Jeśli mąż bije żonę, co robić?

Problem przemocy w rodzinie nie ma chyba już tysiąclecie. I nie może rozwiązać żadnego ogólnego postępu, lub podniesienie poziomu kultury społeczeństwa. Liczba kobiet będących ofiarami męskiej bicie, nawet w krajach cywilizowanych i rozwiniętych, i jest dość duża, aby ten dzień. Ale dziś, gdy człowiek bije żonę, może również pozwać go do sądu. Ale ile małżonkowie Strażacy na to rozwiązane? Dziwnie, ale w tym przypadku nawet pozornie samowystarczalnego i, pozornie zupełnie niezależne kobiety nadal żyć z tyrana, dbając o niego, a nawet urodzenia jego dzieci. Dlaczego? Kto wie. Być może są one prowadzone przez długi przeterminowane i raczej głupie zasady: „Bicie oznacza miłość.” A może ja żywić nadzieję, że wierni nigdy nie zmieni i będzie traktować żonę delikatnie i czule.

load...

Oczywiście, te nadzieje się spełniły nie jest podane. Gdzie będzie tkliwość w człowieka, który regularnie podnosi dłoń kobiety? Nie można zdolny do prawdziwej miłości człowiek jest stale stosowane do ich połowy przemocy fizycznej. Nawet wtedy, gdy jest skłonny do takich działań przez mężczyzn, „błaga”. I nawet jeśli mąż zaczął bić żonę, on jest mało prawdopodobne, aby kiedykolwiek go zatrzymać. I mieć ją, biedna dziewczyna, ubrana w czarne oko, tłumacząc innym, że „przypadkowo zapukał do ościeżnicy”, „niefortunnym upadku”, „hit” i tak dalej. Mąż, jak mówią, nic nie robić.

Oczywiście, przyznaję, że żyjesz z człowiekiem, niech pięści, kiedy mu się podoba, wstyd. Wydawałoby się, że to, co może być prostsze, po prostu spakować się i uciec z tego „dżentelmena” kodeks honorowy, który chętnie przyznaje luptsevanie kobiet. Jednak bardzo często ta opcja luptsevaniya obiektów, które nie są nawet brane pod uwagę. Dlaczego? Kto wie. Czy istnieje strach przed mężem tyranem, roboty czy edukacji, strach przed potępieniem z zewnątrz, kompleks winy, bądź samych niepewnych kobiet – jest nieznany. Ale pozostaje faktem – wiele poddawanych zmaltretowany małżonka, żona cierpi przemoc, nawet nie próbując znaleźć rozwiązanie na pytanie: „Beats męża, co robić?”

Ale tak naprawdę, jeśli mąż bije żonę, co robić? Kiedy tak dobrze wychowane fani położyć kołnierz, nadal jest możliwe do zrozumienia. Alkoholicy połamane psychikę, niekontrolowane zachowania i kontrolę nad własnymi działaniami nie można oczekiwać od nich. Ale, niestety, biją swoje żony i całkiem dobra człowieka, który nie może być oskarżony w pijaństwa. Mogą uderzyć połowę, a nie tylko za najmniejsze nieposłuszeństwo, ale po prostu zły nastrój. I często w takich przypadkach żona uzasadniać-tyrana małżonków tak, że powiedzmy, „że ma kłopoty w pracy”, „on przeżywa ze względu na fakt, że nie mógł zapewnić swojej rodzinie”, „to jest tak trudne dla wszystkich odpowiedzi, cierpi , biedactwo „. I jeszcze wiele wyjaśnień tego samego rodzaju.

Tak, to wszystko nie tak! Bo nawet po ich mężów tyranów są doskonałym sposobem na zarabianie pieniędzy, uzyskać świetne pozycje i przyrost masy ciała w społeczeństwie, pobity w rodzinie, co do zasady, nie przestawaj. Zamknąć żonę, dobrą policzek może również uwielbia muzykę Mozarta, nie dotykać duchów pozornie inteligentne doktorską, pisarz i esteta i znana niemal na całym świecie fizyki.

load...

Więc jak to możliwe, jeśli mąż bije żonę, a ona weszła już go w nałóg? Sprawa jest dość skomplikowana. Przed szukać odpowiedzi, spróbuj zrozumieć powody, dla których mąż bije żonę, i czy coś jest usprawiedliwić zachowanie mężczyzn.

