Jako człowiek z depresją: pomoc sąsiada!

Zawartość:

Straszne, gdy widzisz kogoś bliskiego jeden depresji. On jest w melancholii i depresji, i można zrobić nic, by mu pomóc. To łamie serce! Dzień po dniu cierpi z nim i próbuje dowiedzieć się, jak zdobyć mężczyznę z depresją. Co to robi?

load...

Pierwszą rzeczą, którą trzeba – jest pragnieniem samego człowieka. Niestety, to nie będzie działać bez niego: jest to szczególny rodzaj ludzi, którzy żyją w nędzy i negatywnych doświadczeniach. Może się wydawać, że mają depresję wieczne: ich stale narzekają na ich nieszczęścia, smutku i tęsknoty. Jednak uważna oko szybko zauważył, że ci ludzie są w jakiś niewytłumaczalny sposób udało się „złapać Buzz” z depresji. To brzmi to niewiarygodnie, ale tak jest. Każdy „poszkodowany” wywodzi swoją korzyść z zastoju: ktoś, jak to wszystko szkoda, że ​​i mu pomóc, ktoś w ten sposób przyciąga uwagę, podczas gdy inni nie coś innego niż negatywnych emocji czuć – tak, że mogą one być lepiej niż nic.

Cieszę się, że ci ludzie nie są tak bardzo. Okresowe napady depresji doszło, prawdopodobnie każdą osobę, aw takich chwilach ważne jest, że ktoś był w pobliżu i oferowane mu przez ramię. I w tym samym czasie „za włosy wyciągnął z bagna rozpaczy.” No, może nie „włosy”, ale przynajmniej jakoś pomógł złagodzić doświadczenie. Jeśli masz taką chęć, ale nie ma wystarczającej wiedzy o tym, co należy zrobić, należy przeczytać ten artykuł do końca.

„Mental Resuscytacja”

Pragnienie, aby doprowadzić ludzi z depresją zazwyczaj odwiedza nas w tych momentach, kiedy nasi bliscy czują się bardzo źle. I tu pojawia się pytanie, co rozumiemy przez to: ktoś uważa depresji stale łzy, ktoś – zadumany wyraz twarzy i leżąc na kanapie. Zgodnie z tym, sposoby produkcji depresji, w każdym przypadku różnią się od siebie.

Nie fakt, że jeśli dana osoba jest mocno płacze, to trzeba zatrzymać łzy. Są to sygnał o wewnętrznych uczuć i przyczynić się do rozładowania psychologicznej. Na przykład, gdy martwy bliskiego, stale łzy i mówi o nim są normą dla żałoby. Tak samo jest w przypadku rozwodu i separacji: w rzeczywistości jest to ta sama strata, ale mniej wyraźne i intensywne. Tak więc, jeśli chcesz pomóc bliskiej osoby, w tej sytuacji zachować go w wyrażeniu uczuć: niech płacze lub krzyczeć. Powiedz mu, że to jest w porządku i pat na głowie, ponieważ niektórzy ludzie potrafią wydatkować energię na nikt nie chciał odstraszające emocjonalne wybuchy.

load...

Jednak w niektórych przypadkach normalne naturalne łzy stają się patologiczne histeria. Są one niemożliwe do odróżnienia od siebie pod względem, bo żal może objawiać się łzami, a po roku, a pięć lat po smutnym wydarzeniu. Ale będzie to pojedyncze zdarzenie, akt tęsknoty, którzy odeszli z tego świata. W niektórych przypadkach, ludzie zaczynają używać swój smutek jako narzędzie do manipulowania, a to jest dość łatwo zrozumieć: łzy i smutek w takiej osoby tam, kiedy musi coś zrobić, albo spełnić obietnicę dbać o drugiego. I wie, że gdyby tylko płakać, natychmiast go powstrzymał. Takie rzeczy nie powinny oddawać, ale to nie jest depresja w wersji oryginalnej.

Najprostszą rzeczą, jaką możesz zrobić, aby człowiek z depresją – jest dać mu szansę, aby porozmawiać. Wielu ludzi nie cierpi z powodu problemów w ich życiu, ale dlatego, że jest niemożliwe, aby mówić o nich nikomu. Czat z przyjacielem – to sposób, aby uzyskać wsparcie, emocjonalnie reagować na negatywne emocje, a także ponownie przeanalizować trudności życia w procesie wyrażając je na głos. Pewnie, że się lepiej po rozmawiać z przyjacielem lub gad naczelny sprzeczności „byłego”? Dzieje się tak na wszystkich ludzi. Ale dotyczy to tylko krajowym zawirowań. Jeśli chodzi o bardziej poważnych problemów – przewlekłe choroby lub śmierci krewnych – może podrażniać ludzkiego powrót do tematu.

