Jakie są pędzle do makijażu i jak wybrać prawo

Zawartość:

Prawie każda dziewczyna, która jest po prostu nauczyć się robić makijaż, nasuwa się pytanie: czy warto kupić dobrą szczotkę jest pod opieką prawidłowo i jakie rodzaje ręce są potrzebne w pierwszej kolejności? Spróbujmy sobie z tych momentów, dzięki czemu można zdecydować, czy potrzebujesz tych narzędzi ani wystarczającej ilości konwencjonalnych aplikatorów.

load...

Na początek warto zauważyć, że pędzle do makijażu pozwalają lepiej i schludny makijaż. Dlatego, jeśli masz zamiar angażować się w makijażu poważnie, to lepiej, aby uzyskać co najmniej podstawowe narzędzia. Nawet jeśli dopiero zaczynasz uczyć się malować, konieczne jest, aby zrobić to poprawnie.

Jak wybrać pędzle do makijażu

Według stos szczotki jest podzielony na naturalnych i syntetycznych. Pędzle syntetyczne nie wchłaniają tłuszcz, więc dobre dla kremu i żelu tekstury – fundamentowej, korektor, korektor, krem ​​rumieniec, eyeliner, etc. Teraz jest produkowany wiele szczotki wysokiej jakości wykonane z materiałów syntetycznych (nylon, taklon). Dla produktów sypkich takich jak proszki trzeba szczotki z naturalnego płótna: wiewiórki, sobole, łasica syberyjska, kozy, kucyk, szop, łasica.

 • Szczotki białek bardzo miękkie i gładkie, są one najlepiej nadają się do aplikacji cieni na delikatnej skóry powiek.
 • Sable i głośniki bardziej elastyczna, kolor stosu złoty kolor, również doskonała pędzlem do makijażu oczu.
 • Szczotki kozy grubą linią falistą. Są one nieporęczne i surowa. Są one zazwyczaj wykorzystywane do proszku. Kolor stos głównie czarne.
 • Futro szczotka kucyk wykorzystywane do makijażu oczu i twarzy. Nie są one bardzo drogie i nie są wiążące instrumenty wizażu. Szczotki te są gęste, gładkie. Kolor pile – brązowy. Ale za nimi wymaga starannego i wielką starannością.

Również szczoteczka może być przycięty kontur krawędzi (wycinek jest utworzona) i splicers gdzie kosmków są wybrane ręcznie włosów do włosów. Krótkowłosa szczotka nie bardzo nadaje się do wykonywania przejścia kolorów, wymazy są zbyt jasne. Dopasowane pędzel idealny do cieniowania makijażu, ale cena jest znacznie wyższa.

Ważne jest, aby pamiętać, jak silnie stos przymocowany do uchwytu. W przeciwnym razie istnieje ryzyko miesiąc wysłać narzędzie do kosza, ponieważ praca nie będzie możliwe, jeśli stos wspina lub klip ciągle odlatuje uchwyt. I troska o takiej złej jakości szczotki trudne. Lepiej po prostu, aby sprawdzić jakość i nie przepłacać.

load...

Następnym razem: ile szczotka jest dobrze zapakowane i tam zapisywane na stos. Zdarza się, że deklarowana wielkość pędzla nie lubi być. Aby to sprawdzić, należy przytrzymać stos i zobaczyć, jak duża jest różnica w klatce. W dobrych rękach nie jest cięta lub będzie bardzo mała (nie więcej niż 1 mm).

Na ręce nie są warte oszczędzania, ponieważ nie z nich korzystać nawet 1 miesiąc lub 1 rok. Dobrej jakości pędzle będzie służył znacznie dłużej. Pamiętaj przysłowie: „skąpiec płaci dwa razy.” Strzeż się chińskich podróbek – najczęściej jest to ogromny zestaw szczotek. Zanim kupisz zestaw, poszukaj informacji na temat firmy i dowiedzieć się, czy to rzeczywiście wydał takie zestawy 20-30 rękach!


Obchodzi pędzle do makijażu

Nie zapominaj, że w pędzlem do makijażu oczu wymaga dobrej opieki. Konieczne jest, aby regularnie myć je w ciepłej wodzie z szamponem lub traktowane w specjalny roztwór do takich instrumentów, które można kupić w sklepie z profesjonalnymi kosmetykami. Ponadto, od czasu do czasu mogą być stosowane do nich balsam lub maski do włosów, w przeważającej części jest to ta sama włosia naturalnego, który wymaga takiego samego traktowania i opieki, jaka własnych włosów.

