Joga dla kobiet w ciąży – ćwiczenia dla zdrowego ciała i umysłu

Więc to jest nasz czas, aby przygotować się do realizacji celów, dla których jesteśmy w tym świecie, podczas gdy takie naturalne zmiany i transformacje ciała, a jednocześnie i rozumu. Ale jak często jest to szczęśliwy czas, jesteśmy wypełnione lęku i wraz z dużo przyjemnych doznań z doświadcza fizycznego dyskomfortu.

load...

Najstarsza zestaw ćwiczeń mających na celu zbliżenia się do osiągnięcia harmonii i spokoju – joga – jak to możliwe pomaga uporać się z dyskomfortem, lęku, stanów chorobowych, a co najlepsze, aby przygotować się do najważniejszego testu – narodziny nowego życia. Dziś będziemy mówić konkretnie o zajęciach jogi dla kobiet w ciąży, procedury, które będą niezbędne, wraz z wykwalifikowanym położnej, wsparcie rodziny i wiary, że wszystko będzie dobrze.

Joga dla kobiet w ciąży – dostroić się do dobra

Aby rozpocząć, chciałbym mówić o podstawowych wytycznych teoretycznych, które są dyktowane przez tradycji jogi dla kobiet w ciąży, rodzaj filarów posiadających kulturę i nie może być w stanie lepiej pomóc nam zachować pozytywne nastawienie i dobry fizyczne dobre samopoczucie przez cały dzień. Te wskazówki pomogą nam uzyskać prany (siły życiowej, która zapewnia nasze istnienie i nasze dziecko) w wymaganej ilości:

 • Odzież, wybieramy powinny być wykonane z naturalnych materiałów: bawełny, lnu, wełny i tkanin jedwabnych, które pozwalają naszym skórze oddychać głęboko, będzie niezwykle korzystne dla naszego zdrowia i poprawy aury, zwłaszcza jeśli chodzi o ubrania w jasnych kolorach. Aby nie czuć ucisk w jego ruchach i oddech biorąc trochę jogi dla kobiet w ciąży, skupimy się na ubraniach darmowe ciętych.
 • Śpiew – najprawdopodobniej z podstawowych praktyk, a także możliwość rozbudowy nasze płuca, pomaga otworzyć się i doskonale rozwija membranę, która pomaga w porodzie. Śpiew jest joga dla kobiet w ciąży jest bardzo korzystne dla tarczycy i otwarcie centrum serca. I to nie wspominając o tym, że kiedy w czasie ciąży nucić jakąś piosenkę lub wspaniałą mantrę, a po śpiewa jej dziecko po urodzeniu, znów zanurzyć się w spokoju i stanu najwyższego komfortu, niezależnie od naszych danych głosowych.
 • Zacznij czasie ciąży angażują się w jakimś sporcie przyjdzie do głowy nie wszystkich, ale pływanie lub inne, mniej lub bardziej dynamiczny pobyt w wodzie, bardzo relaksujący wpływ na cały nasz organizm. Pooping siebie fizycznie wymagający to nie jest konieczne, ale poczucie wolności, gdy cały organizm utrzymuje badanie wody w czasie ciąży – jest święte. W tym miejscu należy wspomnieć również o część ćwiczeń jogi dla kobiet w ciąży w domu, jak zwykłej akceptacji relaksującą kąpiel z dodatkiem różnych ziołowych mikstur i duszy z niezbędnym przeciwieństwie niskotemperaturowej aby poprawić krążenie. Nie źle, jak kąpiel, jak mówią, z prysznicem w dłoniach: podczas gdy kłamią, woda popłynie gładko z naszego ciała, zabierając ze sobą wszystkie doświadczenia dnia.
 • Przez cały okres ciąży dodatkowego masażu narządów trawiennych, które podlegają nadmiernym ciśnieniem jak dziecko rośnie, musimy się na spacer. Chodzenie jest dobry także do zwiększenia mobilności lędźwiowego i wzmocnić mięśnie brzucha, co jest bardzo przydatne, gdy joga staje się ważnym punktem naszego harmonogramu.
 • Joga dla ciężarnych 2 kategoriach muszą być połączone z regularnym pocieranie po oleju z kiełków pszenicy kąpielowy w klatce piersiowej, ud i brzucha, a do zakończenia procedury niezbędne, aby zapobiec rozstępom, zapali mrowienie skóry palcami, tak, że olej został namoczone głębiej. Olej z migdałów, będą podobnie wcierać dwa razy dziennie, przed kąpieli i przed snem. Witaminy pomagają wzbogacić skórę tlenu, nie wspominając o dodatkowej wilgoci, która wystarczy do teraz, gdy jest on rozciągnięty.
 • Joga dla ciężarnych 3 trymestrze będziemy łączyć z części procedury szczypanie, rozciąganie i ciągnięcie sutek w ciągu dnia, a po kąpieli trzeba będzie starannie przetarł ręcznikiem, to wszystko wystarczy, aby je wzmocnić. Okresowo możemy umyć sutki sokiem z cytryny. Byłoby miło także zadbać o obecność na miejscu, bez wahania i zakłócenia mogą wziąć słońce i powietrze łaźnie, to możemy wszyscy nazywają siebie zadowolony Mamusiu, ponieważ takiej troski o konieczności zmniejszenia dolegliwości piersi potem podczas karmienia piersią.

