Jeśli ból gardła w czasie ciąży

W czasie oczekiwania dziecka należy skierować kobietę do zdrowia szczególnie cenionych i uwagi. Jednak pomimo tego, że w czasie ciąży ciało kobiety staje się bardziej podatny. Lekarze tłumaczą to faktem, że podczas przeprowadzania okruchy jest naturalnym fizjologiczne obniżenie odporności. W przeciwnym razie, jeśli to nie nastąpi, należy okruchy raczej nie będzie możliwe.

load...

I ta cecha kobiecego ciała z przyjemności i bezceremonialnie korzystać z różnych organizmów chorobotwórczych. W rezultacie, kobiety stają się bardziej wrażliwe i podatne na różne choroby, w tym przeziębienia. Zabieg kobiety w ciąży – to nie jest takie proste, ponieważ wiele leków nie mogą być używane, tak aby nie zaszkodzić dziecku. Co robić w tej sytuacji? Dziś będziemy rozmawiać o tym, co zrobić, gdy ból gardła w czasie ciąży?

Ból gardła w czasie ciąży – powszechne zjawisko, ponieważ często ból gardła w różnych przeziębień i chorób zakaźnych, tak, że „miłość” przyszłe matki. Zgodnie z ogólną zasadą, stosuje się do takich chorób:

 • Zapalenie gardła – stan zapalny jest zlokalizowane na błonie śluzowej gardła
 • Zapalenie migdałków
 • Wszystkie rodzaje anginy

Wszystkie te choroby są bardzo podobne objawy, główny jeden byt, oczywiście, wygląd silny ból w okolicy gardła. Dodatkowo, można dołączyć dodatkowe objawy przeziębienia – katar, kaszel, łzawienie oczu. W niektórych przypadkach, przyszła mama może podnieść temperaturę ciała, czasem do bardzo znaczących cyfr.

W niektórych wypadkach, przyczyną bólu gardła się po prostu najbardziej zwykle mechaniczne uszkodzenie błony śluzowej krtani, na przykład wynikające z przyjmowania stałych lub bardzo gorących posiłków. Taki ból nie wymaga żadnego leczenia i samo przechodzi dość szybko.

load...

Jak leczyć?

Nie jest tajemnicą, że w czasie ciąży nie należy stosować zbyt wielu leków, które są stosowane w przeziębieniach, w tym leczenia gardła. Dlatego w każdym przypadku, niezależnie od tego, co było przyczyną pojawienia się bólu gardła w czasie ciąży, należy skonsultować się z lekarzem – laryngolog. Jego nominacja musi być uzgodnione z lekarzem – ginekologiem.

Niestety, bardzo często traktujemy przeziębienia bardzo lekko, myśląc, że będą one przejść na własną rękę. Iw czasie ciąży, nic się nie zmienia – kobieta nadal nadzieję na „być może”. Jednak takie podejście jest bardzo obarczona – zarówno dla zdrowia większości przyszłej matki, jak i zdrowia jej dziecka. Na przykład, choroby takie jak ból gardła lub migdałków, może prowadzić do poważnych powikłań – patologii narządów wewnętrznych dziecka, poronienia i przedwczesnego porodu. Zgadzam się, że gra nie jest warta świeczki.

Lekarz wybierze ci niezbędne i bezpieczne leczenie, które pomogą pozbyć się bólu w gardle jak najszybciej. Ale, niestety, czasami sytuacja rozwija się w taki sposób, aby od razu dostać się do lekarza, nie ma sposobu – na przykład na drodze, w kraju lub na imprezie. Dlatego oferujemy Ci kilka receptur znanych bezpieczne leczenie bólu gardła w czasie ciąży.

Choć idealnie trzeba skontaktować się z lekarzem, przynajmniej na telefon. Jeśli nie można wykonać w dowolny sposób, po rozpoczęciu leczenia uważnie monitorować stan organizmu. Gdy nawet najmniejszego śladu znęcania się należy natychmiast przerwać.

Zjawiska te obejmują pojawienie się duszności, wysypka, bóle głowy, ogólne osłabienie oraz omdlenia niezwiązane z chorobą podstawową. I w tym przypadku, na pewno trzeba znaleźć sposób, jak najszybciej, aby spowodować brygadę „pierwszej pomocy”. Chociaż w sprawiedliwości należy zauważyć, że te komplikacje są bardzo, bardzo rzadko.

