Jakie leki i środki zaradcze stosowane w okresie menopauzy

Zawartość:

Climax – to nie jest najłatwiejszy okres w życiu kobiety, dojściu do wieku każda. W tym czasie, kobiece ciało staje się kolejnym „krokiem” w jego rozwoju, a mimo przejściowych trudności w dorosłym życiu daje wiele bardziej przyjemne i interesujące. Ta faza przejściowa, która przynosi przykry problem, kobieta może również przekazać, utrzymania dobrego stanu zdrowia, miłości życia i zdolności do pracy.
Powrót do spisu treści

load...

Co spowodowało menopauzy

Obecnie średnia długość życia dla kobiet, średnio do 80 lat, możemy założyć, że menopauza występuje nawet w dość „młodego” wieku. Hormonalne zakłócenia w organizmie kobiety zaczyna się od 40 do 55 lat i może trwać do 60 lat lub dłużej. W tym okresie, trzeba jeść racjonalnie, wyspać, masy ciała średnio fizycznie i używać środków medycznych i ludowych. Preparaty menopauzy wybiera się indywidualnie, w zależności od stanu zdrowia i charakterystyki genetycznej organizmu.


Powrót do spisu treści

Objawy menopauzy

Podczas menopauzy funkcji jajników kobiet stopniowo zanikać, więc estrogenów i progesteronu (żeńskie hormony) wytwarzany mniej. Następnie zatrzymaj miesiączki i znika możliwość prokreacji. Nie ma się nagle, lecz stopniowo, z jednego stanu do drugiego, i przechodzi (10-15 lat) w 3 etapach:

 • Przed menopauzą – regularność cyklu miesiączkowego jest uszkodzony, ale ciąża może nadal występować;
 • Menopauza – 12 miesięcy od daty ostatniej miesiączki;
 • Postmenopauza – po menopauzie.

Po 50 lat menopauzy jest uważana za naturalną, wiek: 40 – na początku, aż do 40 – przedwczesne. Kulminacyjnym ma cechy są takie same dla wszystkich kobiet, ale wyrażone w różnym stopniu:

load...
 • Występują uderzenia gorąca, skoki ciśnienia krwi;
 • Istnieje zmienność nastroju, drażliwość;
 • Zmieniając poziom pożądania seksualnego;
 • Staje się coraz bardziej częste oddawanie moczu, zmniejszając elastyczność ścianek pęcherza;
 • Waga zwiększa, zmniejsza wielkość i tonu piersi;
 • Skóra traci swoją elastyczność i zmarszczki;
 • Z powodu naruszenia przemiany mineralnej zwiększa łamliwość kości.

Menopauza nie można zapobiec, jest genetycznie zaprogramowany do ataku, ale możliwe jest, aby przygotować się do niego, w celu zmniejszenia nieprzyjemnych objawów, pomóc kobiecie pozostać żywe i atrakcyjne.

Dzisiaj postęp medyczny są takie, że kobiety przechodzą menopauzę pozwalają praktycznie bez zmiany ich stylu życia.
Powrót do spisu treści

Dlaczego zalecić leczenie hormonalne

Aby złagodzić objawy menopauzy powszechnie stosowanych w hormonalnej terapii zastępczej i niehormonalnym.  Gdy to żeńskich hormonów w organizmie, nie są wystarczająco wytwarzanego przez jajniki zastępuje produkowany syntetycznie lub przez połączenie estrogenu progesteronem. Ilość hormonów w takich preparatach dozuje ściśle. środki te są konieczne, ale nie jest bezpieczne, ponieważ może spowodować niezamierzone reakcje (bóle głowy, obrzęki, nudności, obfite krwawienie z macicy i inne.), więc stosowanie takich leków w lekarzy menopauzy doradzić w najmniejszych możliwych dawkach i przez dłuższy czas.

