Jąkania u dzieci w wieku 3 lat. Jak pozbyć się problemu?

Zawartość:

Jąkanie u dzieci 3 lat i starszych – problem znanymi tak wielu rodziców. A dziecko sam, kiedy dojrzewa, jąkanie przynosi wiele przykrych chwil. Cierpi z powodu nauki, socjalizacja dziecka, zmniejszenie jego samoocenę, aw ciężkich przypadkach może wystąpić poważny kompleks niższości, które pozostaną na całe życie.

load...

W związku z tym problemem w żadnym wypadku nie może być ignorowane. Niestety, większość rodziców, nawet przyczyną jąkania u dzieci nie starają się znaleźć, nie wspominając o leczenie w błędnym przekonaniu, że wszystko przejdzie na własną rękę. Chociaż, w uczciwości, należy zauważyć, że dokładne przyczyny jąkania nie są prowadzone, aż do teraz, aby odsłonić nawet lekarzy i logopedy.

Dostęp do lekarza – logopeda

Leczenia jąkania u dziecka powinna być kompleksowa i może wyznaczyć tylko lekarz i logopedy. Im szybciej rozpocznie się leczenie, tym bardziej udany będzie. Więc spróbuj jak najszybciej poprosić o pomoc logopedy, lekarza. Każda zwłoka w tym przypadku będzie grać przeciwko swoim dzieckiem.

Co do zasady, nowoczesne metody leczenia w większości przypadków pozwalają zaoszczędzić dziecku nawet silnego jąkania. Jednak pomyślny wynik leczenia zależy od prawidłowego zachowania rodziców. Powinny one ściśle przestrzegać szeregu zasad i zaleceń lekarza, logopedy.

Nawiasem mówiąc, o logopedy. Dla skutecznego leczenia jąkania dzieci, rodzice powinni być bardzo długi czas ściśle współpracować z lekarzem, logopedą. Dlatego ważne jest, aby wybrać odpowiedni specjalista. Rzeczywiście, w tym przypadku, jeśli nie dostać się do nawiązania kontaktu z logopedą, i nie można go w pełni zaufać, może wcale nie być nieważne jak uroczy był lekarzem kwestią pomyślnego leczenia.

load...


Tryb dzień dziecka

Zazwyczaj jąkanie dziecka jest niezwykle mobilny i łatwo pobudliwy. Dlatego rodzice muszą ściśle zorganizować tryb dziecka od dnia i zapewnienia pełnej zgodności z nim:

  • Sen dziecka

Szczególną uwagę należy zwrócić na sen dziecka. Dziecko w wieku do 7 lat w nocy powinien spać co najmniej 11 godzin. Drzemki po prostu niezbędna – w porze lunchu czas snu dziecka powinna wynosić co najmniej 2 godziny. Drzemki Dziecko miało pozytywny wpływ na układ nerwowy dziecka.

  • Gry kid

Oczywiście, bajki – najbardziej popularną rozrywką wśród współczesnych dzieci. Jednak upewnić się, że dziecko nie spędza przed telewizorem zbyt dużo czasu – to prowadzi do nadmiernej pobudliwości nerwowej. Tak, jąkanie i stają się znacznie silniejsze. Nie zapominaj, że istnieje wiele przydatnych gier edukacyjnych.

  • Pieszy

W żadnym wypadku nie jest niedopuszczalne, aby zignorować spacer – świeże powietrze jest niezbędne dla organizmu dziecka. Spacer z dzieckiem przez co najmniej dwie godziny dziennie – oczywiście, jeśli pozwala na to pogoda.

Monitorowanie mowy dziecka

Na ćwiczenia terapii mowy kontrolę nad mowy dziecka przenosi się do lekarza. Ale lekarz nie może być przez całą dobę z dzieckiem, więc resztę czasu, że rodzice powinni monitorować mowy dziecka. Czy zauważyliście, że dziecko wypowiedziane słowo lub frazę, jąkanie? Nie rób komentarze do dziecka, a nawet więcej, więc nie śmiać się z niego. Wystarczy wypełnić słowo dla dziecka, nie skupiając się na tym.

