Jakie leki mogą pomóc z astmą?

Zawartość:

Astma oskrzelowa – to bardzo poważne choroby, które mogą być spowodowane przez szereg przyczyn, najczęściej alergenów podrażnienie. Medycyna na astmę mogą być różne, a także an_1 leczenia, ale decyzja do podjęcia wszelkich środków, a które nie otrzymują rozrządu, dawkowanie można ustalić dopiero po badaniach lekarskich.

load...

Nie można przerywać przyjmowania leków po ich powołaniu, nie są zgodne z harmonogramem bez powodu, a nie mianowany przez stosowanie leków tylko z metod medycyny tradycyjnej. Pacjent powinien zawsze mieć przy sobie spray do łagodzenia ataku. Na pytanie, co do zarabiania pieniędzy, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę stopień postaciach astmy, jej przepływ, stan zdrowia specyfiki i wielu innych aspektów.
Powrót do spisu treści

Sposoby leczenia astmy

Wiele leków na astmę i zabiegi stosowane dzisiaj:

 • Przeciwzapalny podstawową terapię tu często traktowane i środki do inhalacji;
 • Reanimacyjny w ataku (stosowany w sprayu, gdy silny atak, w niektórych przypadkach, hospitalizacja jest konieczna).

Istnieją ściśle indywidualne an_1 leczenia:

 • Używać immunostymulator pochodzenia bakteryjnego;
 • Zastosowanie immunoterapii;
 • Metody zakaz narkotyków;
 • Metody niekonwencjonalne (ćwiczenia oddechowe, etc.).

Przy podejmowaniu decyzji co do brania narkotyków, musimy pamiętać, że celem ściśle osobisty, aby to zrobić można zaobserwować dopiero po badaniu lekarz.

load...


Powrót do spisu treści

Główne leczenie

Wszystkie an_2 do obróbki jest podzielony na dwie duże grupy:

Prewencyjny

 • Leki rozszerzające oskrzela (Serevent, formoterol);
 • Hormony do inhalacji (beklometazon, flutikazon, budezonid);
 • Łączy się i długo działające hormony, leki rozszerzające oskrzela, wziewne (fliksotid, beklometazon, formoterol i inne);
 • Przyspieszacze błonach komórek odpornościowych (tayled, INTA).

Środki z atakami

 • Do łagodzenia skurcze mięśni (najczęściej to znaczy do inhalacji stosowane Atrovent);
 • Szybko rozszerzające oskrzela (berotek, Ventolin, salamol, astalin).

Obecnie zastosowanie nie tylko an_2 hormonalne stosowane w leczeniu astmy i niehormonalnym. Jednym z najbardziej popularnych jest Intal (kromoglikan sodu). W aptekach, to narzędzie może być sprzedawany pod innymi nazwami. Intal może zapobiec zapalenia alergicznego w ścianach oskrzeli, trwa na samym początku procesu.

Wiele osób uważa, że ​​jest najlepszym sposobem zapobiegania, który pomaga uniknąć ataków. Intal Sprzedawane w kapsułkach, które są umieszczone w postaci aerozolu, tak zwane Spinhaler, gdy kapsułka zostaje przebita, a pacjent może wdychać proszku.

Przypisywanie lek może być tylko lekarzem, kiedy jest stosowany musi spełniać kilka funkcji:

 • Przed podjęciem Intalum oddychać żadnego leku rozszerzania oskrzeli zaradzenia mógł się w pełni ujawnione w oskrzelach;
 • Konieczne jest, aby dwa lub trzy oddechy;
 • Wdychanie należy wyrzucić głowę do tyłu;
 • Jeśli po otrzymaniu środków jest proszek smak w ustach, usta powinny być płukane;
 • Dawka może wyznaczyć lekarza!
 • Intal zazwyczaj nie działają natychmiast, powinno zająć około tygodnia, aby zamanifestować swoje działanie;
 • W przypadku wystąpienia zaostrzenia w tle wykorzystania Intalum powinien natychmiast przerwać stosowanie leku i skonsultować się do lekarza prowadzącego.

Dziś można kupić nie tylko kapsułki, ale również aerozolu gotowe do użycia, co jest bardzo wygodne.

Ponadto Intalum Obecnie dostępne leki, takie jak kropoz, tayled, czyli tak zwanych kromony. Gdy astmę zaleca się przyjmowania aspiryny narkotyków antileykotrievye dla przewlekłego nieżytu nosa – teopek, teotard i innych.

Wszystkie te leki są komplementarne, są stosowane jako dodatek do terapii podstawowej.

Wziewne hormony

Leki hormonalne, które są emitowane w leczeniu astmy, jak nazwiska takie jak Pulmicort, tayled, ingakort, berotek, aldetsin, budesonit, bekotid, Beclason. Leki te są nazywane objawowe, zaczynają działać na występowanie silnych uderzeń, kilka minut po spożyciu.

