Joga dla początkujących w domu – podstawy „inteligentnych” gimnastyki

Zawartość:

Wschód – delikatna sprawa, jednak z naszej mentalności Eurazji zrozumiałe dla nas. Więc mamy ten sam entuzjazm zaakceptować coś zupełnie Zachodniej lub przyjść do nas z egzotycznej Azji. Tak więc wszelkiego rodzaju technik uzdrawiania, diety i gimnastyki pustych sumnyashesya zacząć przymierzać: czy nowy fangled nordic walking lub sprawdzone przez tysiące lat indyjski jogi.

load...

Nawiasem mówiąc, yoga – jeden z niewielu dostępnych, wydajnych, a co najważniejsze, przyjemne sposoby na poprawę ich stanu zdrowia, schudnąć, odmłodzić swoje ciało i znaleźć spokój. Tutaj taka jest wspaniały i cudowny joga – niezrozumiały system doskonalenia ciała i umysłu, aby dowiedzieć się, że jest to możliwe nawet w domu. Nauczmy się o azah tej wschodniej praktyce i jak zacząć robić jogi.

Znaczenie jodze

Wśród początkujących ćwiczyć jogę w domu dużo tych, którzy nie są do końca prawda wyobrazić swoje prawdziwe przeznaczenie. Joga – nie jest sportem, a nie metoda walki z nadwagą, a nawet metod uzdrawiania ciała. Joga – to przede wszystkim filozofia, inny stosunek do życia, ciała i duszy. Głównym celem jogi – do osiągnięcia za pomocą praktyk duchowych i fizycznych wzniosłego stanu umysłu i zdrowego umysłu, jak wiemy, nie może być tylko w zdrowym organizmie.

Dlatego joga i pomoc na drodze do doskonałości duchowej poprawy własnego ciała i własnego zdrowia. Jednak poza samą (ojczyzną joga) Indie, jest to związane tylko z jedną częścią doktryny, czyli fizycznego praktyki Hatha Jogi. Ale nawet hatha joga jest w dużej mierze niedoszacowane początkujących nauczyć się ćwiczyć w domu. Uważa się, że to wystarczy, aby nauczyć się kilku asan (pozach), ma zaszczyt poinformować znajomych o ich komunii z tym indyjskim naukowca. Jednakże, Hatha Joga to nie tylko ćwiczenia (te same asany), ale także dieta, oddychanie, medytacja i gesty rytualne. W ogólnych chat joga jest uważany za pierwszy etap, etap przygotowawczy do zrozumienia wszystkich ćwiczeń jogi i osiągnąć harmonię fizyczną i psychiczną.

Korzyści z jogi

Jak już powiedzieliśmy, zdrowy umysł może istnieć tylko w zdrowym ciele: tak mówią nie tylko sowiecką propagandę zdrowego stylu życia, ale także ćwiczyć jogę od wieków – filozofię harmonii fizycznej i psychicznej. To nie przypadek, ćwiczenia fizyczne i oddechowe w jodze pomoc w znalezieniu ciała łatwość i elastyczność, i zachowaj nas od wielu dolegliwości. Na przykład, hatha joga prowadzi do normalnego układu oddechowego, „leczyć” choroby płuc i oskrzeli. I joga pomaga pozbyć się syndrom chronicznego zmęczenia, bezsenność i bóle głowy, wzmacnia naczynia krwionośne, stawy i mięśnie serca, pomaga radzić sobie z depresją i otyłością, a nawet (jeszcze!) Jest zalecana w leczeniu niepłodności spowodowanej przez zaburzenia hormonalne.

load...

Jedną z najważniejszych zalet – brak ograniczeń wiekowych. Ponadto korzyści z jogi powiedzieć jej dostępność (można to zrobić w domu) oraz dowolny poziom sprawności fizycznej. Joga (zarówno w domu jak i pod nadzorem trenera) może absolutnie każdy, nie obłożnie lub wózek osoba. Nie ma żadnych norm, a tylko pełne zanurzenie w proces i realizacja każdego z jej ruchami.

