Jak zwiększyć laktację: 15 sposobów, aby zwiększyć ilość mleka kobiecego

Najlepszym pożywieniem dla niemowląt – mleko z piersi. Jest to znane wszystkim świadomych matek, którzy próbują tak długo, jak można karmić piersi. Ale co, jeśli czujesz, że każdy dzień jest coraz mniej mleka i dziecko przy piersi stał się kapryśny i niespokojny? Jak zwiększyć laktację i radzenia sobie z kryzysem laktacji?

load...

Zawartość:

Co może zwiększyć ilość mleka matki

Najważniejsze – nie panikuj i nie spiesz się, aby przenieść dziecko do dostosowanych wzorów, w przeciwnym razie istnieje ryzyko całkowitej utraty mleka zastępczego, który, jak wiemy, nie istnieje. Tylko w ludzkim mleku zawiera substancje konieczne do prawidłowego rozwoju i dojrzewania układu nerwowego i mózgu. Tylko mleko matki przyczynia się do powstawania systemów funkcjonalnych Baby Body, okruchy chroni przed chorobami i stanowi podstawę dla silnego systemu odpornościowego. Ponadto, karmienie piersią odgrywa ważną rolę w tworzeniu bliskiej psycho-emocjonalnego kontaktu z matką dziecka.

load...

Dlaczego mleko jest stracone

Prawdziwa hypogalactia – niedostateczny rozwój gruczołów sutkowych mleka – jest niezwykle rzadkie, nie więcej niż 5% matek. Wiąże się to zazwyczaj z poważnymi zaburzeniami hormonalnymi. We wszystkich innych przypadkach, brak mleka jest spowodowana głównie przez powodów do uniknięcia:

 • Brak nastawienia psychicznego na karmienie piersią, to znaczy, niechęć kobiety do karmienia piersią;
 • Rzadko stosując dziecko do piersi;
 • Ubogiej diety w okresie ciąży i karmienia piersią;
 • Stosując dziecko do piersi nie jest na żądanie i zgodnie z harmonogramem;
 • Niekorzystna sytuacja psychologiczna: Ciągły stres, brak snu, kłótnie, konieczność powrotu do pracy zaraz po porodzie;
 • Wczesne wprowadzanie pokarmów uzupełniających i nie-mlecznych substytutów dla dodatkowego karmienia mlekiem matki.

Dzięki usprawnionej piersią ilości produkowanego mleka może nagle spadać. Ogólnie rzecz biorąc, jest to zjawisko tymczasowe i występuje po 3-6 tygodniach życia, a także trzeciego, czwartego, siódmego i ósmego miesiąca laktacji. Takie stany nazywane są kryzysy laktacji. Są one związane z rosnącymi potrzebami rosnącego organizmu na żywność i nagłym wzrostem apetytu, do której organizm matki nie mają czasu, aby szybko zareagować. Najczęstsze błędy, które sprawiają, że matki w tym delikatnym okresie – wczesnego wprowadzenia pokarmów uzupełniających, suplementacja mieszaniną pełnego przejścia do sztucznego dokarmiania. Więc ryzykujemy całkowicie tracąc mleko. Im mniej umieścić dziecko do piersi, będzie produkowany mniej mleka. Najtrudniejszym – pierwszy kryzys. Mając go pokonać, będziesz wiedzieć, że problem jest rozwiązywalne.

Jak zwiększyć podaż mleka przy użyciu poprawnego

Mocy

Pielęgniarstwo matka nie musi jeść za dwoje. Najważniejsze, że jedzenie było rozsądne i potrzeb w minerale i białkowo-witaminowo składników diety. Każdego dnia przy biurku powinna być 100-150 gtvoroga 250 gmoloka lub jogurtu, 200 g protein (drób, ryby, cielęcina), 20-30 g stałego sera. Ważne jest system do picia – półtora do dwóch litrów płynu dziennie, takie jak zupy. Również dieta może być uzupełniony o specjalnych kompleksów witaminowo-mineralnych, mieszanin i herbat przeznaczonych do stymulowania laktacji u matek karmiących. 15 minut przed karmieniem mamusiek będzie przydatna dla wszystkich kubek ciepłej herbaty z mlekiem.

Napoje zwiększyć laktację

Właściwości Lactogenic ma wiele roślin, które są wykorzystywane w formie wywary, napary, soki, herbaty: lukrecja, marchew, rzodkiewka, sałata, mniszek lekarski, pokrzywa, koper, kminek, koper włoski, melisa, krwawnik pospolity, majeranek, róży, anyżu, mięty.

 • Marchew
 • Sok

Marchew rub na małej tarce, wycisnąć sok i wziąć dwa razy dziennie pół szklanki. Aby poprawić smak, można dodać trochę miodu, śmietany, mleka lub soku z owoców i jagód.

 • Tarty marchew z mlekiem

Trzy lub cztery łyżki drobno startego marchew zalać szklanką ciepłego mleka. Akceptujemy szklankę dwa razy dziennie. Przygotowanie napoju przed pójściem do łóżka, aby złagodzić napięcie nerwowe, można dodać kilka łyżeczek miodu.

 • Infusion anyżu

Kilka łyżeczek nasion anyżu przegotowanej wody. Zwracamy w ciągu godziny. Weź dwie łyżki naparu trzy razy dziennie na 30 minut przed jedzeniem.

