Jeśli dziecko jest oszukiwanie: jak radzić sobie z małym kłamcą i fantasty

To nie zawsze jest fałszywe, dostarczane dziecko, to znaczy, że jest źle. Co do zasady, dzieci uczą się od dorosłych wokół. Społeczeństwo, w którym dziecko spada, niedźwiedzie i ujemne, co skłoniło go do kłamstwa. Spójrzmy na przyczyny leżą i dowiedzieć się, w jaki sposób rodzice, jeśli dziecko jest oszukiwanie powinna reagować.

load...

Jeśli Twoje dziecko nigdy nie został złapany na kłamstwie, proszę kontynuować czytanie tego artykułu aż do końca. Ale w tym samym czasie, nie spieszą się denerwować: leży większość ludzi – zarówno dzieci jak i dorosłych. Kto otwiera świat dziecka? Oczywiście, rodzice! Kto nauczył go mówić? Ponownie, są! Kto uczy oszukiwać? Znowu rodziców. Nawiasem mówiąc, jeśli dziecko leżało w wieku 4 lat, to jest całkiem normalne.

Zawartość:

Co popycha dziecko do hype?


  • Najczęstszym przykładem rodzica

Tak, tak, rodzice mogą najpierw pokazać dziecku, że oszukuje. Wyobraźmy sobie sytuację: masz obiecane dziecko, aby przejść na weekend do parku. Ale w sobotę i niedzielę było dużo do zrobienia, więc musiałem odłożyć podróż. Dziecko jest trudne do zrozumienia, że ​​nie było sprawy pilniejsze. Dziecko pusta obietnica postrzegany jako oszustwo. Albo inna sytuacja: dzwoni telefon, mój mąż powiedział: „Jeśli tego dzieła – Nie mów tak.” Tak, tato oszukał kogoś? Wszelkie rozbieżności między informacjami wpływa na świadomość dziecka. Nawet zwykłe „Kinder Niespodzianka” nie mogą zawierać wewnątrz zabawki, która jest wskazana na opakowaniu. Dzieci rozumieją, że dorośli kłamią, ale nie zdają sobie sprawy, że do tego nie jest potrzebna.

load...

  • Dobrze rozwinięta fantazja

Jednym z powodów, dla oszustw (zwłaszcza najmłodszych) można rozwinąć wyobraźnię. Na przykład, można przeczytać dziecku historię o magicznej smoka. Dziecko postrzega ją jako prawdę, chce, żeby żyli trochę smoka. Dzieci fantazjować reprezentować swój wygląd, wymyślanie nazwy. Takie opowieści o fikcyjnej postaci, który podobno mieszka w pobliżu, dowodów twórczego rozwoju dziecka. Z czasem powinno to przejść. Uważaj na dziecko, ale nie rób pochopnych wniosków. Rozwój wyobraźni – jest jednym z etapów rozwoju funkcji poznawczych. Trzeba wyraźnie odróżnić nieszkodliwego fikcji (kreatywność) i egoistycznych kłamstw.


  • Czym jest samolubna kłamstwem?

Najemnik kłamstwem – to błędna prezentacja informacji z pewnego rodzaju korzyści. Obiecujesz dziecku, że kupić mu lody, po zbiera on swoje zabawki. Po pewnym czasie dziecko deklaruje, że wszystkie usunięte, chociaż w rzeczywistości powiedział do niego nawet nie dotknął.


  • Strach przed karą

Dziecko może złamać wazon, brudne ubrania, tracąc zabawkę, ale nigdy sam tego nie rozpoznał, bo boi się kary. Jeśli dziecko jest myląca z tego powodu, analizować ich zachowanie. Szczególnie często zdarza się w rodzinach, w których rodzice biją swoje dzieci. W takich rodzinach dzieci myślą, że gdyby uznać, że wiązałoby się to obelgi i bicie. Oczywiście, dziecko zrobi wszystko, aby uniknąć kary. On wymyślił historię, że nie jest winny, odpisze winę na kogoś innego, na przykład brat lub chłopiec sąsiadem.


  • Sztucznie zwiększenie siebie

Kiedy dziecko czuje się w jakiś sposób gorszy od innych, wymyśla historie o drogich zakupów, heroizmu i exploitów. Odbywa się to w celu zwiększenia jej wiarygodności w oczach innych. Kiedy w szkole lub przedszkolu jego towarzysze pochwalić pewne materialne lub fizyczne osiągnięć, mały człowiek z niską samooceną chcą pokazać, że nie jest tak źle.

Jak radzić sobie z rodzicami dzieci leży

Aby zrozumieć przyczyny oszustwa mogą również starać się rozmawiać z dzieckiem. Ale nie rozpocząć rozmowę, jeśli nie jesteś sam. Oczywiście, aby usłyszeć kłamstwo z ust dziecka jest nieprzyjemny, ale krzyczeć na dziecko, to było jeszcze gorzej. Uspokój się zebrać, czekać na odpowiedni moment. Jeśli dziecko jest zainteresowany czymś, nie spiesz się. Dorośli nie lubią, gdy są one rozpraszać rozmawia przez telefon, oglądając telewizję lub czytając książkę. Dla dzieciaka jego zawód (gra) jest tak samo ważne jak każde rozwiązanie dla Ciebie. Jeśli oderwać dziecko od gry, przynajmniej nie będzie miał skłonność do mówienia. Rozmowa za poważny …


  • Jeśli leżąc w naśladowanie dorosłych

Tak więc, jeśli przyczyna leży w nadmiernej naśladując dorosłego dziecka musi wyjaśnić, co robisz złe rzeczy, dla których jesteś bardzo wstyd. Opowiedz nam trochę pouczającą historię o konsekwencjach oszustwa. Zgadzam się z dzieckiem, które już nie leżą. Ale co najważniejsze, aby odzwyczaić sobie kłamstwo, zwłaszcza gdy dziecko.