W ciężkich przypadkach jąkania dzieci bardzo często logopedzi polecić tzw tryb cichy. Porozmawiaj z dzieckiem może być tylko w klasie, pod nadzorem logopedy. Cała reszta czasu dziecko powinno starać się milczeć. Dziecko może mówić tylko wtedy, gdy jest to absolutnie konieczne i tylko szeptem.

Taki wymóg logopedzi wyjaśnić w bardzo prosty sposób – za pomocą jąkanie można stłumić odruch dziecka się jąkać. Podczas Logopedia sesje mowy dziecka prawidłowo i bez wahania. Cała reszta czasu dziecko będzie cichy, co oznacza, że ​​na poziomie podświadomości zostaną opracowane odruch, zaprojektowany, aby ją poprawić. Zazwyczaj zabieg ten trwa od kilku miesięcy do roku.

Oczywiście, dziecko w ciągu 3 – 4 lat, jest bardzo trudne do wyjaśnienia tej potrzeby. Jednak rodzice będą musieli wykazać niezwykłą wyobraźnię, ponieważ wpływa na powodzenie leczenia. Jeśli po prostu wyłączyć dziecko do rozmowy, może to mieć negatywny wpływ na jego psychikę. Dlatego włączyć wszystkie ciszę w ekscytującej grze.


Zachowanie rodziców

Jak wspomniano powyżej, w celu wyeliminowania jąkania u rodziców dziecka musi spełniać szereg bardzo ważnych zasad:

  • Omówienie problemów z dzieckiem

W żadnym wypadku nie dyskutować z kimś, że nie było problemu z dzieckiem – z przyjaciółmi, rodziną. Nie myśl, że dziecko ma 3-4 lat nadal nie rozumie – dziecko słyszy i rozumie dużo więcej niż my, dorośli myśleć. I to jest bardzo wrażliwy na temat dyskusji o jego braki.

  • Osobisty przykład dorosłych

Uważnie obserwować jego mowy w obecności dziecka. Ona powinna być spokojny, niespieszny, wyraziste i prawidłowe. Twoje prawo to jest bardzo ważne dla rozwoju mowy dziecka.

  • Psychologiczne wyposażenie domu

Można leczyć jąkanie jest najbardziej nowoczesne metody, ale go nie leczyć, jeśli rodzina dziecka zostanie otoczony niekorzystnej atmosfery. Jeden rok, dwa, trzy, pięć lat – w każdym wieku dziecka musi żyć w atmosferze harmonii i miłości. Starają się zminimalizować ewentualne konflikty i spory. Albo przynajmniej nie dowiedzieć się relacji w obecności dziecka. W przeciwnym razie, jąkanie można zacząć jeszcze wcześniej u zdrowego dziecka.

  • Ograniczając komunikację dziecka

Wiele logopedzi nie jest zalecane w leczeniu jąkania jazdy dziecko na wizytę lub podejmuje się gości. Po pierwsze, dziecko będzie się wstydzić swojego jąkania, a po drugie, dla dziecka 3-5 lat przybycia gości jest poważny stres, nawet jeśli jest to pozytywne. Więc nie ma potrzeby narażać dziecka układ nerwowy podobnych obciążeń.

I chodzenie w tętniącym życiem placach zabaw powinny być unikane. Pożądane jest, aby dziecko przekazywane z jednego – dwóch spokojnych dzieci – w tym samym wieku lub młodszych dzieci. Taka komunikacja będzie tylko z korzyścią dla dziecka.

Oczywiście, jąkanie u dziecka 3-5 lat – zjawisko jest bardzo nieprzyjemne. Jednak rodzice nie powinni rozpaczać – lekarstwo jąkanie jest całkiem możliwe, z pomocą logopedy. Chociaż, oczywiście, wysiłki rodziców musi pracować. I cierpliwość jest przydatna – zabieg ten trwa przez długi okres czasu. Ale w końcu jesteś pewien, aby odnieść sukces!

load...