Jogurt i drożdże – idealne połączenie

Zawartość:

Wolnej woli oferując producentom nie ma limitu. A wszystko w celu jakoś pomóc ruchliwych współczesnych kobiet. Liczniki dosłownie „pęknięcie” z różnych gotowych ciast: pierogi, Pirozhkov, słodkiego masła; łuszcząca się, skokowo, a bez nich. Są to półprodukty do pizzy i ciasta.

load...

Jednak warto wątpliwości, że wśród wszystkich tego zakresu można znaleźć drożdżowego ciasta na jogurt.

Z taka obfitość nie jest zaskakujące trzeba oduczyć i rozpocząć ciasto siebie, ale nadal nie ma nic bardziej smaczne i lepiej niż domowe. Po tym wszystkim, oprócz podstawowych składników, nie jest osadzony kochającą duszę. Nic dziwnego, że prawdziwy mistrz kuchni, spychając na bok miksery i ugniatanie, ciasto ugniata ręcznie. Oczywiście, setki ludzi nie namesish catering ręce, ale w domu jest całkiem możliwe.

I konieczne jest, aby dbać o czystość swoich intencji, pozostawiając progu problemów dom pracy i kłopotów. Tego rodzaju myśli sprawiają, że danie szczególnie smaczne i przepis – cenne.

Cóż, teraz można już mówić o przyszłości elementów testowych. Po pierwsze, na drożdżach. Wybór jest ograniczony do wytwarzania są podejmowane, zwykle surowy, skompresowany drożdży piekarskich lub suche. Pochodzą one w postaci płynnej, ale taka konsekwencja ma zastosowanie tylko do dużych przedsiębiorstw.

load...


Powrót do spisu treści

Co trzeba wiedzieć o drożdżach

Z ciasta drożdżowego jakość zależy od szybkości odzyskiwania i przyszłej pieczenia świetności. Niektóre gospodynie zaufać tylko surowe, suche drożdże liczenia niepożądanych substancji chemicznych o wysokiej prędkości. Mało kochanką „wyczarować” w kuchni, pomyśl o tym, że drożdże – to organizmy jednokomórkowe i przycisnął pachechka drożdże – nie jest niczym więcej niż maksymalna akumulacja komórek drożdży. Naturalnie, mają silną odpowiedź ze względu na jego koncentracji. W produkcji takiego drożdży jest używany jako główne zasilanie do nich, melasa buraczana (produkcja odpadów). Melasa jest nie tylko na tyle, w zakładzie drożdży dodaje się do azotu i fosforu, wstępnie zakwaszoną.

Jakość drożdży ustalonej przez charakterystycznym kremowym zabarwieniu żółtawym i stabilnej konsystencji, mają rozsypał po naciśnięciu, ale nie rozmazany, co się dzieje, kiedy chłód drożdży szybko przeniósł się na ciepło.

Jeżeli drożdże zostały zakupione z wyprzedzeniem i przechowywane w zamrażarce, nie wpłynie to na ich właściwości. Niska temperatura nie jest straszna, po prostu spowalnia proces życia i drożdże jak hibernacji. W związku z tym, jeśli pakiet surowy drożdży został zamrożony, musi być wcześniej poddana powolnego rozmrożenia w temperaturze nie wyższej niż 8 stopni. Inaczej drożdże przekształcona w bezkształtną masę i rastekutsya. Wadą takiego drożdży jest to, że trwałość jest ograniczona tylko przez zegar. W lodówce bez zamrażania mogą wytrzymać kilka tygodni, aw zamrażarce – do 3 miesięcy. Dlatego musimy pamiętać, że nawet jeśli zamrożenie ich życie jest ograniczona.

Suche drożdże zaczęły być stosowane w domowej kuchni wyłącznie z końca XIX wieku. Wiele receptur dzisiaj wskazać ilość składnika surowego lub suche, wybór gospodyni. Osusz może zastąpić sprężone, ponieważ to samo, tylko w postaci suszonej. Jednak takie suche drożdże są podzielone na aktywne i szybko schnący. Czasami te pojęcia są mylone i umieścić aktywne granulki bezpośrednio do mąki, która jest fundamentalnie błędne. Pierwsi przedstawiciele muszą wstępnie namoczyć w ciepłej wodzie nie wyższej niż 37-38 stopni. Powinny one posiadać w cieczy przez około 15 minut, więc oni „wyrósł”. Szybka takie szkolenie nie jest wymagane.

Ważne jest, aby zachować proporcję drożdży w stosunku do ilości mąki. Typowo, rozpuszczono 50 g drożdży na 1 kg mąki, lecz w przypadku pieczenia i ciasta słodki, ilość drożdży zwiększa się około 2 razy. Na cieście chlebowym, wręcz przeciwnie, maleje. Co do suchych drożdży, powinny one być brane 3 razy mniej niż surowe.

