Jogurt: jak zrobić popularny produkt mleczarski w domu

Zawartość:

Obecnie w każdym sklepie spożywczym i supermarkecie można zobaczyć ogromną gamę jogurtów z różnych owoców i dodatków naturalnych. Ich produkcja wymaga użycia niskiej zawartości tłuszczu i mleka pełnego. Produkt przeznaczony jest do spożycia jako całej rodziny, a dzieci osobno. Wielu nabywców jogurtów prawdopodobnie nigdy nie myślał o tym, co robi w rzeczywistości są one wykonane, a jeśli mają zwrócić uwagę na ten problem, jest prawdopodobne, chęć nabyć ten produkt zniknął.

load...

Co naprawdę jest jasne i bardzo atrakcyjne słoiki i butelki, z wyjątkiem mleka? Barwniki syntetyczne środki smakowo-zapachowe, stabilizatory, środki konserwujące, środki zagęszczające, i różne tłuszcze i tak dalej. Zgadzam się, zróżnicowane grono, prawda? Należy zauważyć, że wielu producentów wskazany okres trwałości do 6 miesięcy, a w przypadku zrozumieć proces wytwarzania jogurtu, to okazuje się, że nie ma jednej bakterii kwasu mlekowego nie mogą przetrwać w temperaturze powyżej 150-160 ° C. I to jest w tych warunkach większość wytwarzanych produktów.

Jednakże istnieją gotowe jogurt o krótkim okresie trwałości, a mianowicie do 30 dni, które zawierają tylko mleko, zdrowe bakterie i cukier, który jest bardzo owocny wpływ na organizm. Może być używany jako zaczyn dokonywania jogurt w domu. Ten produkt jest naprawdę żywe i naturalne. A jak to nie tylko ty, ale również dzieci. W rzeczywistości, aby dać rodzinie możliwość zjedzenia jakościowo bardzo proste. Po prostu trzeba wiedzieć, jak zrobić jogurt w domu. Ciągle nie więcej niż pięć dni, a zatem jest bardzo przydatna zarówno dla dorosłych i dzieci.

Przepis na domowy jogurt ze wsi mleka

Rustic mleko – jest to jeden z niezbędnych elementów, zapewnia przygotowanie tej domowej sfermentowanego produktu mlecznego zachowanie wszystkich składników odżywczych. Jeśli zdarzy się, że dostęp do niego, a następnie można nazwać to szczęście. Jednak aby do takiego mleka była jałowa i nie było niepotrzebnych bakterii, musi być pasteryzowane. Można to zrobić na elektryczne i na kuchence gazowej. Więc tutaj jest recepta jogurtu wykonane z naturalnych surowców miejscowości.

load...

Składniki:

 • Domowe mleko – 1 litr
 • Na żywo jogurt – 3 łyżki

Przygotowanie:

Najpierw trzeba zrobić pasteryzację. Mleko wlać do naczynia szklanego, a następnie umieszcza się w kąpieli wodnej. Mieszając, doprowadzić do wrzenia i przytrzymać przez ogniu przez 1-1,5 minuty. W związku z pasteryzacją prawie 99% bakterii zostaną zniszczone. Gdy mleko zacznie się gotować, zdejmij ją z ognia, ale nadal mieszając przez 5 minut, a następnie pozostawić do całkowitego ostygnięcia.

Gdy już przygotowane głównego produktu, konieczne jest, aby do sterylnego pojemnika, który jest przeznaczony do produkcji jogurtów. W tym celu pojemnik, ceramiki lub szkła dolnej we wrzącej wodzie i pozostawić na 10-15 minut. Niezwłocznie po sterylizacji w misce, wlać ochłodzony pasteryzowanego mleka, dodać do niego żywe jogurt, pokrywę i pozostawić w ciepłym miejscu przez co najmniej 6 godzin. W każdym razie jest to niemożliwe, aby przesunąć pojemnik, wymieszać.

Obecnie dostępna w handlu specjalny jogurt, w celu zarządzania, aby utrzymać niezbędne ilości ciepła do produktu (to jest temperatura 40 ° C), w którym następuje proces fermentacji. Co zrobić, jeśli nie można kupić specjalny sprzęt gospodarstwa domowego tego rodzaju? Oto kilka opcji, w jaki sposób przygotować jogurt w domu bez niej.

