Jerky. Wszystko smaczne – wystarczy

Mięso szarpnięcie w domu może być dowolny – i wieprzowinę i wołowiny i drobiu. Pytanie tylko w tej technologii. Pozostałe mięso wymaga różnych ziół i przypraw, a także czas na „starzenia się”.

load...

Jerky jest dobre dla wielu powodów: bez konserwantów, ale sól – tym razem. Długotrwałe przechowywanie nie prowadzi do pogorszenia smaku – to dwa. „Pogotowie” gospodyni jeśli niespodziewanych gości – to trzy. Więc dodać go tutaj „przenośność”, co jest bardzo ważne, jeśli chcesz mieć obiad na drodze. Jeśli zdecydujesz się spróbować zrobić własną jerky przepis z książki kucharskiej naszej kolumny na pewno pomoże.

Suszone mięso wieprzowe

Składniki:

 • Polędwica wieprzowa (polędwica, schab ona jest, ona jest polędwica)
 • Gruba sól
 • Czarny pieprz w pieprz, kolendra, koper, kminek, liść laurowy.
 • Gaza netto

Przygotowanie:

Czysty filet z filmów. Główne mięsa sól pocieranie, rozłożone na tacce o odpowiedniej wielkości i umieść w chłodnym pomieszczeniu do prosola. W zależności od grubości cięcia pozostawić go na dwa lub trzy dni. Mięso powinno być włączone co najmniej raz dziennie.

load...

Po dwóch lub trzech dniach, mamy mięso oczyścić nadmiar soli. Przygotowanie czystą gazę i przyprawy. Przyprawy do masy przed użyciem, z powodu, że nasza jerky nabyć unikalny smak. Teraz nadszedł czas, aby urozmaicić „masaż” do cięcia. Natrzeć obficie. W zasadzie, kompozycja przypraw można zmienić, jeśli którykolwiek składnik nie lubisz lub po prostu nie znalazł w swojej kuchni. Startego mięso przyprawione owinięty gazą, związane z gwintem. Teraz trzeba znaleźć miejsce dla niego. W lecie idealnym rozwiązaniem byłoby przestronny balkon, oczywiście, nie w słońcu. Zimowy kombinezon kuchnia, miejsce akumulatora, na przykład. Mięso powinno być zawieszone pionowo. Pozostaje najtrudniejszy – poczekać 5-7 dni, aż do osiągnięcia pożądanego stanu. Usuń gotową jerky, poszerzyć, odcięty … świetny smak potwierdzić, że zrobiłeś wszystko poprawnie.

Beef jerky

Wołowina bardziej dietetyczne niż wieprzowiny. A ci, którzy boją się nadmiaru cholesterolu, jest dedykowany do poniższej receptury.

Składniki:

 • Wołowa (małe 3-5 cm średnicy)
 • Duże sól morska i świeżo zmielony pieprz
 • Suche przyprawy do wyboru (!): Kminek, kminek, kolendra, szałwia, rozmaryn, suszone czosnek, papryka, tymianek.

Przygotowanie:

Oczyścić mięso wszystkie zbędne. Wlać na odpowiedniej tacy dolnej warstwy soli z pieprzem. Włożyć mięso, posypać solą na wierzchu ponownie. Porządku sól nie nadaje się do mięsa prosolki jest wchłaniany zbyt szybko, a w większych niż koniecznych ilościach. Zamiast morzu może mieć zwykły kamień. Przykryć folią tacki z mięsem i doprowadzić do zimna (lub) w lodówce przez 12 godzin. Gat mięso solone sól skrobanie (nawet smyvaem). Suszone ręcznikami papierowymi. Mieszać wybrane przyprawy i pocierać ich mięsa. Owinąć wycinek na czystą, suchą gazę (cienki, ręcznik kuchenny). Włożyliśmy w chłodnym miejscu z dobrą wentylacją. Można również umieścić mięso w lodówce, nie zapomnij, aby go dwa razy dziennie. Tydzień później, mięso jest gotowe. To nie znaczy, oczywiście, że musi on być spożywane natychmiast iw całości. Jak wspomniano powyżej, dławiący może być przechowywany przez dłuższy czas, najważniejsze – do przestrzegania reżimu temperatur, aby nie dać mu tłumić.

Suszy kaczki

Dlaczego kaczka? Cóż, faktycznie, więc można spróbować gotować i kurczaka i gęsi, a kto inny chodzić wokół stoczni …

W Internecie „spaceru” przepis, w którym oferta cała gęś z solą i spędzać czas na kilka miesięcy w szczelnym worku na zimno. Mol zatem prosolitsya i provyalitsya. Może w pewnych okolicznościach to się stało. Ale to jest bardzo prawdopodobne, że gęś tylko zgniłe. I będzie to bardzo rozczarowujące. Dlatego proponujemy przepis łatwiejsze i szybsze.

