Joga dla początkujących: ćwiczenia i porady dla początkujących

Zawartość:

W ciągu ostatnich kilku lat, joga stała się bardzo popularna wśród dziewcząt w naszym kraju. Podeszła do zastąpienia znanych i już prześwietlonych odmian aktywności fizycznej: pilates, cardio striptease i aqua aerobik. Joga dla początkujących – ćwiczenia mające na rozciąganie mięśni, wzmocnienie kręgosłupa, ogólną poprawę ciała i przygotować go do zaznajomienia się bardziej złożone asany, jak również produkcji żelaza woli.

load...

Joga nie mogą być uznane wyłącznie sposobem na treningu organizm – przyczynia się do poprawy nie tylko formę fizyczną, ale także umysł. Dlatego też, początkowy etap nauki jogi oznacza nie tylko spełnienie podstawowych postaw, ale także, aby osiągnąć jasność umysłu i świadomości przez subduing pewien zbiór zasad.

Czym jest joga?

Pochopnie uznane religia joga. Nie ulega wątpliwości, że powstały na podstawie prądów religijnych i filozoficznych, ale sama w sobie nie jest uważany za religię. Żył w starożytnych Indiach, słynny filozof Patańdźali była pierwsza do syntezy wiedzy o swoich ludzi o kulturze fizycznej i praktyk duchowych. W III wieku pne, napisał pierwszy podręcznik o jodze – tzw „Yoga Sutra”. To utrwaliło podstawowych zasad samorozwoju i hartowania ducha i ciała, aby osiągnąć najwyższą sposobów oświecenie i opisy asan pierwszy z powodzeniem praktykowane przez wyznawców hinduizmu. Książka została powielana obserwuje Patańdźali po jego śmierci.

W Indiach zaczęły się otwierać szkołę jogi, studenci, którzy próbują osiągnąć euforię energii poprzez asan i medytacji – „samadhi”. Jest to stan absolutnej satysfakcji, gdy dana osoba jest w stanie nie tylko streszczenie z okolicznych problemy, ale nawet uśmierzyć ból woli. Przez długi czas ten psychiczny „trance” został uznany za powszechny mit, aby przyciągnąć ludzi. Jednak w 18. Wieku na terenie starożytnych Indiach były prowadzone wykopaliska archeologiczne, podczas których z ziemi jeszcze dwie trumny z ciałami zakonników pochowanych ponad pół wieku temu. Ani jeden z nich nie było nawet cienia degradacji – wystarczająco czyste psychicznie i fizycznie ich nie ma z tego świata.

load...

Pierwszy poziom jogi: „yyama” – przygotowania do realizacji asan

 • Awaria złych nawyków

Przez dwa lub trzy tygodnie przed rozpoczęciem zajęć odmówić papierosy i alkohol. Kilka dni później twój oddech będzie nawet zniknąć bóle głowy, będzie w końcu przestaje cierpieć na bezsenność. Prawdziwa nauka jogi wprowadza zakaz używania tytoniu i alkoholu, nawet w małych ilościach. Jak można jogin ujarzmić moje ciało i podporządkować sobie siłę woli, jeżeli jest ona zależna od złych nawyków? Więc, zajęcia jogi – to świetny powód, aby rzucić palenie i przestać wreszcie „uciec” od problemów z pomocą lampką wina.

 • Pozytywne myślenie

Nauczyć się widzieć pozytywne we wszystkim. Osoba, która patrzy na świat oczami pesymistą, nie może zrozumieć radość wzmocnienie powłoki ciała za pomocą długiego pobytu w niewygodnej pozycji. Głowica niesłusznie podniósł swoją koleżankę? Jest to świetna okazja do samodoskonalenia – jeśli pokazać swoje najlepsze strony, to są również czeka na szefa działu krześle! Próbować malować włosy, ale wynik pozostał niezadowolony? Ale wizytę i odwiedzić salon piękności, aby wyglądać jeszcze bardziej spektakularne i piękne.

 • Zdolność go słuchać

Musisz czuć potrzeby własnego ciała. Praktyczne lekcje jogi nie da pożądanego rezultatu, dopóki nie nauczysz się słuchać siebie. Jeśli spać 8 godzin dziennie, ale wszystkie takie same na kolację czuć się przytłoczony – przedłużyć zabawę nawet przez godzinę, a zdrowie ulegnie poprawie. Na twarzy co jakiś czas pojawiają się trądzik, a łagodny żołądek prosi jedzenie? Zrezygnować ulubione bryłki, kliny ziemniaków i cola – skóra jest oczyszczona i nocnej zgaga zniknie całkowicie.

