Jazda samochodem w zimie. Wskazówki dla początkujących

Nadejściem zimy wielu avtolyubitelnitsy, zwłaszcza początkujących, wolą umieścić swoje samochody na długiej zimie parku. Musimy pamiętać, urok podróży środkami transportu publicznego. Oczywiście, strach nie radzą sobie z zarządzaniem i dostać się do wypadku może doprowadzić do poruszania się w zatłoczonych wagonach metra i taksówek zamknij salony. Ponadto, transport łonowe nie zawsze jest regularny, i czekać na niego na windswept łącznie nie przerywa przyjemny okupacyjnych. Staje się jasne, że aby nauczyć się jazdy samochodem w zimie – jest niezbędna i nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Jeśli jest to pierwsza zima dla Ciebie RV, należy nauczyć się kilku prostych zasad, aby uniknąć lub zminimalizować „Zima” kłopotów.

load...

Pojazdy gotowe

Nie jest tajemnicą, że zimą trzeba przygotować samochód. Serwisowanie samochodu zależy od tego, jak dobrze zarządzać, aby poradzić sobie ze złożonością i osobliwości zimowych drogach. Są w naszym kraju, a latem przypominają grunt dla ekstremalnej jazdy, a nawet zimą – tym bardziej więc dla zimowych usług drogowych za każdym razem nieoczekiwane wydarzenie na początku grudnia. Dlatego najlepiej jest odwiedzić warsztat. Nie będzie wymiany płynu oleju i hamulca, sprawdzić akumulator i główne części pojazdu, zmienić wodę w podkładką szyby na „nezamerzayku” zmieni przeciw zamarzaniu w przypadku ciężkich mrozów, i, oczywiście, należy wymienić opony na zimę, kolec. Nawiasem mówiąc, rezerwa musi być obute w opony zimowe. W żadnym wypadku nie należy słuchać wielu przyjaciół i bez skrupułów konsultantów w sklepie auto, proponuję zakupić komplet opon całorocznych. Każdy profesjonalny kierowca powie, że istnieją dwa rodzaje opon – letnich i zimowych. I muszą być odpowiednio zmienione sezonie. Nie zaniedbuj wizytę w stacji obsługi lub odkładać do ostatniej. Aby pierwszy śnieg nie stoją bezczynnie, czekając na swoją kolej na służbie, to najlepiej zorganizować czas, kiedy dostosować swój samochód.

Zima nauki jazdy

Niektóre z dziewcząt przed nadejściem zimy, przejdź do różnych szkół jazdy, obiecując uczyć jazdy w ekstremalnych warunkach. Ale co, jeśli dodatkowe pieniądze nie masz, i nauczyć się prowadzić samochód jest niezbędny w zimie? Nie szkolić się dobrze, jak mówią w warunkach „bojowych” w czasie rzeczywistym, z narażeniem własnego bezpieczeństwa i bezpieczeństwa wielu kierowców i pieszych! Wielu instruktorów szkół umiejętności jazdy rada: przed rozpoczęciem ruchu w nietypowych dla siebie warunkach (w warunkach lodowych, na mokrej nawierzchni lub na drodze pokrytej śniegiem), ważne jest, aby trenować i „czuć” jak samochód zachowuje. Oznacza to, że aby czuć się jak w tych warunkach są prowadzone z jego samochodu.

Najlepszy ze wszystkich, jeśli kapitan jazdy w zimie można pomóc komuś z doświadczonych kierowców. Ojciec, młody człowiek, przyjaciel lub brat. Nie wahaj się prosić o pomoc i poradę. Po pierwsze, przyjrzeć się, jak twój dobrowolne nauczyciel wykonuje manewry, i prosić o wyjaśnienia, jeśli coś nie jest zrozumiałe. A dopiero potem za kierownicą powtórzyć lekcję. Impromptu składowisko może stać się nieużytki w pobliżu ślepa ani Kongres, miejsce, gdzie nie ma ryzyka wypadku lub spowodować, aby obniżyć pieszego. Lekcje te są konieczne nie tylko z punktu widzenia uzyskania praktycznych umiejętności, ale również jako trening psychologiczny. Oni pomogą Ci poczuć się pewniej za kierownicą, poprawiają reakcję i będzie okazją, aby pozbyć się obaw o drogach zimą, jeśli w ogóle.

W może potrwać kilka pustych puszek jak AIDS. Będą one przydatne dla Ciebie, jak frytki. Będziesz w stanie opanować ruch pomiędzy przeszkodami przodu lub do tyłu, a także rozwijać hamowanie przed przeszkodą. Kanister nie będzie łatwo uszkodzić swój samochód, ale można bardzo dobrze czują zderzenie. I pamiętaj, aby chwycić łopatę. Jest to przydatne, gdy rozwijać wyjście z zaspie.

load...

Sztuczki z handlu, lub genialni – SDA

Czy masz już samochód i trzeba znać jego możliwości, jak na przednią oś drogowej zima, tylne koła i wszystkie koła pojazdów z kierownicą „ołów” się na różne sposoby.

