Kac. Ambulans

Nawyki w nowoczesnym społeczeństwie, postawa jest niejednoznaczny. Z jednej strony, każde indywidualnie, że wiadomo, że niekorzystnie wpływają na alkohol systemy ciała. Jednak pomimo tego, prawie wszyscy dorośli od czasu do czasu pić alkoholu – niektóre są bardziej, inne mniej. W godzinach porannych zawsze cena zapłacona za wesoły wieczór – kac.

load...

Co to jest kaca wie absolutnie nikogo, kto przynajmniej raz w życiu i zainteresował nadużywane w taki czy inny napój alkoholowy. A wśród ludzi istnieje bardzo rozpowszechnione, lecz błędne nieporozumieniem – kac nie stanie, jeśli pijesz napoje alkoholowe o wysokiej jakości.

Jednakże tak nie jest. Oczywiście, wysokiej jakości napojów alkoholowych przynoszą ludzkie ciało jest znacznie mniej szkodliwe niż tandetne. Jednak jakościowa obecność alkoholu alkoholu etylowego. I to właśnie alkohol i powoduje kaca.

Rodzaje kaca

Lekarze rozróżniają dwa rodzaje kaca. Oczywiście, tego typu zespołów w wielu ich właściwości są bardzo podobne do siebie, ale jednak mają szereg bardzo znaczących różnic. Tak więc:

  • Zatrucie syndrom post

Jeżeli dana osoba ma syndrom po nietrzeźwości, oznacza to, że dzień wcześniej był w dużej mierze nadużywał alkoholu. Zazwyczaj zespół rozpoczyna się około 6 – 8 godzin po spożyciu napojów alkoholowych. U ludzi, istnieją funkcje, takie jak silny ból głowy, zawroty głowy, przytłaczające uczucie nudności, wymioty mogą występować jako pojedynczy i dość męczące.

load...

Dodatkowo, osoby cierpiące na syndrom postintoksikatsionnogo mogą odczuwać silne poczucie osłabienia, drżenia rąk i nóg, może on otrzymać pot, a nawet zwiększyć całkowitą nadmierne pocenie się – tak ludzkie toksyn. Stan ten może trwać od kilku godzin do kilku dni. To zależy od kilku czynników: ilości spożytego alkoholu, jakość napoju alkoholowego, indywidualnych cech organizmu.

  • Abstynencji objawem

Ten rodzaj kaca jest znacznie gorsze niż po zatruciu. I żeby odróżnić je dość prosta – gdy zespół postintoksikatsionnom tzw „opohmelku” (z małej dawki alkoholu napoju rano), tylko pogorszyć ogólny stan zdrowia i samopoczucie. Ale z zespołem odstawienia po spożyciu alkoholu, a wręcz przeciwnie, dobre samopoczucie jest znacznie poprawiona.

Wiele osób uważa tę funkcję, szczęśliwy, że znalazłem dość prosty sposób i nie pozbyć się kaca w podobny sposób. Ale w rzeczywistości takie „leczenie” – przepis na straszne choroby, takie jak alkoholizm. Dlatego w żadnym wypadku nie należy próbować łagodzić jego stan w ten sposób.

Pojawienie się objawów odstawiennych ze względu na fakt, że w wątroby chorego zaczyna być wytwarzany w przekraczające pewne enzymy potrzebne do trawienia etanolu. I jeśli alkohol w tym czasie nie jest umieszczona w ciele chorego, jego zdrowia jest w znacznym stopniu ograniczona.

Mężczyzna pojawia się objawy takie jak ból głowy, nudności, wymioty, osłabienie, złe emocjonalnego tła – bezpodstawny płaczliwość, drażliwość lub agresji. W miarę postępu choroby w ogóle możliwe przyczyny zmętnienie i utraty kontroli nad swoim zachowaniem. Stopniowo, zaburzenia sen (bezsenność), i ludzki apetyt, czasami całkowitego braku posiłku. Również w ciężkich przypadkach mogą być różne nieprawidłowości układu sercowo – naczyniowego systemu, szczególnie wysokie ciśnienie krwi, a także występowanie większości tych halucynacji.

