Jak zwiększyć swoją pewność siebie i poprawić swoją samoocenę

Zawartość:

W przypadku gdy osoba jest brane niską samoocenę? Dlaczego jest tak, że ktoś zaczyna myśleć o sobie tylko w sposób negatywny i przestaje wierzyć w ich możliwości? I jak poprawić pewność siebie, aby usunąć wszelkie przeszkody na drodze do sukcesu? W tym artykule pokażemy, jak do podważenia tych negatywnych uczuć i przekonań, które panowały nad tobą. Pokażemy Ci, gdzie te przekonania pochodzą i jak są one ustalone w swoim umyśle. A co najważniejsze – pokażemy, jak zmienić te przekonania i zwiększyć poczucie własnej wartości, odpowiadając na najważniejsze pytania najprawdopodobniej chcą zwrócić się do nas.

load...

Czym jest samoocena?

Każdy ma wyrobione zdanie na temat, jak to jest. Pogląd ten jest podstawą samooceny i wpływa na sposób czujesz o sobie i jak bardzo cenisz sobie. Samoocena nie jest statyczny i stały; Twój przekonanie o tym, co można zmienić w trakcie życia, w zależności od okoliczności i doświadczeń nabytych.

Jeśli masz niską samoocenę, przekonania o własnej wartości często być ujemna. Najprawdopodobniej jesteś ciągle skupiony na tym co myślisz swoich słabości i błędów, a przez większość czasu spędzasz w pełnym przekonaniu, że nie jest wystarczająco dobry dla tego świata. A jeśli coś zrobić, to nie myślisz wtedy, że można, ale tak się nie stało.

Jeśli masz wysoką samoocenę, będzie zazwyczaj widzą siebie w pozytywnym świetle. Nieprzyjemne wydarzenia życiowe – takich jak utrata pracy, rozpad lub utratę zaufania do kogoś z przyjaciół – Ty też możesz boli boli. Ale im bardziej pewny siebie jesteś w siebie, tym bardziej realne, że Twoja samoocena może być bufor, który jest znacznie złagodzić ciosy losu i szybko wraca.

To jest twój osąd o sobie, że robią różnicę, jaka istnieje pomiędzy wysoką i niską samoocenę. Tylko twoje i nikt więcej! Ważne jest, aby zrozumieć, że jest to po prostu Twój prywatną opinią, a nie fakty. Mogą być błędne lub niedokładne, i istnieją sposoby, dzięki którym można je zmienić.

load...

Co może powodować niską samoocenę?

Oczywiście, jest to niemożliwe, aby wskazać jeden powód, dla niektórych niskiej samooceny dla każdego, ponieważ formacja z naszych podstawowych przekonań o siebie – jest to dość skomplikowany proces. Charakter i temperament wrodzony ludzki odgrywa również rolę, ale najważniejsze jest doświadczenie i relacje z innymi, które są unikalne dla każdej osoby.

Negatywne doświadczenia w dzieciństwie często destrukcyjny wpływ na samoocenę, ponieważ został następnie formuje osobowość i samoświadomość. Jeśli relacje z innymi w tym okresie nie można uznać za pozytywne, że dziecko ma się wrażenie, że nikt nie docenia go i nikt nie jest ważne, ale trzeba mu szansę zbudować stabilny fundament pewności siebie.

Znaczące negatywne doświadczenia w dorosłym życiu mogą wstrząsnąć lub zmienić podstawowe przekonania osoby o siebie. To zwykle bywa w ciągu dnia, a od dłuższego czasu i nie można nawet zauważyć, że samoocena idzie w dół. Oto, co może mieć negatywny wpływ na samoocenę mężczyzny:

 • Potrzeby fizyczne lub emocjonalne w dzieciństwie, które nie zostały spełnione;
 • Sytuacja, w której dana osoba staje się przedmiotem nadużyć i przemocy – seksualne, emocjonalne lub fizyczne;
 • Niezdolność do spełnienia oczekiwań swoich rodziców;
 • Presja otoczenia, przyjaciół lub krewnych, które wymagają przestrzegania norm społecznych i kulturowych, z którymi się nie zgadzam;
 • Zastraszenia lub nadmierny nacisk na pracę;
 • Uraz, urazy, choroby – wszystko, co wpływa na jakość życia i aktywności i zdolności;
 • Żałoba;
 • Izolacja społeczna i samotność.

Jakie są konsekwencje niskiej samooceny?