Jeśli twój ukochany przeżywa z powodu negatywnego zdarzenia, a następnie wyjąć ją z depresji pomoże poszukiwanie sensu w tym samym zdarzeniu. Często myślimy, że wszystko dzieje się z nami źle, strasznie niesprawiedliwe, że nie zasługują na to, i to niszczy nasze życie. Jednakże, jeśli starają się zrozumieć każdy, nawet najbardziej strasznych wydarzeń, daje możliwość poczuć grunt pod nogami. Cierpi człowiek sam nie może tego zrobić, więc pomoc i niepokojony depresja świadomość będzie bardzo przydatna.

Oto kilka sztuczek operative opieki psychologicznej.

 • Skupienie

  Ta metoda działa ze względu na fakt, że podczas depresji swojej ukochanej koncentruje się na jednego z ich problemu i zaoferować go do zmiany jego ostrość. Ułatwiają: zaprosić osobę na spacer w parku, lesie lub w pobliżu rzeki – bez jakiegokolwiek celu, czyli po prostu chodzić. W procesie, należy zwrócić uwagę na jego poszczególne części: kolor liści, małych stworzonek, bliskich i dalekich obiektów. Najważniejsze – to jest możliwe do pokonania oporu związanego z niechęcią być oderwany od swoich problemów.

 • Rozrywka

  Tak, banalne pozytywne emocje – idealne lekarstwo na depresję! Oczywiście, dla swojej ukochanej nie będzie łatwo spakować i pojechać gdzieś, ale często musi być zrobione. Najlepiej jest wybrać opcję, która nie musi komunikować się z wieloma osobami, które jest stroną prawdopodobnie nie będzie działać. Ale oglądając film, chodzenie do teatru lub lot balonem może być źródłem pozytywnej energii. Może nawet nie chce nigdzie iść: zebrać z przyjaciółmi w domu, weź swój ulubiony dziewczęcej melodramatu i komedii, kupił popcorn i jedzenie – i Dobry wieczór jest świadczona.

 • Zakup zwierzęcia

  Animaloterapiya od dawna stosowane przez psychologów do pokonania różnego rodzaju problemów, w tym depresji. Oczywiście, powinno to zostać omówione z „męczennika” się: być może nie kocha zwierzęta, on jest uczulony, czy on nie jest po prostu gotowy do odpowiedzialności za inną istotę. Chociaż liczne badania wykazały, że miłość i troska o ich sąsiedzi mogą zdziałać cuda i poprawić samopoczucie w ciągu kilku dni lub nawet godzin.

 • Katharsis

  Okrutne, ale czasami, aby wydostać się z depresji, osoba musi nurkować w głąb depresji i smutku. Czy zauważyłeś, że po obejrzeniu dowolnego filmu lub czytanie książki duscherazdirayuschego tragicznej twoja dusza jest oświetlone przez ciepłe światło i harmonii? Paradoksalnie, ale to działa. W związku z tym, jeśli wierzyć w gotowości moralnej jednostki dla „terapii szokowej”, można przypomnieć mu o wszystkich okropnościach i niesprawiedliwości tego świata, razem płakać nad nim i przejść dalej.

Perspektywy długotrwałe

Niestety, nie zawsze jest depresja – to szybki upływ zjawisko. I w tym przypadku nie może być odpowiednie i użyteczne, aby skonsultować się ze specjalistą. Nie wszystkie sytuacje można zrobić, aby pomóc swojej ukochanej, a jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, to odwołanie się – jest to normalny i naturalny proces. Szczególnie dotyczy to od dawna obawy o utratę kogoś rodzimej, a także regularnej depresji wynikającej z podstaw.

W niektórych przypadkach, osoba cierpi powtarzane z niezwykłą częstotliwością napadów melancholii i zły nastrój. Mogą one być związane z problemami, które wiszą nad człowiekiem jak miecz Damoklesa. I pierwszą rzeczą, którą trzeba dowiedzieć się, jakiego rodzaju problemy. Nie będzie szczere rozmowy na dusze w otoczeniu poufnych. A może masz własne przypuszczenia na temat tego, że niespełnienie człowieka? Następnie muszą brzmieć, ale tylko w odpowiednim momencie. Jeśli znalazłeś korzeniem wszelkiego zła, konieczne jest, aby spróbować znaleźć wyjście z tej sytuacji. Tutaj będą burzę mózgów: rzucać żadnych, najbardziej różnorodne i dziwne pomysły, które następnie będzie można omówić razem. Osoba, która jest w depresji często nie widać nawet najbardziej przyziemne decyzje, możesz pomóc mu je znaleźć.