Reguły dla początkujących

Joga – rodzaj rytuału, który jest niemożliwy do złamania. Dlatego też, dla początkujących, aby praktykować jogę w domu, ważne jest, aby nauczyć się podstawowych zasad:

  1. Nie przemoc nad ciałem
  2. Nie rozproszenia przez zewnętrznych dźwięków i działań
  3. Regularne zajęcia

I, oczywiście, najważniejszą rzeczą (ponownie) – pełne zanurzenie w procesie. Dlatego wychodząc na jogę, przygotuj się na to, co trzeba będzie wygodne ubranie, które nie utrudniają ruchu, odizolowane pomieszczenie (pomieszczenie, w którym można zamknąć drzwi) lub zdolność do bycia sam i nie być rozproszony przez rozmowy telefoniczne. Joga jest najlepiej boso i na czczo, a także potęgują efekt nadal jest pożądane, aby przestrzegać niskokalorycznej diety wegetariańskiej. Z urządzenia potrzebne jest mata lub mały koc.

Jeśli jesteś psychicznie przygotowany i mieć możliwość obserwowania wszystkich powyższych warunków, to nic nie może zatrzymać robi joga w domu. I nawet jeśli nie ma żadnych szczególnych korzyści lub ręcznym, może to być łatwe do opanowania zestaw ćwiczeń dla początkujących. Tylko ten kompleks będzie wystarczająco, aby poprawić swoje zdrowie, pleców mięśni i stawów elastyczność i wytrzymałość, aby pozbyć się drażliwość i schudnąć. I dopiero wtedy, czując, że trzeba iść dalej, można bezpiecznie przejść z joginów kategoria nowicjuszem w kategorii zaawansowanych.

Początkowy przebieg

Dowiedziawszy się podstawowe zasady, możesz zacząć uczyć się w domu. Wystarcza do opanowania dla początkujących joginów kilka podstawowych asan i regularnie je wykonywać. Należy zauważyć, że zgodnie z domniemanych codziennej regularności, choć krótkotrwałej okupacji. Praktyka ta przyniesie bardziej wymierne rezultaty, niż angażować się w długim czasie, ale tylko kilka razy w tygodniu. I jeszcze jedna zasada, że ​​należy przestrzegać: obciążenie po obu stronach ciała musi być taka sama podczas wykonywania asan. Jeśli mamy do niezrównoważonego postawy, trzeba najpierw wykonać ćwiczenie w jednym kierunku, a następnie w drugim. Zatem podstawowe postawy (asany), joga, zawarte w kursie dla początkujących.

Tadasana. Góra Pose

Stań prosto i wyciągnij całe ciało. W tym przypadku stopa podłączony, miednicę i brzuch, nogi w prostych. Ramiona w dół po bokach ciała i lekko na boki, dłonie są proste, palce przedłużony. Łopatki back drop, trzymać plecy prosto i podnieś zestawy i trzymać równolegle do podłogi.

Asana to nie ma przeciwwskazań. Było z nią trzeba zacząć trening w domu i zakończyć ten zestaw asan ćwiczeń. Tadasana postawa koryguje i kompensuje szkodliwy wpływ na kręgosłupa siedzący tryb pracy i buty na wysokim obcasie.

Namaste. Pose dzięki

Początkowe położenie jak w poprzednim Asana. Ramiona zgięte w łokciach, dłonie połączone z przodu klatki piersiowej i okazało się palce (gesty rytualne „mądry”). Inną opcją Pose wdzięczność – Wielka dłoń z tyłu. Ta opcja jest o wiele trudniejsze, jak się okazuje nie jest pierwszym czy nawet drugim razem. Ale efekt tego wykonania tej asany jest dużo bardziej namacalna.

Urdhva. Stanowią z podniesionymi rękami

Z pozycji w Mountain Pose (Tadasana) umieścić swoje ręce i rozciągnąć tak bardzo jak to możliwe. Sprawował tę funkcję. Ćwiczenie działa na zasadzie rozciąga wszystkie mięśnie ciała. Ale w przeciwieństwie do rozciągania odbywa się tutaj, a łączny efekt miękkiego efektu.

