Jeść czy nie jeść po sześciu: opinii dietetyków i rzeczywistych wyników

Współczesny człowiek, niestety, około połowa rezerw dziennych diet w drugiej połowie dnia. Dla takich ludzi, nie ma wątpliwości, jeść czy nie jeść po szóstej, ponieważ pochodzą one w domu, aż siedem, osiem lub dziewięć. Posiłek po szóstej do osoby, która pracuje dużo – naturalną potrzebą organizmu. I słuchać potrzeb organizmu jest niezbędna.

load...

Zawartość:

Lista dopuszczalne po 6ti produktów

Niektórzy dietetycy zdecydowanie przeciwko wieczorne posiłki, inni twierdzą, że kuchnia powinna być. I kolejna, i kolejna opinia ma prawo do istnienia. Na przykład, dietetyk Michael Ginsburg, który kieruje Instytut Żywienia, podkreśla, że ​​konieczne jest, aby mieć kolację. Jest to charakterystyczne dla ludzkiego naturze, która jest w każdym z nich jest podobny do charakteru zwierząt z typ wieczornej żywności. A jeśli zaprzeczają sobie zwykłą kolację może pogorszyć ich stan zdrowia, naruszające hormonów, trawienia i układu nerwowego.

Zapytany jeść czy nie jeść po sześciu, należy brać pod uwagę ludzką biorytmu. I każdy ma swoje biorytmy. Ludzie, którzy kiedyś się spać o 10 wieczorem, to nie jest trudne, aby nie jeść po sześciu. A co z tymi, potem pójdę spać późno w nocy?

load...

Jak jeść przez

Wieczory. Jeśli nie można oprzeć się późny posiłek, czynił specjalne menu wieczoru. Główną zasadą – białko oraz warzywa. Brak słodycze, tłuste i wysokokaloryczne pokarmy.

Czy kiedykolwiek próbowałeś schudnąć? Sądząc po tym, że czytasz te linie – zwycięstwo nie było po twojej stronie.

Ostatnio ukazała się zwalniającą transmisji „zakupu testowego” na pierwszym kanale, co zorientowali się, co żywności, aby schudnąć naprawdę działają, a które po prostu nie używać bezpiecznie. Pod wzroku było: jagody goji, zielona kawa, Turboslim i inne pożywienie. Dowiedz się, jakie narzędzia nie są testowane, może być w następującym artykule state.Chitat

NIE przekąskę po szóstej wieczorem kanapki. Jeśli nie można ograniczyć się do szklanki jabłko lub jogurt, zjeść talerz zupy. Oczywiście, bez śmietany. Można zjeść pierś kurczaka z warzywami. Jest to dość satysfakcjonujące, a kalorie mały.

Jeśli zdecydujesz się na przekąskę owoce, należy pamiętać, że nie jest owocem, który nie jest pożądane, aby korzystać w godzinach wieczornych. Te owoce i jagody, które zawierają dużo cukru (fruktoza). Nie jeść dużo jabłek w godzinach wieczornych. Zawierają one kwasy, które mogą podrażniać błonę śluzową jelit.

Czy uważasz, że należy zrezygnować po sześciu z makaronem? Niekoniecznie, jeśli durum. Ale od kiełbasy, pieczonych mięs i sosów, powinno być zaniechane. Wymień je z gotowanej piersi lub po prostu jeść makaron z sosem sojowym i warzywami.

Nie nadużywaj wieczorami surowe warzywa i owoce. Stosunek gotowanych i surowych warzyw powinna wynosić około 3:2 . Jeśli wieczorem jeść surowe warzywa i owoce, mogą mieć problemy z trawieniem, zgaga.

Ostatni posiłek powinien być nie później niż 4 godziny przed snem. Jeśli posiłek do godziny 18:00, a idź do łóżka po północy, ma sens, aby podzielić obiad na kilka części składowych, które trzeba będzie utrzymać uczucie sytości przez cały wieczór. Przed pójściem do łóżka może być jogurt przekąska (o niskiej zawartości tłuszczu), bez sztucznych aromatów i barwników, i oczywiście bez cukru.

Czy muszę zrzeczenia późno kolacje

Nie jeść po sześciu – bardzo skuteczny sposób na zmniejszenie masy ciała. Kiedy mocno zdecydować raz na zawsze zrezygnować z późną kolację, zastępując je herbata bez cukru, wody mineralnej bez gazu, można zauważyć, wyniki w ciągu tygodnia. Biodra zmniejszy swoją objętość w żołądku będzie mniejsze, a pas jest bardziej widoczny. A ludzie, którzy mają kilka miesięcy nie jem po szóstej, utrata masy ciała zauważyć na kilku kilogramów.