Obecnie w niektórych supermarketach można znaleźć nie tylko suche drożdże importowane, ale także na surowo. W ich stosowaniu należy pamiętać, że zachowują się one znacznie bardziej aktywne. Tak surowy będzie potrzebował co najmniej 2 razy mniej, a suchy – w 4-5 razy. Przedawkowanie drożdże jest wysoce niepożądane, ponieważ ciasto będzie tylko gorzej rosną i wypieki da nieprzyjemny kwaśny zapach.


Powrót do spisu treści

Rola jogurt w cieście

W celu aktywacji aktywności dowolne drożdże, konieczne jest, aby stworzyć korzystne warunki: ciekły nośnik, niezbędnych składników odżywczych (cukry, azotu i nieorganiczne związki) i pożądana temperatura fermentacji.

Obecność cukru i lekko kwaśnym środowisku niezbędnych (ług im zgubnych), gdyż drożdże „fed” glukozę, sacharozę, maltozę, oraz azotowego preferują produkty hydrolizy białek. Dlatego wiadomo, że jeden ze składników ciasta działa mleko lub przetwory mleczne.

Niektóre rośliny gospodynie do mleka lub jogurtu Ciastka tylko dla herbatników lub innych słodkich wypieków i ciast do wyboru receptury na bazie wody. Jednak ciasto drożdżowe na jogurcie – to takie uniwersalne „rzeczą”, że gdy próbowałem jeden z tych przepisów, piec będzie chciał z tego wszystkiego, że tylko na tyle fantazji. Jedwabista konsystencja jest odczuwana podczas mieszania, ale to nie tylko w jego giętkość i elastyczność w pracy. Najważniejszą rzeczą jest to, że pieczenie ciasta kefir nie blokują się przez długi czas, co nie jest test na mleku. A jego wyśmienity smak, można komponować odę!

Nie jest konieczne, że jeden z płynem był jogurt. Mimo wszystko, jeśli ciasto jest umieścić z udziałem aktywnych suchych drożdży, są, w zależności od technologii, konieczne jest, aby rozpuścić. Należy to zrobić nie w jogurcie i niewielką ilość ciepłej wody lub mleka z odrobiną cukru, aby usprawnić proces. Ten etap przygotowawczy. Jeśli ciasto jest używany surowe drożdże, to jest zrobione tylko jogurt, który może zastąpić wszystkie ciekłego składnika testu.

Muszę powiedzieć, że wszelkie produkty mleczne dać testu przepychu i to szybko zbliża, zamiast wody lub mleka. Po pozytywnym doświadczeniem wskaźnika zgodności z mąki i innych składników wykonane, można eksperymentować dodając receptur nie tylko jogurt, ale również serwatka lub twaróg.
Powrót do spisu treści

Najpopularniejsze przepisy na ciasta na kefir

Jednym z typowych „Granny” receptura zawiera następujące składniki:. Mąki (2,5 szklanki), jogurtu (1 Cup), oleju roślinnego (pół szklanki), cukier (. 1 łyżka stołowa) Sól (. 1 łyżeczka), drożdże Surowy produkt (50 g). Oczywiście, drożdże rozpuszcza się najpierw w temperaturze pokojowej, kefir, a następnie miesza się z innymi składnikami. Niepowtarzalności Prędkość testu odzysku, jest wystarczająca do 1,5 godziny. Jest to korzystne zarówno dla słodkiego ciasta, jak również Khachapuri lub czosnku rolek.

Tylko bez gąbki, można wytwarzać bułeczki pieczone, stosując różne receptury: kefir lub surowicy (300 ml), drożdży (50 g), margaryny (250 g), sól (1/2 łyżeczki), cukier (1 / 2 filiżanki), jaja (3 szt.). Takie ciasto natychmiast po ugniatanie umieszczone w lodówce, gdzie wcześniej topiony margaryna nieco twardnieje. Doświadczeni kucharze polecam to zrobić w nocy, i ciastka w godzinach porannych do zaangażowania. Nawet jeśli plany zmieniły się rano, to nie jest straszne: im dłuższy ciasta drożdżowego na kefir jest w lodówce, tym lepiej. Dla tych, którzy dopiero zaczynają się uczyć piekarni sztukę, zaleca się, aby skorzystać z tej receptury na początku, ponieważ jest dość skromny w eksploatacji.

Powyższy przepis na kilka przerw tradycji zwykłego gotowania, bo jak wszyscy wiemy, że fermentacja jest aktywny w temperaturze 25-35 stopni. Wszystkie gospodynie z pewnością starają się umieścić swoje miski zgniatania w ciepłym miejscu. I to jest prawda, ale nie wszystkie sposoby gotowania ciasta.


