Jako kota przyzwyczaić do miski ustępowej lub tacy niestandardowych

Zawartość:

Ktoś będzie powodować urazy jedna myśl, że taki kameralny przedmiotem higieny w toalecie trzeba dzielić z kotem. I ktoś, w przeciwieństwie do tego, w tej perspektywie, odnosi się z aprobatą. Większość właścicieli kotów znajdą wiele pozytywnych rzeczy, że kot nie kał na tacy, a prawo w toalecie, i bez zapachu, a tacy nie muszą być czyszczone codziennie, a poprzez wypełnienie z toalety nie jest rozproszone. I tak jak przyzwyczaić kota do toalety, wiele spekulować kotovladeltsy.

load...

Ale jak się okazuje, nie jest już cały system oświaty koty do toalety. Ten system jest testowany (bardzo dobrze!) I zatwierdzone nie stu miłośników kotów. A jeśli określone nauczyć kota korzystania z toalety, należy skorzystać z tej „metody”. Jednak dla jej skutecznego wdrożenia należy rozważyć kilka punktów.

Wymagania

Przede wszystkim konieczne jest, aby zrozumieć, że aby nauczyć się korzystać z toalety może być kot w każdym wieku. Ale! Edukacja dorosłych zwierząt zajmie więcej czasu, a jeśli zwierzę jest zbyt mała, to może po prostu nie do „programem”. Dlatego najlepiej jest trenować kociaka do muszli klozetowej w wieku od trzech miesięcy do roku.

I jeszcze jeden warunek. Przed przyzwyczaić kota do toalety, trzeba ją nauczyć, jak korzystać z tacy. Taca tylko! I dla niej tacy powinny być trwałe i „bezvariantnym” WC. Jeżeli kuweta nie jest w szafie, a w innym miejscu, konieczne jest, aby stopniowo przesunąć go do toalety. Czy to poprzez przesunięcie tacę na drodze do toalety codziennie przez dwadzieścia centymetrów. W zależności od charakteru i poczucia „wstydu” swojego zwierzaka, etap ten może trwać bardzo długo. Ale można zacząć się uczyć tylko wtedy, gdy kot podchodzi do zasobnika, stojąc obok toalety.

Jeśli kotek przyzwyczajeni do zasobnika, nie kapryśny i nie szuka innej „WC”, można bezpiecznie przejść do swojego szkolenia, które trwa około miesiąca i odbywa się w kilku etapach.

load...

Dorastając nową toaletę

Jak długo będzie to ostatni etap, to zależy wyłącznie od właściwości i temperamentu psa. Średnio pierwszy etap przyzwyczaić kota do toalety trwa od dziesięciu dni do jednego miesiąca. Ale możliwe jest, że wzrośnie do nowej toalecie można, a przez tydzień, a może i do tego trzeba, i więcej niż jeden miesiąc. Celem tej fazy treningowej – podnieść tacę na wysokość muszli klozetowej. Ale to musi być zrobione tak, że kociak nie zauważył takiego „wzrostu”.

Aby to zrobić stopniowo, aby dołączyć gazety i czasopisma tacy, podnosząc go z ziemi przez dwa do trzech centymetrów (może być więcej) dziennie. Oblicz szybkość odzyskiwania tak, że w około dziesięciu dni Tray „hodowane” w górę o jeden poziom do toalety. Ale jeśli obliczona stopa wzrostu tacy wpływ na zachowanie zwierząt, zmniejszyć prędkość. Więc nauczyć kociaka, aby przejść do podajnika, a to stopniowo przyzwyczaja się do wysokości. Najważniejsze tutaj – cierpliwości ze strony użytkownika. Nie karcić kota i nie umieszczać w zasobniku przez życie, ponieważ przyzwyczaić kota do muszli klozetowej można wyłącznie z własnej woli.

Poznaj nową toaletę

Gdy taca jest „wystarczająco dojrzały” do wysokości miski, należy przejść do kolejnego etapu – konsolidację umiejętności. Będzie to wymagać dwóch lub trzech dni czasu, a nawet wrodzona ciekawość swojego zwierzaka. Na tym etapie, kotek, aby przyzwyczaić się do toalety na myśli. Najprawdopodobniej to nie ogranicza się do zwykłego kontemplacji i próbuje zbadać ten nowy i interesujący obiekt. Nie tłumić zainteresowania badawczego. Daj kociaka do zbadania możliwości sedes. Najważniejsze jest to, że w tej chwili to nic nie przestraszył. Więc dbać o stabilność całej konstrukcji, zdjąć z koła miska z pokrywką, usuń wszystko, co może spaść i przestraszyć kota utrzymać wózek w toalecie w jego obecności. W przeciwnym razie, przestraszony zwierzę nigdy nie będzie chciał opanować toalety, a ponadto, aby używać go jako tacy.

