Jaki powinien być rozwój dziecka w wieku 11 miesięcy?

Zawartość:

Wszyscy rodzice z emocji obserwując rozwój dziecka. A czasem nie tylko z uczuciem, ale także niepokój – wszystko jest w porządku? Nagle, rozwój dziecka nie jest tak jak powinno? Że ten artykuł został napisany dla tych niespokojnych matek i ojców.

load...

Umiejętności psychomotoryczne

Pierwszą rzeczą, którą należy zwrócić uwagę na lekarzy, kiedy chcą, aby ocenić ogólny stan dziecka – to na rozwój psychofizyczny dziecka. A rodzice nie powinni ingerować znać podstawowe zasady, na alarm w czasie. Ale pomnite- dane te są bardzo przeciętne i robić żadnych wniosków bez konsultacji z lekarzem nie jest dozwolone.

 • Pieszy

W wieku 11 miesięcy, większość dzieci stawiają pierwsze kroki. Mimo to jest – bardzo konwencjonalne ramy czasowe, jak niektóre dzieci w tym wieku iść już na tyle pewnie, a niektóre są nadal boi się puścić mama lub palca taty. Wszystko to – wariacje z zasadami i lęków spowodować nie powinno.

Ale nawet jeśli twoje własne dziecko nie idzie, to rodzice powinni monitorować ściśle – dzieci w tym wieku jest bardzo ruchliwe i ciekawskie. Nie przegap okazji, aby sprawdzić czy to krzesło wyglądać dobrze na kanapie, co się dzieje, jeśli ciągnąć krawędź obrus i czy możliwe jest poruszanie się z ławki. Dlatego dzieci w tym wieku tak często pacjent centrum uraz.

load...
 • Umiejętności motorycznych

Rozwój umiejętności motorycznych w 11mesyatsev jest w pełnym rozkwicie – dziecko jest już w stanie odebrać bardzo małych obiektów, wykorzystując z kciukiem i palcem wskazującym. Ciekawy dzieci próbują otkovyryat część grzechotkę lub pozbawić ukochanego misia oczy – bądź ostrożny, często sukces. Czy wiesz, że dziecko w tym wieku wszystko, bez wyjątku, ciągnie się w ustach.

 • Karmienie okruchy zachowań

W wieku jedenastu miesięcy, najlepiej dziecko powinno być karmione piersią i nadal otrzymywać niemowląt. Ponadto dieta dziecka musi być co najmniej trzy pełne karmienie – w przeciwnym razie istnieje ryzyko opóźnień w zbiorze wagi.

Na 11 miesięcy, dziecko jest już stara się sprawować łyżką i pić z kubka. Oczywiście, łyżka powinny być dzieci, który jest łatwy do trzymania w dłoni. A jak rodzice powinni kupić Cup karmienia – tak dziecko będzie o wiele wygodniejsze. I w tym przypadku, jeśli dziecko zjada mieszanki mlecznej, nadszedł czas, aby odzwyczaić go od butelki, wylewając mieszaninę do miski pitnej.

 • Praktyk higieny

Na 11 miesięcy, dziecko wie już całkiem wyraźnie, że takie mydło, grzebień, a dlaczego w ogóle – że czystość jest dobra. Ponadto tylko w tym wieku, konieczne jest nauczyć dziecko do mycia zębów. Tylko nie skąpić na pasty do zębów i szczoteczki – muszą być dobrej jakości. Oczywiście, na początku bez twojej pomocy, dziecko może nie, ale wkrótce dowiaduje Pipsqueak uchwyt grzebienia i zrozumieć, że jest to konieczne do mycia brudnych piór lub przynajmniej wstrząsnąć.

Wskaźniki rozwoju fizycznego:

 • Kid próbuje pójść w określonym kierunku.
 • Dziecko łatwo dostaje się na niskich obiektów.
 • Skąpe bardzo pewny siebie siedzącej.
 • Dziecko próbuje użyć łyżki.
 • Dziecko może łatwo uchwycić drobne przedmioty.
 • Dziecko jest zaznajomiony z podstawowymi umiejętnościami higienicznych.

Poznawczy rozwój dziecka

Gdy dziecko rośnie, zwiększając swój udział w otaczającym ich świecie. Po pierwsze, rozwój dziecka nie stoi w miejscu, a on zaczyna rozumieć o wiele więcej, a po drugie, granice świata zewnętrznego dziecka stale się rozwija, bez ograniczeń, tak jak poprzednio, łóżeczko i wózek.

 • Zainteresowanie świata

Dziecko 11 miesięcy ściśle monitoruje wszystkie znane do niego przedmiotów i zjawisk – czy będzie to samolot na niebie, motyl na kwiat, albo wóz strażacki. Dlatego spacer z dzieckiem są istotne dla jej harmonijnego rozwoju. Ale nie stracić czujności – dziecko jest bardzo wrażliwy, a więc jest bardzo łatwo przestraszyć – transport sygnał, grzmoty, silne wiatry. Starają się chronić dziecko od zgiełku, a jeśli nie udało się natychmiast uspokoić dziecko.

 • Orientacja w przestrzeni

Na 11 miesięcy, rozwój dziecka postępuje tak, że okruchy zaczyna poruszać się w przestrzeni. Oczywiście, droga z placu zabaw do domu wciąż nie może znaleźć, ale z łazienki do kuchni – nie ma problemu. Ponadto okruchy zaczyna aktywnie zwiedzać mieszkanie – szaf, komody, szuflady – nic nie umyka uwadze okruchy. Nawiasem mówiąc, w tym wieku, wielu rodziców jeszcze raz stracił dziecko … we własnym mieszkaniu. Następnie schować pod łóżkiem sztuczek, jeśli nie iść spać w szafie.

