Jeśli Twój ulubiony mope – Azalea: spadają liście i pąki, co robić?

Zawartość:

Azalea – to świetna roślina kryty. Dokładniej, to krzew liściasty do pięćdziesięciu centymetrów. Liście azalii są małe, jasnozielony kolor i skórzaste tekstur. Kwiaty mogą być różne: Terry falistych lub płatki z jasnym kolorze głębokiej czerwonej góry. Azalie kwitną w zimie, w lutym lub na początku marca. Kwitnienie może trwać od kilku tygodni – tym razem szczególnie szczęśliwymi posiadaczami pięknej delikatny kwiat. Nie na darmo azalia zajmuje szczególne miejsce wśród wszystkich roślin ozdobnych w pokoju.

load...

Podstawowe zasady pielęgnacji

Roślina preferuje chłodne w ciepło. Najbardziej odpowiedni dla azalii miejsce jest na wschód lub północ okno – najważniejsze, że nie brakuje światła. Jednakże, narażenie na bezpośrednie działanie promieni przeciwwskazane – zawsze pritenit roślinę. Nie należy umieszczać donica z akumulatora do okresu grzewczego. Śledzić i że temperatura nie spadnie niższa niż dwanaście stopni w zimie – azalia może po prostu zamarznąć. Ale w lecie roślina nie powinien być wyczerpany z gorąca – optymalna temperatura będzie osiemnaście i dwadzieścia stopni. W okresie kwitnienia – piętnaście lub szesnaście stopni.

W pomieszczeniach ważne jest, aby obserwować dwa główne kryteria. Pierwszy – jest utrzymanie pożądanej wilgotności, drugi – obserwacji temperatury. Jeśli powietrze w pomieszczeniach jest zbyt suche, a azalia a następnie cierpi na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, wkrótce zaczną odpadać liści i blaknięcie kwiaty. Aby wyeliminować takie problemy należy umieścić roślinę na specjalnej tacy z torfu, i nie zapomnij, aby rozpylać dwa razy dziennie. Nawiasem mówiąc, zamiast torfu można stosować, a wilgotny blok betonu.

Okres grzewczy azalie przeprowadzić niezwykle trudne, ponieważ jest to bardzo ważne, aby pamiętać o opryskach. Ale podczas kwitnienia na temat tej metody nawilżania lepiej jest chwilowo zapomnieć, inaczej kwiaty opadają. Jako podlewanie, opryskiwanie i przeprowadzenie wstępnego na kilka dni, z wodą. Gleba w naczyniu powinno być zawsze wilgotne. Inaczej liści azalia szybko spasować.

load...

W procesie uprawy tej delikatny kwiat, mogą wystąpić takie możliwe problemy jak karłowatości czy biedny, słabej formacji bud. Co do zasady, to przyczynia się do słabej jakości mieszanki gleby oraz brak niezbędnych pierwiastków śladowych w nim. Jednak głównym problemem jest defoliacji. Zobaczmy, dlaczego ta roślina spadek liści i pąków i to jest powód, dla roślin suszenia?

Jak zapobiec wysychaniu azalie?

Niedawno zakupione azalia i już zacząć, aby zobaczyć jak to wysycha i pozostawia stopniowo odpadać? Pierwszym powodem suszenia liści i gałęzi – jest, oczywiście, niewłaściwa pielęgnacja, która przyczyniła się do szybkiego śmierci rośliny. Aby ratować sytuację, wyciąć gałąź suszenia do nowej tkanki żywej i starają się stworzyć optymalne warunki dla domu azalia zatrzymania.

Drugim powodem, dla którego może być sytuacji, w której liście odpadł – jest to błędne funkcjonowanie systemu korzeniowego lub dużo stresu, co może doświadczyć azalia – na przykład, gdy gwałtowna zmiana położenia w czasie jego rozkwicie, lub w procesie transplantacji. W ten sam sposób mogą wpływać na brak światła lub nadmiarem.

Podlewanie – jest również ważnym punktem. Co do zasady, brak wilgoci – to pierwsza rzecz, która przyczynia się do suszarni i defoliacji. Dokładnie tak samo, jak w przypadku braku pożądanej wilgotności. W celu nasycenia wilgocią i przesuszone odprowadzana gleby, mniejszą pulę z roślin na kilka minut na płytkach, napolnennuyuprohladnoy wody. Koniecznie zmniejszyć twardość wody oraz – nie zapomnij gotować lub obrony.

Nawiasem mówiąc, z wyjątkiem, że liście spadają, ale nadal może żółkną, wskazując, że zaschelochennosti ze względu na wapń. Aby zapobiec żółcieni zakwaszonej wody i upewnić się, że jego temperatura nie wzrośnie więcej chemdo piętnaście stopni. Azalea w tym zakresie jest bardzo wymagająca roślina.