Joga dla kobiet w ciąży: ściany domu i pomóc

Podczas istnienia doktryny to wielokrotnie udowodniono, że kobiety mogą pomóc sami nauczyć się kontroli nad procesem pracy. Następnie będziemy w stanie zmniejszyć ból skurcze aż całkiem znośnych granicach przez tchnienie systemu i odpowiednie jogi dla kobiet w ciąży, odpowiednie ćwiczenia mogą pomóc przyspieszyć ten proces. Nie wspominając o tym, że niektóre z odwróconymi asan (pozycji ciała, w których najbardziej przyjemny i komfortowy pobyt) pomoże nasz mały wziąć w brzuch właściwej pozycji, a nawet kontrolować i „czuć” mięśnia macicy i kierowanie wektor wysiłek dół Push poprawnie. Joga może być praktykowana przez nas we wszystkich dziewięciu miesięcy, z zastrzeżeniem powyższych zasad, a jeśli nie są praktykowane przed ciążą, aby rozpocząć Joga dla kobiet w ciąży pierwszy trymestr pasuje dobrze.

Niestety, obecnie nie mamy okazję porozmawiać bardziej szczegółowo o Joga dla kobiet w ciąży – ćwiczenia zbyt dużo. Chciałbym jednak bardzo chciałbym omówić szczegółowo praktykę, której celem jest kontrolowanie mięśni dna miednicy, co jest konieczne, z uwagi na pojawienie się dodatkowego obciążenia na mięśnie ze wzrostem masy ciała dziecka w łonie matki. Ćwiczenia te pozwalają nam na mięśnie miednicy elastyczności podłogi dla przyszłej dostawy. Ale naszym głównym celem jest, aby zrozumieć, mięśnie tej dziedzinie i jak możemy je rozciągnąć i rozluźnić, aby ułatwić przejście na kanał dziecko urodzenia.

load...

Kolejnym pozytywnym aspektem praktyce jest zapewnienie szybkiej odbudowy mięśni, jeśli nadal będziemy angażować się i po porodzie, a zajęcia są niezbędne – pomagają w leczeniu znacząco nawet gdy jest poddawana nacięcia krocza. Nie należy dopuszczać myśl, jak łatwo jogi dla kobiet w ciąży – mogą być wykonywane w domu, nie wszystkie, a nawet skonsultować się z lekarzem zaleca. Ale teraz sprawuje do dna miednicy – zupełnie nieszkodliwe zmienny skurcz i rozkurcz mięśni krocza – będziemy ćwiczyć tak często, jak to możliwe (około 100 uciśnięć dziennie jako minimum). Zacznijmy od tego, aby czuć mięśnie te powinny być lekko rozchylone nogi podczas oddawania moczu, a następnie rozpocząć proces opróżniania pęcherza i zawiesić jego skurczu mięśni. Możemy łatwo poczuć jego mięśnie, jeśli umieścić palec w pochwie i ściśnij mięśnie wokół krocza. Praktyka ta jest integralną częścią programu „joga dla kobiet w ciąży – 3 trymestrze”, gdy częstotliwość wizyt w ubikacji znacznie wzrośnie.

