Jako Nowego Roku w różnych krajach

Zawartość:

Spotkanie w umysłach ludzi noworocznych są nieodłącznie związane z pewną magię. Przepuścić wieku, ale nic się nie zmienia – wszyscy z zapartym tchem czekają na moment, gdy strzałka na tarczy będzie zbiegają się w jednym punkcie, jakby dodając do mistycznej kodu, który otwiera drzwi do nieznanego, ale zdecydowanie lepsze jutro. W ramach przygotowań do tego święta, każdy stara się wymyślić coś specjalnego, aby uczynić imprezę noworoczną w swoim smaku, który może stać się tradycją. Chciałbym, aby każdy członek wypoczynku, czy z rodziną lub przyjaciółmi, pamiętasz ten magiczny wieczór.

load...

I nigdy nie zastanawiał się, jak Nowy Rok w różnych krajach? Więc dlaczego Sylwester trochę sen i wyobraź sobie, co można na chwilę, aby odwiedzić każdy dom, w którym teraz zegar przymarzła między przeszłością a przyszłością, w najwyższym punkcie tarczy. W latach sylwestra mogą być jakieś cuda!

Bommm !!! Zegar wybija północ w Anglii.

Nowy Rok w Anglii

W Anglii, jednak, tak jak w każdym innym kraju, większość z Nowym Rokiem dzieci szczęśliwy. Jak inaczej? Dzieci naprawdę wierzą w cuda i Santa Claus. Wszystkie teatry Albion te dni umieścić przedstawienie oparte na starych angielskich bajek, ulice są zabawne i kolorowe karnawały. Marcowy Zając, Szalony Kapelusznik, Tra-la-la-la i Tru-la pace aleje i ulice prim damy Anglii. Improwizowane rynki zabawki i nieprzydatny tace sprzedawane maski, gwizdki, bale i wszelkiego rodzaju słodkości.

load...

Nieco przed północą, jakby ostrzegając, że nadszedł czas na tradycji, aby otworzyć tylne drzwi i niech stare lata, wszystkie dzwony zaczynają dzwonić. Ale nazywają właśnie usłyszał stłumiony szept – są owinięte kocem, tak aby nie urazić wychodzącego rok radosne dzwonienie. Lecz o północy dzwon „pozbawiony” i wtedy oni jakby głośno wyraził chłopcy ogłosić nadejście nowego roku. Lovers, po starożytnym zwyczajem, są pod gałęzi jemioły i wymiany pocałunków, a przednie drzwi domów otwierają szerokie, tak że Nowy Rok nie minął.

Bommm !!! Półkula południowa – Brazylia!

Nowy Rok w Brazylii

Być może spotkanie Nowy Rok w Brazylii może być słusznie uważane za najbardziej żywy i barwny. Proszę sobie wyobrazić: tłumy ludzi ubranych na biało na oceanie przynieść Yemadzhe, bogini głębinach morskich, zwykły prezentu. Małe łodzie ozdobione świece i wypełnione prowizorycznych prezenty: olejków aromatycznych, lusterko kieszonkowe, kwiaty, koraliki wykonane z muszli i metali szlachetnych. Więc dziękuję Yemadzhu Brazylijczyków w przeszłości w pokoju i dobrobycie roku. I prosząc o ochronę w nadchodzącym roku. Nawiasem mówiąc, jeśli zauważyłeś kogoś w tłumie ubranych w odzież w innym kolorze, nie sądzę, że jest to turyści, tylko każdy kolor oznacza pewne dodatkowe żądania. Ludzie w różowe ubrania zapytać o zdrowie, miłość, czerwony – zielony – z nadzieją, a żółty lub złoty – o dobro. A studded wody przybrzeżne zwabić do łodzi, w Hiszpanii.

Bommm !!! Jesteśmy w Hiszpanii.

Sylwester w Hiszpanii

Gruntowne dumnych Hiszpanów przed nowym roku, przechodząc do placu przed kościołem, długo i starannie powiedzieć z trybuny osiągnięć minionego roku. I trwa do „spotkania” Dopóki ktoś nie pamięta jakieś sdohshego tyłek. To dopiero początek „akcja” się nawzajem sąsiadów, przypominając sobie nawzajem małych i dużych wad i wymawiając do drobnych słabości. „Windy” Signora dostaje ogon dumny rozmówcy – język hulaka i Dancer – kopyta i tyran – osioł skórę.

