Jesień ogrodnictwo: Listopad, zamykając sezon

Kolejny sezon ogrodniczy dobiegła końca. Przyjdź listopada – ostatni miesiąc ostatecznego zamknięcia. Dla prawie wszystkich drzew spadły liście, już poleciał śpiewające zniknął (na wiosnę) denerwujące muchy i wesoła motyla. Tylko niestrudzeni ogrodnicy nie może spocząć. Jesień w ogrodzie nie wymagają od nich mniejszych sił niż wiosną lub latem. I ostatni krok – szczególnie. Głównym celem ogrodnictwo w listopadzie – przygotowanie ogrodu do zimy i nowego sezonu. Jak wykonać tę ważną misję, a co powinno być zrobione dla udanego zimowania swoim ogrodzie?

load...

Cykl życia roślin ogrodowych i innych mieszkańców ogrodowych dyktuje swoje warunki. Garden rozpoczyna okres odpoczynku, a naszym zadaniem – aby bezpiecznie przygotować go do zimy. Wszystko, co należy zrobić, można podzielić na przygotowanie samych, ogród i działanie czyszczące, dla których odpowiedni okres odpoczynku upraw ogrodniczych roślin.

Noyabrskye jesień w ogrodzie, co następuje: przycinanie i szczepienia drzew owocowych i krzewów; Uprawy i reprodukcja kwitnących bylin i krzewów; Sadzenie żarówki wiosenne; schronienie i ocieplenie zimowania roślin; Zbiór liści jesienią i czyszczących w ogrodzie. Rozważyć wszystkie prace w sposób bardziej szczegółowy.

Przycinanie drzew owocowych i krzewów jagodowych

Jesień przycinanie tych kultur wpływa nie tylko na przyszłe plony, ale także bezpiecznego zimowania. Późną jesienią przeprowadzić cięcia sanitarnego drzew i krzewów. Jak to zrobić?

Pacjenci i suche gałęzie drzew owocowych trzeba wyciąć „na ringu” (usunięty całkowicie na zewnętrznych pierścieni rocznych u podstawy gałęzi). Wykończenia wszystkie wierzchołki (oddziały pionowe nienośnych). W krzewów trzeba usunąć nadmiar kiełków i pędy, suszone gałęzie. Czyszczenia i dezynfekcji części (na przykład siarczan miedzi roztwór). Plastry o dużej powierzchni, aby ukryć boiska ogród.

load...

Przeszczepy wiosennych drzew owocowych rośnie silnie w okresie letnim. W związku z tym należy wymienić kołki jesienią, które są używane jako płozy na wyższe. Stał się ściśle związania materiału należy również wymienić lub osłabić.

W maliny i jeżyny należy wyciąć wszystkie pędy, owoce tego roku. Reszta pędów może być oderwana od podpór i przypięte do ziemi. Tuleje agrest i okuchit porzeczki i młodych owoców wiązania (w celu ochrony przed ciężkości pokrywy śnieżnej).

Przycinanie i reprodukcji roślin kwiatowych

Wieloletnie kwiaty, też muszą przygotować się do zimy. Części zielnych bylin powietrznych powinna być cięte. Echinacea, floks, Rudbekia, tojad, przycięte na wysokości 10-15 cm. Inne kolory zostawić „konopi” wysokość 2-3 cm. Yarrow, stonecrops, Astilbe i Solidago nie może ciąć, odroczenie przycinanie na wiosnę. Klombów i pod bylinami, pożądane jest, aby wlać świeżą glebę.

Przed pierwszym mrozem należy sadzić cebulki Muscari, krokusy, hiacynty, tulipany i inne pierwiosnki wiosną. Ale cebule i bulwy dalii i mieczyk, wręcz przeciwnie, konieczne jest wykopać. Dalie można odkopać po pierwszej nocy mróz. Wykopane bulwy powinny być umyte, cięte uszkodzonych obszarów (posypać sproszkowanym węglu aktywnym), wysuszono i usunięto na zimę. żarówki mieczyk czyste, suche i pakowane w pudełka.

W zimie można również siać zimno hardy jednoroczne: łubin, nagietek, słodki tytoniowych, Cosmo i Rudbekia. Do sadzenia kwiatów z małych nasion w swoich utworów (dwie trzecie) w dnie pojemnika z ziemią. W takich statków pędy nie zostaną utracone na tle zielonej wiosny.

