Jasny święta Bożego Narodzenia – czas man-made cuda

Zawartość:

Cienkie igły zapach, opalizujący migotać Choinka blichtr, góra kolorowo opakowane prezenty pod drzewem, puszysty śnieg za oknami, kartusze mróz zawiłe wzory. Jest to obraz wznosi przed okiem umysłu na wspomnienie imienia tego święta. Pomimo szybkiego tempa wieków, wesołych świąt jest najważniejsze. Najbardziej magiczne, prawdziwa rodzina, święto cudów i an_6ci.

load...

Trochę historii

Przecenienia duchowych i kulturowych wartości tego wypoczynku jest trudna. Uzyskać co najmniej tradycję z okazji Bożego Narodzenia z rodziną. Czy wiesz, że przyszedł do nas z odległej przeszłości? Kiedy nasi przodkowie zgromadzonych na piecu polskiego, aby zobaczyć, jak gospodyni topi go w sposób szczególny. Piec położył 12 świątecznych dzienniki, a być cięte przez kresalom przeciwpożarowej, że w ciągu 12 dni leżał pod obrazami.

W tym ogniu serwuje tradycyjne dania bezmięsne, pieczone bochenek chleba, a liczne członków rodziny skupionych wokół tej samej tabeli na łamanie chleba i spędzać czas na ucztę rodzinne wakacje.

Uroczysty Uroczystości i wszelkiego rodzaju fantazyjnych stron strój niemal dokładnie odtworzyć kolędy i procesje maskujące, gdy młodzi ludzie szli od domu do domu, śpiewając tradycyjne „Kolyada” w zamian za smakołyki i prezenty.

W święta w Rosji nie zapomnieć o tych, którzy nie mogą siedzieć przy rodzinnym stole. I często zapraszany do stołu, by zapukać do ubogiego domu. Wierzono, że sam w przebraniu żebraka raczy do dnia dzisiejszego na ziemi i pukanie do drzwi Chrystus. Stąd tradycja – aby ten dzień bezinteresowne an_6, aby pomóc tym, którzy przez przypadek jest pozbawiony świątecznymi smakołykami, żar ogniska i schronienia.

load...

Boże Narodzenie dzisiaj

W nowoczesnym wieżowcu jest mało realne Polski piekarnik. Napalić w mieszkaniu, jeśli nie masz kominek, nawet 12 choinkowe kłody – nie najlepszy pomysł. Jednak i kolędy docenią nieprawda wszystkich swoich sąsiadów. Więc w jaki sposób uczcić to radosne święto? Mamy nadzieję, że więcej z następujących pomysłów tego światła i dobra we wszystkich znaczeniach tego wypoczynku pomoże tym, którzy chcą przestrzegać tradycji i ducha Bożego Narodzenia.

Piszę do Ciebie …

Jak długo widziałeś ich dalekich krewnych, którzy mieszkają w innym mieście czy nawet kraju? Lub wysłać do nich list, teraz „na żywo” w kopercie zamiast zestawu liter poprzez e-mail. Więc dlaczego nie pomyśleć niesłusznie zapomnianą tradycję pisania listów do siebie? I nie zrobić listę tych, chcesz się podobać, albo pogratulować jeszcze raz porozmawiać o tym, jak będzie droga. Kupić lub zrobić własnymi rękami pocztówek. Znajdź ciepłe szczere słowa i pisać językiem ojczystym. Święto Narodzenia – doskonałą okazję nawet z odległości „ciepłe” kogoś z twojej miłości, stają się przynajmniej na chwilę czytanie listu trochę bliżej, dzielić swoją radość.

Moja rodzina – mój majątek

Pamiętaj, że najbardziej niezapomniany i nieporównywalne uczucie domu, że obejmuje cię w dzieciństwie, kiedy cała rodzina zgromadziła na świątecznym stole? Zgiełku współczesnego życia rzadko daje możliwość zatrzymać i pomyśleć o tym, co jest naprawdę cenne. Przeciwnie – bezcenne. Ręce ojca matka „śmieszne” żartów, pikle z ulubionej ciotki, nonstop humorystyczny pererugivaniya siostrzeńcy i siostra historie o kolka jej nowonarodzone dziecko. Wszystko, co można sobie wyobrazić, jeśli wspomnieć słowo „rodzina”. Zbierz członków rodziny pod jednym dachem. Ubierać choinkę, przygotować małe ale, wierzcie mi, to jest bardzo cenne dla swoich bliskich prezentami. Po tym wszystkim, którzy jednak znasz gusta i preferencje swoich bliskich! Spędź wakacje z rodziną, niech wiedzą, jak wiele znaczą dla Ciebie.

Las Raised choinki

Jeśli nie można hodować prawdziwy świąteczny ogień w domu, to najlepiej aby tam, gdzie będzie można ustanowić z świątecznych dzienników kominkowych i zobaczyć płomienie żywym ogniem. W pobliskim lesie, do kraju. Zbierz znajomych na kilka dni, usuń domek lub dom, znaleźć najpiękniejszą choinkę i udekoruj je z przyjaciółmi. A potem, jak dziecko, okazja po lesie piękny taniec.

