Jakie są właściwości kosmetyczne oleju rycynowego i jak traktować swoje włosy

Maska do włosów z oleju rycynowego jest zdecydowanie jednym z najbardziej skutecznych środków do zwalczania osłabione, łamliwe włosy. Jak leczyć swoje włosy z olejem rycynowym, jeśli one wypaść lub rozbić? Split, osłabione, matowe włosy mogą zepsuć wygląd najbardziej stylowym pięknem. Rozwiązanie problemów będą traktowane długo znane Kopeck środków – olej rycynowy.

load...

Unikatowy skład chemiczny zapewnia skuteczne stosowanie w celach medycznych i kosmetycznych.

Skład olej rycynowy

Olej rycynowy jest mieszaniną alifatycznych kwasów tłuszczowych, takich jak:

 • Nasycone – kwas palmitynowy i kwas stearynowy;
 • Jednonienasycone – oleinowy i rycynolowy;
 • Wielonienasycone – linolowy;
 • Witaminy (tokoferol).

Olej rycynowy zawiera około 90%, mononienasycone kwasy tłuszczowe. Jest to najprostszy tłuszcze mają działanie przeciwzapalne, leki przeciwhistaminowe, właściwości regenerujące. Wraz z wielonienasyconych kwasów tłuszczowych są one określone korzystnych tłuszczów.

load...

Zawarte w rycynowego kwasu linolowego, olej określa się jako tłuszczowych omega-3. Zmniejsza suchość naskórka jest zaangażowana w tworzeniu błon komórkowych, jest silnym przeciwutleniaczem. Kwas oleinowy stanowi grupa kwasu tłuszczowego omega-9 i bierze udział w procesach metabolicznych.

Nasycone kwasy tłuszczowe są reprezentowane w oleju rycynowego palmitynowy i stearynowy. Kwas palmitynowy dobrze wchłania się w skórę, regulowanie metabolizmu wewnątrzkomórkowego, stymuluje wytwarzanie kolagenu i kwasu hialuronowego, aktualizuje substancją międzykomórkową skóry. Kwas stearynowy zawarty w kompozycji substancji wytwarzanych przez gruczoły łojowe. Chroni skórę.

Jedyną witaminą, która stanowi część jest nazywana witaminą piękności. Witaminy E, lub alfa-tokoferol ma właściwość ochrony tkanek przed niszczącym wpływem rodników ujemny, poprawia krążenie krwi, komórki energii, wspomaga nasycenia tlenem krwi, regeneruje tkanki stymuluje tworzenie się kolagenu i elastyny. Olej bazowy olej rycynowy zapobiega rozwojowi drobnoustrojów chorobotwórczych i grzybów.

Skład chemiczny jest tak wyjątkowy, że nie mogą być zastąpione przez inne oleje roślinne.

Do najwyższej jakości olejów stosuje się produkcję nasion oleistych i roślin leczniczych rącznika (Ricinuscommúnis). Tylko otrzymany produkt tłoczony na zimno zachowuje wszystkie właściwości terapeutyczne, ponieważ gorące metodą wiele właściwości kwasów tłuszczowych są podzielone, a jakość zmniejsza się. W domu, olej rycynowy nie jest wykonana, ponieważ nasiona zawierają substancję wysoce trujący – rycyny.

Właściwości kosmetyczne

Olej rycynowy stosuje się w produkcji smarów, farb i lakierów, przemyśle chemicznym, ale jest niezbędny w kosmetologii. Na włosy i skórę głowy, ma wpływ:

 • Regeneruje skórę;
 • Zapewnia metabolizm komórkowy;
 • Przywraca struktury włosa;
 • Zapewnia odżywianie i ukrwienie mieszków włosowych;
 • Zapobiega chorób skóry;
 • Zabezpiecza przed niekorzystnymi skutkami rodników;
 • Udział w syntezie kolagenu i elastyny;
 • Dobrze wchłania;
 • To nie obciążać włosy;
 • Ostrzega elektryfikację włosy;
 • Zachowuje nawilżenie włosa.

Tylko zdrowa skóra jest w stanie produkować zdrowe włosy. Skład kwasów tłuszczowych z oleju rycynowego o podobnym składzie naturalnego smarowania skóry i włosów. Dlatego też, nie powodują alergii i oczywiście dbać o loki.

Włosów uszkodzonych w wyniku egzogennych Wyniki ekspozycji w cięciu pręta na całej długości lub na jej wierzchołku, zerwanie, zmiękczanie keratynowych warstw. Olej, która otacza pręt zapobiega przed uszkodzeniami mechanicznymi lub chemicznymi, zachowuje naturalny poziom wilgoci.