Uważa się, że osoba cierpiąca na depresję nie mogą być pozostawione w spokoju – konieczne jest w każdy sposób, aby odwrócić i bawić. Jest to częściowo prawda, a częściowo nie, a oto dlaczego. Niektóre doświadczenia, w tym negatywne, są istotne dla wzrostu i rozwoju jednostki. Jest to tak zwany „kryzys tożsamości”: człowiek jest w impasie i uczą się polegać na sobie i swoich zasobów. On rozumie, że pomoc i wsparcie nigdzie czekać, a on znajdzie wyjście. To właśnie sprawiło, że rozwój osobisty, więc czasami trzeba opuścić osobę samotnie i dać mu szansę na myślenie.

Jeśli bliskiej osoby przez długi czas, jest w depresji, jest możliwe, że będzie w stanie znaleźć wyjście z niego na cele charytatywne. Tak, ale nie zdziw się, ponieważ pomaga jego sąsiad od dawna uważane doskonałym lekarstwem na nudę i melancholii. Mechanizm ich działania jest niejasny, ale faktem jest, że gdy dobrze czynicie, twoja dusza jest oczyszczona z wszelkich negatywności i wypełnione czymś lżejszym. Brzmi, oczywiście, nie jest zbyt naukowe, ale to naprawdę działa! Więc można zaoferować swojego znajomego, który jest w depresji, do siebie firmy w „dobrych uczynków”: make out rzeczy w szafie i oddać niepotrzebny potrzebę stać się dzieckiem pen pal z sierocińca, a nawet stać się członkiem społeczności wolontariuszy.

Prawie każda osoba wie, że najlepszym lekarstwem na depresję – to jest miłość. W stanie miłości ludzki mózg produkuje „hormony szczęścia” – endorfiny – które są w stanie zniweczyć każdą smutek. Czy uważasz, że można latać, cały świat jest otwarty i nie ma nic niemożliwego dla was – te doświadczenia nie są zapomniane! Ale jak „make” inna osoba się zakochać?

Najpierw trzeba wyjaśnić, czy twój przyjaciel jest gotowy na nową miłość. Często zdarza się, że depresja jest związana z nieudanych związkach, rozwodu lub kłótni, w którym to przypadku dana osoba może być całkowicie zamknięta na problem i nie widać nikogo wokół. Aby temu zaradzić, trzeba doprowadzić go do realizacji zakończeniu poprzedniej powieści – takie zdarzenia przyczyniają się do rozwoju wymowie przestępstwa i pisanie listu do byłego „drugą połowę”. Gdy dana osoba zdaje sobie sprawę, że stara miłość się skończyła, staje się on w stanie wyciągnąć do mojego nowego życia.

Najlepszym sposobem, aby go znaleźć – otwartość na nowe doświadczenia i znajomych. Niestety, człowiek w depresji, to może być trudne, więc trzeba być inicjatorem komunikacji: zaprosić ich „męczennika” na imprezę lub dyskotekę, kupić kilka koktajli i spotkać go z tymi, którzy mogą się spodoba. Jeśli Twój znajomy jest smutny, to wszystko będzie bardzo proste: iść do kilku miłych facetów, to zabawne żartować – będzie to świetny początek nowej znajomości. A jeśli cierpi na depresję twój przyjaciel? Wtedy to będzie interesujące i nietypowe: trzeba znaleźć dziewczynę, która lubi i odciągnąć go od smutnych myśli. I, być może, ta dziewczyna będzie osobiście? Kto wie …

Wszystko z najważniejszych rzeczy w życiu nie są łatwe dla nas. Pamiętaj historię króla Salomona pierścień, który z jednej strony został napisany „to zbyt przechodzi”, a na drugiej – „a to zbyt przechodzi”? Pomysł, że każdy kryzys jest przejściowy, jest w stanie dać nam siłę bardzo potrzebne. Najpoważniejszy sprawdzian los zawsze wysłać najbardziej zdolnych i potężnych ludzi – nie zapomnij, aby przypomnieć im o tym żółciowy znajomego lub dziewczyną. Oraz wspierać i pomóc mu – jest to najlepszy sposób, aby wycofać się z depresji bliskiej osoby.

load...