Dlaczego mąż bije żonę? przyczyny psychologiczne

Dlaczego nasi ludzie często uciekają się do metod siła oddziaływania? Ze względu na charakter w nich leży potrzebę afirmacji siebie za wszelką cenę. Jest to rodzaj. Męska instynkt sprawia, że ​​ktoś silniejszy seks iść na wojnę, która -To sportu, ktoś do walki w drzwiach, a ktoś do thrash żonę i dzieci.

Na szczęście, nie wszyscy ludzie są skłonni realizować swoją potrzebę dowiedzenia się za pomocą siły fizycznej. Czy inaczej, wszystkie kobiety będą niebo z ovchinka wydawało. Jednak ci, którzy uważają, regularne bicie swoich bliskich jest całkiem normalne działania, całkiem sporo. I bili jego żonę, w wyniku czego część tego samego zwyczaju, jak na przykład zwyczaj oglądania i ćwiczenia poranne.

Ogólnie rzecz biorąc, bije ludzi można podzielić na dwa rodzaje. Najczęstsze z nich – ci, którzy, skandale i jego żona stopniowo rozpalać gromadzeniu się agresji, a następnie go złapać i zacząć go bić. Dlaczego mężowie biją swoje żony w tym przypadku? Zwykle dlatego, że nie szanują ich połowę, jako osoba, a także, w tym samym czasie, to jest bardzo zależna od jej psychologicznie. Jest to bardzo trudna sytuacja, ponieważ odzwyczaić męża bić żonę, gdy jest on psychicznie zależy od niego, jest prawie niemożliwe. Żona despoty trzeba uważać na każdym kroku, każde słowo, tak że nikt nie wie, nie powoduje niezadowolenie. Często to musi być możliwe, aby ograniczyć ich krąg przyjaciół, a nawet kontakty z krewnymi zminimalizowane. Ale to nie pomoże, ponieważ tyran jeszcze znaleźć powód do użycia siły.

Drugi rodzaj wiatru na swoich ludzi jest mniej powszechne niż pierwszy. Te książęta nie trzeba wcześniejsze skandale, krzycząc i przeklinając. Mogą zaatakować żonę nagle na zewnątrz, pozostając całkowicie spokojny. Taki atak podobny do Cobra, a przygotowania do niej jest zazwyczaj biedna dziewczyna nie miała czasu. Muszę powiedzieć, że drugi typ jest bardziej niebezpieczne Hitters mężów dla swoich żon. Bo to ludzie z oczywistej choroby psychiczne są bardziej skłonni do korzystania z jego niektóre elementy życie: noże, młotki, pistolety i więcej. Jednocześnie łatwiej jest radzić sobie z nimi. Od odzwyczaić męża bić żonę w tym przypadku jest to możliwe, jeśli on przestaje czuć kontrolę nad nim, lub stracić zainteresowanie jego żoną. W tym przypadku, jeśli decyduje się na opuszczenie rodzinnego tyrana, kobiety muszą być bardzo ostrożnym. Mąż tego typu zwykle dąży do ukarania zdradzieckiego żonę i plany wylęgowych zemsty, w których można dobrze iść i morderstwo.

Więc dlaczego mężowie biją swoje żony w ogóle? Tak, ponieważ starają się zdobyć władzę przynajmniej coś w tym życiu. Mówiąc najprościej, to zachowanie świadczy o wrodzonej słabości człowieka, jego wrażliwości i niezdolność do kontrolowania swoich emocji. Tacy ludzie, w pierwszej kolejności, podświadomie widzą w ich połowie obiektu, który powinien zapewnić im spokój. Według nich, aby zadowolić męża i stworzenie środowiska, w którym małżonek będzie czuć silne – święty obowiązek żony. A jeśli kobieta nie jest w toku są pięści. W rzeczywistości, jako człowieka ukarać kobietę dla własnej impotencji.

Po drugie, jeśli mąż pokazał jego żona daje w swoim sercu, że jest pewien, że jego żona może zamknąć, i ma do tego pełne prawo. W rzeczywistości jest to bardzo boją się agresorem, jak przeżywa pompatyczny psychologiczną potrzebę we własnej połowie. Dlatego jest on próbuje ją zastraszyć, aby się podporządkować i opanowania. Takie mężowie już zaczynają panikować, kiedy jego żona po prostu się przywitać do sąsiada lub współpracownika samca. Mogą one jednak być zazdrosny o nią i jej przyjaciół i bliskich krewnych, a nawet zwierzęta. Mężczyźni tego typu wymaga ciągłego skupienia na kobiety z ich osobowości. Warto, aby przełączyć się do czegoś innego, jeśli tylko przez pół godziny, gdy mąż niemal fizycznie niewygodne i nieważne. I stara się poprawić sytuację w dowolny sposób.