 • Pełna kontrola ponad

Uzbrój się w cierpliwość i samokontroli. Joga uczy, wytrzymałość, zdolność do znoszenia niedogodności i przezwyciężyć je z godnością, bez utraty jego umysł. Praktyka ta szybko znudzi jeśli jesteś niespokojny, szybko i entuzjastycznie pęd do zdobycia nowych szczytów, a następnie nie mniej łatwo dać się cel, który dawno temu tak namiętnie pożądał. Na ścieżce życia można oczekiwać nie tylko zawrotnym ups, ale nie mniej gwałtowny spadek, ale nie jest to powód, aby zrezygnować z marzeń. Podobnie, w jodze: jeśli coś nie działa po raz pierwszy, zrobić sobie przerwę i spróbować ponownie. Jeśli jesteś obrażony, tylko psychicznie życzymy dobrego człowieka. Gniew zniszczy tylko własne komórki nerwowe, a żaden nie skorzysta.

 • Niezależność od czynników zewnętrznych

Nie pozwól, aby nastrój zależy od pogody, przy filiżance kawy, szalejący bóle głowy lub krytykę starszego sąsiada. Uzyskać pełną niezależność od swoich doświadczeniach. Często dziewczęta są motywowani jego odmowy udziału w zajęciach, bo są zmęczeni, ale w domu też, czekając biznesowych, dzieci i głodny mąż. Z biegiem czasu rozwija się lenistwo, i poddał się jogi. Wykonywanie asan, oderwane od „życzenia” sąsiada w korku, ICP i kłótni z szefem.

 • Stężenie

Dowiedz się skupić. Na przykład, na temat własnych uczuć i ciekawej książki. Jakość ta będzie przydatna nie tylko podczas jogi – robi ćwiczenia regularnie, można zauważyć, ze zdziwieniem, że nauczył się nie być rozproszony przez szczegółach procesu roboczego.

Drugi poziom – medytacja czy „dhyana”

Każdy, kto chce poważnie ćwiczyć jogi musi najpierw nauczyć się sztuki medytacji. Medytacja – nurkowanie, rozszerzenie świadomości, droga do ustanowienia kontroli nad myślami, emocjami i uczuciami. Ponadto, jest to doskonałe sposoby zatężania treningowego. Pomoże Ci złagodzić objawy chorób wyniszczających, odpocząć po ciężkim dniu pracy i odnaleźć spokój po stracie bliskiej osoby.

Większość praktyki medytacyjne są doskonałym „wejście” do praktyki jogi. Aby rozpocząć, rozgość się. Mit, że można medytować tylko siedzi w pozie „lotosu” nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Usiąść na podłodze, jeśli jesteś tam komfortowo, zorganizować na miękkiej poduszce lub krześle. Jak można odpocząć, jeśli będziesz w niewygodnej pozycji z jego sztywne nogi i bolące plecy? Jeśli jesteś cool, umieścić na bluzę lub cienki sweter. Wygoda – Główną zasadą przy wyborze nie tylko postawy, ale także ubrania. Najlepszy tło dla medytacji spowolni muzykę z motywami etnicznymi.

Aby uspokoić i komfort liczenia mantry wypowiadane przez ciebie chwycić różaniec. Plastikowe „perełki”, które są sprzedawane na rynkach iw sklepach z pamiątkami, wyraźnie nie może być używany. Zimny ​​kamień naturalny, przesuń ręce, trzeźwy człowiekiem „głaskanie” szorstką powierzchnię granatu, malachit lub jaka tybetańskiego kości łagodzi i dostosowuje się do medytacji.

Siedzieć tak, jak chcesz. Zamknij oczy i powoli policzyć do 10. W pokoju, w którym jesteś, nie musi być kompletna cisza, więc nie odwracać uwagi od działania zdarzeń. Posłuchaj siebie, swojego ciała, swoich myśli. Głęboko wdychając powietrze, wyobrazić sobie, jak tlen dostaje się do krwi, a który biegnie w żyłach, oddycha życie i ogrzewając swoje ciało fizyczne. Pomyśl o tym, co pachnie powietrze w Twoim domu? Duchy ukochanego, pyszne zupy parze na kuchence lub pozytywne emocje? Poczuj odzież dotykania miękkiej skóry. Jakie to uczucie pozostaje ci kontaktu z jedwabiu, wełny, lnu? Następnie skupić się na pracy swoich narządów wewnętrznych. Zacząć kołysać się w przód iw tył, skupiając się na rytm serca.

Skoncentrować się na myśl, że jesteś teraz szczególnie zaniepokojony. Co o tym sądzisz? Spróbuj ocenić swoje zachowanie i działania z boku, jakby nie należał do ciebie. Nie bój się przyznać do własnych błędów – wzmacniają ducha człowieka, uczynić ją silniejszą. Uspokoić i pomyśleć o tym, że w ciągu kilku dni lub tygodni, Twój problem może wydawać się prawdopodobne, śmieszne i naciągane. Usiąść na kilka minut w ciszy. Powoli otwórz oczy i wstać. Teraz można przejść bezpośrednio do samych ćwiczeń.