Schronienie i ocieplenie zimowania roślin

Jak chronić młode rośliny i rośliny ciepłolubne od mroźnej zimy? Kompaktowe krzewy i drzewka można całkowicie ukryć specjalnych materiałów okładzinowych. Clematis i róże wspinaczkowe usunąć słupy, trochę przyciąć rzęsy i obracając pierścień, umieszczonym na ziemi. W hybrydowych herbacianych róż przed schronisku jest konieczne, aby wyciąć kwiaty i pąki. Zaizolować krzaki nie trzeba przed temperaturze ujemnej 8-10 stopni jest stabilny.

W celu całkowitego pokrycia tulei dla materiałów izolacyjnych (na przykład trociny) trzeba wlać kopiec, a powłoka górna łóżko specjalne lub konwencjonalne polietylenowe, naciskając krawędzi kamieni lub cegły. Szczególnie cenne odmiany powinny obejmować pre-drewnianej ramie.

Do podgrzewania korzenie młodych roślin mogą być wypełnione pni kompost, trociny lub suchy torf. W celu ochrony przed gryzoni można owinąć pni pokrycia dachowego lub zawijania kapronu rajstop. Od głodnych ptaków zimą (jeśli mieszkają w sąsiedztwie) uratuje drzew spinających igieł sosny Świerk oddziałów w dół.

Dla tui, rododendron i bukszpan nie są tak straszne zimno, jak słońce sprężyny, które mogą spalić roślin. Frost i bezpośrednie światło słoneczne, aby chronić je od maty osłony, konopie lub innych materiałów osłonowych, z wyjątkiem polietylenu (pod rośliny mogą gnić). Aby nie zepsuć drzewa sosnowe śnieg, związać swoje oddziały sznurkiem, umieścić je w ramki lub kopii zapasowej.

Sprzątanie ogrodu

Czyszczenie ogrodzie jest również ważną częścią jego przygotowania pre-zimowym. Przed przygotować ogród na zimę wreszcie, konieczne jest, aby umieścić go w porządku. Aby rozpocząć, należy złożyć zamówienie w drzew i krzewów. Po przycięciu sanitarnej, usunąć gałęzie hibernacji motyle gniazdo i suszonych owoców. Wszystko to oparzenie. Ten sam ogień, wyślij opadłych liści, łodyg ciętych jednoroczne i inne odpady roślinne. Taki ogień pomoże w zapobieganiu chorobom roślin i zniszczenie zimowania szkodników gotować.

Pnie drzew drzew i krzewów jagodowych wykopać z ziemi i łamiącym grudy ziemi. Ze względu na to gleba schłodzone, zimowania szkodników w nim zginie i. Z tego samego celu (szkodników) wapna szkieletowych pniach i gałęziach drzew owocowych. Korzystanie z kory lub suchych liści, Zamulchiruyte nezimostoykimi ziemi pod drzewami i krzewami.

Oczyścić trawnik z suchych liści, martwych trawy i mchu. Jego włosy wyciąć. Listopad – najlepszy czas na ostatnim fryzury: zanim mrozy trawa rośnie z powrotem do odpowiedniej wysokości (6-8 cm). Wyższa trawa może vymerznut i vypret. Jeśli „łyse” trawnik siedzeń, to w tym czasie, można wlać nasiona (nie są już rastaschat mrówki, a wiosną przed pierwszymi nasiona koszenia mają czas do kiełkowania).

Jeśli Twój ogród ma staw, konieczne jest również, aby przygotować się do zimy. Od małych sztucznych stawach większość wody do drenażu lepiej. Aby zmniejszyć presję na ścianach kontenerów lód staw należy umieścić na dnie dziennika lub niekompletnych plastikowych butelek wody.

Dla głębszych stawach (zwłaszcza jeśli żyją rośliny i ryby), wymagają bardziej starannego przygotowania. Jeszcze przed mrozem, należy oczyścić staw z opadłych liści. Ciepłolubne rośliny staw w koszach lub doniczkach (grot, Pontedera), aby przejść do miejsca, gdzie woda prawdopodobnie nie będzie zamrażać. Jeśli głębokość stawu wynosi nie mniej niż 80 cm, ryby w nim będą mogli spędzić zimę bezpiecznie. Po prostu trzeba zadbać, aby powierzchnia wody nie jest całkowicie pokryta lodem. Dla wygody, można kupić specjalne systemy, które nie dają pojawiają icy skorupę.

Więc nie trać czasu i pośpiechu, aby zakończyć wszystkie niezbędne przygotowania przed nadejściem mrozów. Ze względu na to, jak przygotować ogród na zimę, to zależy od jego zdrowia, piękna i płodności. A to oznacza – sukces w następnym sezonie!

load...