Jak zwiększyć poczucie własnej wartości i pewności siebie, zapominając o wadach

Zawartość:

Wielu z nas mają do czynienia z takim problemem jak brak wiary w siebie. Wątpliwości, nadmierna samokrytyka, usterek – to wszystko nie daje żyć do maksimum. Nietolerancja na ich własne niedociągnięcia sił ukryć w kącie, gdzie można obejrzeć bardziej udane, zrelaksowany i szczęśliwy ludzi. Często te przedstawicieli płci pięknej nie są zadowoleni z ich wyglądu i formy. Wątpliwości, że możliwość komunikowania się z przełożonymi, klientami, partnerami i przyjaciółmi. Jeśli jednak są chwalone, dziewczęta mają mieszane uczucia. Czasami wydaje się, że przeciwnik po prostu wyśmianie czy żartuje.

load...

Ale nawet ludzie, którzy wydają się być bardzo pewny siebie, czasami przeżywają podobne doznania. W rzeczywistości, pewność siebie – jak roller coaster. Każdy z nas ma dni, kiedy czujemy się sukcesem i są u szczytu sławy. Ale czasami przychodzą oglądać głęboką depresję. I to wydaje się nam, że nasze istnienie jest bezużyteczny, dlatego nic inteligentny albo w pracy, albo nie być w stanie wykonać w domu. Po takiej pomyłki auto-sugestia i porażki zaczynają prześladować nas.

Żyć z tych uczuć nie jest bardzo miłe. Stanowi on dla ludzi, którzy doświadczają ich ciągły szczególnie mocno. Dlatego też muszą pilnie zająć się pytanie, jak podnieść poczucie własnej wartości i pewności siebie. Więc najpierw trzeba jak najszybciej pozbyć się nieprzyjemnych myśli i wspomnienia. Pożegnaj się wątpliwości, bo tylko w ten sposób możliwe będzie żyć pełnym, nie myśleć o tym problemie.

Wielu pewnie myślał, po przeczytaniu tych wierszy: „Aby powiedzieć coś jest łatwe, ale do zrobienia – znacznie trudniej” I, oczywiście, mają rację! Z pewnością musiał ciężko pracować na siebie. A fakt, aby podnieść ich samoocenę do pożądanego poziomu, będzie musiał wydać więcej niż jeden tydzień. Ale wyniki zadowoli cię na pewno.

Dlaczego ludzie myślą źle o sobie?

Poczucie niższości pojawia się, gdy oceniamy siebie i nasze możliwości nie są na swoich „standardów” podyktowanych przez naszych możliwości, ale według standardów innych ludzi. Następnie, nie dziewczyna, ona nie działa. W rezultacie – jest gorzej niż inni. Z biegiem czasu, awarii, tracą zaufanie do siebie i swoich umiejętności, przyzwyczajony być tylko sekundy.

load...

A kiedy ona nie dostać się do bycia pierwszym, czuje, że coś jest nie tak. Płeć piękna zaczyna zagłębiać się w jego wspomnieniach, starając się odkryć przyczyny jej przez porównywanie siebie z innymi. Ona nie wygląda na otwarciu przed jej drzwiami i możliwości, a przez cały czas odwraca.

I właśnie dlatego, że pozwolił się dostać pod hipnozą fałszywego oświadczenia „Muszę być jak ktoś inny” lub „muszę być jak inni.” Niestety, że uczy się w szkole. Jeśli myślisz o tym, że ten pogląd jest po prostu absurdalne. Ale nasze społeczeństwo – jest różnorodny. W każdej grupie ludzi różnią się charakterem, zachowaniu, zdolnościach. Co jest najbardziej interesujące, każdy na swój sposób wyjątkowy. W związku z tym, nie może być pewne wspólne standardy i ramy.

Niestety, często osoba z niższości złożonego problemu pogarsza fakt, że stara się być lepsze niż siebie. Jego uczucia wynikają z błędnego założenia, że ​​jest gorszy od innych w ich jakości. A im bardziej dana osoba stara się być mądrzejszy, silniejszy, bardziej piękne, tym gorzej się czuje. Często zdarza się, że torturuje się, przynosząc swoje ciało do nerwicy.

Spróbuj zapamiętać raz na zawsze: nie masz nic nikomu argumentować. Niech twoja dziewczyna ubierać lepiej, szybciej pracownik myśli i siostra gotować. Jesteś taki jak jest. Ani lepiej, ani gorzej niż inni. Zatrzymać porównywanie siebie z innymi, aby zyskać pewność siebie.