 • Napar z anyżu, kopru włoskiego, melisy i Galega

Weź 20 gramów liści melisy cytrynowej, 10 g dobrze wbity owoców anyżu 30 g trawy Galega i 40 g kopru owoców. Zbiór łyżeczki zalać szklanką wrzącej wody. Zwracamy. Weź szklankę trzy razy dziennie na kwadrans przed posiłkiem. Trawa Galega – lactogenic bardzo potężne narzędzie, które jest dobrze tolerowany zarówno przez karmiących matek i niemowląt.

 • Kminek pić

Łyżeczkę kminku zalać szklanką wrzącej mleka, nalegamy na dwie godziny i wziąć pół szklanki przez około kwadrans przed karmieniem.

 • Napar z nasion kopru

Łyżka nasion kopru zalać szklanką wrzącej wody. Dwie godziny nalegać. Weź pół szklanki dwa razy dziennie lub w złym przenośności, łyżkę o pięć lub sześć razy dziennie. Pij napar z nasion kopru powinna być małymi łykami, krótko trzyma płyn w jamie ustnej.

 • Napar z anyżu, kopru, kozieradki i kopru

Wziąć 20 g puree z owoców kopru włoskiego i anyżu i 30 g owoców kopru i nasion kozieradki. Wszystko wymieszać. Łyżeczkę przygotowano mieszaninę wlać szklankę wrzątku. Dajemy napar. Filtr. Akceptujemy szklankę dwa razy dziennie przez kwadrans przed posiłkiem.

 • Napar z anyżu, kopru włoskiego i oregano

Weź 10 g dobrze wbity owoców anyżu, kopru majeranku i owoców. Wszystko wymieszać. Łyżeczkę przygotowano mieszaninę wlać szklankę wrzątku. Zwracamy przez dwie godziny. Weź pół szklanki dwa razy dziennie.

 • Orzechy z mlekiem

Grind 12 orzechów. Wypełnić go z dwóch filiżanek wrzącej mleka. Zwracamy w termosie przez dwie godziny. Zebrane 1/3 szklanki na 15 minut przed podaniem.

 • Napar z nasion sałaty

Weź 20 g nasion sałaty, która jest jednym z najsilniejszych środków naturalne laktogonnyh. Nasiona muszą być dokładnie zgniecione w moździerzu porcelanowym i zalać 200 ml wrzącej wody. Zwracamy dwie lub trzy godziny, i wziąć pół szklanki dwa razy dziennie. Aby poprawić smak, dodać kilka łyżeczek miodu.

Jak utrzymać i zwiększyć laktacji

 • Stymulacja laktacji częstych karmień

Do produkcji mleka w ciele kobiety reaguje hormonu prolaktyny. Najlepszym sposobem, aby stymulować produkcję prolaktyny – częste i produktywnego niemowlęciu. Przy pierwszych oznakach kryzysu laktacji rozpocząć tak często, jak to możliwe, aby umieścić dziecko do piersi, które z pewnością przyczyni się do zwiększenia ilości mleka, ponieważ popyt tworzy zużycia! Bardzo przydatna do konserwacji i renowacji laktacji noc karmienia – od 3 do 8 rano, ponieważ w tym czasie najbardziej aktywnie produkuje prolaktynę. Spędź karmienia w bliskim kontakcie z dzieckiem. Zobacz oczy dziecka, dotykać nawzajem skórę. Upewnij się, że dziecko jest przy piersi poprawnie. Trzymaj dziecko tak, że jego broda dotknęła jego piersi, nad górną wargą widział część otoczki, a dolna warga lekko odstające.

 • Masaż zwiększenie laktacji

Łapówkę oleju rycynowego. Położył prawą rękę na jego klatce piersiowej, po lewej stronie – pod piersią. W ciągu dwóch lub trzech minutach masowania piersi z jasnym, gładkim, okrągłym ruchem wskazówek zegara. Wynika z tego, że olej nie spływa do brodawki i otoczki.

 • Bicze

Rano i wieczorem, spróbować znaleźć kilka minut na prysznic kontrastu. Zmierzać do strumieni wodnych klatki piersiowej i zrobić delikatny masaż, przesuwając głowicę prysznicową w kierunku ruchu wskazówek zegara. Masować piersi, obrót, podstawiając pod strumieniem wody w plecy w odcinku piersiowym kręgosłupa.

 • Terapeutyczne Kąpiel

Ta procedura jest pożądane, aby zrobić przed pójściem do łóżka. W dużej misce, zalać gorącą wodą, umieścić go na stole, stać jak najbliżej do głów i sprowadzić ją do piersi, wlewając gorącą wodę okresowo. Czas trwania leczenia – 15 minut. Po kąpieli wytrzeć suchą pierś i idź do łóżka, pod kocem.

 • Zajęcia, wycieczki, i pozytywne emocje

Dla matek karmiących jest na tyle ważne, sen, odpoczynek, wsparcie bliskich i korzystny klimat psychologiczny w rodzinie. Jeśli dziecko nie daje w nocy spać, należy spać z dzieckiem w godzinach popołudniowych. W ciągu kilku godzin dziennie chodzić z dzieckiem na świeżym powietrzu. Jeśli masz problemy z mleka, nie panikuj i nie odwracaj się od siebie – prosimy o kontakt z konsultantem na karmienie piersią lub towarzysko z innymi mumie.

load...