Przeprowadzka do nowego WC

A kotek już na nim (w toalecie), nie boi się niczego, jeździ wokół wc jak młoda koza, ale potrzeba jest jeszcze obchodzi w zasobniku. I nie jest to kwestia logiczne: jak trenować kociaka do muszli klozetowej jako tacy?

Drugi etap – to dopiero początek tego „przyzwyczajenia”. Na tym etapie, taca jest przesuwana na sedes. Jak to zrobić? Zbyt powoli: pierwszy dzień zasobniku zostanie przeniesiona do WC o jedną czwartą (trzy czwarte oparte są na stosie gazet). Następnego dnia taca jest już w połowie drogi do stanąć na toalecie, pół w gazetach. A jeśli kotek wszystko twoja manipulacja reaguje spokojnie i nie wykazuje niezadowolenie, a na trzeci dzień podajnik jest całkowicie umieścić w toalecie. Umieszczenie tacę na sedes, dołączyć go (na przykład, dwustronna taśma klejąca), tak że pozostaje nieruchoma podczas ruchu kotka. I nie zapomnij, aby usunąć gazety jak najdalej od swoich Kitties. W przeciwnym razie sam kotek zużywa dużo gazet jako WC.

Nauka nowego toaletę

Ostateczna i najważniejszy etap – „ekskomunika” kotek z podajnika. Na tym etapie należy upewnić się, że podajnik pozostaje na swoim miejscu, ale był niedostępny dla kotka. Przykryć tacę z taśmą klejącą, w poprzek, tak, że kociak nie mogła tam zmieścić. I nie zapomnij między „niedostępny”, a na obrzeżu miski klozetowej, aby zaoszczędzić miejsce, gdzie zwierzę było w stanie odzyskać. Już przyzwyczajeni do przejściu do łazienki w tym miejscu, kotek będzie używać zgodnie z przeznaczeniem przez Ciebie wolnej przestrzeni.

Inna wersja końcowym etapie. Wyjmij całkowicie podajnik i włożyć do WC (zawiesza się) plastikowej taśmy szerokości dziesięciu do piętnastu centymetrów od wlać napełnił. Kopanie jego kotka może i usiąść na pasie – nie. I będzie zmuszony do salach siedzi na brzegu muszli klozetowej. Mówi się, że opcja ta ma większy wpływ i przechodzi mniej bolesne dla zwierzęcia.

I można spróbować zrobić bez wypełniacza na taśmie. Wystarczy dmuchać tacę poza zasięgiem wzroku (i nie gazety), na zapach, który emanuje z niego (bez względu na to, jak dobrze, że nie umyłem tacy) nie prowokować kota szukać. Zwierzę wskakuje na toalecie, jak zwykle i mają już przyzwyczajeni do niego – a podajnik nie jest! I to nie istnieje nigdzie indziej! Co to jest inteligentny cipki? dokonać tylko ich sprawy, siedząc na toalecie.

Możliwe problemy i ich rozwiązania

Na ostatnim etapie ma inspirowane sukces kapitan może czyhają na głównej trudności: zwierzę jest kategorycznie odmawia pójścia do toalety i uporczywie domaga się zwrócenia mu tacę. Nie kłóć się! Powrót z toalety w miejscu i spróbuj ponownie. Cóż, jeśli tak nie jest, a po raz drugi, a następnie użyć przebiegły.

Rozpocznie się w środku zasobnika, aby wyciąć otwór. Po pierwsze, bardzo mało, potem trochę szersza, a następnie rozszerzyły się, dopóki szuflada nie pozostaną tylko zderzaki. Rzucamy zderzaki, i cieszyć się sukcesem! Ten sprytny sposób jest dłuższy, ale też bardziej wiarygodne. Przypadki całkowitego niepowodzenia w stosowaniu tej techniki jest nieznana (jeśli, oczywiście, zrobić wszystko zgodnie z regułami).

Najważniejsze przed przyzwyczaić kota, aby przejść do toalety, prosimy o cierpliwość. Ten proces może być bardzo długi, ale warto. Bez zapachu, bez wydatków na wypełniacza lub meow nerwowego wcześnie rano (jeśli podajnik jest pełny) – piękno! I gospodyni jest szczęśliwy i zadowolony z jej niezwykłym tacy kota. Co jeszcze chcesz?

load...