Objawy niską samoocenę

Niektóre dziewczyny czasami nie zdają sobie nawet sprawy, że ich błędy związane są z własnej niskiej samooceny. Doświadczają trudności w komunikacji, takie osoby nie są nawet świadomi, że kluczem do rozwiązania tych problemów należy szukać w sobie. Nawiasem mówiąc, czasami ludzie nie zdają sobie nawet sprawy, że ich zachowanie jest oznaką kłopotów z własnym Ya

Nadmierna agresja i chęć dominacji

Twój szef krzyczy na podwładnych, nie wyjaśniając powody? W sklepie sprzedawca właśnie Nahama? To nie jest konieczne, żeby się obrażać! Fakt, że starają się, na własny koszt, aby zwiększyć ich samoocenę. Kto by pomyślał, że człowiek, który jest stale stara się przeżyć poczucie wyższości nad innymi, ma ten sam problem. Pokłócili się ze sobą, są one mało prawdopodobne, aby nabyć pewności siebie. Skandal tylko pogorszyć sytuację. W przyszłości, kucharz, paszport lub ruchem policjant będzie próbował doprowadzić cię do łez.

Niestety, poczucie niższości i poczucie wyższości – to dwie strony tego samego medalu. Osoba związana z arogancki innym, że jest łatwe i przyjemne, aby poniżyć innych, w rzeczywistości wcale pewny. Pokazując znak w ten sposób taka osoba stara się przynajmniej przez chwilę poczuć się trochę lepiej. Oznacza to, że vtaptyvaya w błocie drugiego, próbując podnieść się.

Nadmierna nieśmiałość i zażenowanie stałe

Nieśmiałość – to kolejny wskaźnik niskiej samooceny. Nieśmiali ludzie nie mogą zaprzeczyć coś innego, nawet jeśli jego własne interesy są naruszane. Nie odważył się wyrazić, znacznie mniej obronić swoje zdanie w kwestiach spornych. Nawet jeśli taka osoba wie więcej niż inni, to nie będzie w stanie podjąć dobrą pozycję i stać się liderem w zespole.

Nie wracaj do przechowywania produktów niespełniających norm, nie prosić o wyższą pensję, nie iść do przesłuchań w poszukiwaniu lepszej pracy – jest stanowisko człowieka, który kiedyś spalone. Te dziewczyny są bardzo wiele do stracenia w moim życiu, bo nie mam siły do ​​korzystania z nowych możliwości. W tym przypadku, wiary w siebie i własne umiejętności w obrażony osób do życia za każdym razem coraz bardziej maleje. Naucz się nie bój się dochodzić swoich praw i podnieść samoocenę – nie jest łatwym zadaniem.

Pragnienie, aby być najlepszym we wszystkim

Perfekcjonizm może być również objawem niskiej samooceny. Na przykład, przed wyjściem z domu może ona spędzić kilka godzin w przed lustrem, dopóki nie upewni się, że wygląda idealnie. Lub stara się utrzymać dom w idealnym porządku. Lub w pracy ona stara się osiągnąć jak najlepsze wyniki, wymaga tego samego od wszystkich swoich współpracowników i podwładnych.

Zazwyczaj perfekcjonistą trudno tolerować sukcesów innych ludzi, zwłaszcza jeśli sami nic nie osiągnięto w tej samej dziedzinie. Aby podnieść samoocenę, mają cały czas do konkurowania z innymi. Niestety, to jest obarczona nerwowych załamań, depresji i stałej złości na świat.

Zazdrość i zaborczość

Innym przejawem zwątpienia – nieuzasadniona zazdrość. Revnivitse wydaje się, że nie jest wystarczająco dobry dla swojego partnera. Piękno nie jest pewny siły relacji, uczucia zwątpienia szuka męża. Ona błędnie uważa, że ​​inna kobieta lepiej niż ona zatem obawiać, że druga połowa będzie tracą zainteresowanie nim.

Jeśli w czasie, aby zobaczyć się ze specjalistą, podnieść poczucie własnej wartości może być dziewczyną na kilka sesji. Psycholog może pomóc ustalić przyczynę samobiczowania i sugerują, jak radzić sobie z nim lepiej. Jest szansa, że ​​w przeszłości kobiety były nieudane relacje, to zdradził lub oszukać. Teraz ona przynosi obraz czyjejś do nowych partnerów.

Dlaczego muszę pracować nad sobą?

Czy uważasz, że niska samoocena – to tylko własny biznes? Jeśli naprawdę myślisz tak, to jesteś bardzo myli. Twój stosunek do siebie ma ogromny wpływ na to jak postrzegają Cię inni. Po tym wszystkim, z przestraszonej dziewczynki i boi się mówić, jak również zły, niegrzeczny człowieka.

Ponadto, ludzie, którzy mają niską samoocenę, co do zasady, nie osiągają swoje cele. Ponieważ skapitulować przy najmniejszych oznak awarii. I odwrotnie, osoba, która wierzy w siebie i jego sukces nie boi się swoich błędów. Wykorzystują je nauczyć się czegoś nowego i zwiększyć swoje szanse na sukces.

