Jako dziecko rośnie w brzuchu matki: wszystko o ciąży

Zawartość:

Ciąża – jeden z najważniejszych i, oczywiście, ważne okresy w życiu każdej kobiety. W tym czasie przyszła matka kwitnie i jest szczególnie piękny. Ale w tym samym okresie, jej warunków w niebezpieczeństwie. Co było kiedyś znane i umiłowani, w czasie ciąży staje się bardzo niepożądane. Aby dowiedzieć się, że można i należy zrobić w każdym miesiącu ciąży, konieczne jest zbadanie, w sposób szczególny moment zdarza Ciebie i Twojego dziecka. W rzeczywistości, rozwój prenatalny dziecka – proces jest dość interesujący i złożony.
Powrót do spisu treści

load...

Ciąża miesięczny

Jeśli ciąża jest dobra, bez odchodzenia od normy, a jego czas trwania wynosi dziewięć miesięcy, czyli 280 dni i jest podzielony na trzy trymestry. Uczęszczający antenatal panie klinika polecam się gdzieś pod koniec pierwszego miesiąca. Uważa się, że do tego czasu mieć płeć piękna może jeszcze zdarzyć poronienie. Po tej ciąży i rozwoju płodu ma nic nie powinno zagrozić.

Jak wspomniano, wszystkie 9 miesięcy podzielony na okresy. Każdy trymestr płci pięknej są wysyłane do USA. Jest to konieczne w celu monitorowania rozwoju dziecka. W niektórych przypadkach kobiety w badaniu są wysyłane raz w tygodniu, jeśli istnieje podejrzenie wystąpienia powikłań.

 

Powrót do spisu treści

Co dzieje się w pierwszym trymestrze

Spójrzmy na rozwój płodu przez tygodnie w pierwszym trymestrze ciąży, kiedy to nowe życie dopiero zaczyna się pojawiać. Pierwszy trymestr obejmuje 12 tygodni ciąży (trzy miesiące). Na początku zarodka powstaje, która jest następnie przymocowana do ściany macicy po zapłodnieniu zygoty. Teraz to nie jest tylko kilka komórek, to dziecko! Najwcześniejszym założył mózg i układ nerwowy. Dziecko wydaje się prymitywny serca. Jego serce jest nadal trudne do zauważenia.

load...

Okres ten jest jednym z najbardziej niebezpiecznych w czasie rozwoju płodowego, jak to się dzieje w tej zakładce trymestrze wszystkich narządów i tkanek. W pierwszym miesiącu nie wolno pić alkoholu, palić (palenie bierne jest również bardzo niebezpieczne dla dziecka, więc starają się unikać dymu tytoniowego w ogóle). Z dużą ostrożnością należy przyjmować leki. Wielu po prostu nie były testowane na kobiety w ciąży, a większość ma negatywny wpływ. Jest to najlepiej skonsultować się z lekarzem.

W czwartym tygodniu dziecka tworzą rąk i stóp, oczu, nosa, ust i uszu. Jego wymiary są bardzo małe – 1,5 do 2 mm. W drugim miesiącu ciąży zaczyna zmian hormonalnych ciało kobiety. To właśnie w tym czasie nie jest toksykoza, zaczyna się chcieć coś niezwykłego (śledź z lodami, na przykład). Ale w takich momentach lepiej powstrzymać się, aby nie uzyskać zbyt dużej wagi, które będą wywierać presję na dziecko, ograniczając rozwój płodu.

Prymitywny serce otrzymuje z normalnym dzieckiem. Bicie serca jest prawie dwukrotnie silnej dominującej – około 145-155 uderzeń na minutę. Dziecko wydaje układu oddechowego, nadal tworzą narządy, serce jest podzielone na komory. Na dłoniach i stopach jest już możliwe do odróżnienia i policzyć palce. Baby twarzy stają się bardziej widoczne, pojawia się na szyję. Ale to wewnątrzmacicznego płodu nie zatrzyma.

Pod koniec drugiego miesiąca, jest to już możliwe, aby naprawić pierwsze ruchy dziecka. Jego wysokość wynosi 13-15 mm, a waży tylko 2-3 Na początku trzeciego miesiąca w organizmie matki jest przypływ hormonów. Niektóre emocje są zastąpione innymi, w stosunkowo krótkim okresie czasu.

Dziecko jest utworzona przez narządów przedsionkowych (organy równowagi), bezpośrednio związane z przepływem materii. Im większa od płci ruszy, tym lepiej rozwijać systemu przedsionkowego u dzieci. Ponadto, dziecko wreszcie tworzą nerki i wątroba i mocz im przydzielone wchodzi płynie owodniowym.

