Jaki jest sekret szczęścia, czyli jak złapać niebieski ptak

Zawartość:

Czym jest szczęście, i jaki jest jej sekret? Jednoznaczne Odpowiedź na to pytanie nie jest, i prawie nigdy nie okaże się. Jeśli mówić językiem filozofii, to można nazwać szczęściem jest wewnętrzny stan osoby, w której jest on w pełni zadowolony ze swojego życia, przeprowadzone wszystkie pragnienia i osiągnął główne cele. „Ale to jest prawie niemożliwe!” – Wiele będzie wołać. Jest wręcz przeciwnie. Po tym wszystkim, szczęścia – subiektywne pojęcie, że jej dla każdego. Ważne w tym sensie – harmonię, zadowolenie z siebie i świata.

load...

Ktoś musiał osiągnąć szczęście, jak mówią, przenosić góry i podbić świat. Ktoś jest zadowolony ze stosunkowo mało – kochał pracy, silnej rodziny, pewnego dochodu. I wiele osób postrzegają ją jako wolność od pieniędzy i konwencji, bez którego niemożliwe jest istnienie we współczesnym społeczeństwie rozwiniętym, a tym samym tworzyć własne odrębne światy. W nich są sami z naturą i żyć tylko poprzez dary lasu, rzeki i własnej ziemi uprawnej. Oraz przedstawiciel kategoriach opisanych powyżej, otwiera swoją własną tajemnicę swego szczęścia. To on daje tę samą harmonię i spokój, które są tak niezbędne dla nas wszystkich.

Niektórzy mówią, że szczęście nie jest w formie pieniężnej, podczas gdy inni twierdzą, że jest to właśnie, a szacuje się, że kwoty finansowania. A wszystko w porządku – po prostu każdy człowiek dla siebie określa miarą szczęścia i co to jest. Jednak ludzie, którzy poszukują duchowego rozwoju, oczywiście, trudno zadowolić się jedynie materialnego dobrobytu. Osiągnięcie harmonii, co mogą, stosując się do pewnych wartości i realizacji ich pragnienie, aby być szczęśliwym, na przykład w dziedzinie nauki lub sztuki.

W dawnych czasach, niektórzy ludzie przedstawiono szczęścia jako kobieta z długim warkoczem. Leciała, złapany przez wiatr, i wydawało się zarówno bliskie i odległe. Po tym wszystkim, może złapać tylko raz w życiu. Więc szczęście śmiało można nazwać i szczęście, przypadek lub zbieg genialny. To dzięki nim człowiek realizuje swoje główne cele i zrealizować najbardziej śmiałe marzenia.

Blue Bird, wynaleziony przez Maurice’a Maeterlincka, niezrozumiałym i nieuchwytny, jako alegoria szczęścia. Pomyśl, ile czasu wyglądało to trochę bohaterów, a gdy znalazł się w domu, a potem bez żalu rozstał się o zdrowie dziewczynek sąsiada. Więc szczęścia – jest zdolność do poświęcenia czegoś dla innych, być może, jego własne życie.

load...

Takie alegorie może powodować mnóstwo. I każdy z nich będzie w sobie i znaczące. Nie jest to zaskakujące, ponieważ szczęścia – pojęcie jest tak różnorodny, że jasna definicja jest prawie niemożliwe, aby znaleźć dla niego. Ale bądźmy nadal starają się zrozumieć, co trzeba zrozumieć podstawowych prawd współczesnego człowieka, aby odpowiedzieć na pytanie, co jest tajemnicą szczęścia.

Naukowego punktu widzenia

California psychologowie mówią, że stan szczęścia jest kontrolowana, a wsparcie to może, po pięć podstawowych zasad. Wnioski te zostały wykonane na podstawie danych uzyskanych w doświadczeniach. Zasady kontroli są dość proste, a jest ona odpowiednia dla każdej osoby. Dlatego też, jeśli nie są jeszcze całkiem zadowolony, a następnie używać ich.

 • Po pierwsze – być wdzięczny za każdy mały. To sprawia, że ​​czujesz wdzięczność szczęśliwy, nawet na kilka miesięcy.
 • Druga zasada – optymizm i wiara w dobrą przyszłość. A przyszłość trzeba tak często, jak to możliwe do reprezentowania, jako spełnienie swoich celów.
 • Trzecia zasada – zdolność do korzystania z ich własnego szczęścia i zawsze pamiętają swoje mocne i stosuje je tak często, jak to możliwe.
 • Czwarta zasada – częste odwoływanie się do doświadczeń ludzi sukcesu, a dzięki dbałości o swoich osiągnięciach. Jego sukces może być rejestrowane i ponownie przeczytać kilka razy dziennie.
 • I w końcu, piąta zasada – regularnie robi dobre uczynki. Według naukowców, twierdzenie, że dobre powraca prawdziwa. Ale miłosierdzie i pomoc bezinteresowna innym znacznie podniosły nastrój jako przynieść poczucie moralnej satysfakcji i stanowią prawdziwą przyczynę samoocenę.

