Jakie miejsca do odwiedzenia w Niemczech?

Zawartość:

Niemcy przyciąga turystów z całego świata starożytnej kultury Bawarii, w malowniczej dolinie Renu z średniowiecznych klasztorów i zamków, spokojna Bałtykiem, malowniczy Schwarzwald i duża liczba zabytków. Południowe Niemcy słynie z krystalicznie czystych jezior i ośrodków narciarskich w podnóża Alp, a także swoich win, których centra produkcyjne znajdują się w dolinach rzek na południu kraju.

load...

Jest oczywiste, że w celu opisania w całej okazałości wszystkie zabytki Niemiec, które są bez wątpienia zasługują na poświęcenie kilku tomów książek. A turyści są obecnie podzielone na konkretne typy: ktoś poszukuje aktywnej turystyki przygodowej, niektórzy pod wrażeniem zabytkowych budynków i muzeów, niektórzy wolą odwiedzić festiwali ludowych i uroczystości, chcąc zanurzyć się w wir narodowej kultury i tradycji kraju. Każdy ma różne potrzeby i różne interesy. Ale każde miejsce, czy jest to ulica, wieś, miasto lub kraj, mają swoje pomniki, ich „wizytówki”, którym można je rozpoznać, zapamiętać i miłość.

Absolutnie wszystkich zabytków w Niemczech nie będzie w stanie przenieść, ale najbardziej żywe, niezapomniany, a głównym z nich są godne uwagi każdego turysty zostaną opisane w tym artykule.


Powrót do spisu treści

Mur berliński – symbol zimnej wojny

Stolica Niemiec – Berlin – miasto o bogatym dziedzictwie kulturowym, niesamowita architektura, teatry, muzea, galerie. Ale wielu turystów przede wszystkim kojarzy się z niesławnego muru berlińskiego. Ogrodzenia betonowe, którego wysokość przekracza 3 m, zwieńczone drutem kolczastym, o długości 160 km, nie było po prostu granica między dwoma różnymi Niemczech, jedna noc ona oddzielona tysiące rodzin na długie 28 lat.

load...

Mur berliński został wzniesiony w 1961 roku, co było konsekwencją Berlin sekcji oraz całe Niemcy na dwie części: Wschodu i Zachodu. Absolutnie wszystko usiłuje się „poza” brutalnie tłumione.

Podczas tych prób, według różnych szacunków, zginęło od 190 do 1200. Wreszcie, w 1990 roku, zniszczone ściany. To wydarzenie wstrząsnęło cały świat, we wszystkich zakątkach świata, rozmawialiśmy o łączenie rodziny, miasta i całego kraju. W bardzo krótkim okresie niegdyś potężnych granic, a nie jednej cegły, to tylko fragment – miejsce nieco ponad kilometr długości – jako przypomnienie zimnej wojny.

Wielu turystów przyjeżdża do Berlina, żeby zobaczyć na własne oczy co najmniej ruiny budynku. Stojący obok tego fragmentu, będziesz w stanie poczuć emocje setek tysięcy ludzi, ich nadziei i rozpaczy, które były związane z tą ścianą.
Powrót do spisu treści

Wyspa Muzeów w Berlinie

Jednym z najbardziej fascynujących miejsc we wschodniej części Berlina, Wyspa Muzeów jest Shpreeinzel środku Szprewy, połączone mostem do kontynentalnej części miasta. Istnieje pięć muzeów: Neues Museum, Stare Muzeum, Bode Museum, Muzeum Pergamon i Stara Galeria Narodowa. Jednak najbardziej atrakcyjne dla większości turystów jest katedra, zaprojektowany w wyjątkowym stylu włoskiego renesansu. Pomnik ten jest stosunkowo młoda – jej budowa została ukończona w 1905 roku. Jego centralna część, zwieńczony masywnym kopuły wynosi 98 metrów wysokości, a po obu stronach jest w sąsiedztwie pary z naw bocznych kaplic. W tej katedrze prowadzą często koncerty muzyki organowej.
Powrót do spisu treści

Symbol Berlin – Brandenburg Gate

Inną atrakcją jest miasto Paryżu na placu i jest symbolem stolicy Niemiec. Jest to Brama Brandenburska. Zostały one wzniesiony w 1791 roku z rozkazu Fryderyka Wilhelma II. Wywołują one ducha czasu, kiedy można było oficjalnie wprowadzić słynną stolicę pod majestatycznym łukiem. Brama Brandenburska jest kilkanaście potężne kolumny wykonane w stylu doryckim, który umieszczony jest prostokątny fronton, który wieńczy rydwan bogini Quadriga z siedzibą w świecie rządzonym przez cztery konie.


Powrót do spisu treści

Letnia rezydencja królów bawarskich – Zamek Hohenschwangau

Zamek Hohenschwangau jest uważany za jeden z najpiękniejszych zamków w Bawarii. Znajduje się on w miejscowości Schwangau, w południowej części Niemiec, a to siedziba dynastii Wittelsbachów.

