Jaki jest harmonogram temperatury podstawowej powinny być w czasie ciąży?

Zawartość:

Metoda pomiaru i monitorowania poziomu harmonogramu BT pozwala na monitorowanie dni płodne korzystne dla poczęcia. Metoda ta jest dość powszechne, są one z powodzeniem stosowane przez wiele kobiet podczas planowania ciąży, aby śledzić ogólny stan zdrowia. Temperatura podstawnokomórkowy podczas poczęcia, a przed nim jest inny. Ze względu na wygodny i intuicyjny grafiki można łatwo określić, kiedy miesiączka, jest jakiś problem z poziomem hormonów, czy embrion jest obserwowany zagrożenie. Pomiary są wykonywane w określonym, dobrze wykonanego planu, wszystkie dane są wpisane do specjalnej listy obserwacji.
Powrót do spisu treści

load...

Podstawowej temperatury – co to jest?

Co jest BT, lub podstawowej temperatury? Termometr, który można otrzymać doodbytniczo, dopochwowo lub doustnie po snu. Poziom temperatura stale się zmienia. Z pomocą wykresu można łatwo zrozumieć, gdy komórka jajowa dojrzewa, które dni są najbardziej korzystne dla poczęcia. Pierwsza faza nazywana jest pęcherzykowy, trwa od końca miesiączki i przed owulacją. W tym czasie organizm jest zdominowany przez estrogen. Poziom BT posiada na 36-36,5 stopni. Czas trwania tego etapu różni się – od 10 do 20 dni.

Najkorzystniejszą czas poczęcia jest 3-4 dni przed owulacją.

W tym czasie, jajo może fuzji z plemników, a następnie rozpocząć tworzenie i rozwój zarodka. Drugi etap jest nazywany lutealnej, w tym okresie jest zdominowany przez progesteron. Ciałko żółte tworzy się na miejscu pękniętego pęcherzyka. Czas trwania – 12-16 dni, a temperatura utrzymywana jest w temperaturze 37 ° C. Trzecia faza rozwija się, gdy nastąpiło poczęcie, może śledzić do 14 dni, po upływie którego dane nie są tak niezawodne.

Powrót do spisu treści

Zasady pomiaru podstawowej temperatury ciała

Aby zaplanować podstawowej temperatury ciała została wykonana poprawnie, należy upewnić się, że pomiary BT prawidłowo. Aby to zrobić, istnieją konkretne wytyczne, które mogą pomóc dokonać rzeczy prawo:

load...
 • BT muszą mierzyć się codziennie, w tym dni miesiączki;
 • Poziomy BT mierzone mogą być nie tylko w odbytnicy, ale również w pochwie, w ustach. Nie powinna być mierzona pod pachą, jak odczyty będą błędne. Czas pomiaru – 3-5 minut;
 • Zacząć mierzyć BT musi natychmiast po przebudzeniu, przed jedzeniem, nie wstać;
 • Aby uzyskać wynik należy wybrać pewien czas, ściśle przestrzegać tego warunku. Należy pamiętać, że co godzinę snu zwiększa poziom 0,1 °;
 • Pomiarom czasu snu powinna wynosić co najmniej 3-4 godzin. Wcześniej nie można wstać, pójść do toalety;
 • Termometr do pomiaru musi korzystać tak samo, jak można istotne różnice;
 • Gdy konieczne jest ustalenie procedury nie zaleca się siedzieć, przewrócić, ponieważ zwiększa poziom BT;
 • Pomiary powinny być zapisywane bezpośrednio po zakończeniu pomiaru;
 • Powinno to być zapisane w harmonogramie monitorowania wszystkich zmian odnoszących się do choroby, wzrost lub spadek ciśnienia krwi;
 • Wyświetlanie poziomów BT podczas chorób zakaźnych związanych temperatury nie powinny one nie niosą użyteczne informacje.

Powrót do spisu treści

Jaka powinna być temperatura podstawnokomórkowy czasie ciąży?

Ciąża podstawowej temperatury zmienia się natychmiast. Jest to dość łatwe do ustalenia bez specjalisty. Dodatkowe cechy należy zwrócić uwagę:

 • 5-7 dni po owulacji, spadek temperatury jest obserwowany przez 0,3-0,5 stopni. Ten tak zwany odsunięcie od implantacji, kiedy zarodek jest dokonanie próby przedostania się do endometrium macicy. Oznacza to, że on szuka odpowiedniego miejsca dla siebie, gdzie będzie dalej rozwijać. W tym okresie niewielkie krwawienie może wystąpić w ciągu 1-2 dni, który jest również nazywany implantacji. Barwa tego krwawienia jest jasnoczerwony, lecz jasnobrązowy, kremowy;
 • W drugim etapie temperatura wzrasta, poziom wynosi 37 stopni;
 • Przed przewidywaną datą rozpoczęcia miesiączki nie wykazuje charakterystyczny spadek temperatury, a wręcz przeciwnie, zwiększa poziom 0,2-0,3. Wykres jest alokowana do trzeciego etapu;
 • Miesiączkowanie nie występuje, nie ma wysokiej temperatury, utrzymane na tym samym poziomie w ciągu około 16 dni. W tym czasie, konieczne jest, aby pierwszy test ciążowy;
 • Harmonogram niekoniecznie musi być podobna do klasycznego każdego indywidualnego ciała, więc objawy ciąży może być bardzo różny. Jeżeli istnieje prawdopodobieństwo zajścia w ciążę, to najlepiej skonsultować się z ginekologiem.

Istnieją pewne punkty, które powinny zostać podjęte na samym początku ciąży mierząc temperaturę podstawową. Pierwsze kilka tygodni, musimy nadal mierzyć BT, ponieważ dane te mogą być bardzo ważne. Czynniki, które należy zwrócić uwagę na następujące kwestie:

 • Poziom WT powinien być powyżej 37 ° C, gdy temperatura spadła w ciągu pierwszych 2 dni, to znaczy, że płód jest zagrożona. Najczęściej jest to niedobór progesteronu, konieczne jest, aby udać się do lekarza, zrobić USG;
 • Jeśli BT jest podniesiona wyżej niż 38 stopni, to jest dość groźny znak, wskazuje na obecność infekcji, stanu zapalnego. Jeśli taki wzrost był pojedynczy i nigdy nie powtarza się, to nie martw się. Jeżeli temperatura nie spadnie, to nie warto czekać, musimy natychmiast umówić się z ginekologa;
 • 14 dni na poziomie BT nie można już zmierzyć, ponieważ odczyty są nieprawdopodobne, wspomagany przez ciągle zmieniające się hormonów.

Powrót do spisu treści

Opuszczanie i podnoszenie poziomu temperatury

Podstawne rozkłady temperatury powinny zawierać następujące linie:

 • Miesiąc, dzień miesiąca;
 • Cykl dzień;
 • BT;
 • Uwagi (odchylenie ciężki lub skąpa wydzielina, gorączka, stres i inne leki nasenne recepcyjne, spać późno, etc.).

Tylko właściwe zarządzanie takiego harmonogramu pozwoli lekarzowi podjąć odpowiednie wnioski na temat stanu zdrowia. Plan idealny BT powinien zawierać wiersz podobny do latającego ptaka, którego skrzydła rozłożone na boki. Różnica wynosi 0,4 °, linia nie musi być gładka lub chaotyczne. Niskich i wysokich temperaturach wykazują procesy zachodzące w organizmie. Gwałtowne zmiany mogą poprosi o ewentualnych naruszeń w organizmie.

Wysoka temperatura w pierwszym etapie schematu może być oznaką takiego naruszenia:

 • Brak estrogenu. Temperatura w tym czasie znajduje się wahać na poziomie 36,2-36,5 ° C. Jeśli wzrasta powyżej, oznacza to, że dopuszczalny poziom estrogenu zmniejsza się. Przy średniej temperaturze w 36,5-36,8 ° przypisane są preparaty hormonalne;
 • W drugim etapie zwiększa od 37,1 stopni, który odbywa się w ciągu trzech dni. Jest to oznaką zaburzeń hormonalnych wymagają konsultacji lekarskiej;
 • Zapalenie przydatków. Objawy choroby – wzrost temperatury w pierwszej fazie 37 stopni, zazwyczaj trwa kilka dni. Stopniowo zmniejsza się, ale owulacji jest bardzo trudna do oszacowania.

Obniżenie temperatury pokazuje, że istnieje zaburzenie hormonalne, procesów tworzenia ciałka żółtego, są skomplikowane. Jeżeli jakiekolwiek naruszanie wykresu temperatury, które powtarzają, należy skontaktować się ze specjalistą. Jest to szczególnie ważne na początku ciąży, gdy najmniejsza awaria może spowodować pogorszenie i niekorzystnie wpływać na płód.


Powrót do spisu treści

Czego możemy nauczyć się od dowodów podstawowej temperatury ciała?

Do pomiaru podstawowej temperatury ciała, można uzyskać wiele danych, w tym zaburzeń hormonalnych, obecność niektórych chorób, zaburzeń, a także jak dobrze ogólnych wpływów rowerowych. Normalnym rozkładzie między pierwszym i drugim różnicy fazy wykazuje średnio 0,4 stopni danych.  Jeśli jest niższa, to jest oznaką problemów hormonalnych. Zaleca się, aby oddać krew, aby sprawdzić poziom estrogenów, progesteronu, skontaktuj się z ginekologiem. Podwyższona temperatura podstawowy obserwowano w przypadku poziomu progesteronu wynosi 2,4-4 ng / ml.