Niemieccy psychologowie dać swoją determinację, co jest tajemnicą szczęścia. Twierdzą oni, że to uczucie osoba doświadcza w czasie radosnego oczekiwania na zasłużoną nagrodę. Ale to szczęście jest krótkotrwałe i ostatecznie traci swoją nowość, przekształcił się w rutynę, ponieważ ludzie mają tendencję, aby szybko przyzwyczaić się do bogactwa i finansowego dobrobytu. Dlatego, bogactwo, zdaniem naukowców, nie można uznać za prawdziwe szczęście. Choć jakość życia jest wciąż niemożliwe mijają. Po tym wszystkim, obywatele krajów rozwiniętych, nazywających siebie szczęśliwych ludzi częściej. Pierwsze miejsce w rankingu osób najbardziej spełniała warunki życia, wziął Dania. Jednak w Bułgarii, zgodnie z sondażu przeprowadzonego w Europie żyją najbardziej nieszczęśliwych ludzi.

Przedmiotem dyskusji stała się naukowcy i czynniki wpływające na osobę, aby odnieść sukces i dostatniej, czuć się zadowoleni z życia. Najważniejszym z nich nazwano bezczynność, i bez względu na fakt, że prowokuje – ubóstwo lub odwrotnie, wielkie bogactwo. Trudno się nie zgodzić, ponieważ zbyt leniwy, aby choć jeden nie naprawdę szczęśliwy. Wnioski przyjęte przez europejskich naukowców, nie są rewelacyjne. Po tym wszystkim, mówią, tajemnica szczęścia można znaleźć w relacjach z przyjaciółmi, rodziną i bliskimi, ponieważ obdarza nas ciepłem, zupełnie bez pytania o postępy finansowych. Dlatego, szczęście jest zawsze zaczyna się od przyjaźni i miłości – te pojęcia są podstawą sukcesu i dobrego samopoczucia.

Naukowcy z University, położone w amerykańskim stanie Indiana, twierdzą, że temperament człowieka jest często czynnikiem decydującym o tym, co jest niezbędne dla niego, aby być szczęśliwym. Na przykład, ekstrawertycy są bardziej potrzebuje zabawy, imprezy i hałaśliwych firm niż introwertyków, którzy płacą dużą wagę do relacji z bliskimi i rdzennych mieszkańców, i to jest tak zaspokojenia ich potrzeb w zakresie komunikacji. Takie swoiste psycho pozytywne myślenie i optymizm.

Ale najszczęśliwszymi ludźmi, o czym świadczą dane badania, są studenci, bo większość z nich ma jasne cele jego realizacji w społeczeństwie. Ludzie koncentrują się na osiągnięciu coś pożytecznego dla siebie, mają tendencję do duchowej refleksji. Oni rzadko go do klubów nocnych i bezcelowo siedzieć przed telewizorem, i uczynić ich wolny czas bardziej przydatne i pouczające.

Tajemnice prawdziwego szczęścia

Historia naszego świata jest bardzo stara, wszyscy żyjemy w nim, dzięki mądrości, która jest stale stara się przywrócić filozofów i naukowców z przeszłości, by stać się cennym doświadczeniem pokoleń. Że powinien szukać odpowiedzi na wszystkie nasze pytania. Dlatego łącząc filozofie wielkich umysłów poglądów starożytności i nowoczesności psychologów naukowców i zwykłych realiów życia, można dać kilka rad dla tych, którzy chcą złapać niebieski ptak szczęścia.

Te wskazówki są proste i złożone w tym samym czasie, a nie wszyscy są skłonni do korzystania z nich na co dzień. Po przełamaniu zwykłą linię postępowania i postrzegania świata jest często bardzo trudne. Ale ci z nas, którzy nie sztuczki jak ich życia, korzystających z osiągniętych wyników po prawej stronie. Chcesz dołączyć do tych szczęśliwców? Następnie iść dalej, w poszukiwaniu Blue Bird!

Pierwsza tajemnica. Prawidłowe podejście do życia

 1. Szczęście nie może być oddzielony od tego, jak jest każdy człowiek o swoim życiu, w jaki sposób pozbyć się go, a robi się wynik.
 2. Ludzki umysł określa akcje szczęścia jest określone dla każdej osoby. Dlatego, aby rozwijać i nie ma bezcelowo marnować najlepsze lata swojego życia.
 3. Wszystkie zdarzenia, zarówno pozytywne, jak i negatywne, jest całkowicie zależna od osoby. Więc nie bój się odpowiedzialności.
 4. Szczęście polega na codziennym i powszechnym wyborem i zależy od dokładności i terminowości.
 5. Negatywne doświadczenia – to samo doświadczenie, z którego dowiadujemy się, że w przyszłości przyniesie pozytywny. Dlatego każdy smutek czy problemów jest konieczne, aby sprostać pytanie nie „dlaczego?” I „dlaczego?” Jest.
 6. Musisz być w stanie być wdzięczny i nie męczą psychicznie powiedzieć „dziękuję” dla każdego wschodu, nadawany od góry.
 7. Prawo myśli są mechanizmem do osiągnięcia szczęścia.