Hormonalne leki przeznaczone do leczenia astmy w życiu codziennym, zapobiec rozwojowi napadów.

Stosowanie wziewnych ataków odciążając niemal natychmiast po tym, jak zaczął, tabletek i innych wykorzystywanych przez lekarza wyznaczonego schematu. Pozwalają one zmniejszyć obrzęk oskrzeli, usunąć procesy zapalne, znacznie zmniejszają wrażliwość na alergeny. Specjaliści są zwykle stosowane w leczeniu astmy, kortykosteroidy, leki rozszerzające oskrzela antileukotriene. W niektórych przypadkach, dopuszczalne Celem produktów biologicznych, ale jest to bardzo rzadko. Najczęściej przypisany wdychania.


Powrót do spisu treści

Immunoterapia swoista

Na pytanie, co się do leczenia astmy, jest często potrzeba kontrolowania terapii. Giposensibilizirovannoe tej specyficznej obróbce, która jest potrzebna głównie do dzieci. Szczególnie skuteczny jest w leczeniu astmy i zapalenia błony śluzowej nosa, gdy pacjent jest uczulony na różnych roślinach. W tym przypadku aerozolu niekoniecznie pomóc, wymagają stosowania innych środków. Jednak w ciężkich przypadkach astmy stosowanie tej terapii może być niebezpieczne, dlatego wymaga stałego nadzoru medycznego.

Specyficzne warunki leczenia nie jest, to wszystko zależy od choroby. Dla osób przewlekle chorych byłoby miło, gdyby raz na trzy do sześciu miesięcy może być zmniejszone dawki, z pogorszeniem potrzebują natychmiastowego odwołania.

Co leki nie powinny być używane w zaostrzeń?

Istnieje wiele leków, które są używane w czasie zaostrzeń jest zabronione, ponieważ mogą one tylko pogarszają ogólnego. Koniecznie zrób listę samodzielnie, co oznacza przyjąć, a które nie, przechowywać go w dostępności:

 • Nie można używać leki przeciwhistaminowe;
 • środki uspokajające i nasenne, nie zaleca się podawanie pacjentowi, nawet jeżeli wymaga sedacji. Lepsze wykorzystanie ćwiczeń oddechowych, co pomaga nie gorsze;
 • Ziołowe, produkty na bazie ziół, ponieważ mogą one powodować poważne ataki alergiczne;
 • Banki, nie zaleca się umieścić musztardę;
 • Nie powinno to zająć siarczanem magnezu, suplementy wapnia, leki mukolityczne, długotrwałe leki rozszerzające oskrzela, antybiotyki (jeśli przepisane przez lekarza nie były w obecności zakażeń bakteryjnych).

Działania w zaostrzeniach

W zaostrzeń astmy stosuje się środki, które pomagają złagodzić ataki. Podstawą dla takiego traktowania – jest stosowanie beta-2-agonistów szybkiego działania. Odpowiednie środki do trzech razy w ciągu pierwszej godziny. Jednocześnie niezbędny nie tylko w celu monitorowania stanu pacjenta, stanu zdrowia, ale również dane szczytowego przepływu.

Często dodaje się środki przeciwcholinergiczne, biorąc pod uwagę dużą dawkę hormonów jako środków wziewnych przez nebulizator. Może być konieczne szybkie wprowadzanie metyloksantyny (zwykle aminofilina), gdy inne an_1 są niewystarczające. Wprowadź lek dożylnie.

Reszta środków leczenia zależy od tego jaki wynik będzie terapia. Ale po Bańki ataku powinni skontaktować się z lekarza prowadzącego: może wymagać hospitalizacji. Ciężkie zaostrzenia nie można zabrać do domu na własną rękę, po zażyciu leków mających na celu złagodzenie ataku pacjenta muszą być dostarczone do szpitala. Jest to szczególnie ważne w przypadku małych dzieci, ponieważ wartość co minutę.

Ilekroć ataku niezbędne jest podjęcie takich działań:

 • Zatrzymać kontakt z alergenem;
 • Korzystać z leku w aerozolu oznacza dodatkowy przepisane przez lekarza w zalecanej dawce;
 • Jeśli atak na spadku, należy umieścić pacjenta w celu zapewnienia mu spokoju na godzinę. W tym czasie należy obserwować pacjenta, jego stan powinien być blisko aerozolu. Jeżeli oddech jest prawidłowy, można uznać atak zadokowany.

Pamiętaj, aby w takich przypadkach należy skonsultować się z lekarzem:

 • Konwencjonalny natrysk nie pomaga usuwa atak na chwilę. Wdychanie nie wystarczy;
 • Jeśli istnieją objawy, takie jak kołatanie serca, paznokcie i usta są niebieskie, trudno powiedzieć, nozdrza szeroko w skórze przestrzenie międzyżebrowe wyciąga zdecydowanie. Zwykle wdychania tyle, że nie mają swoje zwykłe czynności. W tym przypadku interwencja lekarza jest konieczna, należy zadzwonić po karetkę.