Wpływ niskiej samooceny do swojego życia może być znaczny, a może się okazać, że cierpią na tym wszystkie obszary swojego życia; Może ona ulec pogorszeniu nawet swoje zdrowie psychiczne. Wszystko to tylko dodaje do istniejących warunków, przygotowując grunt dla rozwoju coraz więcej problemów i sprawia, że ​​bardziej podatne. Od zwątpienia mogą mieć wpływ:

 • Relacje osobiste. Jeśli masz niską samoocenę, będzie z pewnością nie zasługują na które są traktowane z miłością i szacunkiem, a więc niech przyjaciółmi lub partnerami, wystarczy użyć i manipulować.
 • Życie w społeczeństwie. Dla niektórych niepewnych ludzi może być zbyt trudne, aby usłyszeć krytykę. Dlatego starają się trzymać z dala od wszelkich działań, które są wymagane do podjęcia decyzji, a one pozostają odizolowane od siebie – i rozczarowanie w życiu.
 • Praca. Jeśli niska samoocena wynika z przekonania, że ​​nie są właściwe, czy nie zbyt mądry, będzie w pracy, aby uniknąć wykonywania niektórych zadań, jeśli nie jesteś pewien, o wyniku swoich działań, lub nawet nie starają się podjąć pracę, która mogłaby obezwładnić. Twoja samoocena nie jest wystarczająco wysoki, aby znacząco ograniczyć możliwości kariery i będą negować możliwość osobistego rozwoju.
 • Twoja reputacja. Może się okazać, że stara się radzić sobie ze zwątpienia, zachowywać się w taki sposób, aby zacząć szkodzić siebie i ludzi wokół ciebie. Niektórzy próbują uciec od problemów, uciekając się do metod ryzykownych: (! I niezabezpieczony) wyuzdana seks, uzależnienie od alkoholu, zażywanie narkotyków. Niektóre rozwijać agresywnych cech osobowości, aby spróbować ukryć ich podatność i tym samym zabezpieczyć się przed ewentualnym ciśnieniem.

Nikt nie może być stale szczęśliwy, a wysoka samoocena nie znaczy, że zawsze będziesz czuć się pewnie i zawsze będzie budować udane relacje z ludźmi. Niemniej jednak, dobre zdrowie emocjonalne i pozytywna samoocena są silnymi predyktorami szczęścia. Jeśli Twoje podstawowych przekonań o sobie w większości pozytywne, z problemami będzie jeszcze twarz, ale jego zdolność do radzenia sobie będzie znacznie wyższy z nich.

Co można zrobić, aby budować pozytywną samoocenę?

Jak już powiedzieliśmy, twój stopień zaufania zależy od poczucia własnej wartości i samooceny w oparciu o swoich podstawowych przekonań o sobie jako o osobie. Jeśli celem jest zwiększenie pewności siebie, a potem po prostu trzeba zakwestionować te przekonania i zmieniać je całkowicie. Jesteś taka może wydawać się trudne zadanie; Tymczasem istnieje wiele sposobów, aby to zrobić. Na jednym z nich będziemy z tobą i porozmawiać.

Zidentyfikuj swoje negatywne przekonania i uczyć się zaprzeczyć

Jeśli chcesz zwiększyć swoją pewność siebie, ważne jest, aby dokładnie zrozumieć, co negatywne przekonania nie pozwalają myśleć o siebie z szacunkiem i jak te wierzenia były. To może być nieprzyjemne, a nawet bolesny proces, więc pewnie lepiej zapytać o ludzkiej wsparcia, które szczególnie zaufania. Jeśli kierujemy nasza rada będzie zbyt trudne lub po prostu nie wierzy w to co robisz to dobrze, można szukać profesjonalnej pomocy od dobrego psychologa.

Wypróbuj go w różnych sytuacjach, należy zadać sobie następujące pytania i odpowiedzi są najlepsze rekord (pomoże ci uporządkować myśli i zidentyfikować te, które niosą ze sobą negatywne konotacje):

 • Co sądzisz o ich zalety i wady?
 • Co sądzisz negatywne rzeczy można myśleć o tobie ludzie?
 • Kiedy zaczynasz czuć się szczególnie niebezpieczne?
 • Można zdefiniować zdarzenia, które powodują, że uczucie?
 • Które z negatywnych myśli masz na bieżąco?

Jest to bardzo pomocne, aby prowadzić dziennik, w którym zapisywać swoje myśli i uczucia, aby naprawić w ciągu kilku tygodni lub nawet miesięcy. Rejestrować szczegóły sytuacji, jak się czujesz w tym samym czasie i myśleć o niczym. Na przykład:

 1. Sytuacja: Zostałem poproszony o przygotowanie prezentacji w pracy.

  Moja reakcja: uczucie bardzo niespokojny, ale powiedział, że postara się przygotować raport.

  Podstawowych przekonań o sobie: Nikt nie chce mnie słuchać, bo nie są w stanie przygotować dobry materiał do raportu.