Wpływ oleju rycynowego na poziomie komórkowym gwarantuje przywrócenie ścian mieszków włosowych, odmłodzenie struktury skóry, zapewnia ukrwienie i odżywienie mieszka włosowego, co przyspiesza wzrost włosów, budzi się „śpi” żarówkę. Regenerujące skórę zapobiega tworzeniu mikro przez patogeny, które mogą dostać się do grubości skóry i wywoływać chorobę.

Przez dostosowanie zawartości tłuszczu włosów rycynowy równie skutecznie stosować do leczenia zarówno włosów suchych i oleistej. Nawilżający i odżywczy naskórka, olej rycynowy uniemożliwia nadmierne łuszczenie i tworzenie suchych płatków. Tworzące powłokę ochronną, zapobiega chorobom łojotok spowodowanych nadciśnieniem lub niedoczynności gruczołów łojowych. Olej rycynowy ułatwia wytwarzanie kwasu hialuronowego, który zapewnia równowagę wody.

Traktuj swoje włosy olej rycynowy rozpoczęła się wiele lat temu. Dotarła do nas recepty stosowania oleju rycynowego z papirusu starożytnego Egiptu. Zastosowano go w mieszaninie z czerwonej gliny, aby utworzyć fryzury kilka pokoleń Afryki. Olej rycynowy odnosił sukcesy w ajurwedyjskiej praktyce. Maski z oleju rycynowego do włosów z powodzeniem stosowane przez nasze babcie i prababcie.

Warunki korzystania z oleju rycynowego Wykorzystanie

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy przestrzegać zasad stosujących olej rycynowy:

 • Używać lekko ogrzewa się;
 • Włosy powinny być suche;
 • Pokryte szal ocieplenia;
 • Zastosowano masując ruchów.

Olej rycynowy jest stosowany jako pojedynczy produkt, jak i część maski włosów. Do leczenia uszkodzenia włosa na łaźni wodnej ogrzewa się olej rycynowy stosowany jest tylko do włosów lub ich końcach, unikając korzeni. Stosowane systematycznie. Najlepszy efekt obserwuje się w codziennej pielęgnacji, aż do całkowitego uzdrowienia. Jako środek zapobiegawczy – co najmniej raz w tygodniu. Podczas leczenia głowy lekko ogrzewa olej nanosi się pipetą rozstania włosów, a następnie do masażu i pozostawiono na noc do ogrzania się pod pokrywą. Masaż wykonuje się opuszkami palców, unikając intensywne pocieranie, które mogą uszkodzić żarówek.

Dla kompleksowego leczenia i odbudowy włosów przy użyciu masek o różnym składzie, która jest wybrana w zależności od rodzaju włosów i pożądanego celu.

 1. Maska z oleju rycynowego i alkoholu nalewki pieczenie pieprz stymuluje wzrost włosów, zwiększa przepływ krwi do pęcherzyków i tkanek skóry głowy. Należy stosować ostrożnie, ponieważ duża ilość pieprzu nalewki lub idiosynkrazji może powodować poparzenia.
 2. Maska do włosów z olejem rycynowym i naturalnego soku z cytryny nadaje włosom połysk, objętość i gęstość. Skład tej maski obejmuje alkoholu, oleju i soku z cytryny.
 3. Zawarte wiele leczniczy maska ​​brandy wzmacnia włosy ze względu na to zawiera garbniki – taniny. I alkohol dezynfekuje skórę, pozwala na składniki maski do wnikają głęboko w grubości skóry, ciemne włosy daje przyjemny cień i blask. Kompozycja jest podawana opiekuńczy maski żółtka i miód. Dostarczają niezbędnych składników odżywczych i pierwiastków śladowych. Witaminy rozpuszcza się tylko w bazach tłuszczowych, tłuszczowych olej rycynowy stanowi podstawę do ich rozpuszczania i przekazywania w komórkach skóry.
 4. Maska do włosów: olej rycynowy, a wywar z kwiatów nagietka i rumianku zapobiegają powstawaniu łupieżu. Wywar z rumianku nadaje włosom kolor, światło miodu połysk i sprężystość.
 5. Maska może być stosowany jakiekolwiek składniki: produkty mleczne, wywary z ziół, substancja eterycznego, produkty pszczele, mumia, glinka – i zostaną przedstawione z gęstego oleju rycynowego i luzem szef zdrowe włosy. A pozostały olej usuwa zakwaszonej wody.
 6. Dbać, mężczyzna zarostu również użyć olej rycynowy, ma lekką przyciemniane efekt, dlaczego broda wydają się ciemniejsze i grubsze. Kobiety używać oleju rycynowego na zwiększenie gęstości brwi i rzęs. Olej rycynowy może być stosowany do barwienia włosów w celu zapobieżenia uszkodzeniom chemicznym. Indywidualna nietolerancja na zapach oleju rycynowego można zminimalizować przez dodanie olejków eterycznych.

Olej rycynowy nie ma przeciwwskazań i skutków ubocznych, ponieważ jest naturalnym produktem o wysokiej jakości.

load...