Ale nie tylko to wybitni Hiszpanów. W latach Sylwestra na ulicach i placach miast wszyscy mieszkańcy chodzą, a na północy, szczęśliwie przytulając do siebie, nie chcąc znajomych i nieznajomych, powodzenia i szczęścia w nowym roku. A dziewczęta w sylwestra postanowiliśmy wydawać „żonaty”. Oczywiście, małżeństwo jest fikcją, a rano ona przestaje być „żony”, ale w nocy nabiera spadła partia „męża”. Wspaniały przykład szczęścia na kartce papieru! Ale najbardziej interesujące, lub raczej powiedzieć – to wspaniałe, że niektórzy młodzi ludzie mają znaleźć swoje szczęście i mate dla życia. Jednak cuda w Sylwestra nie jest niczym niezwykłym. W każdym razie, hiszpański.

Bommm !!! I we Włoszech?

Nowy Rok we Włoszech

Charyzmatyczny, namiętne Włosi i nowy rok obchody mają coś osobliwego do swojego ognistego temperamentu. O północy we wszystkich domach huśtawka otworzyć okno i na ulicy latającego wycofanych z wieku krzesła, kanapy, stoły i krzesła. Tak wędrować pod oknami domów nie są bezpieczne w tym czasie. Ale Włosi szczerze wierzą, że siedzenie w nowym roku, nowa rzecz zostaną nabyte zdecydowanie.

W prowincjach Włoch postanowił rozpocząć pierwszego dnia nowego roku z donacji „nowej” wody i oliwy z oddziału. Przyjaciele i znajomi przejść od domu do domu, przedstawiając siebie naczynia z wodą, symbolizujące szczęście. A dla Włochów to jest bardzo ważne, kto po raz pierwszy spotkać rano noworoczny. Najlepszy ze wszystkich – niektórzy stary, ale najbardziej udany znak będzie spotkanie z garbusa. Następnie nowy rok z pewnością będzie udany i zamożnych.

Bommm !!! Holandia.

Nowy Rok w Holandii

Ich poglądy na temat sposobu, aby uczcić Nowy Rok, mają w Holandii. Tabele „pęknięcie” wszystkich rodzajów spożywczymi, a gospodarze są łaskawy spędzić cały dzień nic nie robi. I nie jest to, że ludzie są leniwi – nie w ogóle, tylko w Holandii nie jest akceptowana w pierwszym dniu roku rozpocząć jakiś interes, aby pożyczyć pieniądze. Jeśli ściśle przestrzegać tego zwyczaju, cały rok będzie można liczyć na szczęście.

Nawiasem mówiąc, w Holandii, pierwszego dnia roku można słusznie nazwać Dzień Dziecka. Dzieci długo przed świętami ugotować różnego rodzaju scen, świąteczny litery zapisu, misternie dekorowania je wstążkami, dowiedział się piosenki i wiersze, aby zadowolić swoich rodziców. Dorośli w nocy nowego roku pod dzieci poduszki umieścić wszystkie rodzaje słodyczy.

Od czasów starożytnych, istnieje inna tradycja – do wyboru wakacje króla. Najbardziej bronią gospodyni piecze ogromny ciasta, który piecze się z obciążnika. Każdy, kto ma kawałek ciasta z fasoli i staje król uczty. Orszak „fasola” król wybiera się. Nawiasem mówiąc, taki komiks hołd królowi mieć nie komiks.

Bommm !!! Tybet godzin bojowych nie usłyszymy, a jednak …

Nowy Rok w Tybecie

Filozoficzne podejście do obchodów Nowego Roku pokazał w sprawie Tybetu. Losar lub tybetański Nowy Rok nie jest dokładna data. Jego szczególny sposób obliczyć, ale to, co możemy powiedzieć na pewno, bez wchodzenia w wielu względów – to co święto potrwa dokładnie dwóch tygodni. I to jest możliwe, aby świętować mniej, jeśli szkolenie nie zaczyna się od zwykłego czyszczenia przeddzień Nowego Roku i malowanie domu. Nawet wylądować w sądach malowanych obrazów słońca, gwiazd i księżyca. Drzewa i ściany są ozdobione latarnie i ołtarzy usiane wszelkiego rodzaju ofiary dla bogów.

W dniach festiwalu ulice są przekształcane w rodzaju sceny. Kolorowe stroje i teatralne na tematy legend rozłożyć na oczach publiczności. Rytualne tańce i szkielety zwierząt, symbolizujące odwiecznej walce między dobrem a złem, czarne kapelusze i mieczem taniec dance – trochę przerażający, ale bardzo kolorowe działania.

Małe ciastka z przewidywaniami – tradycyjne święto. Ale oprócz zwykłych, blach walcowanych-up z papieru ryżowego, goście są również niektóre dość egzotyczne nadzienia. Włosy, chipsy, sól, a nawet odchody. Jeśli użytkownik ma ciasto z nadzieniem – jest bogactwo.

Rano cała rodzina dokładnie oczyścić pierwszy dzień roku. Kobiety zawieszony na całej biżuterii, która jest w domu, a rodzina przechodzi do obfity posiłek, składający się z nie mniej egzotycznych potraw.