Istnieją ograniczenia, które nie pozwalają na powołanie czynników hormonalnych w niektórych chorobach tarczycy, układu krążenia i choroby autoimmunologiczne, cukrzyca, nowotwory, patologia wątroby i nerek oraz innych bardzo powszechnych chorób. Tylko doświadczony lekarz może odebrać kobietom konkretny leków i dawek, które wytwarzają efekt terapeutyczny, ale nie zaszkodzić organizmowi.

W hormonalnej terapii zastępczej jest powszechnie stosowany nie tylko leki w postaci tabletek, ale maści, czopki, plastry i inne formy iniekcji. Na dzisiejszym rynku bardzo szeroki wybór wśród podobnych funduszy, ale niektóre z nich są stosowane najczęściej:

 • Preparaty w tabletkach, takie jak „CLIM” „Divina” „” „Tsikloproginova klimonorma” schemat przyjmujących środki antykoncepcyjne, to znaczy zrobić sobie przerwę na tydzień po 21 dniach.
 • Kontynuując bez przerwy (stosowane po ustanowieniu menopauzy) biorą leki nowej generacji „Kliogest”, „Trisekvens” „Livial” (28 tabletek w opakowaniu).
 • Preparaty w menopauzie „Hormopleks” „estrofem”, „Proginova” „” przypisany jest Premarin, że macica jest usuwany.
 • „Estriol” (tabletki) i „Ovestin” (czopki, kremy i tabletki) są wykorzystywane niezgodnie z funkcji dróg moczowych.

W leczeniu lekami syntetycznymi są okresowo zmienić i zrobić przerwy, aby uniknąć przyzwyczajenia. Jeśli używasz hormonów w okresie menopauzy nie jest to możliwe, są one zastąpione przez niehormonalnych (homeopatycznych, suplementów diety, środków ludowej).


Powrót do spisu treści

W leczeniu menopauzy mogą używać homeopatii

Leki homeopatyczne – naturalne leki i mają szereg zalet:

 • Oni nie mają skutków ubocznych typowych dla leków syntetycznych;
 • Uzależnienie występuje do niej;
 • Przywrócić zdolność organizmu do produkowania swoich hormonów;
 • Jest to wybawienie dla tych kobiet, które nie wykazały hormonalną terapię zastępczą.

W lekach homeopatycznych podczas menopauzy prezentuje szeroką gamę produktów wysokiej jakości, polskich i importowanych:

 • Polski „Klimaksan” ułatwia transport pływy (zawiera tsumifugu ratsimozu wyodrębnić);
 • „Remens” produkcji narkotyków austriackiej, łagodzeniu objawów menopauzy (skomponował racemosa tsumifugu, jad węża i inne.);
 • Francuski „Inoklym” poprawa stanu snu i emocjonalnych (która zawiera, w szczególności lecytyna sojowa i ekstrakt z soi);
 • „Klimaktoplan” i „klimat-Heel” (Niemcy), wzmacnia organizm i chroni przed osteoporozą.

Powrót do spisu treści

Stosowanie preparatów ziołowych

Najczęściej stosowany w okresie menopauzy fitohormonem produktów naturalnych (dodatków), zawierających hormonów roślinnych (bioflawonoidy), które mogą zastąpić hormony żeńskie. Ekstrakty roślinne, minerały i witaminy są używane w ziołowych. Z ich pomocą uzupełnić estrogenów w organizmie kobiety i utrzymać prawidłową równowagę hormonalną. Eliminuje nadmierne pokazy nieprzyjemnych objawów w okresie menopauzy, organizm staje się silniejszy, zwiększa jej odporność.

Opcje są teraz wiele preparatów ziołowych oraz ich producentów w różnych krajach szeroką gamę producentów i są prawie wszystkie wymienne, choć mają swoje dziwactwa.

 • „Femivell” (Finlandia) i „Lefem” (Polska) mają w swojej złożonej kompozycji składników pochodzących z soi;
 • „Red Brush” (Polska) ma, między innymi, właściwości przeciwrakowe;
 • „Feminal” (Chorwacja), zawierający ekstrakt z czerwonej koniczyny jest skuteczne uderzenia gorąca i nerwowość;
 • Popularny „Estrovel” i „Chi-Klim” (Polska), poprawę zdrowia oraz wspieranie kobiet w okresie menopauzy.