 • Sok z cytryny

Lecznicze właściwości cytryny znanej ludzkości dawno temu. I to jest również wykorzystywane bardzo skutecznie leczyć ból gardła. Aby to zrobić, należy przygotować następujące sposoby – wycisnąć sok z pół cytryny, ogrzewania szkła z wodą, rozpuszcza się w soku z cytryny i łyżkę miodu. Dokładnie wymieszać wszystkie składniki i dokładnie płukać.

Niektórzy piją podobne środki, jak herbata, ale lekarze nie polecam, bo żołądek w czasie ciąży – jest również bardzo wrażliwe miejsce. A w najlepszym wypadku, taka kolej ciężką zgaga, aw najgorszym – zapalenie błony śluzowej żołądka, wrzody i czasem. Tak wszystko jedno gargle bezpieczeństwo. Płukać konieczne co dwie godziny, aż do całkowitego wyzdrowienia. Czas płukania może być trochę szczypta – jest to normalne zjawisko, które nie powinno się bać. Zazwyczaj przychodzi ulga po pierwszym płukaniu i całkowicie ból znika w ciągu jednego dnia.

 • Soda i miód

Innym bardzo skutecznym sposobem na pozbycie się bólu gardła w czasie ciąży – to roztwór sody-miód. Wytwarza się go w następujący sposób: – ogrzewanie do temperatury 40 ° szklance wody, rozpuszcza w nim łyżeczki sodę i łyżeczki, fizycznej miodu. Płukać gardło tym roztworem co godzinę w ciągu dnia. W późniejszym czasie tego leczenia całkowicie nieskuteczne.

 • Miód, mleko i masło

Ten przepis jest znany, prawdopodobnie każdego człowieka od wczesnego dzieciństwa. Zagotować szklankę mleka, rozpuścić ją w łyżce masła, jedną łyżeczkę miodu i każdą ćwierć łyżeczki sody oczyszczonej. Wszystko dokładnie wymieszać i pić małymi łykami. Ból odstąpić w ciągu godziny, a dzień jest konieczne powtarzanie receptury 4 razy. Nawiasem mówiąc, oznacza to, skutecznie walcząc nie tylko z bólem w gardle, ale także z innymi objawami przeziębienia.

 • Roztworu jodu

Jeśli ból gardła jest ciężka, można odwołać się do sposobu leczenia awaryjne – roztwór jodu. Przygotowanie to po prostu – rozpuścić w szklance wody i 15 kropli jodu płukać dokładnie. Należy zwrócić uwagę na dwóch głównych aspektach. Po pierwsze, podczas płukania przyszła mama może czuć się bardzo nieswojo – błona śluzowa gardła będzie bardzo „szczypanie”.

Mimo, że efekt jest widoczny już po pierwszym płukaniu, należy kontynuować leczenie, dopóki nie zostaną wyleczone. A po drugie, woda, w której hodujemy jod powinny być ciepłe, ale w żadnym wypadku nie gorąco – inaczej pod wpływem wysokich temperatur jodu traci swoje właściwości lecznicze.

 • Sok z aloesu

Jeśli dom jest domem dla takiej użytecznej rośliny aloesu, jest też całkiem możliwe, aby uczynić sojusznika w walce z bólem w gardle. Aby to zrobić, trzeba tylko sok z aloesu … i lodówkę. Albo raczej – zamrażarka. Wycisnąć kilka łyżek soku z aloesu i wlać je do formy do lodu, umieścić w lodówce do utwardzenia. Lepiej jest użyć do tego celu gałązek roślin nie jest poniżej trzech lat – mają maksymalne właściwości lecznicze.

Po sok z aloesu zamieni się w pięknych zielonych kostek, można rozpocząć leczenie. Ostrożnie przyswajalne jedna kostka na godzinę – około trzech godzin później ból znika niemal całkowicie. Ale być przygotowany na to, że smakują one bardzo specyficzny – zasysane jak kostka pod życie to nie wszystko.

 • Wywar z szałwii

Do płukania można użyć wywar z szałwii. Przygotowuje się go w następujący sposób. Umieścić w naczyniu emalia pięć łyżki szałwii, wlać litr gorącej wody i doprowadź do wrzenia. Następnie zmniejszyć ogień i nadal gotować przez pół godziny. Pozostawić bulionu przez dwie godziny, a więc jest to dobrze obecny i odkształcenia przy użyciu ściereczki gazy. Choć jest jeszcze ciepłe, można rozpuścić w kilku łyżek miodu. Płukać konieczne co dwie godziny, aż do całkowitego wyzdrowienia.