Zapamiętaj raz na zawsze, akty samooceny jako magiczne zaklęcia. Dwie osoby mogą być na spotkaniu zaoferować to samo. Ale usłyszał tylko jeden, który mówi z przekonaniem, wyraźnie i bez wahania. Togo, który zaprezentuje swój plan nieśmiało i cicho, nawet nie zauważy.

Podnieść prawo samooceny

Niestety, życie nie jest łatwa droga. Podnieść samoocenę, nie stosując do tego wysiłku nie uda. Zaufanie nie jest sprzedawany w sklepach, nie wydał do pracy zamiast wynagrodzenia, a nie chować się w domu w lodówce. Istnieje jednak dobra wiadomość – można dostać go za darmo! Wszystko, czego potrzebujesz – jest chęć rozwoju i poprawy w celu poprawy ich widok siebie. I – start! Postępować zgodnie z planem:

  • Obserwować swoją postawę

Człowiek, który trzyma proste plecy i głowę – wysoko uniesioną, wygląda całkiem solidne. Podnieść brzuch, wyprostuj plecy, podnieś głowę! I – śmiało, nie krępuj się iść do pracy, imprezę lub spotkanie z przyjaciółmi. Nie martw się o to, co wygląda jak w tej chwili, nie analizować siebie, w przeciwnym razie można stracić całą pewność siebie.

Jeśli wchodzę do pokoju, gdzie są ludzie – pozdrawiam głośno. Jeśli tylko mamrotać coś pod nosem lub wolą nie przywitać, to daje tylko swoje pragnienie, aby nie ponownie przyciągnąć uwagę. Ty tego wieczoru, i nie zauważy!

  • Uśmiech

Twój nastrój mogą być przesyłane do innych. Jeśli „rozdawanie” wszystkie uśmiechy, od razu zaczynają postrzegać jako bardzo przyjemnego towarzysza. Złośliwy śmiech – jeden z najważniejszych instrumentów trybie niewerbalnej komunikacji. Zły i ponury człowiek ma tylko jedno pragnienie – aby szybko przenieść z dala od niego.

Nie zapominajcie, że dla naszej samooceny wpływa na sposób, w jaki patrzymy na chwilę. Ale wygląd – to nie jest najważniejsze. Wiele kobiet jest w stanie ukryć wady i zalety korzystania z makijażu, tak że nawet nie myślę. Ponadto, wesoły dyspozycja jest o wiele lepsza niż idealnego chłodu laleczko pod każdym względem kobiet.

  • Uwierz w siebie

Warto zauważyć, że wiarygodność, a nawet odgrywa kluczową rolę w naszym fizycznym przyciągania, ale jego wartość jest nadal wysoki. W kobiecie wszystko powinno być zrównoważone. Osoba, która jest zadowolona ze swojego wyglądu, zazwyczaj nie zwracają uwagi na spojrzenia i szepty nie zatwierdzą.

Dlatego starają się utrzymać swoje ciało w dobrej kondycji, zadbać o swoją garderobę aktualizowanej od czasu do czasu. Nie szczędzą pieniędzy na okresowych wizyt w salonach kosmetycznych. Manicure, włosy, piękny makijaż – wszystko to ma pozytywny wpływ na zwiększenie poczucia własnej wartości. A co najważniejsze, nie zapomnij o uśmiechu każdego ranka do swego odbicia w lustrze!

Bądź świadomy swoich praw i nie biorą dodatkowe obowiązki

Masz prawo nie stanowi żadnego uzasadnienia ani usprawiedliwienia w obronie swojego zachowania. Nie chcesz siedzieć ze swoimi przyjaciółmi dzieci, iść do seminarium lub wykonywać pracę kolegą? Opowiedz mi o tym! Nie szukaj wymówki, ale po prostu powiedział, że nie będzie to zrobić. Naucz się w końcu powiedzieć nie twarde i niepodważalne.

Masz również prawo do zmiany zdania. Tylko nie zapomnij co najmniej godzinę, aby ostrzec innych o tym. Nie chcesz twój chłopak wstał z róż w teatrze. W tym przypadku również nie wymówek. Mów szczerze i otwarcie, że nie masz chęci, możliwości, itp

Nie zapominaj, że masz prawo do popełniania błędów. Jest to analiza jego niedociągnięć mieć negatywny wpływ na samoocenę. W obliczu problemu, w każdym razie, nie mów sobie, że nie wiem, nie rozumiem, nie rozumiem tego. Jest poszukiwany i trochę wysiłku, aby robić to, co inni zawiedli.

load...