Japoński omlet – możemy pojąć tajniki kuchni orientalnej

Zawartość:

Spośród wszystkich osób, a Japończycy są ekspertami w zdrowej żywności! Mają ani przepis, tylko magazyn witamin. A oni respektować owoce morza i desery mają dość diety i inne posiłki nie są znacznie zaszkodzić postać powodów. Niemniej jednak, kuchnia japońska pozostaje dla nas tajemnicą, ale to tajemnica staramy się odkryć.

load...

Dlatego dziś nie tylko popularne japońskie restauracje kuchni, ale również przepisy, które można gotować w an_1u. Nawiasem mówiąc, prozaiczne i przyziemne na pierwszy rzut oka w interpretacji naczyniu japońskiej nabyć specjalny smak. Chcesz się upewnić? Następnie spróbuj gotować, na przykład japoński omlet. Przepis na to danie jest ty i oferujemy. Nawiasem mówiąc, Japończycy jego wytwarzania, jak i oddzielnym naczyniu, a jako część dodatek i rolek.

Japoński omlet Tamago-yaki

Klasyczny przepis japoński omlet, który jest również znany jako tamago-yaki. Smak tej potrawy jest dość specyficzny. Ale jeśli lubisz japońskie jedzenie i przepis na omlet tamago, zawsze będziesz zainteresowany.

Składniki:

 • 6 jajek;
 • 2 łyżek słodki wina ryżowego Mirim;
 • 1 łyżka sproszkowanego cukru;
 • 1 łyżeczka sosu sojowego;
 • Sos Teriyaki;
 • Pietruszka;
 • 3-4 kawałki rzodkiewki.

Przygotowanie:

load...

Jeśli używamy klasyczny przepis, trzeba zrobić omlet wszystkich zasad. W związku z tym, oprócz sporządzania produktów wymienione opakowane w folię maty z siatki prostokątnej powierzchni kadzi z powłoką antyadhezyjną. Gotowy? Teraz przystępujemy do przygotowania.

Jajka rozbić do miski i wymieszać (nie śmigać!) Je widelcem. Teraz wlać sos sojowy i ryż wino, dodać łyżkę cukru pudru i jeszcze raz wymieszać. Na tym etapie, mieszaninę należy kupować jasnobrązową barwę. Następnie musimy spuścić mieszankę jajko omlet nabyte charakterystycznym jedwabistej fakturze. Aby to zrobić, należy przejść mieszaniny przez sito

Teraz stawiamy garnek na ogniu, wlać do niego trochę oleju roślinnego i dać się przegrzać. Kiedy olej przechodzi z lekkim dymu delikatnie wlać mieszaninę miski trochę jajka, aby cienka warstwa pokryła całą dolną. Jak tylko dolnej części rumiane naleśniki, aby podłączyć go do jednej krawędzi łopatki i złożyć na pół. Patelnie pół zostały wyczyszczone, a my to kolejna cienka warstwa masy jaj wlać. Poczekamy, aż drugi naleśnik brązowienia i zaczepiając ją za pomocą łopatki, przewracać, stawiając na początku.

Więc omletnye piec placki, nakładania ich na szczycie siebie aż do końca całej mieszaniny. Proszę zwrócić uwagę, że rosnące Footprint naleśniki wszystko, co pozostaje na patelni. Po tym, my przenosimy warstwowy omlet na macie, cięte ostre krawędzie i dołączyć omlet prostokątny kształt. Duża płyta malowane (losowa) sos Teriyaki, umieścić na jednej stronie garść startego rzodkiewka, wręcz przeciwnie – gałązki pietruszki, a między nimi – pokroić na trójkątne kawałki tamago-yaki.

Tamago-yaki w an_1u

Jak gotować japoński omlet, kiedy tam jest, na przykład, ryż wino słodkie Mirin? Tak, a proces przygotowania wymaga pewnych umiejętności. Dlatego oferujemy dostosowane do naszych produktów krajowych i uprościła przepis japoński omlet. Oto najważniejsze – nauczyć się robić schludny rolki omletnyh naleśników.

Składniki:

 • 5 jajek;
 • 2 łyżek suchego białego wina;
 • 2 łyżek cukru;
 • 1 łyżeczka sosu sojowego;
 • Sól 1 łyżeczka;
 • 3 łyżki oleju roślinnego.

Przygotowanie:

Przepis jest rzeczywiście bardzo proste, w każdym przypadku, skład – wszystkie produkty dostępne do niego. Jeden godny uwagi punkt: omlet zrobimy cztery jajka i jedno żółtko. Teraz, wlać jajka i żółtka do miski i ubij je wszystkie za pomocą korony, a następnie filtrujemy creamed mieszaniny przez sito – to wymaga również tradycyjne receptury japoński omlet.

