Jakie rolety wybrać do kuchni? Wzór, tkanina, kolor

Zawartość:

  • Wybór an_0u
  • Wybór an_1in
  • Wybierz kolor

Jeśli zdecydowaliśmy się zaktualizować odezhku do kuchennego okna, trzeba będzie określić wszystkie trzy parametry: długość, an_0 i kolor nowych zasłon. Pod wieloma względami, wybór będzie zależał od własnego gustu, ale to musi być zrobione poprawnie. Kurtyny czyli muszą być zgodne z ogólnym stylu kuchni i zrobić dysonans w jej sytuacji. Poza tym, zasłony nie powinny przeszkadzać w czyszczeniu i gotowania. Więc przyjrzyjmy się, jak wybrać zasłony do kuchni.

load...

Wybór an_0u

Niestety, większość z nas żyje w mieszkaniach, które są przestronne, a nie nazwa. I kuchnia w naszych budynków mieszkalnych, co do zasady, zawsze zbyt mała: w rzeczywistości kuchnia kara już myśleć duże i przestronne. Więc wybrać an_0 zasłony do małej kuchni najczęściej (sześć do dziewięciu metrów kwadratowych). Jednak to za niewielką kuchnię i jest spóźniona, ponieważ w dużej kuchni będzie wyglądać świetnie prawie każdy an_0. Oto najważniejsze – dobry wybór kolorów i faktur.

Wybierając zasłony dla małej kuchni, musimy wziąć pod uwagę nie tylko materiał i kolor, ale także styl. Odpowiednio dobrany an_0 może optycznie powiększyć pomieszczenie, a także niski sufit windy, i stać się głównym celem w wnętrza kuchni. I ważne jest, aby nie przesadzić, ponieważ do dekoracji okna w małej kuchni, zasada „mniej znaczy lepiej”. Dlatego natychmiast odrzucić uciążliwych an_0i wielowarstwowych z dużą ilością draperie i zasłony aż do podłogi. Preferują kompaktowe an_0e.

Rzymskie i rolety

Rolety rzymskie – dość zwięzły an_0, który będzie pasował do wnętrza bardzo małej kuchni, ale również dobrze wyglądać na ekranie w dużym pokoju. Rolety rzymskie utrzymuje swój kształt dzięki zastosowaniu specjalnych szyn i nadaje się do okien o dowolnej wielkości i dowolnym kształcie. Otwiera okno, wspinając się za pomocą specjalnego mechanizmu i zbierając w fałdy. Rolety rzymskie rolety działają podobnie do an_0u. Oni po prostu rośnie, oni nie idą do spasowania i nawinięty na wale. To podnosi rolety specjalnego mechanizmu.

load...

Za oknami po słonecznej stronie i rzymskie rolety wykonane z grubej an_1iny do szycia, do stosowania w cieniu – od lekkich i przezroczyste. Główną zaletą rolet rzymskich i – małe rozmiary i wszechstronność. Te zasłony pasują do wnętrza, urządzone w dowolnym stylu, od kraju do high tech. Ponadto takie an_0e mogą być wyposażone w otwór w oknie lub zawieszony na zewnętrznych okapu, który zmienia również ogólne wrażenie okna, zamknięte lub rzymskie rolety.

Klasyczne zasłony kuchenne

Okazało się, że pewnego rodzaju klasyka gatunku dla zasłon konstrukcja stalowych kuchnia wnętrza w stylu country. Model ten składa się z kilku elementów, zamyka okno na różnych poziomach. Ogólnie, klasyczne zasłony kuchenne an_0u składa się z pary krótkiej kurtyny przykrywającego szybę od środka na parapecie, lambrekiny i dwóch długich wstęg wisi na krawędzi parapetu okna do górnego gzymsu.

Model jest dość romantyczny, który nie nadaje się do nowoczesnego stylu wnętrza, ale idealnie pasuje do wnętrza klasycznego kuchnia (kraj, Provence, domku). Jego wyraźną przewagę – możliwość korzystania z różnych an_1in tekstury do dekoracji okna i połączyć kolor.

Zasłony na przelotki

Jest to nowy, ale bardzo powszechne i popularne okno projekt. Zasłony na przelotkę stosowane w projektowaniu okien we wszystkich pomieszczeniach domu, bez względu na ich funkcjonalność. Oczka – specjalny pierścień (zwykle z tworzywa sztucznego), który może być łatwo nałożony na okrągłych otworów na górnej krawędzi zasłon. Następnie są one wprowadzone pierścienia kołowego występu i przenikał otrzymano Eaves odcień rury, w którym pierścienie łatwo ślizgać się przesuwne po stronie osłonowej.