Jar przy kwasie umieścić w tak zwanym termosu worka, w tym samym miejscu na kilka butelek z tworzywa sztucznego z wrzącej wody, co daje niezbędną ciepła. W innym przypadku, kilka pojemników można umieścić na zaczyn podkładki ogrzewania wstępnie ogrzanego do średniej temperatury. Alternatywnie piec wstępnego nagrzewania do 40 ° C i wyłączenia. Umieścić go w pojemniku z jogurtem przyszłości. Ponadto, przez włączanie i wyłączanie do utrzymania pożądanej temperatury pieca, co naczynia z mieszaniny mleka i hodowla zaczynowa będzie w stałej ciepła.

Aby upewnić się, że jogurt jest gotowy, wystarczy spojrzeć w surowicy pojawiło. Jeśli tak, to w domu i żyć naturalny produkt mleczny sukces. Otrzymany jogurt mogą być przechowywane w lodówce przez tydzień i zastosowany jako kolejny zaczynu. Pamiętaj, aby wypróbować ten sposób gotowania, a ten przepis z pewnością stanie się Twoim ulubionym. Oczywiście, podkładka grzewcza i piekarnik nie zawsze jest wygodne dla tego celu. Ale w każdym domu są pewne potrawy, które znacznie upraszcza proces. Jogurt można wytwarzać w konwencjonalny termosu!

Domowy jogurt w termosie

Jak wiecie, ciało dziecka znacznie bardziej podatne na wszelkiego rodzaju sztuczne wypełniacze, barwniki i dodatki. Często istnieją poważne reakcje alergiczne na gotowej produkcji mleka kwaśnego nieszkodliwe wyglądających. I wtedy moja matka rozpocząć wymyślić opcji, aby rozwiązać sytuację. Często iść do sklepu i kupić jogurt, wierząc, że tylko ona pozwoli rodzina jeść jakości żywności. Ale zanim wydasz pieniądze na specjalną techniką, starają się opanować przepis na jogurt w zwykłych termosu.

Składniki:

 • Pasteryzowane mleko – 1 litr
 • Suche drożdże – 1 fiolka (lub na żywo jogurtu – 3 łyżki stołowe)

Przygotowanie:

Mówi się, że sklep może być pasteryzowane mleko nie wrzenia. Ale jeśli nie leń się i nadal to zrobić, Twój jogurt będzie niezwykłe i bardzo przyjemny smak. W związku z tym, wlać mleko do naczynia i doprowadzić do wrzenia na małym ogniu następnie minut 5. Od tego zestawu produktów odcień, uzyskały pieczony jak w piecu babki. Ochłodzenia mleka do 40 ° C, delikatnie wyjąć piankę gotowane jogurtu termosu miała gładką konsystencję.

Suchego zakwasu rozpuścić bezpośrednio w fiolce, dodając do niej łyżkę przygotowanego jak opisano powyżej, mleko. Pozwoli to, aby dobrze rozpuścić. Uzyskaną mieszaninę wlać do naczynia z resztą mleka. Jeśli nadal wolą używać żywych jogurt ze sklepu (oczywiście, ze minimalny okres przechowywania), nie wyschnie jego odpowiednika, a następnie rozłożyć zawartość skrzynek lub kubków do pojemnika z głównego składnika i dokładnie wymieszać trzepaczką.

Teraz trzeba zadbać o termosie, a raczej jego sterylności. Najprostszym sposobem dokładnie przemyć i zalać wrzącą wodą, lepiej dwa razy. Teraz wlać mieszaninę fermentów mlecznych i mocno zakrętkę i pozwala przygotować jogurt około 6 godzin. Wstępnie wybrać miejsce, tak aby nie zakłócać procesy zachodzące w termosie, przesuwając go. Przepis na zakazane to zrobić ze względu na tworzenie przeszkód w osiągnięciu spójności grubości pożądane. Zwykle gotowa jogurt ma neutralny smak i łyżkę w nim stałego.

Wlać naturalną żywo fermentowanego produktu mlecznego do innego pojemnika i wysłać kilka godzin w lodówce. Więc smak domowej roboty jogurt będzie lepiej. Jeśli chcesz mieć bardziej wyraźny kwasowości, natomiast w czasie jego pobytu w termosie powinna wzrosnąć o kolejne 2-3 godzin. W każdym razie, jogurt jest smaczne i byłoby dużo bardziej przydatne niż kupiony w sklepie. Jak widać, przepis jest bardzo prosty i dostępny dla wszystkich gospodyń domowych.

Klasyczny jogurt multivarka

Obecnie postęp techniczny po prostu przemieszcza się do każdej nowoczesnej kuchni. Codzienne obowiązki gospodyń domowych ułatwiają wszelkiego rodzaju specjalnych przyrządów i urządzeń. Do jednego z tych ostatnich można przypisać ten cud techniki, jak multivarka. Zgadzam się, sama nazwa brzmi bardzo obiecująco. I to jest prawda. Tu i jogurt – produkt użyteczny i konieczne – przygotowuje się go szybko i bez żadnych problemów. Przepis, jak zawsze, jest proste i zrozumiałe dla wszystkich.

