Jaki jest najlepszy mezoterapia lub bioervitalizatsiya: Podobieństwa i różnice specyficzne

Prawdopodobnie każda kobieta w wieku trzydziestu z małą ogona chce wyglądać dwadzieścia. Dla zachowania młodości, jesteśmy gotowi, jeśli nie wszystkie, to dużo. Nowoczesne zabiegi przeciw starzeniu się salon, aby pomóc w tym. Ale te procedury są tak wiele, że nie mylić jedno z drugim może być bardzo trudne. Kobiety często pytają, co jest lepsze, czy mezoterapia biorevitalization? A może to jest to samo? Spróbujmy dowiedzieć.

load...

I mezoterapia i biorevitalization lub jak są one nazywane pacjento-aesthetists kosmetologów, zastrzyki kosmetyczne, mają wspólny cel: poprawić wygląd skóry, rozszerzenie jej młodość. Różnica w technice odpryskiwania i kompozycji stosowanych do iniekcji.

Zawartość:

Mezoterapia i kosmetologii estetycznej biorevitalization

Mesotherapy zwany serię zastrzyków z kwasu hialuronowego, który jest wprowadzany w postaci wodnego roztworu. W zależności od pożądanego efektu, lekarz do tego roztworu dodaje różnych suplementów witaminowych. Dzięki procedurze mezoterapii może pozbyć się zmarszczek, aby dużo bardziej dyskretny. Ponadto można usunąć podwójny podbródek i zmniejszenie pigmentacji skóry. Dobrze dobrane produkty do mezoterapii twarzy pomóc pozbyć się trądziku.

load...

Na tej samej procedury biorevitalisation kwasu hialuronowego, który jest podawany tylko w postaci żelu. Lek wstrzykuje się powierzchownych skóry, w celu uzupełnienia niedoboru własne kwasu hialuronowego. W wyniku odzyskania wody lipid równowagi skóry, zwiększenie syntezy kolagenu i elastyny, poprawia odżywianie skóry i mikrocyrkulacji krwi i limfy.

Aby rozwiązać kwestię tego, co jest najlepsze dla ciebie – albo biorevitalization mezoterapia – lekarz może dopiero oceni stan skóry i zbadać historię.

Przed wynika biorevitalisation twarz. Zdjęcia pochodzą z serwisu kliniki St. Petersburg „Doktor Laser”.

Co sprawia, że ​​obie techniki

Patrząc z boku dwóch zabiegach kosmetycznych są bardzo podobne. Może się wydawać, że jest to tylko zastrzyki z różnych preparatów. Ale leki mezoterapia podaje się podskórnie (w środku warstwy skóry), a podczas biorevitalisation kwas hialuronowy dostaje się do komórek skóry twarzy lub szyi bezpośrednio. Gdy mezoterapia zastrzyki wykonywane są koktajle, a biorevitalisation wstrzykiwano roztwór zawiera tylko jedną substancję czynną – kwas hialuronowy.

Obie metody odmładzania są najbardziej skuteczne w walce ze zmarszczkami.

Dlaczego kwas hialuronowy

Głównym składnikiem wstrzyknięć mezoterapii i biorevitalisation jest kwas hialuronowy. Dlaczego ten materiał? Kwas hialuronowy jest obecny w ciele pod skórą. Z biegiem czasu liczba ich ujemnego czynników zewnętrznych jest zmniejszona. To dlatego, że skóra staje się zauważalne oznaki starzenia. Zmarszczki, zmiany zabarwienia skóry. Zastrzyki z kwasu hialuronowego, aby przywrócić naturalną równowagę nawilżenia.

Kwas hialuronowy jest członkiem większości kremów przeciwzmarszczkowych. Trudno jest powiedzieć, jak skuteczne kremy anti-aging – indywidualnie. Preparaty kwasu hialuronowego zastrzyki wykonane przez doświadczonego rzemieślnika, nawet skuteczniejsza niż 100 i 200%. Mezoterapia z tym lekiem szybko przywraca skórze młodzieńczy i zdrowy wygląd. Po tym wszystkim, podczas gdy działanie kwasu hialuronowego są nasycone głębszych warstw skóry, która nie jest w mocy wszelkich, nawet najbardziej kosztownych kremów.

Kwas hialuronowy – naturalny składnik naszego organizmu. Dlatego też osoby mezoterapii kwas hialuronowy zwykle nie powoduje żadnych skutków ubocznych, bardziej kwas stosuje się w niewielkich dawkach.

A podczas Biorevitalisation wprowadzenie bardziej kwasu hialuronowego. Różnią zastrzyk i głębokość nakłucia, więc podczas biorevitalisation skóra nasycona wilgocią niemal natychmiast.

Jak widać, w przeciwieństwie do mezoterapii z biorevitalisation nieznacznie. Mezoterapia – korekta zmian skórnych związanych z wiekiem, wprowadzając do swojej biologicznie aktywnej substancji tkanki. Biorevitalization – jest w istocie rodzajem mezoterapii, szczególny przypadek. Można powiedzieć, że biorevitalization – nowoczesny, zaawansowany mezoterapii.

