie usuwa się z środku trudnych jabłka i pokroić każdy plasterek na pół. Jeśli jabłka są bardzo duże, można je pokroić w kostkę i bardzo małych jabłek w połowie. Krotnie jabłka w misce, wlać sok cytrynowy lub rozcieńczony kwas cytrynowy i, w razie potrzeby dodać pewną ilość soli i przypraw.

Przygotowane nadziewanych jabłkami tuszy przez otwór w brzuchu kaczki. Że wypełnienie nie spada na wierzchu osnowy (z otworu w szyjce), konieczne jest szycia do góry i dokręcić skóry od wiązki szyi i wsuwa wewnątrz tuszy. Gdy kaczka nadziewana jabłkami, zatrzymać się dziurę w brzuchu leczonych całej cebuli. Jeżeli otwór jest zbyt duża, przyszywa się na krawędzi gwintu stałej grubości i bawełny. Teraz możesz wysłać kaczkę z jabłkami w piekarniku.

Przygotowywania i serwowania posiłków

Do pieczenia, musimy głęboką patelnię, co było wcześniej konieczne nasmarować Fat Duck lub olej roślinny. Masło do tego celu należy unikać, jak zacznie się palić w piecu. Więc stawiamy (z powrotem) ptaka na blasze i umieścić go w nagrzanym piekarniku. Odpowiednie temperatury pieczenia – od 180 do 250 ° C. Przy niższych temperaturach wątek jest przygotowanie bardzo długo, a jeśli temperatura przekracza 250 stopni, wątkową otrzymać surowy spalone na zewnątrz i wewnątrz.

Aby przygotować kaczkę, potrzebujemy jednego do dwóch i pół godziny. Podczas tego czasu pieczenia musi być okresowo usuwany z pieca i wody ptaków tłuszczu i soku, aby być kapie od tuszy. Można to zrobić za pomocą zwykłej łyżce, delikatnie nabierania tłuszczu z patelni i równomiernie podlewania im kaczkę. Chyba że tusza jest alokowana bardzo mało soku, a następnie na patelni, można wlać trochę wody.

Około piętnaście minut, aż gotowane naszych posiłków wyjąć garnek z kuchenki i pokryto całego prodotiscus. Nie jest konieczne, aby nasmarować tylko plecy. Posmarowane miodem kaczka znowu mamy wysłać go do piekarnika i piec dalej aż gotowane, ale tłuszcz nie jest podlewane. Gotowość do zdefiniowania, biorąc głęboki przebicie na skrzyżowaniu udo do ciała. Jeśli kaczka wyróżnia się jasną sok bez krwi, to jest gotowy.

Gotowe ptak jest wyjęte z pieca, wyjąć żarówkę wyjąć szwy i wyodrębnić jabłka. Tusza jest cięty na kawałki a la carte oraz zjeżdżalnię przewidzianego na dużym talerzu. Wokół slajdy rozkładają jabłka i zalać wszystko tłuszczem z patelni. Udekoruj z zieleni i służyć.

To cały sekret gotowania kaczki z jabłkami i miodem. Spróbuj tego! Wynik będzie cię zaskoczyć. Gotować z przyjemnością i smacznego!

load...