Wszystko klasyczny podręcznik do rozszyfrowania podstawne wykresów temperatury ciała opisać pewne podstawowe przepisy dotyczące krzywej wykresu, z których każdy definiuje ogólną kondycję.

 1. Uwagi cyklu normalnym fazie wzrostu w drugim etapie do wartości pomiędzy 0,4 ° i obserwowano spadek przed menstruacją. Po owulacji zwiększa czas trwania nie więcej niż 12-14 dni.
 2. Niedobór hormonu przedstawia łagodny wzrost temperatury na poziomie 0,2-0,3 stopni. Jeśli takie grafiki powtarzane z cyklu na cykl, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem, jako znak niepłodności wywołanej przez niewydolności hormonalnej. Wzrost można zaobserwować tuż przed miesiączką, ale konieczny spadek przed tym nieobecny. Druga faza trwa 10 dni. Ciąża może czasami wystąpić, ale to jest zagrożona od samego początku. Czasami lekarze dają werdykt nie niepłodności i poronień. Jeśli taki schemat powtarza się więcej niż trzy razy z rzędu, trzeba skonsultować się z lekarzem, jak na początku ciąży jest już problemem.
 3. Cykli bezowulacyjnych występują mniej więcej raz w roku w każdej kobiecie. Jeśli nie powtarzają często, nie ma powodów do obaw. W cyklu owulacji nie o to chodzi, czy harmonogram jest stale powtarzany, to świadczy o niepłodności, należy skonsultować się ze specjalistą.
 4. Niedobór estrogenów jest oznaczony jako chaotyczny nieregularnej krzywej, która nie wykazuje oznak żadnej z tych typów. Występuje częściej z zaburzeniami hormonalnymi, ale może mieć wpływ, i innych czynników.

Powrót do spisu treści

Co wpływa na zmianę podstawowej temperatury ciała?

Do pomiaru podstawowej temperatury ciała w czasie ciąży jest bardzo ważne, aby pamiętać, że niektóre czynniki mają pewien wpływ na niego. Do takich czynników należy zwrócić uwagę:

 • ćwiczenie, nawet najbardziej nieistotne. Dlatego zaleca się, aby mierzyć temperaturę rano zaraz po przebudzeniu. Muszę leżeć podczas procesu pomiaru nie zostaną zakończone;
 • Przy pomiarze potrzebę podjęcia pozycji poziomej. Nie można usiąść, bo w tej pozycji do miednicy przepływu krwi wzrośnie, a to sprawi, że czytanie nieprawidłowe;
 • Sen powinien być ciągły co najmniej 4 godziny. Jeśli sen był krótki, dowody będą false;
 • Nie można mieć seks tuż przed pomiarem. Jeśli harmonogram temperatury podstawowej, trzeba całkowicie zrezygnować czas aktywności seksualnej, tylko wtedy możemy mieć pewność, że wszystkie dane są poprawne. W skrajnym przypadku przerwy wymaga co najmniej 12 godzin przed, w temperaturze pomiaru bazowych;
 • Natychmiast po przebudzeniu nie może jeść, bo ma ona negatywny wpływ na dane. Nawet dla kobiet w ciąży, które cierpią z powodu zatrucia, należy uzbroić się w cierpliwość;
 • Otrzymujących leki mogą wywołać wzrost lub spadek temperatury. W czasie harmonogramu należy odmówić przyjęcia nawet leki na bóle głowy, ponieważ zniekształcają obraz, lekarz nie może poprawnie zdekodować harmonogram;
 • Przeziębienie, choroby zakaźne. Aby zaplanować w takich warunkach nie ma sensu. Dla ciężarnych, nawet małego przeziębienia – to poważny powód, aby zobaczyć się z lekarzem, aby odłożyć ta wizyta nie powinno być.

Należy pamiętać, że temperatura podstawnokomórkowy czasie ciąży nie jest niezawodny w każdej chwili, ale tylko przez pierwsze dwa tygodnie. Już w trzecim tygodniu od hormonów jest bardzo zróżnicowana, wskazania są zniekształcone i stają się zupełnie bezużyteczne.

Temperatura podstawnokomórkowy pozwala wiele się dowiedzieć o kondycji ciała, ale planowanie jest konieczne, aby ściśle przestrzegać zasad uzyskania takich danych. Niewielkie odchylenia od instrukcji wystarczy włączyć swoją pracę w bezużyteczną stratą czasu.

load...