Jaka powinna być troska o koty?

Zawartość:

Koty i do dnia dzisiejszego pozostaje najpopularniejsze zwierzęta na świecie. I jeden z głównych powodów tej popularności – przekonanie, że koty nie potrzebują szczególnej opieki. Są one, na przykład, w przeciwieństwie do psów, nie trzeba chodzić. Koty, jak ptak, albo same chomiki nie wymagają prywatne mieszkanie.

load...

A nawet karmienie kotów domowych nie powodują jakichkolwiek trudności dzięki ogromnym asortymentem gotowych pasz. Jest to częściowo prawda. Jednak nadal potrzebuje opieki dla kotów. Oczywiście, kot znany jest chodzić na własną rękę i posiada unikalne zdolności do adaptacji i przetrwania. Ale jeśli zwierzę mieszka obok człowieka, ta sama osoba może nie tylko brać i brać pełną odpowiedzialność za tego, kto ujarzmić.

Domowy kot mieszka w warunkach szklarniowych i pozbawione wielu możliwości w przeciwieństwie do swoich dzikich krewnych. Dlatego konieczne jest stworzenie pewnych warunków wykonywania naturalnych instynktów. Ponadto, w wyniku pracy hodowlanej i brak naturalnej selekcji w rasowych kotów znacznie zmniejszona odporność. Tak więc właściciele muszą monitorować stan swoich zwierząt. Samo istnienie ludzkiej domu wymaga właścicieli pewnej higieny dla kotów. A co dokładnie powinna być Opieka nad kotem, jesteśmy z wami i spróbować dowiedzieć.

Warunki przetrzymywania

Do wygodnego życia w ludzkim domu koty potrzebne są trzy rzeczy: tacy, drapiąc posty i ławki lub specjalnie wyposażony dom. Pierwszą rzeczą, którą trzeba kupić – podajnik. Nauczyć kota do higieny osobistej potrzeby z bardzo młodym wieku. Zazwyczaj nie jest to trudne, jeśli podajnik jest odbierany poprawnie i znajduje się w dogodnym miejscu dla kota. Wielkość taca musi być na tyle duża, aby zmieścić się w nią całkowicie zwierzęcia – mały kot taca może ignorować. Pozycjonowanie kuwety, czego potrzeba w odosobnionym miejscu, kot nie czuje się nieswojo z takim delikatnym procesie. I, oczywiście, należy zawsze mieć dostęp do podajnika.

load...

Jest również ważne, aby użyć jako wypełniacza. Najlepiej kupić specjalną Żwirek – są dobrze utrzymane zapach. Piasek jak koty, ale uważa się, niehigieniczne: zapach nie trzyma i trzyma się nogi. Niektórzy właściciele kotów nauczyć swoje zwierzęta, aby oczyścić w tacce wypełnionej skrawki gazety, a niektóre koty są zadowoleni nawet pusty podajnik.

Kocięta potrzebują też kotów domowych. Wszelkie kotów w każdym wieku, z pewnością ostrzyć pazury i uniezależnić go od tego niemożliwe. Dlatego też, jeśli nie chcesz, mebli i ścian w Twoim domu nie rozerwała pazury kota, spróbuj przyzwyczaić zwierzę do kociąt. Można go wykonać samodzielnie lub kupić w sklepie towarów dla zwierząt.

Ława lub specjalny dom kot, też muszą. Jednak nie jest tak niezbędne rzeczy jak na tacy lub kociąt. W rzeczywistości, wiele kotów domowych uparcie ignorować nabyte lub wytworzone na tych kanapami i domków. Ale częściej niż koty nie odrzuca możliwość przejścia na emeryturę, odpocząć na miękkiej kanapie lub ukrywa się w domu.

Karmienie

Wielu właścicieli kotów nie Burden się z przygotowaniem żywności do ulubionych swojego zwierzaka i ograniczają się do zakupu gotowej paszy. I że w ogóle, to jest całkiem możliwe. Ale ten, kto karmi koty od stołu, stawiając na zdrowie zwierzęcia na pewne ryzyko i skraca jej żywotność. Pamiętaj! Fakt, że jest on przygotowuje się do siebie mężczyznę kategorycznie nie nadaje się dla kotów żywności! Więc jeśli chcesz karmić kota naturalna żywność być przygotowany na potrzebę przygotowania specjalny posiłek dla niej.

Koty dieta powinna składać się z mięsa (główna część), zbóż i warzyw. Koty użyteczne surowe, gotowane mięso, drób, kasza ze zbóż i surowe lub gotowane warzywa. To może być podane do kotów i owoców oraz produktów mlecznych. Najbardziej odpowiedni pokarm dla kotów być wołowina, kurczak, królik. Nie karmić koty wieprzowiny i podrobów i surową rybę. Jeśli chodzi o ryby, to nie powinno stać się głównym źródłem białka i dać go do kotów może być gotowane na parze lub tylko formę.

Prawie wszystkie ziarna są dobrze wchłaniane przez ciało kotów, więc gotować dla swojej owsianki owsiane, yachki lub gryki, jęczmienia lub pszenicy zbóż. Ale rośliny strączkowe (groch, fasola, soczewica) są przeciwwskazane dla kotów. Warzywa są również zobowiązani do kotów, oraz do włączenia w jej diecie może prawie wszystko z wyjątkiem ziemniaków. Najczęściej warzywa dodaje się do brzeczki zbożowego. Ale jeśli nie jest Twój ulubiony awersją pohrustet świeże marchew lub ogórek, następnie nie przegap jej tyle przyjemności.