Drugi sekret: zdrowe ciało – zastaw siły ducha

 1. Każdy ruch ma korzystny wpływ na zmysły.
 2. Regularnego wykonywania nie tylko może poprawić stan organizmu, ale także do leczenia depresji i stres.
 3. Człowiek z głową wysoko podniesioną i prawidłowej postawy jest łatwiejsze do osiągnięcia sukcesu
 4. Jedzenia poprawnie, można pozbyć się nadmiaru wagi i normalizacji metabolizmu. Wpłynie to pozytywnie wpłynąć na uczucia przynoszą satysfakcję i dumę z siebie. Twoja dieta powinna składać się głównie z warzyw, owoców i zbóż, mączki ze zbóż.
 5. Konieczne jest, aby opuścić pomieszczeń świeżego powietrza, pozbycie się uczucia depresji, która zachodzi pod wpływem światła sztucznego i zamkniętej przestrzeni.

Trzecia tajemnica. Każda chwila jest cenna

 1. Często człowiek może żyć długo, stosunkowo zdrowy i dostatnie życie, ale nie znalazł szczęścia z powodu lęków i niepewności. Dlatego konieczne jest, aby docenić każdą chwilę, godzinę lub dzień spędzony przez nas na ziemi.
 2. Pełne życie jest możliwe tylko wtedy, gdy szczęście ludzi będzie zobaczyć go w każdej chwili, aby dać radość i wydobycia wszystkiego najlepszego.
 3. Szczególne momenty są podstawą szczęśliwych wspomnień, więc muszą wypełnić swoją pamięć tak ściśle, jak to możliwe.
 4. Człowiek, który żyje na zasadzie „tu i teraz”, łatwiejsze do tolerowania lęku, unikać stresu i mniej żałuje. Więc nie staraj się przewidzieć przyszłości.

Czwarty sekret: niedocenianie siebie, nie otrzymaliśmy i szczęście

Musimy nauczyć się kochać siebie, właściwe postrzeganie i pozytywnie właścicielem „I”. Po tym wszystkim, my, w rzeczywistości, są to, co widzimy siebie. Człowiek, który jest ciągle niezadowolony z siebie, a nie być zadowoleni ze swojego życia, bez względu na to, jak skuteczne może być. Dlatego wszyscy psychologowie powinni szukać żadnych negatywnych cech i wad zewnętrznych, ale należy zwrócić uwagę na cnót i dobrych cech.

Potrzeba wiary w ich własnej wyjątkowości. Aby potwierdzić, że jest znana tylko, że możliwość urodzenia była jedna szansa na miliard trzysta tysięcy. Nie należy przyjmować krytykę ze strony innych jako prawdy ostatecznej. Aby przezwyciężyć własne kompleksy i tworzenie pozytywnego wizerunku osobistego potrzebie:

 1. W celu ustalenia terminu i przyczynę negatywnego postrzegania siebie i w jakim stopniu jest on ważny (jeśli jeszcze nie ma żadnych takich uczuć od zera, to trzeba rozważyć swoją pozycję w życiu i zmieni się na lepsze);
 2. Na co dzień, nie bądź leniwy, aby powiedzieć sobie, jakie cechy chcesz mieć;
 3. Zachowywać się tak, jakby stało się taki człowiek jak ten, Twoim zdaniem, jest to konieczne;
 4. Znaleźć jakość godną szacunku.

Piąta tajemnica. Cele – warunkiem szczęśliwego życia

 1. Sens życia danej osoby jest w porządku, co chce osiągnąć.
 2. Cele pomóc przezwyciężyć trudności i chwile kryzysu – dają człowiekowi siłę, by zacząć nowy dzień.
 3. Aby dokładnie zrozumieć, co swoje cele za najwyższy priorytet, należy zapisać je w dół i ponownie przeczytać rano, kilka razy dziennie i zawsze przed snem. To ćwiczenie należy powtarzać co najmniej dwa razy w roku, aby określić, które cele są nadal aktualne.

