Jakie są korzyści lub szkody z mięsa indyczego?

Zawartość:

Mięso od dawna uważane są za najbardziej wysokiej jakości i użyteczną formą pokarmowego drobiu. Indyki są hodowane w wielu krajach, w tym nasze. Dlatego korzystne i szkodliwe właściwości mięsa indyczego dawna badane przez wielu ekspertów.
Powrót do spisu treści

load...

Cechy i hodowla

Turcja – to dość duża drób rodziny bażanta. Jest domem dla Ameryki. Nawet Aztekowie używali indyka, było ich tylko drób. W XVI wieku, ptaki te zostały sprowadzone do Hiszpanii, a po jakimś czasie zaczęli hodować w Anglii, we Francji iw całej Europie.

Indyki są uważane za największe drobiu. Ich waga osiąga żywo: u mężczyzn – do 35 kg, kobiety – do 11 kg. Te ptaki silnego ogona i długości nogi. Na głowicy i szyjkę mają określoną formację skóry w postaci koralowych, i samce z górnej części dzioba wiszące mięsiste występ, który po wzbudzeniu ptak osiągnie 12-15 cm. Plumage indyków jest z brązu, biały i czarny, w zależności od rasy i odmian.

Turcja w nowoczesnym społeczeństwie jest uważany za bardzo cenny rodzaj mięsa i picie jest drugi tylko do kurczaka. Bardzo wysokiej jakości mięso z indyka jest w USA jest znacznie wyższa niż w jakimkolwiek innym kraju.

W naszym kraju, głównie w hodowli ras takich jak Północnego Kaukazu Północnego rasy białej i czarnej Tikhoretsky brąz, biały Warszawie, płowe i biały szeroki torsem.

load...


Powrót do spisu treści

Korzystanie z indyka

Turcja jest bardzo powszechne w gotowaniu. Turcja – bardzo delikatne i chude mięso, które nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności kulinarnych. Jest on używany do dużo jedzenia: to jest smażone, gotowane, duszone, pieczone i dodać do sałatki. Pierś z indyka faszerowana warzywa, owoce, grzyby, orzechy. W wielu krajach europejskich jest dość popularny Boże Narodzenie nadziewany indyk, pieczone w całości na Święto Dziękczynienia.

Ten rodzaj mięsa gotowane kotlety, które są marynowane w oleju, soku z cytryny i przypraw. Nieporównywalne szaszłyki z indyka, które nadają się do piersi i ud.

Ci, którzy nie lubią zapachu pieczonego indyka przed gotowaniem zaleca się umieścić wewnątrz tuszy przegotowanej lub świeżymi warzywami lub gałki muszkatołowej.

Dekorować bardzo dobrze nadaje gotowanych ziemniaków, ryżu, gotowane smażonych ziemniaków, gotowane albo świeżych, warzyw.

Służyć indyka z białym wytrawnym winem.

W naszym kraju ten ptak ma niskie, jak to jest termofilnych. Jednak mimo to, to mięso jest sprzedawane w wielu sklepach spożywczych w mrożone i świeże.


Powrót do spisu treści

Korzyści i szkód z indyka

Mięso z indyka jest bardzo przydatna, ponieważ ma właściwości dietetyczne. Ten ptak jest rozcieńczany w wielu krajach, a zatem jego korzyści i szkody dawna zbadane i udowodnione specjalistów.

Zastosowanie mięsa indyczego jest to, że zawiera wiele witamin A i E jest bardzo niskie stężenia cholesterolu, który pozwala na to, aby łatwo absorbowany w ciele człowieka.

Indyka zawiera dużą ilość pierwiastków śladowych, wapnia, żelaza, potasu, i tak dalej. Ogromną zaletą Turcja jest w zawartości białka, które jest bardzo potrzebne dla organizmu człowieka.

To mięso sodu zawiera o wiele więcej niż w sektorze wołowiny i cielęciny. Użyteczne właściwości sodowe zawarte w Turcji, polega na tym, że zwiększa się w osoczu krwi, zapewnia normalne procesy metaboliczne w organizmie.

Innym mięso indyka jest przydatna do tego poziomu w nim tłuszczu i wspomaga prawidłowy umiarkowana absorpcja elementu, takiego jak wapń, która odgrywa ważną rolę w tworzeniu się tkanki kostnej. W związku z tym, ten rodzaj mięsa zaleca się do zapobiegania różnym chorobom.

Przez długi czas, dietetycy omówić korzyści i szkody z indyka, za każdym razem udowadniając, że zawiera więcej żelaza niż wołowina lub kurczak. Wielu lekarzy przepisać indyka anemię. Ponadto, istnieje przekonanie, że mięso z indyka jest w stanie zapobiec wystąpieniu raka.