Czy wciąż zastanawiasz się, jak z okazji Nowego Roku w różnych krajach? Cóż, to … Bommm !!! Idziemy do Szkocji.

Nowy Rok w Szkocji

Najbardziej charakterystyczną częścią obchodów Nowego Roku w Szkocji można nazwać słynne procesje z pochodniami. Ale zacznijmy od początku.

Vociferous Szkoci rozpocząć obchody Nowego Roku w dniu 31 grudnia. I, aby uczcić Nowy Rok podjęte na ulicy. Nieokiełznana radość płynie jak woda, z przerwami na głośne rozmowy i śpiew. Z różnych zakątków ulicach można usłyszeć zupełnie różne utwory. Jedyny raz repertuar piosenka staje się jednym – to o północy, gdy wszyscy śpiewają tradycyjną ludową Auld Lang Syn, a po przyjaznym uścisku i pocałunku wzajemnie. To nie ma znaczenia, kto będzie następny. Ci, którzy nie znali się nawzajem, po wystąpieniu takich ciepłych uczuć koniecznie spełnione. Zostały wprowadzone w trakcie wykonywania tańca ludowego Kylie. Wykonywana jest wszystko razem na uroczystej nocy.

Tradycja podpalając beczki smoły i walcowane ulicami miasta od dawna uważane za obowiązkowy rytuał Nowego Roku. W ten sposób Szkoci spalić stary rok, a utwór smoły kropelki pozostały na ziemi, wskazując drogę do nowego.

Jest to bardzo ważne dla Szkotów, którzy najpierw pójść w ich domu rano pierwszy dzień roku. Z tego dobrobytu rodziny zależy. Najlepiej jest, jeśli pierwszy gościem będzie brunetka z kawałkiem węgla w kieszeni lub w dłoni, zawsze zdrowe i bez zarzutu. Ten pensjonat przyniesie zdrowie i bogactwo.

Bommm !!! Tajemniczy Japonia.

Nowy Rok w Japonii

Nowy rok dla Japończyków zaczyna się od listów i kart. Co więcej, nie jest to elektroniczny, jak mogłoby się wydawać, a większość z nich, e-mail. Koledzy w pracy, możesz wysłać zwykłą kartę, zakupione w sklepie i wielu krewnych i bliskich przyjaciół mają robić ręcznie. Japończycy są wrażliwe na ich tradycji, każda karta jest niemal dziełem sztuki. Ponieważ Japonia postanowiła podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wpłynęło na Twoje życie w ubiegłym roku, i każdy powinien być obdarzony takim powitaniem, liczba kart, które wysyła zwykłych Japończyków, aż do kilku tysięcy.

Ale to przygotowania do Nowego Roku nie kończy. Tradycyjne kompozycje kwiatowe są umieszczone na drzwiach domów, stając się symbolem pomyślności i dobrobytu rodziny. Różne amulety ( „chamów” ochronę przed złymi duchami „Kumada” – bambus łapa przynosi szczęście „takarabune” – łódź siedmiu bogów szczęścia) zostały zakupione w specjalnych sklepach i sklepach w domu przez cały rok.

Japoński uroczysty posiłek jest również zbudowana na poszczególnych wierzeń i przesądów. Na przykład Japończycy jedzą ciastka ryżowe PEP kawior – bogactwa, fasola – Zdrowie i makaron – do długowieczności. O północy dzwon głównej świątyni ma … Nie, to nie dwanaście, bo aż sto osiem razy. Jest tyle zła namiętności liczone Japończyków. I każde pociągnięcie dzwony oczyszcza jeden z nich.

Po modlitwie, Japończycy wrócił do łóżka i mieć pewność, aby marzyć o świętej góry Fuji. Alarm budzika jest konieczne przed świtem, aby zobaczyć pierwszy, jak pierwsze promienie słońca minął horyzoncie.

Jeśli próbujesz porównać tradycje narodów świata różnią się od siebie, jak i samych ludzi. Ale mimo wszelkich różnic w tradycji, charakteru i smaku, cały świat świętuje Nowy Rok w tym samym oczekiwanie na coś lepszego, Kinder, szczęśliwsze i bardziej pomyślnej przyszłości. Po tym wszystkim, to nie ma znaczenia w jakim języku mówisz, jakie dania do jedzenia przy stole bankietowym, jakie piosenki śpiewasz i jakie objawy czują się szczęśliwi. Najważniejsze – do blisko Miałeś bliskich i ukochanych, aw domu zabrzmiał radosny śmiech. Więc może wszystkie swoje marzenia w Nowym Roku, napełniając oczy z radością i wdzięcznością serca, miłości i wiary w cud!

load...