Ważne jest, aby umyć ręce ostrożnie, tak aby nie razlohmatit kosmków. Po umyciu narzędzia trzeba je lekko wilgotnej ściereczki lub wycisnąć. Suszenie powinno szczotkować na ręczniku lub pionowo. W każdym razie nie jest to konieczne, aby umieścić je na baterii lub na sucho z suszarką do włosów – zepsuje narzędzia!

Rodzaje i zastosowania szczotki do makijażu

 • Ton szczotka

Najczęściej jest dość płaski i szeroki pędzel. Stos jest lepiej szybko wybierać syntetyczny, wysokiej jakości, jak naturalne urobku podczas pracy z tłustych. Poza stos syntetyczne nie pozostawia smug na skórze. Szczotka ta jest również przydatny do nakładania makijażu bazowej do modelowania konturów twarzy za pomocą 2 tonu barwy. Ton szczotka nie jest niezbędnym narzędziem, jako fundament i podstawa jest dość można nakładać za pomocą gąbki lub wyciągnięcie ręki.

 • Concealer Brush / korektor

Ten płaski pędzel mniejsze, zwykle od syntetyków. Dobrze jest poćwiczyć małe obszary skóry pod oczami, na skrzydłach nosa i obszaru wokół nich, a także stosowania podstawy w cieniu. Ta szczotka jest również niekoniecznie kupić, można to zrobić palcami.

 • Powder Brush

Te pędzle do makijażu są w dwóch formach: okrągłe i owalne. Stos może być długa i mediana. Rozmiar pędzla zmienia się także. Opcja uniwersalny – jest owalny szczotki o średniej wielkości stosu małej długości. Jest wygodny do stosowania w proszku, a także symulować twarz. Duża szczotka objętość niewygodne, jeżeli jest to niezbędne do proszku małych obszarach, ale dobre dla dekoltu.

Przez Brush Powder stos może być koza, białka pony. Koza – najtańsza opcja, faliste włosy, ostry. Ta szczotka powinna być obszerny i puszyste. Szczotka z kucykami w średnim przedziale cenowym. Jego stos gładka i gęsta szczotka. Rozmaz napięty, a zacienione pigment. Szczotka z białkami jest najbardziej kosztowne. Jest miękka, jedwabista i pozwala umieścić najlepszych proszku welon.

Ponadto można użyć szczotki do proszku „Kabuki”. Posiada krótki uchwyt, kształt okrągły, drzemki, naturalnym, grubym. Powder Brush powinien być każdy szanujący dziewczyna, ona jest wielofunkcyjny, jeśli wybrać odpowiedni rozmiar i kształt i można je łatwo wymienić szczotki do rumieńcem.

 • Szczotka do rumieńcem

Zazwyczaj płaskie owalne futra szczotka białka konika kozy. Dla blush pędzla może mieć włosie fazowane. To musi być powietrze i miękkie, inaczej ryzykujesz uzyskanie wyrazistych pociągnięć, które są trudne do cienia. Ale jest to bardziej wygodne w użyciu dla stosowania rumieniec okrągłej szczotki, jak również dla proszku. Różni się zasadniczo tylko w rozmiarze. Bardziej miękki pędzel, bardziej przejrzyste i łatwiejsze do zniesienia kolor.

 • Szczotka do stosowania szminki

Może to być szczotki z kolumny lub syntetycznych. Jego bardzo charakterystyczną formą: cienka, ostra końcówka przystosowana do nakładania jasne szminki stopniowo rozszerza się. Przy takiej szczotki mogą być równie stosowane szminki na ustach, które nie mogą zostać osiągnięte za pomocą innych środków zastosowań.

 • Szczotka do nakładania koloru podstawowego

Jest to głównie płaska, pędzla (10-12 mm) z włosów, czerń lub koników. Owalu stos przypominający płatka. Ta szczotka jest najlepsza, aby zastosować kolor bazowy całej powiece. Kolor cieni do powiek powinien być wpisany na obu stronach stosu, zrzucić nadmiar, a dopiero potem zastosować ruchy laminowania. Rozmaz powinien być napięty, że cień jest dobrze uformowane, a następnie można łatwo odcień koloru granicy. Jest również stosowany do nakładania cieni i kruchy pigmenty.