Utthita Trikonasana. Stanowić wydłużony trójkąt

Rozkłada nogi jak najszerszy, bez utraty równowagi. Rozpostartymi ramionami na boki i pociągnąć. Rozwiń prawą stopę, chude na prawą stronę i wziąć prawą dłoń na prawym kolanie. Lewa ręka z uchwytu w pionie. To samo stało się ze spadkiem po lewej. Podstawowym warunkiem prawidłowej postawy wydłużonego trójkąta – maksimum, ale przyjemny rozciąganie ramion, nóg, szyi i boczne mięśnie kręgosłupa. Ponadto, ciała i kończyn musi być w jego płaszczyzny.

Utthita zalecane w osteochondroza, słaba mobilność stawów, zapalenie stawów. Pomaga w leczeniu chorób żołądka i jelit, wzmacnia skośne mięśnie nóg i brzucha, wspomaga utratę wagi.

Virabhadrasana. Stanowią bohatera z mieczem

Po pierwsze, stoisko ze stopami jak najszerzej i pociągnąć do ramienia bocznego. Następnie umieścić swoje ręce do sufitu z rękami rozłożył i połączyć je nad głową. Lewa noga i tułów poszerzyć w prawo i zegnij prawą nogę pod kątem prostym. Teraz trzeba wyprostować prawą nogę, a jego stopa wdrożyć również prawo. Sprawował tę funkcję przez około minutę lub dwie i powtórzyć asany z kolei w przeciwnym kierunku.

Virabhadrasana zalecane, gdy stawy i kręgosłup. To poprawia czynność płuc, wspomaga utratę wagi w brzuchu i talii. Wzmacnia mięśnie całego ciała.

Mukha shvanasa. Pies Pose

Asana znany jest w dwóch wersjach – w pozycji opuszczonej psów z twarzy i postawa ciała psa podniesionym pyska. W rzeczywistości ruch przypominający odcinków psów, za który otrzymał jego imię.

  • Adho shvanasa mukha. Pies stanowią z obniżonym pyska. Usiąść na zadzie, stawiając stopy na szerokości miednicy i dolnych ręce w dół i położył dłonie na podłodze na szerokość barków siebie. Zatem między dłoni i stóp musi być wystarczająca odległość, aby móc wyciągnąć i wyprostuj plecy. Następnie unieś biodra w górę w kierunku sufitu, prostując nogi i nacisk na palcach i na dłoniach. Teraz, kierując siłę w nogach, spróbuj umieścić pięty na podłodze, trzymając tułów i ramiona wyprostowane i rozluźnij brzuch i szyję.
  • Urdhva mukha shvanasana. Pies Pose z podniesionym pyskiem. Początkowe położenie jak w poprzednim Asana. Opierając się na dłoni i czubki palców, unieś nogi i tułów z podłogi, a jego głowa zaprokinte temu.

Asana zaleca zmęczenie i ból głowy, do leczenia chorób ginekologicznych i płuc, oraz choroby nerek i zaburzenia miesiączkowania. Koryguje postawę i pomaga w osteochondroza.

Bălăşan. Dziecko Pose

Stojak z kolana na podłodze, a następnie opuść pośladki na piętach. Teraz powoli umieścić ciało na biodrach, wyciągając ramiona. Utrzymaj tę pozycję przez minutę lub dwie. Bălăşan pozwala przywrócić równowagę i harmonię organizmu, rozluźnia mięśnie pleców i ścisnął jego szyję.

Vrikshasana. Ułożenia drzewa

Wstać, reszta pięty na podłodze, wyprostuj nogi. Wdech i unieś podłączyć rękę i zabrać większość podniesionymi rękami za głową. Dla większego efektu, zginać nogę w kolanie i umieścić go na uda (przednia część ramienia ponad kolano), z drugiego boku. Vrikshasana umożliwia wdzięku postawy i wzmocnić kręgosłup.

Dhanurasana. łuk postawę

Połóż się na podłodze twarzą w dół. Zabierz swoje ręce do tyłu i przyłożył nogę w kostce. Wdech i podnieść zarówno dolną i górną część tułowia. Sprawował tę funkcję. To ćwiczenie wzmacnia mięśnie brzucha, co smukłą dłoń i wyrównuje plecy.