Nie jest zły, jeśli rosną rośliny w glebie kwasów, które mogą być przygotowywane w domu, po prostu zmieszany się piasku i torfu gleby z drewna iglastego. Wszystkie elementy wziąć w równych proporcjach. Jednak, aby uzyskać ten substrat można i w sklepie. I pamiętać, że w każdym przypadku, a nie wąskiej, ponieważ system korzeniowy z kwiatem dla dobrego wzrostu i kwitnienia azalii potrzebują odpowiednich pot – powierzchnię. Często niewłaściwy dobór gleby i pula staje główne przyczyny, z powodu których liście spadają. Wystarczy roślina nie czują się komfortowo, że próbuje pozbyć się nadmiaru „towarów”.

Walczymy szkodniki

Oczywiście, jak w każdym innym zakładzie, Azalia jest atakowany przez szkodniki, które wpływają nie tylko na liście i początkujący, ale także na wzrost roślin i życia w ogóle. Co szkodników atakujących azalie? W to, co wydaje się mieć wpływ i jak można go uniknąć? Porozmawiamy o tym później.

Pierwszy szkodnik – skala Jose. Jego wpływ jest oczywisty fakt, że liście żółkną, a następnie gwałtownie spadnie. Na powierzchni liści są śledzone małe brązowe łaty. Fakt, że skala Jose wysysa sok z rośliny, która odwadnia kwiat. Liści stopniowo traci kolor i staje się błyszcząca i lepka. Wydaje się, że są one pokryte syropu. W wyniku uszkodzeń spowodowanych przez owady skalę, azalii i wszystko może zostać utracone. Zapobiec go w zwykły sposób – wytrzeć liście codziennie wodą z mydłem tak szybko, jak można zauważyć pogorszenie stanu liści.

Pająk nie powoduje mniejsze szkody. Roztocza przejawia się w przypadku długotrwałego braku natryskiwanie lub kiedy powietrze wewnątrz jest zbyt suche. Pajęczyna cienki można znaleźć w szczelinach z łodyg rośliny. Jeśli azalia uderzył roztocza będzie kurczyć się z liści i pąków. Ponadto, liście mogą zacząć się zwijać i odpadać. Musimy zwalczać roztocza, a także z owadów skalę.

Trzecie azalie szkodników – wełnowiec negatywny wpływ, który jest pokazany, również w słabym i pączkowanie w krzywiźnie rośliny. Można zauważyć, że niektóre z liści i spadł w ogóle. W tym przypadku, zakład będzie tylko zabiegi owadobójczym. Ponadto, może się okazać, mszyce – szkodnika, który atakuje młodych liści. Do niszczenia szkodników azalie traktują mydlanej ciepłej wody. Powtórz ten proces co trzy dni.

Co szkodników nadal mogą przyczynić się do suszenia liści i odpaść? Ta ćma, który szybko atakuje roślinę. Można zauważyć, jak azalia liście zwijają i wysychają, a oni zaczynają spadać wkrótce. Pamiętaj, aby zebrać wszystkie kreta, który znajduje się na roślinie, po czym obrobiony kwiatem owadobójczym.

Czasami, azalie właściciele oglądać na jego liści przebarwione plamy. Ich liście za błędem rododendronów znoszącą poniżej liściach brązowe jaja. Takie błędy zimować w tkankach roślinnych, a ich nowa generacja pojawia się jeszcze bliżej do lata. Od tego szkodnika można wyeliminować jedynie poprzez diazynonu. Ale ciemne czerwone plamy – to Septoria zakażenie, ciężka choroba grzybowa, że ​​azalie przeprowadzić niezwykle trudne. Do zakażenia bakteriami dochodzi najczęściej w sprężynę, która przyczynia się do wysokiej wilgotności i ciepła. Starają się tego uniknąć.

Jeśli znajdują się na liściach brązowe plamy, znajduje się na krawędzi, to mówi o klęsce tzw fillostiktozom. Zwalczanie tej choroby odbywa się z wykorzystaniem środków grzybobójczych. Oczywiście, nie należy zapominać o opryskach z kwiatem przed jak opadłych liści. Pomoże to nie tylko zapobieganie opadanie liści, ale także zapewnić dobre pączkowanie.

Podsumowując, warto zauważyć, że nic nie jest zbyt trudne w pielęgnacji azalii nie. Pomimo faktu, że jest dość wybredny roślin, wiele uwagi do siebie, że nie wymaga w ogóle – będzie wystarczająca, aby prawidłowo rozważyć lokalizację garnka, system pojenia, karmienia i utrzymanie pożądanej temperatury. Nie zapominaj od czasu do czasu sprawdzać roślin poprzez usunięcie jego zniszczone i wysuszone części. Następnie azalia będzie długi, aby zadowolić kochankę jej żywe kolory i ozdobić swój dom.

load...