Składniki:

 • UHT – 1 litr
 • Jogurtu naturalnego (bez zarobek) – 150 ml

Przygotowanie:

Trochę podgrzać mleko. Jak wspomniano powyżej, nie może wrzenia, ponieważ produkt jest przekazywany z przetwarzania przechowywania odpowiada. Dodaj jogurt i wymieszać za pomocą miksera lub Corolla. Konieczne jest, aby masa uzyskała jednolitą konsystencję. Receptą fermentowanego produktu mlecznego w multivarka obejmuje stosowanie małych pojemników szklanych – butelek. Muszą one być wstępnie wysterylizowane lub nawet zalać wrzącej wody. Gdy banki są gotowe, wlać je w mieszaninie mleka i zaczynu.

W garnku Multivarki wlać trochę wody i nastawić urządzenie najbardziej delikatnych warunkach. W niektórych przypadkach, ukuł w celu utrzymania gorącej gotowanego posiłku, aw najnowszych modeli jest odpowiednia nazwa – „Jogurt”. Słoiki z przyszłego domu w fermentowanego produktu mlecznego, umieścić multivarku. Woda powinna być do nich niemal do szyi. Zamknij pokrywę i pozostawić na 8-9 godziny. Po upływie określonego czasu, należy wyjąć domowy jogurt i umieścić go w lodówce.

To nie zawsze jest wynikiem procesu przygotowania i uzasadnić oczekiwania. Na przykład, jogurt może czasem okazać się katar. W tym przypadku należy zwrócić uwagę na zawartość tłuszczu w mleku używany. Nie może być niższa niż 2,5%. Jednak tworzenie surowicy na powierzchni jogurtu – zjawisko, w żaden sposób nie rzadkie. Wystarczy wlać go, to nie będzie miało wpływu na jakość produktu.

Nie denerwuj się, jeśli jogurt zakręcony. Może to jak mleko i zaczyn lub w słoikach, które zostały źle wysterylizowane. Pamiętaj Przepis naleśników i gotować je na nieudanej jogurt. A może po prostu trochę więcej, aby utrzymać go w multivarka to właściwie koagulacji, a następnie złożyć w gazę i zabawiać krewnych najczulsze twaróg domu.

Klasyczny domowy jogurt jogurt

Oczywiście, bardzo łatwo się uczta w specjalnie przewidzianych niego urządzeń gospodarstwa domowego – jogurt. Przepis nie jest znacznie różni się od tej stosowanej do wytwarzania sfermentowanego mleka w termosie. Ale wynik jest prawie nigdy nie zawodzi. Cała sprawa jest taka, że ​​nowoczesny samo urządzenie utrzymuje zadaną temperaturę przez określony czas, a zawsze jasno i poprawnie. Termos jest stopniowo zmniejszana, więc jogurt nie może okazać się zgodnie z oczekiwaniami. Jeśli zdecydujemy się na przepis na domowej roboty sfermentowanego produktu mlecznego, a mieć w kuchni wszystkie najnowsze wiadomości z urządzeń domowych, a następnie zrobić to w jogurcie.

Składniki:

 • Tłuszcz mleka 3,5% – 1 litr
 • Suche drożdże do jogurtu – 1 butelka

Przygotowanie:

Aby rozpocząć, należy dbać o naczynia używane sterylności. Jogurt ma specjalny mały kubki. Mogą one być wykonane ze szkła lub z tworzywa sztucznego odpornego na wysoką temperaturę. Lepiej wrzenia przynajmniej przemyć wrzącą wodą. Więc nie dopuścić do przeniknięcia do przyszłych jogurt niepożądanych bakterii, a tym samym zapewnienie jego najbardziej użytecznych i jakościowy skład.

Ponadto przepis ten przewiduje obowiązkowego szkolenia przed rozmieszczeniem głównego składnika. Dlatego należy podjąć odpowiednie naczynie objętości, wlać mleko do niego, i doprowadzić do wrzenia na niskim wygrzewania przez około 15 minut później, określonym czasie wyjąć pojemnik z pieca i ochłodzić do jego zawartości do temperatury pokojowej lub nieco powyżej. Sprawdź to bardzo proste. Jeśli uważasz, że fundacja już wystarczająco cool, zanurzyć palec. Jeśli nie palić i nie ulec pokusie, aby natychmiast go usunąć, a następnie można przejść do następnego kroku.