Salamba Sarvangasana. świece Pose

Do opanowania tej asany – jeden z głównych zadań początkujący yoginów. Salamba Sarvangasanu nazywane matką wszystkich asan i uważają, że korzystny wpływ na organizm jest po prostu ogromny. Aby to zrobić, położyć się na plecach, wyciągnij i przecedzić kolana. Następnie wydech i ciągnąć ugiętymi kolanami do brzucha, ud wciśnięte szczelnie do ciała. Weź dwa oddechy, unieś biodra nad podłogę i podtrzymać ręce zgięte w łokciach ręce. Weź dwa kolejne oddechy. Teraz unieś nogi i ciało w górę, naciskając klatkę piersiową do podbródka (nogi zgięte w kolanach). Kolejne dwa oddechy – i nogi prosto do góry. Będąc w tym miejscu, trzeba co najmniej pięć minut, utrzymując swobodny oddech.

Sarvangasana zalecane dla wszelkich chorób kręgosłupa, choroby neurologiczne, astma, cukrzyca, nadciśnienie, hemoroidy, bezsenność, zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc i chorób nerek. Asana traktuje migreny, zawroty głowy, dna moczanowa, płaską, choroby ginekologicznej, nieżyt nosa, zapalenie migdałków, zapalenie gruczołu krokowego, zespół przewlekłego zmęczenia i płaski. Szczególnie użyteczne dla gruczołów wewnątrzwydzielniczych (gonad, tarczycy, trzustki, grasicy, nadnercza, przysadki, szyszynki).

  • Ważne! Nie można zrobić POSA świec podczas zaostrzenia którejkolwiek z tych chorób.

Uttasana. Rozciąganie w dół

Przyjmują Pose góry, to stanowią z wyciągniętymi rękami w powietrzu, a następnie pochylać się ku przodowi w miarę możliwości bez zginania kolan i dotykać podłogi rękami. Sprawował tę funkcję przez jedną do dwóch minut, rozluźnij głowę i szyję.

Savasana Mritasana. Trup pozy

Ta asana jogi kończy cykl dla początkujących. To pozwala na całkowicie zrelaksować i odłączyć się od dźwięków zewnętrznych i własnych myślach. Wydaje się prosta na pierwszy rzut oka, aby osiągnąć całkowite rozluźnienie wszystkich mięśni bardzo trudne, a przy pierwszych próbach niemożliwe.

Połóż się na plecach, ręce, dłonie w górę, poszerzyć, przesuń piętę i rozłożone na boki skarpetki, zamknij oczy. Postaraj się całkowicie zrelaksować. Spróbuj celowo rozluźnia mięśnie, wychodząc z palcami, a kończąc na oczy. Najlepiej, należy przestać czuć swoje ciało i nawet źrenice oczu nie ruszaj. Głęboko oddychać, a potem jeszcze środek powierzchniowo czynny. Utrzymać tę pozycję i stan piętnaście do dwudziestu minut.

Savasana jest Mritasana ukończenie każdej lekcji, zaleca się przy zaburzeniach miesiączkowania, bóle głowy, stres, nerwica, choroby serca i chroniczne zmęczenie. Przeciwwskazania Nie.

Skuteczność treningu

Odkryj swój osobisty klub jogi i angażowanie się w swoim własnym domu, można dostać się instruktor. Oczywiście, korzyści, zdjęcia i wideo – jest to bardzo dobre wsparcie. Ale skąd wiesz, że regularna joga, i robisz to, „jak”, a nie „jak to jest”. Najważniejsze – słuchać swojego ciała i zrozumieć swoje uczucia. Jeśli zrobisz to dobrze, to uczucie będzie tylko przyjemne. Najważniejsze – to czuć i śledzić swoich uczuć. Jeśli tak jest, to robisz to dobrze.

Fakt, że każda siły asan pracować pewne mięśnie i narządy, i wprowadza na rynek specjalny mechanizm uzdrawiania ciała. Więc pierwsze wrażenia (mrowienie, ciągnięcie, ciepło, wibracje) wskazują początek tego mechanizmu. Jeśli zaczynasz czuć swoje ciało, a potem obudził się mięśnie, aktywnie uczestniczą w pracach, a pierwsze rezultaty nie trzeba było długo czekać.

Wkrótce poczujesz nie tylko na poprawę samopoczucia, ale zauważ, że przechodzi melancholia, negatywne myśli są zastępowane przez optymistycznego nastroju, aktywności i budzi chęć do działania. Więc idź do niego! Nie zatrzymuje się na początku drogi, bo droga przez spacerach!

load...