Aby ponownie uderzy członków rodziny i gości z ich kulinarnych, musimy składniki:

 • 2-3 kacze piersi
 • Duże sól morska
 • Czarnego pieprzu (mielenia przed gotowaniem)
 • Tymianek, rozmaryn, bazylia
 • Opcjonalnie – pół szklanki destylowanych (brandy, na przykład)
 • Ponownie, czystą, suchą gazę

Przygotowanie:

Świeże filety należy przygotować: oczyścić skórę, tłuszcz, filmy itp. Przemywa się, suszy chusteczek. W odpowiednim naczyniu wlać dolną warstwę soli i grubo zmieloną pieprz. Tutaj jest to możliwe, aby wlać brandy, jeśli nie szkoda. A jeśli nie planujesz karmić swoich dzieci mięsa. Ale nawet bez brandy też okaże się dobrze, nie ma wątpliwości.

Tak, rozłożone w zasobniku piersi, posypać wierzch z solą, pieprzem, ziołami. Przykryć lub pokrywa szczelnie przylegać filmu i wysłać do lodówki na 12 godzin. W tym czasie mięso powinno prosolitsya impregnowane aromatem ziół, przypraw i brandy. Wygodna forma wstępna wieczorem, pozostawiając w nocy. Piersi rano gat z lodówki, przemywa wodą i suszy. Zawinąć w gazę (kilka warstw) lub cienkiej tkaniny, a także wysyłać w lodówce aż do wieczora (czyli więcej godzin co najmniej 12). Wieczorem można zebrać wszystko razem przy stole i smaku. I można to zrobić w tajemnicy przed wszystkimi: okazuje tak pyszne, że byłoby szkoda, aby podzielić się z kimś?

W zasadzie, kaczka nie jest konieczne, aby jeść wszystko na raz. Po leżący parę dni, stanie się włosów, ale nie mniej smaczne.

Ta sama technologia może być gotowany kurczak, i piersi indyka. Tylko razem będzie inaczej „dojrzewania”, indyk może potrwać kilka dni. Zamiast alkoholu do marynaty można wziąć trochę octu lub sosu sojowego. Miłośnicy potraw „smoky” można dodać trochę „płynnego dymu.” Ponownie, jak w każdej receptury gotować przepis mięso jerky potrzebuje jeden – podstawy, a następnie można zmieniać przypraw i dodatków do gustu.

Aha, i wreszcie, nie do końca wysuszony, ale nadal bardzo smaczne

Domowy boczek

Składniki:

 • Boczku (po raz pierwszy i może być mały kawałek)
 • Sól
 • Przyprawy: kolendra, kminek, pieprz, liście laurowe, suszony koper, czosnek
 • Skórki cebuli (zamiast barwników chemiczne dają przyjemną odcieniu mięso)

Przygotowanie:

Umieścić boczek na patelni i zalać marynatą. Do marynaty wlać słoną wodę i wybranych przyprawy. Stopień zasolenia określa się na smaku. Marynata ma być 2-3 cm nad mięsa. Istnieje również wysłać cebulę obrać (ile znajdzie optymalne – 6-8 żarówek). Postawić patelnię na ogniu i doprowadzić do wrzenia. Gotować przez około 15-20 minut, w zależności od wielkości elementu. Wyłączyć ogień i wysłać garnek w chłodne miejsce do ostygnięcia. Można na balkonie, ale można zostawić kuchnię. Gdy mięso wymaganą temperaturę, powinno być bardziej przyprawy. Szlifujemy czosnek, czarny pieprz, kolendra, i wcierać mieszaninę boczku. W rzeczywistości, nie może być niemal natychmiast. Ale gdzie byłoby lepiej, jeśli pozwolisz, że „odpoczynek” w lodówce na dzień lub dwa, fabrycznie zapakowane w papier, gazę lub folią (co będzie pod ręką).

Niuanse

Niektórzy boją się jeść surowego mięsa, a nawet provyalennoe. W tym jest pewien powód, dla przykładu, w niskiej jakości mięsa wieprzowego można „na żywo” robaki. Dobry solenie zwykle rozwiązuje problem. Jeśli nadal boi, a następnie podjąć wołowiny lub drobiu, jest o wiele mniejsze ryzyko. Chociaż w wieprzowiny, zakupiony w sklepie, bez mieszkańcy nie powinno być.

load...