 • Wywar z rumianku

Ma podobny efekt i napar z rumianku. Jego wytwarzania jest bardzo prosty – jedno miejsce w termos trzy łyżki suszonych kwiatostanów rumianku, wlać litr wrzącej wody, przykryć rondel mocno. Nalega Daisy powinna nie mniej niż pięć godzin, po czym musi być starannie odcedzić używając szmatki gazą. Płukać konieczne co dwie godziny i po każdym posiłku. Z reguły tylko kilka zabiegów ból znika całkowicie.

 • Kefir

Metoda ta znana jest na bardzo małej liczby ludzi, ale ci, którzy próbowali go, byli po prostu zachwyceni. On jest bardzo prosta – wystarczy tylko 1% kefir i emaliowany garnek. Ogrzewać w temperaturze 38 ° jogurtu i gardła – ból będą oddalać się prawie natychmiast. Łącznie 5 – 6 procedurach całkowicie eliminuje ból. Gargle warto co kilka godzin.

 • Mocna herbata

Do płukania można użyć zwykłej czarnej herbaty. Wystarczy zaparzyć powinno być bardzo trudne. Płukać gardło ciepłą herbatą co godzinę – i tylko kilka kroków, poczujesz wielką ulgę. Ponadto – jeśli nosisz ciężki smak zaparzonej mocnej herbaty, zawsze można dodać łyżkę miodu. Efektywność oznacza tylko wzrost.

Zabiegi termiczne

Innym dobrym sposobem łagodzenia bólu w gardle podczas ciąży są różne zabiegi termalne. Należy jednak pamiętać, że mogą one być prowadzone pod pewnymi warunkami:

 • Wiek ciążowy nie powinna być mniejsza niż 30 tygodni ciąży – w przeciwnym razie możliwe ryzyko samoistnego poronienia.
 • Temperatura ciała. W żadnym wypadku nie przeprowadzać żadnych zabiegów termicznych w wysokiej temperaturze ciała.
 • Wysokie ciśnienie krwi. W takim przypadku, jeśli przyszła mama ma skłonność do nadciśnienia z procedurami termicznych powinno być zaniechane.
 • Umiar. Umiar powinny być w ogóle – nie zbyt chętnie zabiegów termicznych.

Ściśle rzecz biorąc, wszystkie zabiegi cieplne muszą być wykonywane wyłącznie po konsultacji z lekarzem – ginekologiem. Jakie narzędzia pomóc najlepiej?

 • Kąpiele stóp

Bedtime pary nóg w roztworze musztardowym przez 10 minut. Gorczyca rozpuszcza się w wodzie w ilości 1 łyżka na litr wody. Po tym, umyć nogi pod bieżącą wodą, dokładnie osuszyć i umieścić w ciepłe skarpety. Jeść przed pójściem spać miód. Zazwyczaj ulga przychodzi następnego dnia.

 • Musztarda

Zakłada się, że ludzie musztarda tylko pomóc podczas kaszlu. Ale to nie jest przypadek – w takim przypadku, jeśli umieścić musztardę na podeszwach stóp, ból gardła powrotem niemal natychmiast. Odbywa się to w następujący sposób: – cięcia standardowego żółtą kartkę na pół, szczotkować podeszwy oleju słonecznikowego, zwilżyć żółtą kartkę w wodzie i uruchomić na środku podeszwy.

Pokrywa górna folią i umieścić na bawełniane skarpety. Żółta kartka musi pozostać na dnie przez około godzinę. Ale, oczywiście, jeśli czujesz silne pieczenie, usunąć musztarda stoi przed. W czasie ciąży, nie należy znosić cokolwiek dyskomfort.

 • Wdychanie

Wdychanie jest również często wykorzystywane do zapalenia oskrzeli. Ale także do leczenia gardła może być także stosowany z dużym powodzeniem. Na przykład, taca lub mentol balsam „gwiazdka”. Rozpuszcza się w małej ilości ciepłej wody, pokrywa główkę ręcznikiem i wdychać Ustom około 20 minut. Takie procedury powinny być dwa razy dziennie – rano i wieczorem.

Jak widać, w czasie ciąży, aby wyeliminować ból gardła jest całkiem możliwe. Dlatego nie jest konieczne, aby cierpieć i czekać na ból zniknie na własną rękę. Ale jeszcze chciałbym podkreślić, że to sprawia, że ​​więcej sensu szukać pomocy u lekarzy, którzy zapewnią Państwu optymalnego schematu leczenia.

load...