Zasłony na przelotki są obecnie bardzo modne. Są także bardzo wszechstronny i nadaje się do okna w kuchni w każdym nowoczesnym lub klasycznym stylu. Kulminacyjnym Kurtyny – bardzo piękne i jednolitych fałdy, które są utworzone przez równoodległych elementem. Oczka mogą wytrzymać i grube zasłony i an_1iny kurtyny świetlnej. Takie zasłony można umieścić na półce lub na dwóch lub trzech różnych poziomach. Zasłony na przelotkę zapewnić większe możliwości do dekoracji okien, pomimo dość prostym stylu. Okazuje się to ze względu na połączenie an_1in i wykorzystania zgarnięcia i podwija.

Panel zasłony

Kolejny nowy obszar okna projektu. Panel zasłony są funkcjonalne i łatwe w pielęgnacji. Dla okna kuchennego jest wybierany panelu wąskich i krótkich zasłony. Kontrastowe połączenie kilku obrazów, które pomogą wizualnie poszerzyć mały aneks kuchenny. Zasłony sztucznych kabaretki panele mogą być łączone z an_1iny zasłony okna lub zdobienia wyłącznie przez nich.

Wybór an_1in

Pierwszą rzeczą do rozważenia przy wyborze zasłony do kuchni, ich częstego mycia lub czyszczenia. W przeciwieństwie do innych pomieszczeń w domu zasłony kuchenne brudzą się szybciej pochłaniają zapachów żywności, zbieranie kurzu i sadzy. W związku z tym, konieczność wyboru takiego an_1ki i materiałów (bambus, tworzywa sztuczne, słomy), które są łatwo usunięte lub czyszczenia. Równie ważne, a wybrany styl zasłon. Ściśle mówiąc, okno w kuchni, można ozdobić zasłony z każdej an_1ki, ale należy preferować do światła i naturalnych an_1in. Doskonałym rozwiązaniem dla kurtyn kuchenne będą len, organza, jedwab, juta, konopie i an_1iny bawełnianej.

W kuchni będzie wyglądać dobre rolety, w połączeniu z różnych an_1ek, które są podobne w tonie, ale różnej fakturze. Doskonałe wygląda na okna kuchennego zasłony jednego koloru, łącznie z kolorowymi zasłony lub zwykły tiulu z drukowanej an_1iny. I prawie korzystna dla wnętrza kuchni w każdym stylu i każdej wielkości pokoju – Light półprzezroczyste zasłony monochromatycznej an_1iny.

Tkanina, oczywiście, trzeba wybierać na podstawie rozwiązań stylistycznych i ich możliwości finansowych. W tym ostatnim przypadku należy kierować się zasadą niezmienną: prostszy an_0 zasłony, tym bardziej kosztowne an_1iny należy stosować do niego. Jeśli zdecydowaliśmy się na wyrafinowany an_0, a następnie wybrać z tanich an_1in dla niej.

Wybierz kolor

Kolor zasłon do kuchni może być absolutnie wszystko i nie pasuje do koloru z innymi elementami wnętrza. Jednak taka śmiała decyzja może podjąć tylko projektantów Professional lub ludzi z talentem projektowania. W większości przypadków mamy do przestrzegać pewnych zasad, które, nawiasem mówiąc, używają w swojej pracy, jak i profesjonalistów.

  1. Jeśli przód przy wyborze zasłon można umieścić oszczędności, a następnie iść do przodu i wybrać zasłony w meble tonu. W tym przypadku, możesz wybrać zasłony bogatych an_1in. Jeśli oszczędności nie są uwzględnione w planach, a następnie wybrać kolor ściany osłonowej.
  2. Bezpieczny wybór – Kurtyny kolor frontów kuchennych. Ta postać jest szczególnie istotne, gdy wielokolorowy kuchnia.
  3. Dla nieprofesjonalnego projektowaniu kuchni, pożądane jest, aby wybrać neutralny zasłony cień. Beż, piasek lub kremowy zasłony nigdy nie wychodzi z mody i pasuje do każdego stylu wnętrza.
  4. Zasłony neutralny kolor zawsze można dodać element, łączący koloru głównego sygnał Wewnętrznych lub poszczególnych jego elementów. Na przykład, dla neutralnych zasłony lambrekin może wybrać kolor, uszyć je kolorową ramkę i podobne chwyty.
  5. Koncentrują się na oknie może być jaskrawo kolorowe zasłony. Tylko w tym przypadku użyć tej samej an_1iny, uchwyty garnka i serwetki wraz z zasłonami.
  6. W przypadku polichromatycznego wnętrza kuchni, pożądane jest, aby wybrać zasłony blade kolory i bez wzoru. Monochromatyczne wnętrze ożywić zasłony drukowanych an_1in i jasnych kolorach.

Na ogół, tekstura i kolor an_1iny zasłonowe kuchennych nie powinna uniemożliwiać wnikanie światła w kuchni. Kuchnia, niezależnie od stylu i wielkości, powinny być lekkie. W związku z tym większość zasłony kuchenne w jasnych an_1in wybrane i główne zasłony an_1in wykonanych przezroczyste. A oto jak do uzupełnienia, i wyruszył do ożywić zasłony w kuchni zależy wyłącznie od własnych upodobań i wyobrażeń o przytulnej kuchni. Powodzenia wam wybór!

load...