Mała dygresja historyczna

Procedura mezoterapia Historia ma swoje korzenie w odległej XVIII wieku. Wtedy to dr Charles Gabriel Pravasi wynalazł strzykawkę z igłą wydrążonej, którą można podawać roztworów tkanki. śródskórne podawanie leków – prototyp nowoczesnego mezoterapii (słowo „mezo” oznacza „środkową, w środku” i „terapia” – zabieg). Gatunek mezoterapia nie tyle troska w ogóle. W związku z tym pogląd, że mezoterapii odnosi się wyłącznie do medycyny estetycznej nieprawidłowo. Jest on stosowany w takich dziedzinach medycyny jak traumatologii i ortopedii, stomatologii, dermatologii, geriatrii, urologii, neurologii, ginekologii, Angiologii i wielu innych.

Założycielem mezoterapii jest uważany za lekarz Michel Pistor, która w 1950 roku wprowadziła jednego pacjenta na 10% roztwór prokaina dożylnie w celu łagodzenia jego ataki astmy. Wyobraź sobie jego zdziwienie, gdy pacjent, który ma ponad 40 lat cierpi na głuchotę, powiedział, że noc słyszał bicie jego zegar w godzinach porannych nie jest słyszalny. Wynik ten Powtarzane zastrzyki leku nie był podany, i inni pacjenci zauważyć poprawy słuchu po pierwszym wstrzyknięciu. Pistor zasugerował, że potrzeba do chop jak najbardziej zbliżone do obszaru, i miał rację. Po wstrzyknięciu prokaina w skrawka ucha (aby lekarz dodał rozszerzające naczynia prokaina, siarki i jodu), nagrał przez audiometrii poprawy słuchu. Chociaż nie była istotna u pacjentów jednocześnie redukuje szum w uszach, zawroty głowy minął, zniknął przewlekły wyprysk ucha. W 1964 roku został stworzony przez Wspólnoty Francuskiej mezoterapii. Potem zatrudnia 16 lekarzy, Michel Pistor był wiceprezesem społeczności. Do tej pory, liczba członków tej społeczności wzrosła sto razy – 1600 specjalistów z całego świata.

Ale biorevitalization pojawiła się stosunkowo niedawno. Termin został ukuty w 2017 roku przez włoskich naukowców, którzy badali regenerację skóry. Stwierdzono, że w początkowej fazie gojenia rany gromadzi dużą ilość kwasu hialuronowego w powierzchni skóry, co jest punktem wyjścia do dalszej naprawy tkanek. Eksperci doszli do wniosku, że nadmiar kwasu hialuronowego stymuluje proces odnowy skóry. Po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego regeneracji skóry jest bardzo intensywna.

Jak jest Procedura biorevitalisation

Jest on przepisywany jedynie po zbadaniu pacjenta i ocenić jego stan (cechy anatomiczne, stan skóry, wiek). Najpierw przeprowadzono intensywny kurs – 4-5 zabiegów w odstępach 2 tygodni (można to zrobić w odstępie 3 tygodni). Leczenie podtrzymujące – 1 raz na 2-3 miesiące lub jeden raz na sześć miesięcy (od stanu pacjenta).

Przed wykonaniem wstrzyknięcia, lekarz dokona znieczulenia aplikacji, która sprawi, że poczujesz się bardziej komfortowo. Technika biorevitalisation zależy od leczonego obszaru. Duże i średnie grudki są wykonane na całej powierzchni twarzy i dekoltu, w dobie – mały, ale za „kurze łapki” są stosowane techniki liniowej.

Szczególną uwagę Estheticians gdy osoba mezoterapia lub biorevitalisation płatnej skóry powiek. To jest bardzo cienka, nie ma podskórnej tkanki tłuszczowej, dodatkowo, nasze powiek – obecne pracowników.

Czy muszę się przygotować dla pacjenta procedurze

Przygotowanie do biorevitalisation taki sam jak i przygotowanie do mezoterapii twarzy lub głowy. Trzy dni przed zabiegiem należy przerywać przyjmowania leków przeciwbólowych, aspiryna, niesteroidowe leki przeciwzapalne. Można to zrobić, aby uniknąć krwawienia. Dwadzieścia cztery godziny przed zabiegiem nie jest konieczne zastosowanie jakiegokolwiek makijażu. Pamiętaj, aby poinformować lekarza, jeśli u pacjenta kiedykolwiek stwierdzono objawy opryszczki. Procedura Mezoterapia lub biorevitalisation mogą go nasilać.

Aby zmniejszyć zasinienie i obrzęk po zabiegu, zrobić zimny kompres, stosowanie specjalnych maści i żele, które poprawia krążenie krwi i przepływ limfy. Czy jak maska ​​chłodząca z pantenolem. Po iniekcji zaczerwienienie może pozostawać na skórze około 72 godzin, a jeśli Twoja skóra jest bardzo wrażliwa, trochę dłużej. Jeśli grudki pozostają przez dłuższy czas, być może, jest to przejawem alergii, należy skonsultować się z lekarzem.

Odpowiedzi na pytania dotyczące wideo kosmetyczki zastrzyków piękności

load...