Muszę powiedzieć, że czasami sama prowokuje powstawanie agresji u mężczyzn ze skłonnością do niego. Zaczyna pokazać mu jakieś większe wymagania, wątpi żona mogła zostać poddana ośmieszyć jego działań i planów. A następnie, dostając od niepohamowanych Błogosławionych paniki Slap: „Zaczął bić mężowi, co robić?!” W tym przypadku odpowiedź jest oczywista. Kiedy człowiek ma skłonność do przemocy, powinniśmy starać się być jak najmniejsza w stosunku do niego wrogim. W przeciwnym razie istnieje duże prawdopodobieństwo, że żona będzie luptsevanie dla żony całkiem do przyjęcia i banalnej okupacji.

Ogólnie rzecz biorąc, w podziale żona bynajmniej nie zawsze uległe i biernej ofiary. Same kobiety są często zbyt agresywny, wylano podczas walk na morzu pogardy dla jej męża. Oni natychmiast zapalić z powodu nonsensów i kategorycznie odmówić grunt sporu. A następnie udać się do siniaków i nie wiem gdzie jest wyjście.

Zdarza się tak, że walki w rodzinie jak rodzaj miłości naładować. I po ich małżonkowie zaczynają czuć do siebie jeszcze więcej atrakcji. Tutaj sytuacja jest beznadziejna przemoc. To po prostu musi być mężczyzną i kobietą, namiętności i wzajemnej sympatii. Nawet jeśli taka para zrywa i nie na długo.

W zasadzie prawie wszystko regularnie bite przez swoich mężów, żon, są zależne od pułapki. Większość z nich od czasu do czasu z dala od swoich tyranów, ale wtedy, na jednej lub innego powodu, wraca do nich ponownie. Dlaczego tak? Bo jeśli mąż bić żonę pozwolił sobie nie raz, nie dwa, psychicznie jest już stłumiony. Kobieta chce, czy nie, ale podświadomie, że jest przywiązany do swojej despoty. Kto wie, dlaczego tak się dzieje. Czy starożytnych instynkty obudzić, czy strach przed samotnością uciska. A może niektóre systemy działają lub źle wychowanie przyczynia się do akceptowanie przemocy przez męża …

Tak czy inaczej, i to jest problem. Ponieważ życie i zdrowie kobiet – delikatnych przedmiotów, które zostały utracone, stając się workiem treningowym dla bojownika-męża, to jest bardzo proste. Nie, oczywiście, można tolerować, i pokornie czekać że wierni zmysłów lub starzeją i tracą siłę. A potem jesteśmy wreszcie Podnieś swoje serce i zabrać go na niego przez wszystkie lata zniszczony! Ale jeśli będziemy czekać na takiego szczęścia? I czy to szczęście, gdy zestarzała, zmęczony i wyczerpany, to po prostu nie może cieszyć się życiem? I dzieci, jeśli w ogóle? Są one czymś, gdzie iść z trwałą strach przed walkami rodziny, całkowicie zabity spokój swojego dzieciństwa?

W skrócie, jeśli mąż bije żonę, z tym trzeba coś zrobić. Jednoznaczne rozwiązanie problemu w tym przypadku – całkowite zerwanie z tyrana. Jednakże, jak już powiedzieliśmy, niewiele kobiet odważy się tej luki. Tylko jeden wniosek: aby nie zostać pobity, musimy starać się unikać prawdopodobieństwo ich wystąpienia. Zobaczmy, co można zrobić w tej sprawie.

Mąż bije żonę. Co robić?

Muszę powiedzieć, że moja żona jest stale poobijany mąż nigdy nie będzie silnej woli kobiety, ambitny, pewny siebie i ich umiejętności. Nawet wylądował w takiej sytuacji, że nie będzie dręczony wątpliwościami, takich jak: „Och, mój mąż ma to zrobić?”, Ale po prostu nie długo myślenia, po prostu zerwać stosunki z mężczyzną. I nie odnowić nigdy.

Ale kobieta wiotki, z niską samooceną, tolerują wojownikiem całe życie. Potępiając więc siebie i swoje dzieci na stałe nieszczęścia. Cóż, biedni ludzie nie są w stanie podjąć zdecydowane działania i charakter zmian w ciągu nocy jest niemożliwe. I rzeczywiście nie jest łatwo zmienić. Dlatego, aby nie wpaść w szpony bestii-człowieka, musimy starać się widzieć w nim skłonność do tyranii wcześniej. I podjąć odpowiednie działania.