Oczywiście, musimy przejść, aby znaleźć kilka z tych tekstów kolęd, wtedy będziesz miał okazję poczuć się jak bohater Gogola „Wieczory na farmie w pobliżu Dikanka”. Jeśli znajdziesz się nie tylko w miejscowości wiejskiej, aw niedalekiej przyszłości swojego miasta lub wsi teraz małej wioski, będziesz miał okazję spojrzeć z boku lub nawet wziąć udział w kolęd. W przeciwieństwie do miasta, w miejscowościach Caroling tradycja jest wciąż żywa w nocy.

Boże Narodzenie w świątyni

Oczywiście, główną uroczystość jest wielka tradycja kultu w świątyni. Jednak Boże Narodzenie – jest to święto religijne. A jeśli chcesz się z nim spotkać, zgodnie z kanonami Kościoła, na swój sposób polega na najbliższej świątyni.

Usługa Boże Narodzenie wygląda bardzo piękne i uroczyste. Świątynia te dni są ozdobione Jodła oddziałów, drżenie światła świece i żyrandole oświetlają oświecony, pokorne twarze na ikony. A atmosfera kultu pełen światła i pokoju, zeszła do wszystkich obecnych w tym czasie pod dachem świątyni. Liczne wierzący w zgodzie szczęśliwego Bożego Narodzenia. I modlić się o an_6 swoich bliskich. Z chórów przyjaznych usłyszeć głosy dzieci, wykonując pochwały.

Zrobić dobry

Prawdopodobnie najważniejszym tradycja Merry Christmas – czynić an_6. Nie czekając na podziękowania i uznanie cudu dla osób najbardziej potrzebujących. Nie trzeba mieć anielskie skrzydła za plecami, lub w miejscu magiczną różdżkę. To takie proste, „kreator do pracy.”

Zaproś swoich przyjaciół i znajomych, aby zorganizować pokaz dla dzieci z pobliskiego sierocińca. Opowiadać jakąś bajkę. Szyć stroje, rękodzieło prezenty, a co najważniejsze – kupił słodyczy lub piec ciasta i przejść do tych, którzy stracili ciepło rodzinnego w tym dniu. Ktoś może potrzebować ten cud, i którzy szczerze wierzą w niego.

Nie dlatego, że jest to wymagane przez tradycję, a na rozkaz duszy daje ciepło do tych, którzy od dzieciństwa, przez przypadek, nie wiem, co ramiona matki. Okazja, aby zobaczyć prawdziwą radość, prawdziwe i czyste w oczach dzieci będzie dla Ciebie nieocenionym darem, który towar znacznie więcej materiału.

Nie można po prostu zorganizować własną wakacje dla sierot, ale również do zorganizowania rodzaju imprezy charytatywnej. Doprowadzić do tej organizacji, która zatrudnia. Lub zorganizować zbiórkę pieniędzy i rzeczy na potrzeby domu dziecka, powieszony w swoim oświadczeniu kierunkowym.

Boże Narodzenie wróżby

Yule wróżby – to również jedna z tradycji Bożego Narodzenia. Spotykając się z przyjaciółmi i zorganizować małą wycieczkę w przewidywanej przyszłości. Ponadto ta metoda wróżenia, które sprowadzają się do nas z przeszłości, wielkiego tłumu:

  • Zgadywania lustro. W lustrzanym odbiciem dziewczyny powinny zobaczyć twarz swojego przyszłego męża.
  • Zgadywania na wosku. Topić wosk świecy płomień i opróżnić miskę w jednym ruchu z wodą. Figura wosku mówi o przyszłych wydarzeniach.
  • Wróżenie z butów. Rzucić buty na progu; który wskaże mu skarpetkę, niezamężna dziewczyna nie powinna oczekiwać matchmakers.

Oczywiście, nie należy dołączać dużą wagę wróżby. Niech przyjdą jako sposób na dobrą zabawę z przyjaciółmi, mówić o niej, o Maiden. Po tym wszystkim, swoją przyszłość i wybór małżonka tylko w twoich rękach.

Wesołych Świąt daje poczucie spokoju i harmonii w duszy, wzbudza wiarę w lepszą przyszłość. To daje nam możliwość, by wierzyć w cuda, a nawet tworzyć własne ręce. Uśmiech na świat wokół siebie, przyjaciół i nieznajomych. W zamian dostaniesz ten sam uśmiech. To jest niezmienne prawo wszechświata. Udostępnianie ich wewnętrzne światło i ciepło, otrzymasz stokroć go z najbliższymi. Pamiętaj, czystego światła Bożego Narodzenia, niech trzymać was wszystkich w przyszłym roku.

Wesołych Świąt!

load...