10 tygodni tworzą cechy płciowe chłopców i dziewcząt. Ale płeć dziecka nie można jeszcze zobaczyć na USG prenatalne jak rozwój dziecka nie osiągnął punkt, w którym wyraźnie widoczne genitalia. Części formy aktywnej mózgu, a zwłaszcza w móżdżku. Pod koniec końców miesiąc trzecich i organogenezy. Teraz wszystkie narządy dziecka będzie nadal rosnąć i rozwijać się. W tym czasie dziecko waży 10-15 g, a jej długość wynosi 60-80 mm. Od tej chwili w ciągu dnia dziecko rośnie o około 1,5 mm i dodać 1,4 g wagi.

Jak widać, rozwój płodu tydzień po tygodniu jest dość szybki. Dzisiaj tylko zapłodnione jajo, aw ciągu kilku tygodni już mieszka mały i bezradny mężczyzna. Jest to czas od płci można już mówić do brzuszka, czytać książki dla dzieci i do muzyki. Uważa się, że w kolejnych okresach dzieci wszyscy będą słuchać i rozumieć.

 

Powrót do spisu treści

Funkcje w rozwoju w drugim trymestrze

Kolejne trzy miesiące będziemy również rozważać cotygodniowym i dowiedzieć się więcej o rozwoju płodu w macicy. Drugim trymestrze trwa od 13 do 28 tygodni (trochę więcej niż trzy miesiące). Na 13 tygodni zęby mleczne dla niemowląt są uformowane, rozwijać mięśnie odpowiedzialne za odruch ssania i dziecko może już poruszać ustami. Są pierwsze włosy nad wargą i nad oczami. Tworzą niepowtarzalny wzór na wyciągnięcie ręki.

Koniec powstawanie drugorzędowych cech płciowych. Chłopcy zaczynają aktywnie produkcji męskiego hormonu – testosteronu i prostatę złożyli. Dziewczęta położył również jajko. To nie jest po prostu rozwój płodu i jest utworzony przez przyszłego zdobywcy kobiecych serc lub z przedstawicielem płci pięknej.

Zakończone również wytwarzanie kosmków jelitowych z. Trzustka zacząć produkować hormon insulinę. W wątrobie i śledzionie rozpoczyna tworzenie krwinek. W 14 tygodniu, dziecko stara się oddychać po raz pierwszy (zasysa płynu owodniowego i przy pomocy światła wypycha ją z powrotem).

Założył głowy. W 15. Tygodniu dziecko zaczyna działać pęcherzyka żółciowego. Wraz z nadejściem 16 tygodni za pomocą ultradźwięków w ostatni będzie można poznać płeć dziecka! Na rękach i nogach pojawiają się paznokcie zaczynają szybko rosnąć włosy. Dziecko zmienia proporcje: głowa stała się nieco mniej rozciągnięte i wydłużone nogi. Waga dziecka do końca czwartego miesiąca wynosi około 130-160 gramów, a jego długość – 12-16 cm.

Od początku piątego miesiąca ciąży znacznie przyspieszony wzrost dziecka. To zaczyna się rozwijać w połykaniu refleks i dziecko jest już degustacji płynie owodniowym. Jeśli dziecko zaczyna się poruszać, to matka może już czuć jego ruch.

W tygodniu 17 kończy powstawanie łożyska. Dziecko zaczyna słyszeć i rozróżniać hałasu środowiskowego. Od tego momentu, nie tylko możliwe, ale także porozmawiać z nim. Ponadto, dziecko tworzy się podskórnej tkanki tłuszczowej, potrzebę dalszego ciała wymiany ciepła. Po 18 tygodniach nie ma znaczącej zmiany. Dziecko zaczyna poznać siebie i swoje otoczenie.

Wreszcie tworzą układ odpornościowy dziecka, a to może mieć na własną rękę, aby poradzić sobie z wieloma chorobami. 19 tygodni Ruchy dziecka stają się bardziej świadomi, ponieważ połączenie jest utworzone między układu nerwowego i mięśniowego. Ciało dzieciak jest pokryty miękkimi włoskami, które zniknie w momencie urodzenia.

Formowane i rdzennych zęby, które rosną po utracie mleka. 20 tygodni utworzyła specjalny smar, który chroni skórę dziecka przed działaniem płynu owodniowego. Często jest to smar ustępuje po porodzie, i konieczne jest, aby umyć się. Pod koniec piątego miesiąca dziecko znacznie wzrosła: waży około 350 g, a wysokość – 20-25 cm w szóstym miesiącu dziecko zaczyna poruszać się bardziej aktywnie, a dzień może zmienić niektóre przepisy ..