 2. Sytuacja: Byłem zaproszony na imprezę.
  Moja reakcja: skłamałem i powiedział, że będę zajęty, że dzień.

  Podstawowych przekonań o sobie: Nie mogę powiedzieć nic ciekawego, będę sobie najgorsze, a wszystko będzie wyglądać bardzo głupie.

 3. Sytuacja: Widziałem ogłoszenie do pracy, a to zadanie przez długi czas sprawia mi problem.
  Moja reakcja: Byłem zły i rzucił ogłoszenie z gazety.

  Podstawowych przekonań o sobie: nie jestem wystarczająco inteligentny, aby dostać pracę. Nie mogę nawet zrobić dobre wrażenie na ankietera w czasie wywiadu.

I tak dalej, i szczegółowo bada „kości” każde zdarzenie, które spowodowało ci nieprzyjemne uczucie zwątpienia. Po zgromadzeniu takich zapisów i analizować je, można wyzwanie siebie i zacząć zmieniać swoje podstawowe przekonania. Jednym z najlepszych sposobów – obok swoich zwykłych podstawowych przekonań zacząć pisać bardzo różne wyjaśnienia, co będzie przepojone wiarą w siebie. Na przykład, jeśli myślisz, że nikt cię nie kocha, można rozpocząć nagrywanie wszystkich sytuacji, które pokazują inny obraz. Na przykład:

 • Moja mama jest bardzo gorąco pogratulował mi okazji urodzin.
 • Brat nie jest odpowiedź na moje wezwanie, ale wyjaśnił mi, że to nic osobistego, po prostu, że był bardzo zajęty w pracy.
 • Znajomy poprosił mnie, aby być świadkiem na jej ślubie.
 • Jestem bardzo miła rozmowa z kolegą podczas przerwy obiadowej, a ona powiedziała, że ​​chciałaby kontynuować naszą rozmowę.

To tylko mały przykład, ale z czasem lista będzie dłuższa, będzie można, opierając się na niego, aby kwestionować swoje negatywne przekonania o sobie. I zwiększyć swoją pewność siebie, odpowiednio, będzie nadal rosnąć.

Spójrz na pozytywne jakości

Zacznij robić listę tych swoich cech, które mogłyby zwiększyć swoją pewność siebie w górę. Napisz o wszelkie dobro, które masz i co robisz. Na przykład, masz ładny uśmiech – zapisz go. Lub od czasu do czasu przelać pieniądze na cele charytatywne, albo twoi nieodłączne dobre umiejętności organizacyjne – wszystko umieścić w swoim liście. Kontynuuj, aby dodać do tej listy przez kilka tygodni, miesięcy, a następnie oglądać je tak często, jak to możliwe. A jeśli masz do pewnego wydarzenia, które są bardzo zaniepokojeni – ponownego odczytania listy, aby upewnić się, że mają wiele dobrych rzeczy, które można udostępnić innym.

Ustaw zadanie

Postawione cele, które rzeczywiście można osiągnąć. Start z czymś stosunkowo łatwe, ale to, co liczy się dla ciebie. Na przykład, można poprosić, aby napisać artykuł w lokalnej gazecie, lub komentarz na blogu jesteś zainteresowany tematem zostawić. Wykonywanie poczęte, chwalą się, a następnie umieścić z przodu bardziej złożonego celu.

Dowiedz się pozostać pewni

Naucz się rozpoznawać mowę ciała. Obserwować, jak trzymać kiedy nie chodzi, i pamiętają swoją postawę i gesty w tym momencie. Zawsze staramy się zapewnić, że ramiona są wyprostowane, głowa – podniósł, a jego głos brzmiał na tyle głośno. To jest jak pewni ludzie.

Jeśli istnieje potrzeba, a następnie zmienić swoje otoczenie

Jest możliwe, że istnieją tacy ludzie, którzy namawiają lub wspierają swoje negatywne sądy o sobie. Ważne jest, aby zidentyfikować tych ludzi i podjąć kroki w celu zapewnienia, że ​​ograniczenie ich wpływu na Ciebie. Próbować komunikować się z ludźmi, którzy nie krytykują cię i traktują cię łaskawie.

Znaleźć się w hobby

Możesz nauczyć się grać na fortepianie, rysować, śpiewać, mówić w obcym języku. Analizować swoje naturalne skłonności i możliwości i staramy się robić to, co zawsze chciałem robić. Twoje nowe umiejętności – a może nawet więcej niż jeden! – pomoże Ci czuć się zadowolony z tego, co osiągnęliśmy coś, a będziesz miał pewną przewagę nad innymi, którzy nie wiedzą, jak to zrobić, że wiesz, jak jesteś teraz.

Mamy nadzieję, że nasze wskazówki, jak zwiększyć pewność siebie, pomóc, aby całkowicie zmienić swoje życie. Niech śledzić porady byłby to pierwszy cel i zacząć realizować go już dziś!

load...