Jeśli pójdziemy z wami taką rozmowę, chcielibyśmy powiedzieć nam więcej o ograniczeniach, które istnieją, funkcję, która powinna być zdecydowanie brane pod uwagę, oraz podstawowe pozy, które będą się przydać:

 • Każda klasa joga dla kobiet w ciąży – 1 trymestr powinny już być oznaczone przez nich – należy rozpocząć od ćwiczeń oddechowych. Pranajama (technik oddychania) jest absolutnie niezbędne do optymalnego przygotowania do narodzin naszego organizmu: na prawo od punktu widzenia lekarzy i naturalny oddech na trzy do pięciu, a nawet więcej godzin podczas procesu raczej trudno sobie wyobrazić bez rygorystycznego treningu przed dostawą pracy.

  Pranajama

 • Należy zwrócić uwagę na praktykę mula bandha – jest w stanie doskonale przygotować krocze do chwili narodzin.
 • Zespół Asana wzmocnić mięśnie pleców Joga dla kobiet w ciąży – zdjęcia ilustrują to – wyróżnia. Różne odmiany CAT mostu, stanowią na liczbę ścian 9, pół-mostka, stanowią na liczbę ścian 10 i zatrzymać opcji na dłoni, a ponadto do wytwarzania kręgosłupa na stres w ostatnim trymestrze ciąży i porodu, mające na celu zwiększenie stężenia i poprawę pracy narządów przedsionkowych.
 • Kot

 • Kiedy zmęczenie oraz fizyczne na ostatnich etapach ciąży, i tylko dostać dodatkowy smakołyk według klas biernych jogi odpowiednie dla kobiet w ciąży z udziałem nadczynność tatusia – ćwiczenia z partnerem. Niech nas wspiera, pomaga stanąć na rękach, lub podjąć inne asany.

  Ćwiczenia z partnerem

 • Bardziej płodne joga dla kobiet w ciąży – 2 trymestr, oraz wykonywać łuk na bok, półksiężyc, szyjnego-piersiowego ugięcie kot skręcanie numer 1, postawa ściany numer 4, 5, 6 są w stanie odpocząć, stres, ból pleców, poprawia krążenie krwi w brzucha i grzbietu. Specjaliści nazywają tę grupę „odkształceniu i nici.”

  Zginanie i skręcanie

 • Bez względu na to, jak ciężko joga dla kobiet w ciąży, stanowi grupę odwróconych asan (lub polumostik Depada pidam, Viparita Koranu, stójką i przedramiona halasana, Sarvangasana, śirszasana prosty pomostowych lub chakrasana i brzoza) trzeba uzyskać uwagę. Pomogą one naszą małą pobyt w żołądku zgodnie z naturalnym scenariuszu natury, nie pozwala na wygląd naszego żylaki, zaparcia i skurcze w nogach.

  Odwrócony postawy

 • Priorytetem będzie asany jogi dla nas ciąży – zdjęcie dostarczone przez naszą uwagę, pokazać im – grupę, która promuje lepiej „ujawnienie” stawów biodrowych, postawy, poprawiają ukrwienie narządów jamy brzusznej, wzmocnienie narządów miednicy. Pose przekazywania nogę do boku, poza ściany pod numerem 1, siedząc w kucki i postawy ściany №15 znacznie pomóc nam w rozpoczęciu pracy w celu przyspieszenia i ułatwienia procesu porodu.