Ten zamek został zbudowany w epoce romantyzmu połowy dziewiętnastego wieku. Od powstania osiedla był letnią rezydencją rodziny królewskiej. Jego organizatorem przyjęć, odpocząć, być sam z naturą. Stopniowo zamek zamienił się w rezydencji myśliwskiej królewskiej dynastii.

Do dziś Zamek Hohenschwangau zapisać swoją nieskazitelną formę, stworzony z unikalnej konstrukcji w stylu biedermeier, która jest charakterystyczna dla epoki budowy zamków. Wnętrze zachwyca swoim pięknem i dekoracji. Dominującymi barwniki są liliowy i fioletowy. Ściany wnętrza zdobią płótna. Zewnętrzna część budynku jest pomalowany w kolorze piasku i ozdobione płaskorzeźbami. Fit harmonijnie do lokalnego krajobrazu, na wieże zamku nad urwiska Swan (Shvanshtayn) Tegelberg Góry i myśli zabierze cię w średniowieczu. Natychmiast uczucie iluzji swoje wspaniałe tańce, potyczki, piękna muzyka, cześć monarchy i luksus czasu.

Od 1913 Hohenschwangau zamek stał się muzeum i otwarty dla turystów. Pierwszą rzeczą, która przyciąga wzrok, gdy można dostać się do posiadłości dziedziniec – mała fontanna w kształcie łabędzia. Zerkając okolice oczu, może się okazać, że wszędzie jest tematem łabędzia. Król Ludwig od dzieciństwa kochał je, te szlachetne ptaki, więc znajdziesz łabędzie wszędzie wokół zamku: istnieją ptaki w ogrodzie, ściany pokoju są ozdobione wizerunkami łabędzi; żyrandole, klamki, krzesła, stoły, rzeźby wykonane w postaci tych pięknych ptaków.

Tak jak poprzednio, zamek pozostaje w posiadaniu rodziny Wittelsbachów. Każdego roku przyjeżdżają, aby zobaczyć ponad 300 tysięcy turystów z różnych krajów.


Powrót do spisu treści

Zwiedzanie Monachium – średniowieczne kamienie Bawarii

Monachium – starożytne miasto, które sięgają VIII wieku, pierwszy z jego mieszkańców uważane mnisi tegernzeyskie. Po raz pierwszy w oficjalnych dokumentach, o których mowa Monachium w 1158, aw 1175 roku otrzymał status miasta. Stolica Bawarii jest znany przede wszystkim piwo, które jest produkowane sześć browarów miasta według dawnych receptur; Większość turystów podróż do Monachium, aby zobaczyć swoje unikalne atrakcje, które obejmują średniowiecznych zespołów architektonicznych struktur architektonicznych w stylu gotyckim i renesansowym zamków i pałaców, pięknych parków i licznych muzeów.

Światowej sławy sala Hofbräuhaus piwa

Specjalnie dla tych, którzy są na pewno związane z Bawarii piwa, to jest możliwe, aby odwiedzić starą halę Hofbräuhaus piwa, założona w 1589 roku i stał się nie tylko główne atrakcje Monachium, ale również odegrała ważną rolę w historii. To właśnie tutaj w 1923 roku nie był znanym pucz monachijski, w którym Hitler wymyślił karierę polityczną. W Brasserie można skosztować prawdziwego piwa bawarskie i można skosztować najlepszych dań kuchni narodowej na drugim piętrze.

Największy festiwal piwa

I, oczywiście, nie możemy powiedzieć o znanych i najbardziej popularnych międzynarodowego festiwalu – Oktoberfest, który odbywa się tutaj, w stolicy Bawarii piwa. Nazwa festiwalu mówi, że czas ten festiwal rozpoczyna się w upadku. By o trzecią sobotę października w Monachium i turyści gromadzą piwoszy niemal z całego świata, aby odpocząć, bawić się, pójść na spacer, poznać nowych przyjaciół i oczywiście smaku napój odurzający.

Festiwal trwa przez prawie dwa tygodnie, podczas których spożywane około 6,5 mln litrów piwa.


Powrót do spisu treści

Magia Drezno – miasto odradza się

Może to nie jest przesadą nazwać to rozłożone na brzegach Łaby wspaniałe miasto kulturalną stolicą Niemiec. Niespodziewanie jednak, Drezno jest największym ośrodkiem przemysłowym. Przechadzając się ulicami tego miasta, nigdy nie przestaje być zaskoczony, jak harmonijnie łączy majestatyczne zabytki architektury i potężnych przedsiębiorstw przemysłowych.

Dlaczego Dresden jest uważany za wyjątkowy na swój sposób? Z pewnością nie jest znana, ale z jakiegoś powodu tutaj pierwszą rzeczą w pośpiechu turystów odwiedził Niemcy, by cieszyć się piękną scenerię „Florencją nad Łabą” – to nazwa miasta został spełniony, i nadal spotyka się w literackich dziełach wielkich niemieckich klasyków.

Miasto ma niesamowitą i bogatą historię, którą można wprowadzić, odwiedzając muzea i kontemplując uroki Drezna.