Na przykład, w przypadku poślizgu kół przedniego napędu pojazdu nie może w żadnym wypadku zwolnić pedał przyspieszenia. Robiąc tak, to sprowokować rotację. Wręcz przeciwnie, gaz musi być dodana.

Jeśli samochód wpadł w poślizg tylnego napędu, kierownica musi być obrócony w kierunku poślizgu i całkowicie zwolnić hamulec w jednej chwili. A jeśli samochód nie jest w stanie wyrównać, a następnie skręcić z maską samochodu jest konieczne pod kątem 90 stopni w kierunku strony drogi, która w przypadku „opieki” do rowu samochód wtuliła nos w śniegu, ale nie przewrócił się na dach.

Jeśli napęd na wszystkie koła w samochodzie, konieczne jest uwolnienie gazu i kierowania. My, samochody z napędem na wszystkie koła chwyt lepiej.

Skrzynia biegów, jeśli jesteś dobry, aby właścicielem daje znacznie większe pole manewru poprawnie podczas poślizgu, niż automatyczny.

Podczas jazdy na stoku lub pochylni podczas oblodzenia wykorzystać bezwładność pojazdu. Przed podniesieniem trochę, dodać prędkości, w przeciwnym razie samochód może opóźnić, a nie ma na niej ciernie nie zostaną zapisane. Podczas przenoszenia z góry trzeba zwolnić. Ale w żadnym wypadku nie należy naciskać na hamulec ostro. Lepiej zejść na niższy bieg do samochodu poruszał „vnatyag”. Iw żadnym wypadku nie należy wysiąść na neutralny lub wybiegu. W razie niebezpieczeństwa, kiedy ustawa trafia do milisekundy, po prostu nie mają wystarczająco dużo czasu na reakcję i coś zrobić.

Przypomnijmy, że optymalna ilość ruchów kierownicą w okresie zimowym w drugim cztery. Starają się doprowadzić je do automatyzmu, bez zbędnych ruchów, ale nie zestalenia się z informacjami na ramionach kół.

Jeśli jesteś w głębokim śniegu, a samochód jest zatrzymany, nie pozwól poślizgowi kół. Śnieg jest najlepiej wybrać w gromadzeniu, „gra” pedał gazu. W przeciwnym razie będziesz tkwić mocno.

Powolne i stałe wygrywa – na Going

Jeśli zdecydujesz, że jakiś trening jest wystarczający w bezpiecznych miejscach i będą poruszać się niezależnie w mieście, należy pamiętać, że technika jazdy samochodem powinna zawsze być zima opiera się na kilku prostych zasadach:

  • Nie rób żadnych gwałtownych ruchów. Nagły ruch podczas jazdy są niebezpieczne, o każdej porze roku. W zimie, mogą one prowadzić do nieodwracalnych skutków. Więc staram się robić wszystko sprawnie: obrócić kierownicę, nacisnąć hamulca na pedał gazu w przypadku manualnej skrzyni biegów – szybkość przełączania i wycisnąć sprzęgło.
  • Obserwować tryb prędkości, ustawiony na danym odcinku drogi. Należy zwrócić uwagę na tymczasowe ograniczenie prędkości znak.
  • Nie zbytnia pewność siebie. Nawet jeśli uważasz, że ekstremalne kursy jazdy daje prawo do wykonania.
  • Zwiększyć dystans przewidziany w przepisach o dwóch, a co najważniejsze – trzy razy. To daje pole manewru, a nawet z pełnym zaufaniem w swoich reakcjach, nie będzie w stanie wypowiedzieć się na umiejętnościach innych użytkowników dróg.
  • Mróz jest sucha droga. Dlatego, nawet jeśli ten drugi pod kołami suchym asfalcie, nie spiesz się, aby podnieść prędkość – nie masz gwarancji, że po 500 metrów po drodze nie będzie lodu.
  • Należy zachować szczególną ostrożność na skrzyżowaniach, nawet jeśli ruch jest zielone światło. To właśnie w tych miejscach, zwłaszcza lód jest śliski ze względu na stałą hamowania na wielu maszynach. Przed takich miejscach najlepiej jest zwolnić z wyprzedzeniem.
  • Nie zbędne odbudowuje. Zapomnij o nich w czasie zimy. Pre-przestrajanie w skrajnej lewej rzędu, jeśli trzeba skręcić w lewo lub prawej, czy w prawo. Nie rób tego tuż przed kolei.
  • Zawsze „nezamerzayku” w rezerwie, nawet jeśli masz pełny zbiornik. Nigdy nie wiadomo, kiedy to się skończy.

Tak więc, głównym zasada techniki jazdy zimą są rozsądne. Nie zapomnij słynne słowa wszystkich zmotoryzowanych: „powolne i stałe wygrywa – w toku.” Niech stać się złotą zasadą, a potem zima jazdy przyniesie Ci tak dobrze jak jazda na jakiejkolwiek innej porze roku.

load...