Jaki jest najlepszy dezodorant: kryteria selekcji i różnice między różnymi funduszami

Po środki zwilżające Dezodorant pewnie na drugim miejscu w sprzedaży, po raz kolejny podkreślając pilną potrzebę walki z nieprzyjemnym zapachem potu. Jak wybrać dezodorant? Jaki jest najlepszy dezodorant – spray, roll-on, kij, żel, krem? Co jest lepsze – czy antyperspirant dezodorant? Co trzeba higienicznych dla was znaczy?

load...

Zawartość:

Dermatolog mediów przeciwko pot

Żyjemy w świecie dźwięków, kolorów, wrażeń dotykowych i pachnie … ale, niestety, nie wszystkie z nich przyjemne. Od starożytności do współczesności, ludzie zrobili i robią wszystko, co możliwe i niemożliwe, że jego ciało było pachnące, ponieważ zapach potu jest w stanie zepsuć nastrój, nie tylko dla siebie, ale także popychają nas do innych. Wszyscy rozumiemy, że pocenie się – naturalny proces fizjologiczny niezbędnego do utrzymania prawidłowej temperatury ciała, ale jest bardzo mało ludzi są pocieszeni. Zaprojektowany, aby rozwiązać problem naszych niewidzialnych pomocników, dokładnie tak, jak powinno być, idealnie, – dezodoranty i antyperspiranty. Należy wybrać odpowiedni w zależności od rodzaju skóry i stopnia jego czułość, intensywność pocenia, ciężkości konkretnego zapachu.

Dlaczego pocimy

Pocenie wykonuje funkcję termoregulacji ciała tj Utrzymuje stałą temperaturę ciała, co zapobiega jego przegrzaniu. Ponadto, wraz z potem organizm pozbywa się toksyn. Sweat absolutnie całe ciało, nie tylko pod pachami. Sweat zwolnić ponad trzy miliony gruczołów potowych, a on jest jedyną wilgoci, która nie ma zapachu. Skąd bierze się nieprzyjemny zapach? Fakt, że w pach i stóp i nóg w obszarach wrażliwych, takich jak intymne wywiązywania się wielu drobnoustrojów i bakterii. Pot zawierające w swoich hormonów układowych, kwasów tłuszczowych, lipidów i białek – idealną pożywką dla mikroorganizmów, które są produkty przemiany materii oraz są przyczyną zapachu. Specjalny uporczywy zapach potu dołączone również kwas izowalerianowy, którą wyodrębnia się w pachy gruczoły apokrynowych nie są zaangażowane w termoregulacji, ale wydzielają enzymy, które wyznaczają indywidualny niepowtarzalny zapach ciała.

load...

U kobiet, intensywność pocenia się mogą wzrastać podczas menstruacji. Zwiększone pocenie się (nadmierna potliwość) może być również związane z niewłaściwym metabolizmem, zaburzeń hormonalnych, chorób układu naczyniowego i ciągłego stresu, więc w niektórych przypadkach skutecznie zaspokoić potrzebę nie tylko dobry dezodorant lub antyperspiracyjne, ale również przyczynić się do lekarza.

Główne kryteria wyboru funduszy

  • Dobry dezodorant nie tylko daje uczucie świeżości przez cały dzień, ale także ma długą działanie antybakteryjne;
  • Szybko się wchłania, nie pozostawiając śladu ubrania i ciała;
  • Ma dogodną formę zwolnienia i rozmiarach, aby łatwo go nosić w torebce;
  • Odpowiada poziomowi jednostki i stopnia pocenie się wrażliwość skóry;
  • Jakości

  • Dezodorant pielęgnuje skórę: nawilża, wygładza i sprawia, że ​​bardziej miękkie i delikatne.

Dezodorant antyperspirant oraz – to pytanie

Aby zapobiec powstawaniu nieprzyjemnych zapachów oraz zmniejszyć pocenie używamy dezodoranty i antyperspiranty, brak korzyści w postaci produktu kosmetycznej nie jest obserwowane. Wręcz przeciwnie, w rozległym morzu nazw i form dawkowania nie jest trudno się zgubić, tak, aby nie kupować kota w worku, a następnie udać się do sklepu, trzeba zrozumieć różnice między różnymi rodzajami środków deodorowania i zdecydować, które z nich jest właśnie dla was potrzebują.

Zasada dezodoranty

Eliminuje zapach potu, ale nie mają wpływu na pocenie się. Zawiera antybakteryjne dodatki i środki dezynfekcyjne, które zabijają lub hamują namnażanie drobnoustrojów, które powodują nieprzyjemny zapach. Perfumy, dezodoranty zawarte w substancji aromatycznych nie tylko maskować zapach, ale także przynieść poczucie czystości i świeżości. W roli środków antybakteryjnych często działają triklosan i Farnezolu. Triclosan ma bardzo potężne i agresywne działania, nie pozostawiając szans na bakterie. Farnezolu, która wywodzi się z olejków eterycznych, mniej wydajnych, ale oszczędza skórę i naturalną mikroflorę, więc osoby nadwrażliwej preferencji lepiej dać mu środki do Farnezolu. Wiele dezodoranty zawierają alkohol, który ma również właściwości bakteriobójcze. Alkohol-dry szybko, ale zbyt dużo tłuszczu ze skóry, często powodując jej wysuszenie i podrażnienie, więc skład dezodorantów alkoholowych pożądane obecności naturalnych składników zmiękczających, takich jak rumianek, mięta, rzędu, bluszcz.