Powrót do spisu treści

Tradycyjne ciasto przepis

Poniższy przepis wymaga ciepła, ale nie sądzę, że im cieplej, tym lepiej dla szybkości procesu i badania jakości. Przeciwnie, jeśli temperatura otoczenia jest wyższa od 45 °, drożdże także giną.

Tak więc wymagane jest 600 g mąki (i jeśli jogurt jest bardzo cienki, lub więcej), szkła jogurtu, 50 ml mleka, 25 g mokrej masy drożdży, 1 łyżeczka Sól, 75 g masła lub margaryny 2 jajka.

Ilość cukru zależy od tego, co ma do pieczenia, słodkie czy nie. Wystarczająco pikantne łyżka i słodkie razy w 3 więcej. Nie jest konieczne, aby być gorliwi z cukrem, jak to będzie tylko nadwyżka „retard” fermentacji. Test ten nazywany jest ciężki. Lepiej dodać słodyczy następnie, ze względu na słodkim nadzieniem. Do ciasta można stosować w całości bez recepty, lub jajka z 1 jajka. Kto kocha bardziej lepkiego ciasta należy odjąć kwotę margaryny. Kefir choć nie jest to w żadnym przypadku być na tyle lepkich, jak woda.

Ciasto wzrośnie do 1,5 godziny – 2, ale powinny spłaszczyć wilgotną ręką i dać się kilka razy. Ważne jest, aby czuć grubości spójności, pomimo faktu, że wszystkie proporcje są spełnione. Niemożliwe jest wymarły każdy miligram. Czasami ważne jest nie tylko gęstość jogurtu, ale także wartość jaj. 2 duże i małe, trzeba mieć 3. Aby nie mylić z gęstością testu powinno być zebrać rękę i starają się trząść ręce. Dobrym testem nie zamieszka na rękę i nie spuścić, a ustępują powoli.

Powstał z trzeciego testu można rzeźbić jakieś precle, czego dusza zapragnie. Umieść je na natłuszczonej blasze, należy podać do przyszłych pasztecików lub bułki do wyrośnięcia na 40 minut, a nawet więcej. Jednak pieczone bułki szybko: 15 – 20 minut w temperaturze 180-200 ° C.

Powrót do spisu treści

Sztuczki gotowania

Kefir dla testu może być używany całkowicie dowolny, ale często gospodyni wysyłane do ciasta nie bardzo świeży produkt. Oczywiście, nie rzucać się dobro? Ale musimy wziąć pod uwagę, że w tym przypadku produkt perekisshy będą miały wpływ na kwas pieczenia. W związku z tym lepiej jest jogurt nie stosować same i rozcieńczyć wodą lub mlekiem. Następnie ciasto będzie bujnej, porowata, ale umiarkowanie kwaśnych. Duża ilość sody „out-of-Trust” kefir prawidłowego użyć innego rodzaju ciasta bez drożdży, ale z.

Chcąc przynieść korzyści dla organizmu, wysyłając ciasta fermentowanego produktu mlecznego z bifidobakterii, musimy zrozumieć, że we właściwościach pieczenia wszystkich tych będą miały żadnej wartości, po prostu stracone. Lepiej pić świeżym kefir.

Podczas przygotowywania testu jest czasami kontrowersyjna kwestia, czy konieczne jest pokrycie szczelnym pojemniku, gdzie jest to właściwe, czy należy dany test „oddychać”. Według ekspertów w swojej dziedzinie, to nie ma znaczenia. Aktywne drożdże jest taki sam jak w warunkach tlenowych i beztlenowych. Gdy ciasto mały, może być umieszczony w torbie z tworzywa sztucznego, pozostawiając miejsce dla dodatku. Jeśli czas jest „cierpienie”, pakiet jest umieszczony w lodówce do powolnego ożywienia. Dopiero na krótko przed ciasto rozbiór powinien wyciągnąć i dać trochę ciepła.

Suche drożdże szybkie – pomoc zajęty kobieta biznesu, którzy preferują szybki receptury wypieku. Jednak ten rodzaj drożdży został z powodzeniem stosowane do przygotowania placków drożdżowych z kefirem. Wystarczy wymieszać mąkę z solą, cukrem i drożdżami i wlać ciepłą jogurt. Po 30 minutach, ciasto musi wzrosnąć i trzeba wysłać 1-2 jajka i ciepłej wody. I to może być gorąco – będzie polewy, sznurowane naleśniki, ale grubawy z pikantnym kwasowość. Kefir naleśniki nie być zakazane przez drożdże.

load...