 • Działania merytoryczne

Jedenaście miesięcy dziecko rzuca nie tylko zabawki, ale również zaczyna próbować umieścić je w tym samym miejscu. Zaczyna się wymyślić możliwości nadużywania różnych przedmiotów – na przykład, okno będzie włączyć do swego schronienia, a odwrócone krzesło – w magazynach dla zabawek.

Nawet inne gry dziecka stają się coraz bardziej świadomi. Na przykład, dziecko rzuca piłkę w dobrym kierunku, to może toczyć lalkę w wózku lub na biegunach ją w ramionach, naśladując matkę. Znajdź utracone zabawkę dla dziecka nie jest już problemem – on metodycznie bada każdy kąt w mieszkaniu, ale często wspomina się dość szybko, gdzie grał z tej zabawki po raz ostatni.

Wskaźniki rozwoju poznawczego

 • Dziecko celowo bawi się zabawkami.
 • Chłopak kładzie jednego obiektu do drugiego, i dostaje to.
 • Dziecko rzuca rzeczy i stara się umieścić je z powrotem.
 • Skąpe zainteresowany nieznanych zjawisk i przedmiotów.

Rozwój społeczny i emocjonalny

Poznawczy rozwój dziecka pociąga za sobą rozwój umiejętności społecznych i powstawania nowych emocji.

 • Relacje ze społeczeństwem

Na około 11 miesięcy, dziecko zaczyna spędzać w społeczności. Po pierwsze, dziecko przestaje się bać obcych, wraz z odsetkami wygląda na nich i jest odpowiedzią na odwołanie się do niego. Chociaż, oczywiście, bardzo wiele zależy od charakteru dziecka – Niektóre z nich na widok nieznajomego za ukrywanie swej matki i pięciu lat.

 • Emocje

Aktywny rozwój i wpływa na emocjonalną stronę – do niedawna dziecko, aby wyrazić emocje tylko śmiać się, czy płakać. Teraz rodzice mogą obserwować całą gamę – od zdziwienia do podrażnień. Mówiąc o rodziców – dziecko zaczyna coraz bardziej aktywnie wykazywać swoje uczucia do niego. Jest to bardzo ważne dla zatwierdzenia dziecka z jego rodziną – rodzice powinni chwalić go często.

 • Znajomość z ciałem

Jak tylko postępującego rozwoju dziecka, jest świadomy zainteresowania ich ciała – uszy, nos, obcasy, genitalia. Zbyt wiele rodzice boją się takiego zainteresowania genitaliami i zacząć prostować dziecko. Jest to jednak – błąd brutto, jak dać dziecku do zrozumienia, że ​​narządy płciowe – to karygodne i zabronione. Nie zwracał uwagi, i bardzo szybko się Pipsqueak, że dokładnie zbadał wszystko, co go interesuje, zapłaci genitalia tyle czasu, jak to jest, na przykład, do ucha.

Wskaźniki rozwoju społecznego

 • Dziecko może również znaleźć się na własny rachunek. Oczywiście, nie na długo.
 • Dziecko jest ściśle obserwując zachowania dorosłych, kopiuje go.
 • Nieliczne reaguje odwołać się do niego, on przydziela przyjemnych dorosłych.
 • Maluch odkrywa swoje ciało.

Rozwój mowy dziecka

W tym wieku dziecko zaczyna aktywnie rozwój mowy. Pamiętaj o tym. że pod wieloma względami zależy od Ciebie – spróbuj jak najwięcej rozmawiać z dzieckiem, czytać książki do niego. Wszystko to przyczynia się do słownictwa dziecka – zarówno pasywne i aktywne.

 • Zvukoproiznosheniya

Więcej niedawna gaworzenie dziecka, zaledwie kilka sylab była w jego słowniku. Obecnie istnieje wiele nowych i starych dźwięki stają się coraz bardziej wyraźne. Są to pierwsza sylaba słowa – „ba”, „mama”, „on”. Jednak rozwój mowy dziecka jest tak samo, że czasami można się zastanawiać. Są dzieci, które mają 11 miesięcy w pełni wykorzystać dwie sylaby słów, a słowa te mają na stanie dużo. Inne dzieci mogą i pół roku, aby rozmawiać wyłącznie z pojedynczych dźwięków i gestów.

Jak widać, miesiąc rozwój dziecka 1 jest w pełnym rozkwicie. Ale jeśli nagle nie pasuje rozwój dziecka z normami wymienionymi powyżej, nie panikuj – każde dziecko jest inne. Oczywiście, aby zmiażdżyć bardzo, bardzo trudne do macierzystego koncernu, ale panika – nie najlepszy asystent. Co więcej, w większości przypadków, powody do niepokoju i nie robi – albo jesteś po prostu coś, czego nie zauważają, lub dziecko jest tylko trochę różni się od innych dzieci.

Ale sytuacja dryfować i niech w każdym przypadku niemożliwe. Jeśli masz coś zaalarmowana, poprosić o pomoc z pediatrą. Zbada dziecko i potwierdzić lub obalić swoje lęki. I, jeśli to konieczne, należy wysłać swoje dziecko o poradę do specjalistów – neurologa lub psychologa.

load...