Japoński majonez lub Tamago-no-mono

Zawartość:

Japoński dla nas jest jeszcze puste miejsce w kuchni. Co jest nam znane i jest już znane? Chyba tylko sushi tak – już próbowałem je i kochali. Wszystko inne, od pierwszych dań gorących do deserów i sosów – ściśle strzeżoną tajemnicą. Jednak nie wszystkie dania egzotyczne, jak nam się wydaje. Niektóre ogólne i prawie nie różni się od typowych dań dla nas. Prawie, ale nie całkiem. Na przykład, majonez. Wydawać by się mogło, majonez, i to jest w Japonii majonezu. Ale nie.

load...

Japoński majonez różni się od tradycyjnego sosu Europejskiej. Smak nim nie tak cierpki i bardziej lekkie i cienkie, a jest znacznie bardziej miękka konsystencja sosu. W Japonii tego sosu nazywa tamago-no-mono i nam wiadomo japońska majonezu. Japoński majonezie przyprawia ich specjalne ryż i makaron, użyj go do rolek. Składników japoński majonez jest wciąż nieco egzotyczny, ale przepis na jego przygotowanie w domu jest zaskakująco prosta.

Składniki japoński majonez

Tradycyjny japoński majonez jest wykonany z żółtek jaj, olej sojowy, ocet ryżowy, biały pasty miso, sproszkowana skórka yuzu, biały pieprz i sól. Dostosowane do naszych gustów i możliwości sos japoński przepis na Tamago-no-mono można zastąpić sojowy olej słonecznikowy lub olej z oliwek, ocet ryżowy, ocet jabłkowy cydr lub sok z cytryny, skórkę z Yuzu skórkę z cytryny lub limonki, ale pasta miso, aż zamiennik można znaleźć.

Pasta miso – specjalny produkt, przyprawa przygotowana w wyniku fermentacji soi. Dodać do tego pastę w domu jest prawie niemożliwe. Ale dzisiaj, nie jest łatwo kupić w sklepach, a nawet dużych supermarketów wraz z sosem sojowym, marynowanym imbirem i wasabi.

load...

Miso sprzedawane, zwykle pakowane próżniowo i ma kolor począwszy od jasnożółtego do ciemnobrązowego. Pasty miso mogą być bardzo ostre i słone lub wystarczająco miękka. Przy wyborze makarony, należy pamiętać, że im ciemniejsze, tym bogatszy (słone i ostrzejsze) jest jego smak. Ale reszta składników sosu japońskiej jest dość nam znane. Dlatego proponujemy Wam przepis na zarówno tradycyjnego zestawu składników i dostosowane. Wybierz.

Tradycyjny japoński majonezie

Przepis z majonezem, jak już powiedzieliśmy, jest dość prosta. Określenie jej składu. Część tradycyjnych majonez Tamago-no-mono takich składników:

 • Olej sojowy – 230 g (pół szklanki);
 • Jajka – 3 sztuki;
 • Ocet ryżowy – 20 g;
 • Pasty miso (biały) – 50 g;
 • Japoński skórka cytryny yuzu;
 • Biały pieprz;
 • Sol.

Przygotowanie:

Oddzielić żółtka od białka (nie musimy) i wlać je do miski. Drewnianą łopatką wymieszać żółtka dokładnie rozcierając je do uzyskania jednorodnej zawiesiny. Kontynuując pocierać żółtka, wlać do nich ocet ryżowy i mieszać mieszaninę z pomocą korony. Teraz, nadal ubijając, spadek (dosłownie!), Wlać do miski oleju sojowego. W rezultacie, sos naszym należy zagęścić i staje się lżejszy.

Teraz dodaj do sosu pasty miso i wymieszać ponownie. Następnie należy zetrzeć skórkę z jednej cytryny i wyciąć skórki i zmielić je w blenderze i umieścić w majonezie ze szczyptą białego pieprzu. Wreszcie, dodać sól do smaku i wymieszać ponownie sos. Nasz majonez jest gotowy!

Dostosowany przepis japoński majonezie

Jak w przypadku każdej receptury potraw egzotycznych, japoński majonez przepis można dostosować do naszych upodobań i możliwości. Dlatego też, poprzez zastąpienie niektórych składnikach tradycyjnych receptur, otrzymujemy niemal rzeczywistym Tamago ale mono.

Składniki:

 • 3 żółtka;
 • Sok z jednej cytryny;
 • 1 szklanka (pół szklanki) olej roślinny;
 • Szczypta białego pieprzu;
 • 50 g pasty miso (biały);
 • Szczypta skórki cytrynowej ziemia;
 • Szczypta soli.

Przygotowanie:

Jeśli składniki tradycyjnej japońskiej majonezu i dostosowanego są różne metody wytwarzania w tych przypadkach jest taka sama. Po pierwsze, natrzeć Kopyść żółtka z sokiem z cytryny, a następnie kontynuować bicie ich, zalewając je kropli oleju, zapewniając, że mieszanina jest zagęszczony i wybielone. Po tym, dodać pastę miso, skórkę z cytryny, sól i pieprz. Po raz kolejny pokazał majonez i wyjąć próbkę.

Gotować japoński majonez w małych porcjach, ponieważ aby utrzymać go na dłużej niż trzy dni, nie jest zalecane – to traci smak i konsystencję zmian. Wypróbuj nowe przepisy kulinarne, gotować z przyjemnością i życzymy smacznego!

load...