Szósty tajemnicą. Śmiech nigdy nie jest za dużo

 1. Człowiek z dobrym poczuciem humoru mniej podatne na stres i często czuje poczucie szczęścia.
 2. Śmiech rozluźnia, ale także prowadzi do wysokiej koncentracji, co sprawia, że ​​jest łatwy do radzenia sobie z rozwiązania złożonych problemów.
 3. W prawie każdej sytuacji można znaleźć coś do śmiechu jest. Więc nie należy zadać sobie pytanie, co jest nie tak z tego czy innego zdarzenia. Innymi słowy: „Co jest śmieszne?”.
 4. Mniej martwić się o małe rzeczy, a należy pamiętać, że większość życia jest tylko jeden z tych bardzo małych rzeczach.
 5. Jeśli czujesz, że nie jesteś gotowy, aby właściwie ocenić dla siebie nieprzyjemną sytuację, a następnie skorzystać z porady bohaterki Margaret Mitchell i powiedzieć sobie: „. Pomyślę o tym później, na przykład, jutro”

Siódmy tajemnicą. Naucz się przebaczać

 1. Przebaczenie – jest jednym z kluczowych elementów na drodze do osiągnięcia szczęścia.
 2. Nienawiść, żal i gniew – uczucia, że ​​nie można pozwolić, by stać się częścią Twojego życia. Są jak bumerang i przynieść tylko biada osoby, która ich doświadcza.
 3. Musimy nauczyć się przebaczać nie tylko innym, ale również samych siebie. Po tym wszystkim, błędy są nieuniknione, ale trzeba podjąć, i puścić zmartwienia, usuwając lekcje życia i cenne doświadczenie.

Ósma tajna. Nabywa dając

Osoba, która stara się zdobyć bogactwo tylko dla siebie, rzadko naprawdę szczęśliwy. A ten, kto dzieli, jak mówią, ostatni kawałek chleba, zamiast odbierania harmonię w sobie i satysfakcji właściwego działania. Pamiętaj, że im więcej dajemy pozytywne, opiekę i szczęście tych wokół nas, tym bardziej wzbogacić wzajemne wdzięczność. Szczęście na co dzień jest radość, że dana osoba jest w stanie dać w tym czasie ok.

Dziewiąty tajemnicą. Szczęście nie jest możliwe bez silnych relacji międzyludzkich

 1. Nasza jakość życia zależy od tego, jaki rodzaj komunikacji udało nam się zbudować społeczeństwo.
 2. Nikt nie może żyć sam ze swojego gatunku.
 3. Przyjaciele i krewni, aby pomóc ludziom przetrwać trudne czasy i cieszyć się razem z nami i osiągnąć sukces.

Pamiętaj, że wspólnie z kimś radości staje się dwa razy, i opowiedzieć innym o tym problemie, można to zrobić w pół mniej. A jednak to, co robisz w stosunku do innych, aby to zrobić, jakby to było ostatni raz, a szansa, aby rozwiązać nie będzie doskonały. Więc spróbuj pomóc komuś, a nic nie robią „na pokaz”.

Dziesiąty tajemnicą. Nie można osiągnąć szczęście bez wiary

 1. Ta wiara jest podstawą prawdziwego szczęścia. To niekoniecznie jest pojęciem religijnym. Nie da się żyć bez wiary w ludzi, swoich ideałów i wartości ludzkich.
 2. Trwały szczęście jest to możliwe jedynie przez wiarę w niego.
 3. Wiara jest w stanie dać spokój – to banishes wątpliwości i daje nadzieję, że jutro wzejdzie słońce ponownie.

Wszystkie te tajemnice są poprawne filozofia życia, które muszą stosować się do każdego nowoczesnego mężczyzny. I wtedy szczęście osobiste każdego z nich będzie podstawą do idealnego społeczeństwa, w którym uczciwość, współczucie i miłość bliźniego będzie głównym i określenia składniki egzystencji. A jeśli wszyscy stają się piękne od wewnątrz, duchowo, że takie piękno może naprawdę uratować świat, a osobista tajemnica szczęścia każdego człowieka będzie rozumiane przez wszystkich.

Ale nasz poziom rozwoju moralnego nie pozwala nam osiągnąć uniwersalną harmonię. A jeśli to w ogóle możliwe, nie przewidują żadnego. Ale to nie znaczy, że tajemnice szczęścia wymienione powyżej są bezużyteczne, ponieważ ich zastosowanie w skali ludzkiej niemożliwe. Nie są one konieczne i ważne, ponieważ mogą one pomóc każdemu potrzebującemu, aby rozwiązać problemy osobiste z rodziną lub kariery.

Wszystkie te tajemnice są ukierunkowane przede wszystkim na właściwej socjalizacji i adaptacji społecznej. Każda sfera naszego życia – jest to relacja między ludźmi. I od tego, co w każdym przypadku, określa los człowieka. Nie zapominaj, że podstawą wszystkiego jest miłość i szczęście mieć sam proces życia. Powinien on być czas, aby uświadomić sobie, że Blue Bird przynajmniej na krótką chwilę był w twoich rękach.

load...