  • Czy mam do czynienia z wizjonerów?

Jeśli dziecko jest marzycielem – nie karcić go za to. Chłopak żyje w swoim własnym świecie fantasy, w którym czuje się komfortowo. Jeśli zacznie silnie reagują na jego wyobraźni – istnieje ryzyko, aby trwale zamknąć go tam. W czasie fikcyjnych opowieści przełączyć dziecka uwagę na ciekawą prawdziwe: pokaż kot z kociąt, zwrócił jego uwagę na piękny obraz, lalki lub samochodu. Wyjaśnij, że wszystko, co mówi – dobrze, ale lepiej jest mówić o tym, co widział na żywo.


  • Oszukiwanie w celu skorzystania

Aby zatrzymać kłamstwo dla celów świadczeń konieczne jest, by zacząć przestać obiecywać coś do pracy. Oczywiście, dziecko powinno zawsze być wspierane. Jednak nadmierne Pampering dziecka słodkie nagrody, ryzykujesz zaszczepić w nim poczucie własnego interesu. Aby uniknąć tego przyzwyczaić dziecko do samowystarczalności. Powinien usunąć zabawki, a nie dlatego, że mu cukierka, ale dlatego, że jest dorosły, a więc powinien być w stanie opiekować się sobą i pomocy w domu. Pamiętaj, aby powiedzieć dziecku lub pokaz kreskówek przypowieść o pasterza, który trzymał owce i wilka.


  • Jeśli dziecko boi się represji

Jeśli dziecko leży, bo boi się kary – to twoja wina. Na przykład, dziecko rozdarł swoje szaty, złamane kubek lub zanieczyszczoną obrus. Problem pomogą krzyki rodziców i „edukacja” pas? Nie będzie banalne zastraszanie dzieckiem. Nie jest tajemnicą, że dzieci, które są narażone na ciągłe poniżenia (i krzyków i uderzeniami tego upokorzenia), mniej kontaktowy, mniej na naukę i przyswajanie informacji. W wyniku zastraszania, dziecko boi się tylko tylko, gdy jego akt kogoś uczy. Jeśli nie ma dowodów i świadków – dziecko będzie moralna satysfakcja z tego, co zrobił źle, a on nie został ukarany. Takie zachowanie powoduje agresywną osobowość. Jeśli dziecko spokojnie wyjaśnić, że trzeba uważać, by wyczuć, to będzie dużo większa. Porównaj: „Złamałeś jej kubek Bądź ostrożny następnym razem” i „! Jak można być tak nieostrożny Wszyscy odpada z ciebie i tylko ty wiesz jak przełamać i pokonać wszystkich”. Pomyśl o tym, co wyrażenie robi więcej szkody dla dziecka?

Zgadzam się z dzieckiem, nie będzie bał się przyznać ich winy. To nie ma znaczenia, celowo lub celowo, uczynił je. Wyjaśnij, że tylko odważni ludzie mogą być rozpoznane. Trzeba być uczciwym wobec innych, nie trzeba niczego ukrywać. Ponadto każdy sekret raz staje się jasne.


  • Niska samoocena? Chwała, chwała!

Mimo to dość trudne do czynienia z kłamstwami z powodu niskiej samooceny. Jeśli kłamiesz, oparta na rzecz fantazji i uniknąć kary można zaobserwować u dziecka, począwszy od dwóch do czterech lat, kłamstwa samoocena jest często objawia się w starszym wieku, gdy dziecko zaczyna porównać się z innymi. Zaczyna się od około pięciu do siedmiu lat (chociaż mogą być wyjątki). Dorastając, dziecko ma do czynienia z dziećmi, które, jego zdaniem, lepiej. Ktoś ma wiele pięknych zabawek, ktoś przyniósł do rodziców przedszkola / szkoły na drogi samochód, ktoś zaangażowany w różnych konkursach i pokazuje dobre wyniki. Jeśli twoje dziecko ma wysoką samoocenę – jest prawie tak wyregulować ostrość od takich czynników. Ale jeśli dziecko rozwija się z myślą, że jest to coś złego – zły domeny może dalej wciskać dziecko na zewnątrz. Aby jakoś lepiej, a on wyjdzie z siebie swój własny świat, gdzie ma wszystko lubi. Dlatego też wszystkie te kłamstwa, choć jest reakcją obronną młodego umysłu. Niestety, aby pozbyć się go szybko, jest bardzo trudne, ponieważ problem siedzi bardzo głęboko. Nigdy nie karcić dziecko w obecności innych. Crick i obraża nie dostaniesz nic lepszego decydować wszystkie pytania w miłej atmosferze. Większość zwrócić uwagę na sukces dziecka Podziwiałem go.

Dopiero po przeanalizowaniu sprawy, można rozwiązać ten problem. Cel na pełne zaufania relacje z dzieckiem. Tylko zaufanie pomoże zmienić sytuację na lepsze. Nigdy nie powiesić na nim oszustw etykiety, ponieważ dziecko jest w stanie zmienić! Chwal dziecko za to, co znalazł siłę, by przyznać się do złego czynu. Załóżmy, że dla jego czynu, a on zasługuje na karę, ale trzeba pokazać, że jego uznanie jest godne pochwały. Pamiętaj, że podstawą każdego małżeńskiego szczęścia – to jest miłość, opiekę i wsparcie.

Filmy o naturze leżą

Dzieci.

load...