Jasmine Gardenia: Opieka i hodowla

Zawartość:

Jeśli zdecydujesz się wypełnić swój ogród w domu i uczynić gardenia, możemy zatwierdzić tylko wybór. Gardenia Jasmine jest jedną z najpiękniejszych roślin, ale dbać o jej wybitnych pewnych trudności. W tym artykule pokażemy, że jest to niezbędne dla wzrostu gardenii, jak również metod propagacji tej kapryśnej urody.

load...

Jak dbać o gardenii?

W odpowiednich warunkach, gardenia rozwija się bardzo szybko, więc – wymaga dużo składników odżywczych. Dlatego przy wyborze starterów do uprawy w sposób uprzywilejowany kwaśnych lub słabo kwaśnych mieszanek duże ilości substancji organicznych.

Okazało się, że doskonałe jako składnik podkładu torfu gardenii (normalny, jazda lub zneutralizowane). Gdy mieszanina stała się zmieścić luźne, nie można nawet użyć drenaż, ponieważ w takim podłożu nie będzie stagnacji wody.

Gardenia Jasmine kocha wilgoci i wymaga regularnego podlewania. Ważne jest, aby pamiętać, że opieka nad kwiatem będzie dużo łatwiejsze, jeśli nie spiesz się do skrajności. Należy unikać suszenia ziemnych śpiączkę, a następnie została brzegi. To samo stosuje się do tych warunków: 22-24 ° – to optymalna temperatura dla tej rośliny. Nagłe zmiany temperatury Gardenia nie tolerują.

load...

Ważne jest, aby uniknąć wychłodzenie systemu korzeniowego. W zimie, gdy roślina jest na parapecie, można nawet postawić garnek pod kawałkiem pianki trzymać kwiaty z zimnym powietrzem. Gardenia lato może łatwo być na zewnątrz. Ale to tylko w przypadku, gdy temperatura w nocy nie spada poniżej 16 stopni.

Zaznacz przyszłe pąki kwiatowe występuje w okresie, gdy temperatura wynosi między 16-18 stopni. Gdy roślina zaczyna wzrastać go zbudować liście, nie jest aktywny wzrost pędów.

Jak wspomniano powyżej, pielęgnacja gardenii w okresie jesienno-zimowym zależy od warunków, a mianowicie od oświetlenia w pomieszczeniu a temperaturą otoczenia. Jeśli pomieszczenie jest wystarczająco dużo światła (być może przy użyciu lampy światła sztucznego) i ogrzewać troska kwiatu nie różni się od okresu letniego: obfitego podlewania i regularnego roślin nawozowe. Jeśli ciepło i na tyle lekki, zaleca się zmniejszenie nawóz raz w miesiącu, a także zmniejszenie ilości podlewania.

Powielanie gardenia jaśmin

Od grudnia do marca i od sierpnia do września sadzonki żniwa gardenii, przez co zdarza rozmnażanie roślin. Sadzonki wybrać pół-sztywne, ich wysokość nie powinna przekraczać 8-10 cm.

Wypusty starannie wycinano z rośliny rodzicielskiej, a korzenie w małych Dziewięć doniczkach (4 części każdy). Lub w shestisantimetrovyh – jednej na raz. Aby utrzymać wysoki poziom wilgotności w doniczkach sadzonki obejmować folię, aby zakończyć kibicowania.

Do rozmnażania się powodzeniem, jako primer, w mieszaninie torfu i perlitu w równych proporcjach. Proces ukorzeniania pójdzie szybciej, jeśli wstępnej obróbki sadzonek specjalny środek pobudzający. Gdy temperatura powietrza wynosi około 24 stopni, a następnie czekać do ukorzeniania potrzeby 3-4 tygodni. Zgodnie z tym, im niższa jest temperatura, tym dłużej ukorzenienia.

Gdy system korzeniowy pędów utworzone są one do doniczek sposobu obsługi większych średnicach i zaczynają tworzyć się tuleję korony. Aby to zrobić, wierzchołki pędów szczypać. Można to zrobić, gdy młode rośliny osiągnie 10-15 cm wysokości. Jako proliferacji pędów bocznych powtórzyć procedurę.

Młoda gardenia dość aktywnie rosną, więc kilka miesięcy będą musiały kolejny przeładunek do większej doniczki. Ale dorosły i wygenerować roślinę muszą być przesadzane co dwa lata.

W trosce o młodych gardenii nie różnią się bardzo od zawartości dorosłych roślin: oni pielęgnować przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych, regularnie i obficie podlewane, spryskane i karmione nawozów chemicznych. Jeśli zależy Ci na sadzonki jest poprawna, a następnie w ciągu sześciu miesięcy będą rozkoszować się kwitnących pąków.

Rozwijać ten piękny kwiat jest prosta. Najważniejsze jest to, aby zaobserwować dwie ważne zasady: unikać nagłych zmian temperatury i zgodne ze środka podczas podlewania. Tak, gardenia uwielbia wilgoć, ale najważniejsze jest to, aby nie przesadzić.

Przepełnienie może powodować chlorozy – choroby, która zmniejsza aktywność fotosyntezy. W rezultacie – zahamowanie wzrostu pędów, osuszanie, liści jesienią. Staraj się nie doprowadzić zakład do takiego stanu jak leczyć to trudne, a czasami wręcz niemożliwe.

To wszystko. Teraz znasz podstawowe zasady opieki nad gardenii. I można sobie pozwolić na wzrost roślin i cieszyć się jego niesamowite kolory.

load...