Aby zapobiegać osteoporozie, dobrze równocześnie z hormonami fitosanitarnych i używać kompleksy witaminowe (na przykład „Panie menopauzy formułą” z Kanady lub „Menopace” z Wielkiej Brytanii). I, oczywiście, trzeba zacząć od konsultacji z lekarzem.


Powrót do spisu treści

Co tradycyjnej medycynie

Kobiety mogą korzystać z popularnych receptur, które zawierają hormony roślinne, oprócz leków kupowanych w aptece, lub wykorzystywać je jako sposób na złagodzenie specyficznych objawów menopauzy. Zioła są miękkie, skutki uboczne prawie żaden, są one dostępne i niedrogie. Ponieważ zioła i opłaty przygotować domowe napary i wywary. Natura i doświadczenie ludzi dał nam wiele przydatnych właściwości roślin, które mogą być stosowane w okresie menopauzy.

Jest to możliwe, do wytwarzania takich leków powszechnie stosowanych w medycynie ludowej ziół, takich jak:

 • Borowoj macicy – powoduje, że jajniki do wytwarzania odpowiedniej ilości estrogenu. Napar jest otrzymywany w wyniku polewania 2 łyżki Trawa (bielony) 0,5 l alkoholu, nalegając na 2 tygodnie w ciemności. Można pić kilka miesięcy do 30 kropli dziennie przed posiłkami. Bulion jest przygotowany i biorąc codziennie (1 łyżka ziół w szklance wody utrzymuje się na małym ogniu przez 10 minut).
 • Czerwona szczotka ( „żeńskie” herb) zmniejsza drażliwość, porządkuje sen. Bulion przygotowuje i przyjęte jako poprzedni. Dobre do picia tych ziół razem, na przemian 2 tygodnie.
 • Sage pomaga wielkich przypływów, łagodzi stres, uspokaja system nerwowy. Napar ma na co dzień.
 • Wlew Medyczny w szyszkach chmielu (25 g szyszek na 100 ml wódki) uspokaja i zmniejsza bóle głowy. Należy przyjmować dwa razy dziennie przez 10 kropli. Pamiętaj, aby zrobić przerwę na kilka dni po otrzymaniu 1-2 miesiące.

Spośród różnych ziół leczniczych sprawiają złożonych opłat, które tradycyjnych uzdrowicieli zaleca się pić w trakcie całego okresu menopauzy, czasami robiąc przerwy. Nie wolno nam zapominać, że zioła mogą mieć przeciwwskazań i porady lekarza nie będzie zbędne. Aby znacząco poprawić stan zdrowia, może być używany, na przykład, następujące opłaty:

 • Zmieszać równe ilości składników (korzeń lukrecji, nagietka, kwiaty, trawa fioletowy tricolor, anyż owoce) i zalać wrzącą wodą (1 łyżka mieszanki na szklankę). Weź trzy razy dziennie do 2 łyżek stołowych Po upływie 3 tygodni, zrobić sobie przerwę na tydzień.
 • Zmniejsza uderzenia gorąca, pobudza herbaty lecznicze: mieszanka owoców głogu, melisy i trawy cudweed (1 część), pospolity (2 części), liści jeżyny (3 części). Wypicie szklanki naparu (1 łyżeczka na szklankę wrzącej wody kolekcji) w 3 dawkach podzielonych.
 • Kolejny zbiór, osłabiającego gorąca: Stożki mieszane hop, róży i melisa (1 część) mankiet ziołowy (3 części). Przygotowanie naparu 2 godziny. L. Zebranie 0,5 litra wrzącej wody.

Tak więc, jest to realne, aby utworzyć dla siebie stylu życia, który pozwoli na maksymalne opóźnienie wystąpienia menopauzy, złagodzić objawy i żyć w pełni te lata. Dziś kobiety mogą cieszyć się każdą chwilą jego „upadek” okres pobytu zdrowe i atrakcyjne.

load...