Otworzyć butelkę z zaczynu można wlać przegotowanej wody w temperaturze pokojowej, napełniania 2/3 zamknąć pokrywę i dobrze wymieszać do wszystkich rozpuszczonych. Teraz wlać otrzymanej mieszaniny w pojemniku z głównego składnika i ponownie całej mieszanki. Wlać mleko i zaczyn kubka i wysłać je do specjalnego wsparcia udzielonego w każdym jogurt. Włącz urządzenie do sieci i wybrać żądany program.

Aktualne modele sobą elektronicznie wybrać czas potrzebny do produkcji jogurtu. W przypadku starszych urządzeń jest konieczne do wykrycia. W zasadzie, jak w przypadku produktów mleczarskich, w przygotowaniu w termosie, potrzebuje co najmniej 6 godzin. Ale jeśli chcesz jogurt grubszej konsystencji, a następnie wydłużyć czas jego pobytu w jogurcie. Zauważ, że w tym przypadku będzie to kwaśny.

Domowy jogurt z cynamonem i kakao

Ten przepis będzie miał fanów niezwykłego smaku. Przygotowanie produktu mlecznego wypełniony lepiej jogurt. To daje najlepsze rezultaty. Algorytm niezbędne działania nie różni się zbytnio od tej, która zapewnia odbiór klasycznej fermentowanego produktu mlecznego, ale składniki w coś innego. W związku z tym przepis całkowicie.

Składniki:

 • Mleko – 1 litr
 • Żywo jogurtu – 150 gramów
 • Rozpuszczalne kakao – 5 łyżeczki
 • Cynamon – do smaku
 • Cukier – do smaku

Przygotowanie:

Jeśli wolisz używać rustykalny mleko należy zagotować i schłodzić do temperatury pokojowej. UHT nie potrzebują takiego szkolenia, ale jeśli nie chcesz dać mu smak stopiony. Jednakże ogrzewanie do 37-40 ° C, będzie nadal. Nie zapomnij sterylizować kubki, to zależy od jakości przyszłego produktu krajowego.

W osobnym pojemniku leżał tzw jogurt żywo zakupiony w sklepie. Przypomnijmy, że wybór jest wart taki, który ma najniższą trwałość. Dodaj do niego określoną ilość kakao i dokładnie wymieszać wszystko, konsystencja stała się jednorodna. Teraz, kierując się własnym smakiem, umieścić cukier i trochę cynamonu. Ponownie dobre połączenie i połączyć całe mleko. Mieszaninę doprowadza się do ujednorodnienia wlać do kubków na jogurty i umieszczono w 8 lub 10 godzin.

Domowy jogurt z owoców lub jagód

Ten przepis jest zwykle zachwyca dzieci. Rzeczywiście, delikatny smak jogurtu, z dodatkiem owoców, nie może pomóc, ale podoba. Zwłaszcza w przeciwieństwie do sklepów analogowej, produktów do domu jest bardzo przydatna, ponieważ oprócz niezbędnych bakterii zawiera również naturalne kawałki truskawek, malin, brzoskwiń lub mango. Nie jest to wielki deser dla dzieci?

Składniki:

 • Mleko ultrapesterizovannoe – 1 litr
 • Żywo jogurtu – 150 gramów
 • Owoców lub jagód – do smaku
 • Cukier puder – gustu

Ogrzewanie mleka do 40 ° C Dodanie żywo jogurt, wlać mieszaninę nad miseczkami (nie zapomni traktować je z wrzącej wody), a to jogurtu. Nawiasem mówiąc, ten przepis pozwala na przygotowanie i w termosie. Po 6-8 godzinach, upewnij się, że jogurt z osiągnięciem wymaganego gęstą konsystencję. Jeśli tak, przejdź do następnego kroku.

Skórki owoców i nasion. Jagody, w razie potrzeby, za. Umieścić je w blenderze i posiekać, dodać cukier puder. Teraz umieść gotowy jogurt i dobrze wymieszać. Mieszanka owoców według rozkładać lub kremanki kubki i umieścić w lodówce. Przed podaniem można ozdobić garść świeżych jagód lub kilka plasterków owoców.

Jak widać, domowy jogurt – to jest bardzo proste. Jest pod wpływem siły każdego właściciela, a nawet obecność jakiegoś specjalnego sprzętu nie jest wymagane. Ale powstały najbardziej popularny produkt mleczarski naprawdę korzystać całe rodziny. Pamiętaj, aby skorzystać z tej okazji, aby dostać się w ręce jakiegokolwiek przepisu chcesz. Twoi bliscy będą dziękuję za to, a dzieci na pewno się mniej chore.

load...