Zwolennicy teorii „nie jeść po sześciu” twierdzą także, że ich technika jest naturalne. Istnieje nawet takie powiedzenie: śniadanie jeść samemu, obiad akcji z przyjacielem, kolację dać wroga. Oznacza to, że kolacja nie powinny być w zasadzie. Wszakże ludzie – częścią natury i żyć zgodnie z jego prawem, a nie starać się narzucić jej wszędzie. Kiedy słońce jest słabną, organizm spowalnia wszystkie procesy metaboliczne. Dlatego też, od jedzenia w tym czasie powinno być zaniechane. W godzinach wieczornych, organizm nie może przetwarzać żywność tak szybko, jak w ciągu dnia. Każdy posiłek po południu powinny być bardziej obfite poprzednia administracja. Ilość kalorii i spożycie powinno być zredukowane do wieczorem.

Zwolennicy metody „nie jeść po sześciu” zalecamy odstęp 3-godzinny między posiłkami, a także pomiędzy ostatnim posiłku i przespanej nocy. Często na około 9 pm, organizm wysyła do mózgu sygnał o złą głodu. W tym czasie wiele i biec do lodówki. I jedzenie, że dana osoba ma w tym czasie jest osadzana w organizmie jako tłuszcz na boki i nóg. Ważne jest, aby wiedzieć, że jest to fałszywe sygnały, i musi być w stanie je wytrzymać. Karta dziennie, człowiek myśli, że wieczorny posiłek pomoże mu odzyskać i tankowanie organizmowi niezbędnej energii na następny dzień. To nie jest. Najlepiej jest ładować energię w godzinach porannych – przy śniadaniu. Nie możemy pozwolić, chęć do jedzenia w godzinach wieczornych, aby przejąć góry, mówią zwolennicy teorii „nie jeść po sześciu.”

Jest to zrozumiałe, ale jeśli nie – osoba, która przychodzi do domu wieczorem, oczywiście, doświadcza uczucia głodu pracy. Jest mało prawdopodobne, że będzie można wziąć to łatwe do wprowadzenia zakazu późnej kolacji. Albo niezbyt późno, 18:10 – to także po sześciu. Oczywiście głód spowodować negatywne emocje, ale również nie przyniósł dobre ciało. Tak więc pragnienie, za wszelką cenę „, nie jeść po sześciu” – obosieczny miecz. Ludzie, którzy zdecydowali się „dać obiad do wroga” musi posiadać na swoim świadomości poważne prace psychologiczne. Ponieważ tylko w przypadku, gdy brak obiedzie nie powodują negatywnego uczucia, to jest korzystne dla organizmu. W przeciwnym razie – do obrażeń.

Nawiasem mówiąc, pomimo faktu, że wiele osób obchodzić utrata masy ciała po porzuceniu szóstej wieczorem, po kolacji, nie ma ani jednego dowodu naukowego, że masa jest ograniczona z tego powodu. Nawiasem mówiąc, przeciwnicy teorii „nie jeść po sześciu” to znacznie więcej niż jej zwolenników. Głównym argumentem naukowców i dietetyków, którzy stoją za późno kolacje: jeśli dana osoba regularnie nie zjada, budził się w nocy z ostrego poczucia głodu. A on obudzić zbyt regularnie. Po pierwsze, w tym czasie będzie jadł z pewnością nie jest czymś użytecznym, a co pierwsze przychodzi do rąk. Po drugie, spać w nocy, też nie będzie korzystna dla organizmu.

Jeść czy nie jeść po sześciu – czyli pytanie

I na to pytanie jest, aby zdecydować. Jeśli chcesz schudnąć i nie czuć się negatywnych emocji ze względu na brak kolacji, to dlaczego nie dać się. Jeśli masz chęć, aby schudnąć, ale także negatywne emocje głodu tam, trzeba dokonać odpowiedniego menu, które wymienione powyżej. Po tym wszystkim, jeśli regularnie budzą się w nocy z głodu, jest jeszcze inny problem – bezsenność. Nawiasem mówiąc, lekarze są zaangażowani w jej leczeniu, doradzać pacjentom jeść przed pójściem do łóżka. Może to być szklanka jogurtu lub mleka, krakersy lub Cookies galetnoe, kawałek sera lub jabłek. Jest to szczególnie ważne dla ludzi, którzy są zaangażowani w pracy fizycznej, albo dać swoje ciała stałego obciążenia sportowego.

Jest jeszcze inna dobra wiadomość. Okazuje się, komiks mówiąc: „co mogę jeść, aby schudnąć” – nie do końca żart. Są to produkty, które powodują palenie się z większej liczby kalorii niż sama w sobie zawiera. Ten jabłka, morele, buraki, jeżyny, borówki, kapusta (dowolny), dorsz, ogórek, czosnek, bakłażan, grejpfruty i inne owoce cytrusowe, ananas, malina, mango. Tak więc, jeśli chcesz jeść po sześciu, wybrać coś z tych produktów.

Potajemnie

Ostatnio ukazała się zwalniającą transmisji „zakupu testowego” na pierwszym kanale, co zorientowali się, co żywności, aby schudnąć naprawdę działają, a które po prostu nie używać bezpiecznie. Pod wzroku było: jagody goji, zielona kawa, Turboslim i inne pożywienie. Dowiedz się, jakie narzędzia nie są testowane, może być w następującym artykule state.Chitat

load...