 • Szczotka do stosowanych kolorach ciemnych uwzględnieniem przejścia

Ta szczotka jest podobny do poprzedniego o właściwościach i przeznaczeniu. Różnica w wielkości – szerokość 5-8mm. Ta szczotka ułatwia podejmować trafne akcenty, praca biżuterii w kącie oka, jak i na dolnej powiece. Dodatkowo, szczotka pozwala na zapisanie do makijażu, ponieważ jest wpisany sporo cienia.

 • Pędzel do cieni cieniowania

Warto dla takich szczotek są zazwyczaj wykonane z białek lub kucyki. Szczotki w tej kategorii można podzielić na dwie grupy: owal i okrągłe. Owalne szczotki mogą być zaokrąglone lub ścięte ukośnie. Służą one do cieniowania cienie fałdy na granicy ruchomego i nieruchomego życia. Również po zakończeniu makijażu oczu, można je łatwo nałożyć cienką warstwę proszku perłowym pod brwią i wewnętrznego kącika oka świecić legendy.

Okrągłe szczotki lub pędzla „beczka” włosie mają różne długości i kształtów. Duży pędzel puszysty jest przydatna dla ogólnego cieniowania i zmiękczenia granicami. Czasami stosuje się go do stosowania akcentów świetlnych na twarzy. Szczotki z włosiem stożkowych – do precyzyjnego nakładania koloru na krotnie, narożnika zewnętrznego. Musisz mieć co najmniej jedną taką szczotkę w swoim zestawie, a najlepiej kilku do pracy z różnymi kolorami.

 • Pędzel płaski mały rozmiar syntetyków

Wielkość i kształt szczotki mogą być różne. Ich celem – cieniowania linii ołówka, gdy jest on stosowany jako substrat w cieniu. Być może już słyszał o technice ołówka makijażu, gdzie po raz pierwszy zbudowany formularza oczy, a dopiero potem zastosowany kolor. Taka szczotka niekoniecznie jest na poziomie początku uczenia się sztuki makijażu.

 • Szczotka do eyeliner

Materiał nap głównie syntetyki, czasem kolumny. Formularz może być dwojakiego rodzaju: cienkie, szpiczaste Brush – dla drobnych linii brzegowych rzęskowego lub ściętymi – dla szerokich strzałkami w stylu retro. Pożądane jest, aby mieć w swoich rękach był kompletny jedna taka szczotka zrobić eyeliner na wieczorny makijaż.

 • Pędzel do brwi i rzęs

Szczotka do rzęs jest bardzo ważne w makijażu, konieczne jest, aby usunąć nadmiar tuszu. Zazwyczaj załamań z niej plastiku lub metalu. Metalowe szczotki skuteczniejsze i będą lepiej oddzielić rzęsy. Ale do czesania i stylizacji brwi najlepiej jest użyć miękkiej szczotki. Można zrobić dobrą szczotkę ze starych zwłok.

 • Szczotka do rysowania brwi

Brwi szczotka ma skośny kształt stosu używając fretki lub włosia. To równomiernie wypełnia kolor brwi, nadając jej piękny zakręt i kształt. Niestety, nie każda kobieta może się poszczycić sobole brwi. Dlatego dla nich jest to najlepsza ręcznie i posiadają co najmniej jednym z takich narzędzi jest koniecznością!


Wskazówki dla pędzle do makijażu

 • Każdy, i nie wypuszczaj nas użyć szczotki. W ten sposób można przenieść bakterie na swoim ciele. Zatem, szczotka do makijażu – to bardzo indywidualna sprawa.
 • Szczotki do mycia (płukanie) jest niezbędna po każdej stosowania makijażu. Zwłaszcza jeśli jest pod makijaż lub korektor. Jeśli nie zmyć szczotką po prostu usychają z tego narzędzia i pogarszać.
 • Raz w tygodniu należy szczotkować przemyć specjalnym szamponem. Czasami można użyć do usuwania makijażu, jeśli trzeba szybko przynieść narzędzia w porządku.
 • Eksperci doradzają co roku z rąk do rąk. Ponieważ rok w ręce nawet przy myciu zebrać bakterie. Ponadto, szczotka tylko łysy na rok, zwłaszcza przy częstym użyciu.
 • Po umyciu i przed nałożeniem make-up, upewnij się, że szczotka jest sucha. Jeżeli szczotka pozostanie wilgotny, nie może być winny sposób stosować makijaż. Wszystkie kosmetyki pozostają na szczotki i make-up, aby uzyskać brudne.

Pamiętaj, że tylko jakość pędzla pozwoli Ci dokonać naprawdę schludny makijaż.

load...