Kompleks dla początkujących

 • „Vajrasana”

Zacznij z „diamentowym” postawy. Stojak z kolan na małej poduszce, leżąc na podłodze. Usiądź na piętach pośladki, plecy, jednak pozostaje płaska. Staraj się, aby kolana, kostki i stopy w jak największym stopniu w kontakcie z powierzchnią amortyzującą. Podnieść głowę do góry, oddychaj głęboko. Wydać w tej pozycji 1,5-2 minut, nie więcej.

 • Dolna jogiczne oddychanie

Po odpoczynku 10-20 sekund, po raz kolejny siedzieć w „Vajrasana”. Spróbuj oddychać żołądek. Na wdechu, spróbuj „push” mięśni brzucha powietrze, na przemian ciągnąc je i relaks. Podczas inhalacji, prasa zachować maksymalne napięcie.

 • „Savasana”

Kolejna pozycja przeznaczona jest na odpoczynek pomiędzy bardziej złożone i energochłonnego ćwiczeń. Przygotuj wcześniej cienką matę dla niej. Połóż się na plecach, umieść ręce wzdłuż ciała, dłonie w górę, ugnij nogi w kolanach lub ciągnąć. Czuć się zaledwie kilka sekund, rozluźnij ciało, wszystkie grupy mięśni spoczywają. Uważaj na oddychanie – w spektaklu „Shavasana” musi być spokojny i stabilny niż przerywany. Będzie leżeć w tej pozycji przez 8-10 minut z zamkniętymi oczami, w celu uzupełnienia braku energii.

 • „Roller”

Otwierając oczy, usiąść i mocno przytulając kolana i splecione dłonie w „zamku”. Wyprostuj kręgosłup, jakby rozciąganie łańcucha. Wyczuwając jego napięcie, powoli rozluźnij ręce i położyć się na plecach. Para głębokich oddechów, a następnie powtarzanie ćwiczeń. I tak 10 razy.

 • „Tadasana”

Kolejna pozycja – „Tadasana” zmniejszają napięcie mięśni. Stanąć na macie, z piętą powinny ściśle pasować. Upewnij się, że nie tylko kręgosłup, ale również ramiona podczas „góry stanowią” były proste, nie przekrzywiony. Weź głęboki oddech i przytrzymaj powietrze oddech na 5-10 sekund, napinając z mięśni brzucha. Ostro wydech i odpocząć. Odstęp między powtórzeniami postawie – 2 sekundy. Jeśli cierpi z zimna, spróbuj zastąpić to ćwiczenie „Bhastrika”. Początkowa postawa podobna do „Tadasane”. Czy szybkie oddechy w następującym poziomie: 15 oddechów na 2-3 sekund, a następnie 2 głębokie 5-6 sekund. Powtórz 3-4 razy dziennie.

Porady dla początkujących

 • Wątpliwości? Zapytaj o radę!

Nie wahaj się skorzystać z bardziej doświadczonych praktyków i korzystać z ich doświadczenia. Oglądaj filmy instruktażowe w internecie, czytać czasopisma poświęcone jodze i komunikować się na specjalistycznych forach. Oczywiście, ze nauczanie jogi w szkole takiej „porady” nie mogą być porównywane. Jednakże, jeśli teraz nie masz czasu lub pieniędzy, aby wziąć udział w szkoleniu, komunikacja z „zaawansowanych” praktyk pomoże Ci znaleźć odpowiedzi na pytania.

 • Ustaw jasny cel, a następnie ją

Co chcesz osiągnąć, robi joga? Jeśli chcesz poznać pełną głębię filozofii jogi, zaangażowany na codzień. Zdecydujesz się ćwiczyć, bo słyszeliśmy, że joga – doskonałą profilaktykę przeziębień? Potem wystarczy na jedną lub dwie sesje tygodniowo.

 • Jogę na czczo

Wykonywanie przedmiot natychmiast po posiłku nie jest zalecane. Idealny czas na praktykę – wcześnie rano, gdy żołądek jest pusty. Dozwolone praktyki asan około półtorej lub dwie godziny po posiłku. Przed treningiem, jeśli jesteś bardzo głodny, można wypić filiżankę jogurtu lub ciepłego zielonej herbaty.

Dziś wielu z płci pięknej zaczynają ćwiczyć jogę jako hołd dla zmiennej mody. Jednak klasa „przez życie” nie przyniesie pozytywnych rezultatów, ponieważ nie dostarcza prawdziwej przyjemności.

load...