Niestety, dość często ludzie z tendencją do pełnej dyktatury w rodzinie, raczej atrakcyjny. Są one w stanie obracać głowę dziewczynki, otoczyła ją z uwagą i starannością. Zakochany w młodej damy wydaje się, że z takiego przedstawiciela silniejszej płci zawsze będzie wygodne i bezpieczne, jak mur. Jednakże, kamienny mur, po ślubie, nagle staje murem więzienia. I w związku nowo małżonek zaczyna Schematy boa i królika.

To powinno ostrzec dziewczyny – potencjalny kandydat żeńskiej u królików w zachowaniu faceta?

  • Ukryty despota, co do zasady, niemal natychmiast po spotkaniu rozpoczyna niech pozornie niewinnych uwag o jej przyjaciół, krewnych i znajomych;
  • Przyszły mąż, tyran próbuje często powodują zazdrość w dziewczynie, odwracając jej uwagę na sposób wydaje się być z nim flirtuje z innymi dziewczynami;
  • Człowiek stara się zrazić dziewczynę z rodziny, mówiąc jej, że mama, tata, brat, siostra chce zniszczyć ich związek;
  • Młodzi ludzie mogą szybko dojść do wściekłości niektórych małych rzeczy i tracą kontrolę.

Początkowo, to nie jest bardzo widoczne, a nie widział dziewczyny ostro. I wtedy, zupełnie nieświadomie, ona jest na łasce tyrana. Dziewczyna znika, native zmarginalizowania. Wierny zaczyna sprawiać kłopotów i wyjść z siebie z jakiegokolwiek powodu, powołanie, poniżanie, siłą. Biedactwo rozpacz, rozdarty, starając się go zadowolić, ale wszystkie jej próby znormalizowania atmosfera w domu jest bezużyteczna.

Więc co można zrobić coś, jeśli mąż bije i upokarza stale? Przede wszystkim, to nie pozwalają. Nie można odrzucić, nie płaczcie nad nieszczęśliwym losem i nie żal dla siebie. Wystarczy spróbować wyciągnąć się razem i zastanów się, dlaczego tak się stało i czy żyć z ta osoba dalej. Ocenić sytuację trzeźwo i bez emocji i spróbować rozważyć pozytywne i negatywne cechy małżonka. Jeśli pozytywne cechy ma więcej niż negatywna, należy spróbować zmienić mikroklimat w domu.

Aby to zrobić, kobieta powinna spróbować, przede wszystkim, aby podnieść ich samoocenę. Metody szacunku i miłości do osoby Obecnie istnieje wiele. Wybierz najbardziej odpowiedni nie być łatwe. Tak, mój mąż musiał przekonać nas, że są brzydkie, niezgrabne, głupie i tak dalej. Ale każdy człowiek ma w sobie cenne i godne szczęścia, a my – nie wyjątkiem. I nikt nie ma prawa wkraczać w tym szczęścia i zabrać go z nami.

Jeśli chcemy zachować rodzinę, jednocześnie poprawiając atmosferę w domu, musimy działać stopniowo i konsekwentnie. Wyeliminować strach przed mężem, wyłup je z korzeniami! Po tym wszystkim, jesteśmy wolni, co oznacza, że ​​wybór sposobu życia jest zawsze za nami. A gdy decyzja została już wykonana, aby zapisać małżeństwa, staramy się zachowywać z mężem trochę inaczej. Często chwalą jego cnoty, stają się milsze, spokojniejsze, bardziej pozytywne.

To będzie skuteczna tylko wtedy, gdy wierny sobie sprawę, że ma problem z samokontrolą, szczerze żałuje tego i jest gotowa do pracy nad sobą. A jeśli nie … no cóż, to najlepiej, aby pożegnać się z nim. Ponieważ żaden wniosek o przebaczeniu od niego żadnych żarliwe przeprosiny i wyrazy pasji nie dają pewność, że bicie nie będzie powtarzany. Doświadczenie dowodzi, że mężczyźni szturmowe podczas zwykłej kobiecej przebaczenia, w wyniku czego staje się nawykiem. W związku z tym nie robią mówiąc „bije – tak kocha” jednym z założeń jego życiu. Pozwól nam szczerze kochać tych, którzy, aby udowodnić swoją miłość, nie ma potrzeby, aby zamknąć swoje ręce!

load...