Miasto, podobnie jak większość innych, składa się z dwóch części: „starych” i „nowych”. Nie wątpię, że każdy przewodnik zaleci odwiedzić go w „starej” Drezno. Można tam świadkami światowej sławy Zwinger, w którym mieści się Galeria Sztuki w Dreźnie.

Najlepsza platforma widokowa w Dreźnie jest uważany wieży Hausmannstrum. W pobliżu Zwinger znajduje się Residence Zamek, zbudowany w XIII wieku i jest kompleks muzealny.

Każdy znawca teatru operowego słynie Semperoper na Plac Teatralny, unikalny akustyki, która jest wysoko ceniony jako widowni i największych artystów naszych czasów.

W Dreźnie, wiele kościołów, które są prawdziwe dzieła sztuki architektonicznej. Należą do nich: katedra, kościół Krzyża, Synagoga, Kościół Świętego Stareszymonowski Divnogortsa.


Powrót do spisu treści

Zamek Neuschwanstein – Manor zły monarcha

W śpiewane przez muzyków Alp Bawarskich w pobliżu samej granicy austriackiej, majestatycznie Neuschwanstein – ucieleśnienie romantycznej fantasmagoria i marzeń. Tajemnica otaczająca postać wzmacnia wrażenie, że dramatyzuje zamek, który wyłonił się z przeszłości, podobnie jak w naszym świecie.

Zamek Neuschwanstein jest zasłużenie odniósł się do listy wielkich zamków świata, jak bardzo małej liczby budynków można porównać z jego hipnotyzujący świetności. Tylko ten i poszukiwane nietowarzyski misanthrope król Ludwik II, którego kapryśny fantazje zawarte w dekoracji zamku, jego architektura i krajobraz rozwiązań.

Zamek z końca XIX wieku stała się bardzo popularne dla turystów. Oczywiście, ponieważ iloczyn ekscentrycznego króla – prawdziwe arcydzieło! Nowoczesne Bawarczycy są bardzo wdzięczny dziwne monarcha, niech go i bardzo zadowoleni z kolacji … z duchem Ludwika XIV.
Powrót do spisu treści

Brema – miasto-tale Niemcy

Na romantyczne brzegiem Wezery rozciąga Brema – stosunkowo mały, ale bardzo bogate w zabytki i malownicze miasto w północnej części kraju. Zostało założone w 787 przez Karola. Raz w popularnej i zamożnego kupca dobrobytu Bremen odczuwalne do dziś.

Być może najlepszym dowodem bogactwa lokalnej jest jednym z najpiękniejszych placów Europy – Rynek Starego Miasta. Oto dom i wspaniałe średniowieczne miasto, szlachta i stare kościoły i rzeźby z zabytków. Jednak obszar ten jest uważany za znak rozpoznawczy Bremen Town Hall. Obecnie budynek ten jest zajęty przez lokalną Senatu.

W pobliżu ratusza znajdują się dwa wspaniałe zabytki: słynnego pomnika Czterech Muzykantów z Bremy i Strażnik miasta Roland, sięgające 10 metrów wysokości. Wrażenie średniowiecznej bajki wzmacnia Katedra św Piotra, wzniesiony już w XI wieku.

Przez Rynku przylega malowniczy starówka z wąskimi uliczkami. To miejsce nazywa się „Schnoor”, przez długi czas mieszkał tu muzycy i artyści, rzemieślnicy. Nazwa miejsca pochodzi od słowa „Cable” – domy tak mocno dociskane do siebie, zwłaszcza jeśli były nawleczone na sznurku. W tej dzielnicy można znaleźć piękne małe sklepy z antykami i różnych bibelotów, galerie sztuki, wspaniałe lokalnych restauracji, które przygotowują niezwykle smaczne dania Brema jakości produktów.
Powrót do spisu treści

Panteon wielkich Niemców – Valhalla

Jednym z najbardziej interesujących i wspaniałych miejsc w Niemczech znajduje się w pobliżu miasta Regensburg nazywa Valhalla.

Na wysokim brzegu Dunaju wznosi się monumentalny budynek, utrzymane w najlepszych tradycji dawnej architektury. Świątynia z białego marmuru w dół jego drabinie do rzeki i jak zwabić ludzi do wiecznego, bohaterski, wysoki. Być może, Valhalla jest najpotężniejszym, najpiękniejszy pomnik wspaniałej historii państwa.

Pierwotne znaczenie Valhalla – to jest miejsce, gdzie bohaterów i półbogów są wysyłane po śmierci.

W dniu otwarcia Panteonu, 18 października 1842 roku król Ludwig I zauważył, że ten pomnik ma przypominać Niemcom, gdzie żyli, na fakt, że mają jedną ojczyznę i jedną historię, która do dumy. Oto popiersia i tablice z tych osób, które są w jakiś sposób wpłynęły na kulturę niemiecką (wśród popiersi nawet posiadanych przez polski cesarzowej Katarzyny II!).

load...