Odbieranie małych dawek alkoholu może przynieść szybką i znaczącą ulgę dla zdrowia ludzkiego. Lekarze – Drug eksperci porównują ten stan do wycofania leku. I to jest jeden z najbardziej uderzające dowody, że dana osoba rozwija prawdziwe alkoholizmu.

Ale alkoholizm jest bardzo poważna choroba. W – Po pierwsze, alkoholik jest bardzo zróżnicowana normalnego metabolizmu. Z tego powodu, ludzkie ciało przestaje radzić sobie z zadaniem neutralizacji toksycznych produktów, które powstają z rozpadu etanolu. Z reguły, nawet te enzymy są produkowane i jeszcze zaczynają rozkładać alkohol aktywowany dopiero po ludzkie ciało wchodzi kolejną porcję alkoholu.

Pierwsza pomoc na kaca

Pomimo faktu, że syndrom zatrucia po kaca zwykle idzie bez zakłóceń, to daje człowiekowi bardzo wiele bardzo nieprzyjemnych chwil. A więc należy starać się pomóc ciało i złagodzić stan chorego. Jak można to zrobić?

  • Płyn

Jednym z ważnych powodów, które prowadzą do rozwoju zatrucia, jest odwodnienie. Etanolu przyczynia się do tego, że komórki organizmu do utraty wody. Wodna występuje z utraty mikroelementów, soli i minerałów. A im szybciej ludzie będą nadrobić tę stratę, tym szybciej odczują poprawę zdrowia.

Aby to zrobić, oczywiście, chory powinien pić jak najwięcej. Można użyć alkaliczna woda mineralna, soki, napoje owocowe. Nie jest konieczne, aby dać pierwszeństwo do słodkich napojów gazowanych – nie przyniesie pożądanego efektu. Najlepszym rozwiązaniem, które pozwala na możliwie jak najszybciej, aby pomóc organizmowi z odwodnieniem – odbiera te leki, które są przewidziane dla osób borykających się z zatruciem – rehydron, smektu. Leki te nie są tylko bardzo szybko łagodzi organizm przed odwodnieniem, ale również pomaga doprowadzić go do tych toksyn, które są utworzone w wyniku obecności w organizmie alkoholu etylowego.

  • śnić

Jako banalne, jak to brzmi, ale spać w takich przypadkach – w istocie najlepszym lekarstwem. Jeśli chory ma szansę w tym dniu najkorzystniej pozostać w domu i po prostu staram się spać jak najdłużej. Często zdarza się, środek ten byłby znacznie złagodzić stan człowieka chorego.

  • Opieki zdrowotnej

W przypadku, gdy pojawia się niezwykle trudne taki objaw po zatruciu – ciśnienie jest zbyt wysokie lub, wręcz przeciwnie, niski, osoba nie zatrzymuje wymioty lub traci przytomność, trzeba jak najszybciej wezwać straż „pierwszej pomocy”. Ponadto, jeśli kac obliczu nastolatka lub osoby starszej, szukać pomocy medycznej w razie potrzeby, ponieważ ich ciała są znacznie bardziej wrażliwe. W ciężkich przypadkach, pacjent wymaga hospitalizacji w ludzkiej toksykologicznego lub nawet na oddziale intensywnej terapii w szpitalu, gdzie był intensywna opieka medyczna będzie zapewniony.

Gdy zespół odstawienia jest osoba lub rodzime ludzie powinni szukać pomocy u lekarza – narkologii. I nie bój się lekarza – bo tylko on może zapewnić w pełni profesjonalnej pomocy. I pamiętaj, że anonimowość chorego w żadnym wypadku nie będzie złamana.

Podsumowując, możemy wnieść kilka kluczowych punktów? Następnie powrót do normalnego trybu życia nie jest tak trudne, jeśli zakładać syndrom zatrucia. Get dużo płynów, trochę odpoczynku, gorący prysznic i multiwitamina – i gotowe, należy wrócić do formy! Wziąć alkoholu jako „pohmelki” nie jest konieczne, – jest bardzo szybko doprowadzić do wystąpienia objawów odstawienia, a zatem i do rozwoju alkoholizmu.

load...