Wszystkie produkty mleczne o niskiej zawartości tłuszczu, z wyjątkiem sera i śmietana są również użyteczne dla kotów. W odniesieniu do mleka ze słodką wodą, to musi koniecznie wprowadzić do diety małego kotka, ale u dorosłych zwierząt może powodować niestrawność.

Wstępnie wymieszać suche i mokre jedzenie też może być podany do kotów. Zakup tylko tylko wysokiej jakości produkty, preimum klasy jedzenie i niech je zgodnie z instrukcją. Dorośli nie karmić zwierząt żywności dla kociąt i karmić preimum super klasy, które mogą być podane do kotów tylko podczas przygotowań do wystawy. Dopuszczalną kombinację gotowej paszy i żywności naturalnej.

Nie zapominaj, że bardzo młodych kociąt, kotek ciężarnych i wykastrowane koty potrzebują specjalnej diety. Dlatego skomponować menu dla nich po konsultacji z lekarzem weterynarii. Dla kotów w każdym wieku i niezależnie od diety stałego dostępu do czystej, świeżej wody powinny być udostępnione.

Higiena

Jak dbać o koty obejmuje szereg higieny. W opiece potrzebuje sierści zwierzęcej lub skórę przed bezwłosych kotów. Ponadto koty trzeba czyścić uszy i zęby i pazury okresowo przycięte. Bardziej ostrożny pielęgnacji kociąt nazywa ich niezdolność do śledzenia higieny osobistej. Dlatego często czyścić kociąt oczy i nos, przetarł jej twarz i czyste włosy pod ogonem. W przyszłości, zwierzę będzie nauczyć się radzić sobie z tym wszystkim sam, a pomoc nie będzie potrzebne.

Ale właściwa opieka i dla małych kociąt i kotów dorosłych wymaga okresowej wełnę rozczesywania. Po pierwsze, koty szopy, a po drugie, procedura ta ma korzystny wpływ na stan wełny i na zewnątrz formy zwierząt. W tym przypadku, można również zauważyć pewne oznaki chorób wewnętrznych (łupież, wypadanie włosów), zakażenia pasożytnicze zwierząt lub zakażeń grzybiczych. Bezwłose koty muszą dbać o skórę. Muszą być regularnie skąpana w ciepłej wodzie z dodatkiem łagodnego szamponu dla dzieci lub smoły mydłem. Jednakże, pływanie powinno odbywać nie częściej niż raz na tydzień.

Koty trzeba okresowo czyścić uszy za pomocą wacika zwilżonego specjalnego narzędzia do czyszczenia uszu, a wgłębienia i rowki do czyszczenia uszu z patyczków bawełnianych. Wymagają kotów domowych i szczotkowanie. Ale to tylko w przypadku braku stałego pokarmu. Do czyszczenia zębów kota jest dość szczoteczka do zębów i proszku zapach nadaje się dla dzieci za darmo. Jednak w ostatnich latach można kupić i specjalna pasta do zębów dla kotów. Częstotliwość zabiegów zależy od zębów kota ale cotygodniowe sprzątanie jest wystarczająca.

Cięcia pazury muszą być koty, które nie są w stanie iść na ulicy i szlifować pazury na twardej powierzchni. Jednak pazury są cięte tylko wtedy, gdy stają się zbyt długo i powodować dyskomfort zwierzęcia. Konieczność skracania pazurów, które są wyższe niż w normalnej długości i pazury normalnego kota musi mieć kształt łuku i nie wyginać do dołu jest bardzo silna. Przycięte paznokcie paznokci nożyczki i maszynki do strzyżenia, skracając je o nie więcej niż dwa do trzech milimetrów.

Zdrowie

Opieka domowa kota – to nie tylko stworzenie komfortowych warunków dla niego właściwego żywienia i procedur higienicznych. Ważne jest, aby monitorować stan zdrowia kota. Młode zwierzęta podlegają wszelkiego rodzaju infekcje, ale z wiekiem możliwe jest rozwój chorób narządów wewnętrznych.

Dlatego też, po pierwsze, każde kota domowego musi być szczepiony. Szczepienia wykonywane są w określony sposób zalecany przez lekarza weterynarii. Oprócz regularnych szczepień profilaktycznych kot jest konieczne, aby być szczepione przed przeprowadzką do kraju, a jeśli go zabrać w podróż.

Regularnie kot potrzebują przeciw robakom. Idealnie, procedura ta powinna być przeprowadzona w każdym sezonie, czyli cztery razy w roku. A jeśli twój kot jest chodzenie na ulicy, to jest możliwe, a częściej. I, oczywiście, należy regularnie przeprowadzać kontrole prewencyjne w klinice weterynaryjnej. I to nawet konieczne, aby zrobić w przypadku, gdy zwierzę wygląda zupełnie zdrowe.

Więc nie bawić się z nadzieją, że koty nie potrzebują opieki, więc absolutnie żadnych kłopotów do ich właścicieli nie dostarczają. Jeśli nie jesteś gotów poświęcić czas i pieniądze na zwierzę, to lepiej nie zaczynaj. A jeśli zdecydujesz się na osiedlenie się w jego domu kota, zawsze pamiętaj, że jesteś odpowiedzialny za tych, którzy oswojone.

load...