Jak antyperspiracyjne

Ze względu na zawartość soli organicznych, glinu i cynku, antyperspiranty wąskich kanałach gruczołów potowych, a tym samym hamujące pocenie się, co zmniejsza się prawie o połowę. Jednak bakterie są praktycznie zniszczony. Zapach antyperspirantu lub całkowicie nieobecny, lub jest miękka i neutralny. Nie używaj dezodorantów z intensywnym wysiłku fizycznym, w łaźni, sauny i gdzie trzeba się pocić ciężko. Jeśli pula nie będzie wyprowadzany na zewnątrz, pod pachami może nawet miejscowy obrzęk i zapalenie gruczołów potowych. I w ogóle nie może być nadużywane antyperspiranty. Stosowanie powinno być tylko w miejscach o nadmiernej potliwości – pod pachami i na podeszwach stóp.

Dezodoranty, antyperspiranty 2 1

Najpopularniejszy do tej pory fundusze włączone godności i dezodoranty i antyperspiranty, która pozwala im, w jednym zamachem upiec dwie pieczenie: ograniczenie pocenia i zapobiec rozwojowi bakterii.

Jaki jest najlepszy dezodorant – spray, roll-on, trzymać …

Co przyciągnęło spraye

Spraye są najbardziej skuteczne dla nadmiernej potliwości. Dają poczucie świeżości i chłodu. Ze względu na brak bezpośredniego kontaktu ze skórą może być używany przez kilka osób. Korzystnie różni się od innych form dezodoranty uwalniania zawartości najmniej agresywnych chemikaliów i dlatego nadaje się dla osób o wrażliwej skórze.

Kompaktowe deo myśliwskie

Dostępne w postaci „długopis” z praktycznym systemem dozowania, który umożliwia stosowanie dezodorantu oszczędnie. Wygodny w podróży – nie razolyutsya nie kruszyć. Kompaktowy – łatwy w montażu, nawet w małej torebce. Mają łagodne działanie, dlatego jest rzadko powodują podrażnień. Jedynymi ujemne pałeczki, że w bardzo gorącej pogody, zastosowana warstwa może „slide” w kulki, pozostawiając śladów na odzieży białawy.

Kremy i żele dezodorant

Dostępne w specjalnych butelkach z wygodnym dozownikiem. Nie tylko eliminuje nieprzyjemny zapach potu, ale nawilżają i zmiękczają skórę, goi drobne rany. Najdroższe innowacyjne dezodoranty w postaci kremów i żeli wystarczy użyć tylko raz na tydzień Zazwyczaj zawierają naturalne olejki i ekstrakty roślinne są bezwonne. Dobrze tolerowane, suchej, wrażliwej, skłonnej do reakcji alergicznych skóry. Deo-żele różnić od deo-cream lekkiej konsystencji.

Proszek i talk walczyć następnie

Doskonały wybór dla tych z skóry normalnej i tłustej. Zapachowe proszku talku i szybko i trwale wchłonąć nadmiar wilgoci, dając przyjemne uczucie czystości i świeżości. Można je stosować nie tylko pod pachami, ale również w obszarze szyjki. W ciepły letni wieczór będzie doskonałą alternatywą dla tradycyjnych dezodorantów.

Nawykowe dezodoranty kulkowe

Wygodny, kompaktowy i oszczędny, ale zawierają one substancję pokrywającą skórę cienką błoną, może powodować podrażnienie skóry wrażliwej. Ponadto, wysoki poziom alkoholu w większości „kulki” nie nadaje się do skóry suchej.

Perfumowanych rodzaje

Dezodorantach. Łączy właściwości wody toaletowej i dezodorantu. Zobojętnienia zapach potu z uwagi na wysokie stężenie zawartości alkoholu oraz dużą ilość substancji aromatycznych. Pachnące Skład dezodorantu zazwyczaj nie zawierają dodatki bakteriobójcze i dezynfekujące, dlatego ich działanie jest krótkotrwałe. Nadaje się dla osób z umiarkowanym poceniem i niezbyt wyraźne indywidualny zapach. Ponieważ aromaty zwiększyć wrażliwość skóry na światło słoneczne, środki te nie powinny być stosowane w bardzo wysokich temperaturach, a przed udaniem się na plażę.

I w końcu, korzystne jest, aby pamiętać, że dezodoranty i antyperspiranty, są stosowane tylko na czystą, suchą skórę. Włosy pod pachami, to jest pożądane, aby usunąć tak, że zwiększa i zapachu potu. Przeciwpotowe nie może być stosowany codziennie! Dezodoranty, antyperspiranty zaleca się stosować nie częściej niż raz dziennie.

load...