Przesączoną mieszaninę wprowadza się cukier, sól i wlać sos sojowy i białego wina. Następnie ponownie ubij ubić razem aż do uzyskania jednorodności i całkowitym rozpuszczeniu cukru i soli. Teraz, umieścić w ogniu konwencjonalnego patelnia z powłoką nieprzywierającą i nasmarować je olejem. W ogrzewanej miski wlać mieszaninę trzecią część omletnoy i poczekać, aż gdy rumiane dno i porywa do góry. Po tym bardzo szybko za pomocą łopatki i pomoc przy rozwidleniu skręcić omletny rolkę naleśnik. My pozostawić na patelni, a wolne część dna wlać kolejną porcję mieszaniny.

Drugi naleśnik robi to samo. Tylko wypierać go z drugiej strony tak, że pierwsza rolka była wewnątrz drugiego naleśnika. I następnie wylano do naczynia pozostałości masy jajowej, trzeci piec naleśnikowym i przekształcić go w rolkę wraz z poprzednimi. Nasz japoński omlet jest gotowy! Usunąć go z patelni, dołączyć kształt prostokątny i podawane z wasabi i marynowanym imbirem.

Omlet japoński ryż na łóżku

Przepis jest bardzo prosty, a otrzymaną danie daje nie tylko niezwykły smak, ale również oryginalnego widoku. Podawać omlet jest najlepsze dla grilla czerwonego ryb.

Składniki:

 • 4 jaja kurze;
 • Pół paczka ryżu;
 • 4 kawałki cukru;
 • Kawior czerwony;
 • 4 łyżki sosu sojowego;
 • Olej roślinny.

Przygotowanie:

Dla ryżu Poduszka pożądana się z tylnej, która posiada wystarczającą przyczepność. To właśnie z powodu tego ryżu możemy łatwo dostać się do poduszki ryżowe. Tak, gotować ryż w osolonej wodzie, jest wyrzucane na durszlak i praniu. Teraz łamiemy jajka do miski i dodać sos sojowy i cukier. Sól do mieszaniny, aby umieścić go nie jest konieczne – to tylko funkcja i wykonuje sos sojowy. Czekać na cukier rozpuszczony i trzepaczką, aż mieszanina była lekka pianka.

Następnie na szalce wagi (korzystnie antyadhezyjną, jak omletnaya mieszaninę cukru). Aby zagwarantować omlet nie spalić i można je łatwo usunąć z patelni, posmarować je olejem i podpalono. W przypadku patelni świecące, wlać omletnuyu mieszaniny i narybku pod pokrywą. Następnie skręcić omlet luźne. Gotowy omlet dać do ostygnięcia i pokroić na kawałki wielkości klocków ryżu.

Ugotowanego ryżu utworzenia tarczy w postaci kostek. Aby to zrobić, najpierw wsunąć do ciasnych kulki, a następnie rozdrobnić je na boki. Na każdej poduszce położyć kawałek omletu i dekoracji z czerwonym kawiorem. Serwowane jest z patelni czerwonego ryb jako dekoracji. To było bardzo japoński!

Omlet na rolkach

Wspaniałe bułki, sushi i sashimi i japoński kucharz jajecznica zbyt. Jest godne uwagi, że omlet lub używać jako nadzienie na rolkach lub jako owijki. W pierwszym przypadku otrzymuje się zgodnie z tradycyjnymi zwojami, natomiast drugi piec cienkie pancakes. Więc jeśli masz zdecydował się eksperymentować w tym kierunku, starają się an rolkach omlet z ryżem.

Składniki:

 • 6 jajek;
 • Łyżka sproszkowany cukier;
 • Łyżka sosu sojowego;
 • Łyżka białego wina.

Przygotowanie:

Lekko pokonać trzepaczki jajko, dodać cukier i wlać w ciekłych składników. Po raz kolejny, próbuje się kierować mieszaninę i piec cienkie naleśniki omletnye na patelni z powłoką antyadhezyjną. Można użyć gotowych naleśników do wytwarzania rolek z ryżu. Jeśli potrzebujesz omletnaya napełniania do rolek, łatwe do przygotowania tradycyjnych jaków Tomago, a następnie pokroić w paski i warstwowe wykonując jedną z następujących składników nadzienia. Rolls z ryżem i jajecznica uzyskuje bardzo smaczne.

Oto inny omlet japoński. Nawiasem mówiąc, recepta może być różna, pieczenia naleśników toczyć z jakimś nadzieniem. Można, na przykład, pół-naleśnik posypane na parze warzywa, można dodać posiekaną szynkę na małe kawałki i ziół. I można posypać naleśnik gotowanego ryżu lub strugane sera. Jednak nie będzie to prawdziwy tamago-yaki, a jajecznica na podstawie kuchni japońskiej.

Tak więc w przypadku małych. Wybierz recepturę i nauczyć się rolka omletnyh naleśniki. Oczywiście, japoński omlet okazuje się nie dość znane, ale bardzo smaczne, porowate i jedwabiste. Spróbować – może to być danie staną się marka. Najważniejsze – gotować z przyjemnością. Ciesz się apetyt i sukcesów w dziedzinie kulinarnej!

load...