Zaleca się, aby dodać do swojej diety indyka:

 • Małe dzieci jako uzupełnienie żywienia;
 • Kobiety w ciąży, co jest ważne dla kwasu foliowego zawartego w mięsie;
 • Kobiet karmiących;
 • Bezsenność, tryptofanu, w którym zawarte w Turcji uspokajające;
 • Podatne na cierpią na depresję i stres;
 • Ludzie, którzy doświadczają ciężkich ćwiczeń.

Mięso zawiera fosfor, który w nim jak u ryb. Mimo to jest bogate w witaminy A, B2, B12 i PP, B6, wapń, potas, magnez, jod, selen, mangan i siarkę.

Prawie nie ma przeciwwskazań mięso indyka. To może być tylko szkodliwe, jeśli jest nieświeże lub normom. Dlatego też, wybierając mięso, trzeba uważać, aby uzyskać maksymalne korzyści, a nie zaszkodzić.

Podsumowując, można stwierdzić, że Turcja ma prawie żadnych właściwości niebezpieczne nie. Należy jednak pamiętać, że ludzie, którzy cierpią z powodu dny moczanowej lub choroby nerek, Turcja nie jest przydatna, ponieważ zawiera duże ilości białka. Tacy pacjenci muszą ograniczyć spożycie mięsa.

Jednak ze względu na duże ilości sodu z nadciśnieniem zaleca się nie dosalivat indyka podczas gotowania. W innych szkodliwych właściwości indyka przewyższają korzyści.

Warto zauważyć, że wątroba Turcja może być szkodliwe dla tych, którzy cierpią z powodu dny moczanowej lub niewydolności nerek.


Powrót do spisu treści

Wskazówki dotyczące wyboru, przechowywania i gotowania indyka

Jeśli zdecydujesz się na zakup mięsa indyczego, to musisz zdecydować w jakiej formie chcesz kupić to, mrożone lub świeże. Dziś w supermarketach zapewnia duży wybór:

 • Cała Turcja;
 • Split na kawałki;
 • Polędwica;
 • Mielone;
 • Osobno można kupić podudzia, uda, skrzydła, piersi i podrobów.

Wybierając ten rodzaj mięsa, trzeba zwrócić uwagę na tuszy, które muszą być dobrze karmione, polędwica, nogi i piersi powinna być gruba.

Skóra tuszy powinny być lekkie, z żółtawym odcieniem, wilgotne i skazy.

Jeśli chcesz, aby Turcja była bardzo smaczne, konieczne jest określenie jego świeżość, naciskając palcem na tuszy, czy wgniecenie natychmiast przywrócona, że ​​mięso jest świeże, a jeśli nie odzyskać, a następnie kupić nie jest konieczne.

Przechowywać świeże mięso indyka muszą być przechowywane w lodówce w plastikowej torbie, ale jeśli masz zamiar być gotowy wkrótce. Długotrwałe przechowywanie nie może być indyka, nie więcej niż jeden dzień. Jeśli rozmrażania mięsa, gotować powinno być od razu jak w temperaturze pokojowej, to dość szybko zaczynają się mnożyć bakterie przez wielokrotnego zamrażania i będą tam pozostać.

Turcja recepty, istnieje tak wiele. Jej smażone, pieczone, gotowane, duszone i wędzone. Przygotować również mięso dla pary. Wyśmienite mięsa tego gatunku uzyskuje klopsiki, konserwy, pasztety i kiełbasy. Bardzo często zawierają indyka dziecko dietę.

Każdy kraj stosuje własne metody gotowania mięsa indyka. Tak więc, na przykład, w Wielkiej Brytanii przygotowują indyka nadziewane z jagody i grzyby. We Francji, osnowa z indyka faszerowana trufle, grzyby i rozmaryn, gotowego naczynia przed podaniem polać sosem. Włosi indyka nadziewana pomarańczami.

Bardzo użyteczne indycze jaja i pióra z piór tego ptaka jest używany do ubrania i poduszki farsz i koce.

Czas na przygotowanie tego rodzaju mięsa w piekarniku zajmuje sporo. Gdy jest to konieczne, w celu ogrzania pieca gotowania do 200 stopni, a piec indyka około 3 godzin.

Ale Turcja jest gotowane długo. Aby to zrobić, należy umieścić go w zimnej wodzie i gotować przez pół godziny. W przypadku wytwarzania głównego dania, mięso może być wprowadzane we wrzącej wodzie i gotować przez około półtorej godziny. Kiedy powstawanie piany należy usunąć. Należy zauważyć, że podczas gotowania tuszy zmniejsza się i traci się do 30% dla cieczy.

Jeśli zamierzasz smażyć indyka, konieczne jest, aby dodać sól ze wszystkich stron i, jeśli trzeba, natrzeć czosnkiem i pieprzem.

Do mięsa okazało soczyste, należy smarować śmietanę i smażenie do czasu wody dla tłuszczu powstałej podczas smażenia. Czas trwa około 2 godzin. Smażyć je, konieczne jest, aby włączyć. Gotowość indyka można określić, że przebija. Jeśli jasny sok jest zwolniony, można założyć, że mięso jest gotowe.

load...