Jeśli napady Twojego dziecka są bardzo częste, nie zapomnij, że, oprócz stałego nadzoru, będzie mu być ułatwienie stanu sprayu.

Nawet wtedy, gdy prawidłowo przepisane leczenie może być ciężkie zaostrzenia, które najczęściej pojawiają się u takich grup ryzyka, jak:

 • U pacjentów, którzy już w ubiegłym ciężkiego zaostrzenia. Często oni zawsze niosą ze sobą środki do inhalacji;
 • Kiedy ostatnio anulowane an_2 hormonalne lub w przedłużeniu ich przyjęcia;
 • U pacjentów, którzy nie używali wziewnych preparatów hormonalnych;
 • Po otrzymaniu dłuższy niż jeden miesiąc w inhalatorze;
 • Nadużywanie środków uspokajających, nasennych;
 • Nieprzestrzeganie, naruszenie planu leczenia zaleconego przez lekarza.

 

Powrót do spisu treści

Nietradycyjnych an_1 leczenia

Dziś oferuje innowacyjne an_1 leczenia astmy, są one zawsze oczekiwany cud, ale jak skuteczne są? Robią więcej dobrego niż przypisane, na przykład hormonów? Problemem jest to, że tak zwane tradycyjne sposoby nie nadają się do wszystkich ich skuteczność nie zostało udowodnione, ale w dalszym ciągu badane. Przed rozpoczęciem tego leczenia, należy obowiązkowo badane przez lekarza do konsultacji w sprawie przyjęcia niektórych środków.

Do najczęściej zalecanych technik, takich jak ćwiczenia oddechowe (technik Butejki, joga, itp), akupunktura, ziołowym leczeniu astmy, homeopatii i innych. Ćwiczenia oddechowe zalecanych najczęściej ma swoje wielu zwolenników, jest podstawową metodą przywrócenia górnych dróg oddechowych, więc nie można nazwać lekarstwem. Sposób Butejki, na przykład, jest aktywny tylko w przypadku pacjentów z powodu hiperwentylacji (to specjalnej wersji rozwoju neuropsychologiczne astmy), ale nie obserwowano u wszystkich pacjentów, to znaczy, że może on mieć zastosowanie do wszystkich, jest to niemożliwe.

Joga nie jest przeciwwskazane w leczeniu astmy, ale nie może zastąpić leków, wyłącznie w celu uzupełnienia i nie we wszystkich przypadkach. Medycynie może być bardzo niebezpieczne, jeśli pacjent wykazuje oznaki kataru siennego, masz uczulenie na pyłki. W związku z tym ta metoda leczenia nie jest zalecane z powodu astmy, może to prowadzić do poważnych komplikacji.

Gdy astma jest konieczne, aby pamiętać, że nawet naturalne, naturalne środki zaradcze mogą być bardzo niebezpieczne, brak toksyczności w tym przypadku nie gwarantuje nie tylko leczyć, ale także bezpieczeństwo. Dlatego, jeśli chcesz korzystać z dodatkowych różnych metod medycyny tradycyjnej, koniecznie skonsultuj się z lekarza prowadzącego! Jest to szczególnie ważne dla bardzo małych dzieci, których układ odpornościowy nie jest jeszcze w pełni dojrzała.

Wszystkich zabiegów w sposób niekonwencjonalny zaleca się zwykle tylko oddychanie ćwiczeń, zmniejszając pracę mięśni. Najprostszym rozwiązaniem jest wziąć głęboki oddech przez słomkę do picia, obniżoną w szklance wody. To ćwiczenie powinno być wykonywane 4-5 razy dziennie przez 10-15 minut. Można ubiegać się i korzystania z membraną, co poprawia odkrztuszanie plwociny.

Doskonałe narzędzie – hartowanie. Istnieje szczególna technika utwardzania, co jest korzystne zwłaszcza u pacjentów z astmą oskrzelową, ale w tym przypadku wciąż wymaga nadzoru zawodowych, zwykłym utwardzeniu stopniowego obniżania temperatury nie jest odpowiedni, a ponadto jest bardzo niebezpieczne. Nie stosować w obecności utwardzania chorób oportunistycznych, takich jak choroby układu krążenia, nerwowego i systemów układu moczowo-płciowego.

Leczenie astmy – to jest bardzo ważne, złożony proces, który należy podchodzić bardzo ostrożnie. Dziś oferuje wiele sposobów, w tym nie tylko leki, ale niektóre an_1 medycyny alternatywnej. Przy wyborze leczenia muszą być oparte na formie ciężkości astmy, obecność chorób współistniejących. Obowiązkowa konsultacja z lekarzem, który zaleci dokładną postać dawkowania leku. Tylko w takim przypadku można osiągnąć pozytywne dynamiki leczenia astmy oskrzelowej.

load...