Połykania płynu owodniowego, otrzymuje niezbędne składniki odżywcze – woda i cukier. W żołądku pojawiają się małe ilości kwasu solnego i enzymy trawienne. Od 21 tygodni dziecko zaczyna aktywnie gromadzić tłuszcz, tak, że moja matka znacznie zwiększa apetyt. W 22. Tygodniu, dziecko uczy się rozpoznawać siebie i wszystkich dookoła za pomocą dotyku. Zaczyna ssać kciuk i odwracając główkę.

W 23 tygodni od dziecka włosy zaczyna ciemnieć, co wskazuje na występowanie specjalnego pigmentu. Dziecko wydaje okresy czuwania i snu. USG można odróżnić skurcze powieki, co wskazuje na prawidłowe funkcjonowanie mózgu. W 24. Tygodniu, dziecko zaczyna rzęsy i brwi. Jego twarz wygląda, jak to będzie wyglądać po porodzie. Wzrost długości nieznacznie spowalnia, ale znacznie przyspiesza masy ciała dziecka.

Pod koniec 6 miesięcy waży 650-700 gramów i wysokość – około 30 cm na początku 7. Miesiąca wszystkich narządów pracują, ale nadal się rozwijać i doskonalić .. Serce dziecka zaczyna bić tak głośno, że słyszy odgłos ktokolwiek (oczywiście, jeśli matka nie jest silny przeciwko), opierając się ucho do jej brzucha. Na 25 tygodni dziecko wzmacnia szkielet.

Na 26 tygodni dziecko najpierw zaczyna się otwierać oczy. On może już rozróżnić, czy matką w ciemności lub w świetle. Żołądek widać wszystkie tak. Dziecko stracił linii włosów, a pod koniec 7 miesięcy dziecko może już zobaczyć światło i stać się pełnoprawnym członkiem społeczeństwa.

Teraz, że wiesz wszystko o rozwoju płodu tydzień po tygodniu w drugim trymestrze. Pamiętaj, że głównym zadaniem przyszłej matki – nosić zdrowego dziecka. Więc trzeba zachowywać się poprawnie, jeść dużo warzyw i owoców, na spacer na świeżym powietrzu i czyta książkę o macierzyństwie. Nawiasem mówiąc, fora damskie można powiedzieć, jak przejść przez niektórych okresach, gdy jest to bardzo trudne do radzenia sobie ze zdrowiem. Ale, zanim cierpieć na następnym posiedzeniu Rady, jednak wcześniej skonsultować ze specjalistą.


Powrót do spisu treści

Co dzieje się z dzieckiem w trzecim trymestrze

Nadszedł czas, aby dowiedzieć się, jak wygląda prenatalnego rozwoju dziecka przez tydzień w ostatnim stadium. Trzeci trymestr trwa od 28 do 42 tygodnia (w ostatnich dwóch miesiącach – a dziecko jest już wyświetlana w tym najlepszym ze wszystkich możliwych światów). Na górę 8 miesięcznego dziecka waży 1100-1300 gramów, a jej długość wynosi 35-40 cm. W tygodniu 29 dziecko nauczył się kontrolować swój temperaturę ciała.

W łonie matki dziecko staje się już zbyt małe, a on zaczyna aktywnie kopanie i popychanie łokcie mamę. Po 30 tygodniach zęby dziecka są pokryte szkliwem. W tygodniu 31, skóra dziecka okazuje różowy (jako białego tłuszczu zdeponowanych pod nią). Pod koniec 8 miesięcy dziecko waga 1500 g, a jego wysokość – 40 cm.

W 9 miesięcy jest spowolnienie wzrostu mózgu dziecka mózgu, ale aktywnie rozwija się móżdżek, odpowiedzialny za koordynację i ruchu. Pod koniec 9 miesięcy dziecko jest odwrócony do góry nogami i pozostaje w tej pozycji przed urodzeniem. Na początku 10 miesięcy dziecko jest gotowe do urodzenia: kładzie głowę i kolana przycisnął do jego ciała. Rozwój płodu jest zakończona.

Jako przedstawiciele powiedzieć sprawiedliwego seks, ciąża leci bardzo szybko. Wydaje się, że dopiero teraz wiesz o tym, ale zbliża się do końca dziewiątego miesiąca, a trudno jest chodzić. Wszystkie te wysiłki są tego warte – narodziny trochę radości, straszny na lubisz. I wtedy dowiesz się o wszystkich radościach macierzyństwa: o pierwszych słów i kroków okruchy śmiech, itp Najważniejsze – to trudno kochać, pielęgnować i chronić swoje dziecko.

load...