  Stanowią dla ujawnienia stawów biodrowych

 • Joga dla kobiet w ciąży powinny wykluczać przepisy, które mogą wystąpić znaczne przepięcia brzucha. Zamiast skupić się na shavasana, Padmasana, virasane, natavirasane, ardhapadmavirasane, kontrast i wizualizacji ćwiczeń – oni pomogą nam opanować umiejętność jakości wypoczynku.

Ukończenie każdej lekcji, będziemy Asana na szyi i stawów ręki – ćwiczenia, które są zaprojektowane w celu zmniejszenia zmęczenia z przegubem i szyjki mięśni kręgosłupa: skręcanie i rozciąganie szyi, rotacji szyi, stanowią pod numerem ściany 19 strony wydłużania szyi, Kot, arvicothoracal ugięcie zwijana przez czoło, ciepłe ręce, stojak, szczotki zamek.

Wszystkie te asany i ćwiczenia jogi dla kobiet w ciąży – stanowi delikatnie wzmocnić wszystkie części kręgosłupa, stawów rozwijają się, są w stanie w przyszłości, aby pomóc nam uniknąć urazów podczas porodu (zwłaszcza jeśli mówimy o urazach krocza, która może uniemożliwić regularne ćwiczenia rozciągające). Według nauk Patańdżalego – założyciel jogi i kompilatora z „Sutras joga” – i liczne wypowiedzi kobiet, które zaczął ćwiczyć jogę, praktyka ta może poprawić układ hormonalny, co jest szczególnie ważne dla harmonijnego ciąży, jak również podejmowania bardziej bezpieczne dla procesu generycznych. Nie wspominając o tym, że regularne ćwiczenia – Joga dla kobiet w ciąży nie toleruje kunktatorstwo – staje się wyraźnie widoczny efekt odmłodzenia kobiecego organizmu.

Joga dla kobiet w ciąży – ćwiczenia oddechowe

Większość praktyk jogi oddech jest związany z osiągnięciem bardziej świadomej kontroli oddechu. Ćwiczenia oddechowe są w stanie nasycenia krwi tlenem, oczyszczając ją, powodując uwolnienie toksyn – krew jest aktualizowana znacznie szybciej i „lepszej jakości”. Głębokie oddychanie w systemie jogi przynosi jasność umysłu, oczyszcza płuca, ma uspokajający wpływ na układ nerwowy, zwiększa jej przepływ energii, pomaga harmonijny rozwój organizmu, poprawić swoją aurę i zmniejsza ból. Synchronizacja oddechowej jest absolutnie niezbędne do nas w czasie ciąży, ponieważ w trzecim trymestrze wiele przyszłych matek zmniejszony poziom hemoglobiny i „dostawy” tlenu w całości już trudne. Ten jest potęgowany przez wzrost naszego dziecka i, odpowiednio, brzuch, który jest oczytany trochę „podtrzymać” lekki, nie wspominając o dystonii naczyniowych, które występuje u młodych kobiet dość często. Podczas ataki „uduszenia” często dochodzi do niepokoju o zdrowie dziecka, które niezmiennie cierpi na taki warunek moms strach przydatności jej rozwoju w takich warunkach i cała masa szarych myśli. Joga dla kobiet w ciąży – pierwszy trymestr – musi koniecznie zawierać praktykę pranajamy (oddechu systemu joginów), aby wyeliminować z naszych „ciąży” życiowych takich przykrych chwil. Te ćwiczenia pomogą między innymi normalizować ciśnienie krwi, poprawia trawienie, pomaga lepiej spać i zrobić bez użycia środków przeciwbólowych podczas porodu i używki:

 1. Pełna jogiczne oddychanie. Trzeba usiąść „po turecku” lub w „nogi się pod nim:” Nie zbliżaj się, wyprostuj kręgosłup (na dłuższy okres, można podtrzymać tył poduszki), zamknij oczy i spróbuj dostroić się do pozytywna, myśleć o przyjemnych rzeczach. Starają się badać swoje ciało: jeśli nie jest szczególnie stresujące miejsce, szczególnie skupić się na relaks, spróbuj „oddech” prezentowania jak z każdym oddechem, wszystkie zgromadzone surowość obsypany złotem ziaren piasku. Niezdolność do pełni zrelaksować jak klasach odbędzie się i po kilku tygodniach będzie można to zrobić z łatwością. Więc przyniosły najbardziej kompletny relaks i zacząć wykonywać. Wdychać przez nos i jak można lepiej wypełniają powietrze w pierwszym żołądku, a następnie klatki piersiowej. Teraz wydech, ciągnąc trochę brzuch, a następnie wypuszczenie powietrza ze skrzyni. Pomyśleć, najlepszym rozwiązaniem jest powiew do zliczania „czwórki”, a na wydechu, „osiem” to chyba pierwszy raz nie robić zbyt udane, ale w miarę upływu czasu, idealny stosunek „4/8” można osiągnąć. Joga oddechowa dla kobiet w ciąży – 1 termin zaczną na nas z dziesięć oddechów i oddechów, ale skupiając się na odczuciach, a następnie będziemy zwiększać liczbę.
 2. Ujjayi. Przygotuj się i odpocząć, jak w pierwszej sesji. Teraz musisz czuć się tak jednak, aby znaleźć głośni (spróbuj trochę chrząknął z usta zamknięte). Podobnie jak w ćwiczeniu „full jogiczna oddech” wdech-wydech będzie zgodnie z „brzucha” – piersi, ale teraz, w miarę możliwości, napinając głośni i sterowania przepływem powietrza. Powinien usłyszeć syk. Począwszy od 3-5 minut, będziemy dalej zwiększać czas trwania takiej jogi dla kobiet w ciąży do 15 minut.
 3. Nadishodhana. Przygotowanie i układu oddechowego „brzucha – klatka piersiowa”, jak w poprzednich ćwiczeń. Kciuk prawej ręki jest konieczne, aby zamknąć prawe nozdrze, wdychać lewo już po palcem wskazującym prawej ręki, będziemy zamknąć lewe nozdrze i wstrzymaj oddech trochę. Następnie otworzyć naciskając kciukiem, prawą dziurkę, pozostawiając zamkniętą lewo i wydech głęboko. Teraz wdech przez prawo. Po raz kolejny zakryła kciuk, wstrzymaj oddech i wydech przez lewo. Prawego nozdrza, jak pamiętamy, jest zamknięty. Taki system powinien zostać powtórzony przemienności 5-10 razy, tutaj jest idealny do tego celu uwzględnienia oddech „4”, po pewnym czasie do odpowiedzialności „16” i wyjść na „8”.

Wykonując te ćwiczenia oddechowe powinny również stosować się do pewnych zasad:

Pranajama jest zawsze wykonywane na czczo, co najmniej trzy godziny po ostatnim posiłku, wielki wcześnie rano i przed snem.
Ćwiczenia powinny być wykonywane w dobrze wentylowanym pomieszczeniu, a ćwiczenia w przyrodzie zwiększy ich skuteczność nawet więcej.

Przejdź klas jest tylko w przypadku, gdy mamy absolutnie źle, ale jeśli to możliwe, warto co najmniej jeden cykl każdego ćwiczenia. W normalnych warunkach, sesje powinno trwać 15-20 minut, i ewentualnie jest podzielona na dwie lub trzy grupy.

Ćwiczenia warto robić, jest w cichym, spokojnym miejscu, aby móc skupić się na maksymalizacji swoich uczuć, bez rozpraszania, przynosząc poczucie głębokiej lekkości, niesamowitej ciszy i spokoju.

Po ustaniu zatrudnienia, jeżeli zamiast pozytywnych uczuć doświadczamy zawroty głowy, ucisk w klatce piersiowej, duszność, konieczne jest skrócenie czasu może zrobić sobie przerwę od zajęć na dzień lub nawet dwa.

Na koniec chciałbym wspomnieć, że jest w stanie pokoju, który przyznaje jogi, będzie najłatwiej nauczyć się komunikować z nasza mała, to czuję, że najlepszym sposobem, aby rozpocząć ją zrozumieć, że pomoże nam i jemu się jeszcze szczęśliwszy.

load...