Jak zwiększyć estrogenów w organizmie?

Jaką rolę odgrywają kobiety w organizmie estrogenu jest zwiększenie ich poziomu, a kiedy jest to potrzebne? Co to jest proces produkcji hormonu męskiego i kobiecego ciała, jakie są prawidłowe wartości?

load...

 

Estrogeny – grupa żeńskich hormonów płciowych, w tym estronu, estriolu, estradiolu. Zawarte w małej ilości, a w męskim ciele, a zmiany jego poziom wpływa także na zdrowie. U mężczyzn hormon produkowany przez nadnercza i jądra, nadnercza u samic i głównie przez jajniki i podczas ciąży – tkanki łożyska. Podwyższone poziomy hormonu w czasie dojrzewania następuje, przy czym korpus zaczyna się zmieniać (wzrost gruczołów mlecznych samic wzoru wzrostu włosów, powstawanie w obrębie miednicy).

Rozwój estrogenu u kobiet zmienia się w zależności od dni cyklu miesiączkowego. Hormon ten jest uwalniany w 1. Dniu pęcherzyka, rozwija się pod wpływem FSH wydany przez przysadkę mózgową. Na poziomie połowy cyklu osiągnie limit przestaje produkować LH i FSH zaczyna wydzielać hormony. W pewnym momencie, pęcherzyk pęka, uwalniając komórkę jajową. Proces ten nazywany jest „owulacja”, a następnie zmniejsza się poziom estrogenu i wytwarza progesteron. W tym okresie, możliwość zapłodnienia, a jeśli to nie nastąpi, normalnego cyklu miesiączkowego.

load...

 

Funkcja estrogen

Estrogenów u kobiet posiada następujące funkcje:

 1. Udział w rozwoju kobiecych narządów płciowych, gruczołów sutkowych.
 2. Regulacja wzrostu macicy i jej błony śluzowej.
 3. Rozkład podskórnej tkanki tłuszczowej, tworzeniu tkanki mięśniowej.
 4. Utrzymanie libido.
 5. Regulacja odpowiedzi neuronowych.
 6. Utrzymanie łożysko funkcje i procesy życiowe płodu w czasie ciąży.

Rola estrogenów w męskim ciele:

 1. Utrzymywanie poziomu cholesterolu w normie.
 2. W połączeniu z testosteronem w celu zapewnienia wzrostu mięśni.
 3. Utrzymanie libido.

 

Przyczyny zmian

Poziom estrogenów może być zmniejszona z różnych powodów nie są takie same dla kobiet i mężczyzn. Czynniki redukujące hormonu w organizmie kobiety:

 • Związane z wiekiem zmian hormonalnych (menopauza, ciąży i porodu) lub patologii;
 • Brak regularnego życia seksualnego;
 • Doustne środki antykoncepcyjne;
 • Ciężka utrata masy ciała;
 • Zbyt intensywne ćwiczenia fizyczne, mające na celu zwiększenie masy mięśniowej.

Przyczyny spadku estrogenów w męskim ciele:

 • Pewne żywności;
 • Złe nawyki;
 • Wiek;
 • Obrzęk jąder.

Najczęściej z wiekiem poziom estrogenów w męskim ciele zwiększa się, podczas gdy ilość testosteronu spada. Stan ten powoduje objawy takie jak otyłość, stres, obniżenie libido.

Objawy kliniczne

Jeśli poziom estrogenu kobiety jest ograniczona, następujące objawy mogą wystąpić w nim:

 • Ostry ból podczas miesiączki;
 • Nieregularny cykl;
 • Spadek libido (popęd płciowy);
 • Stałe zmęczenie, drażliwość, bezsenność, zmiany nastroju;
 • Niepłodność;
 • Pogorszenie skóry.

Brak tego hormonu w okresie dojrzewania prowadzi do wolniejszego rozwoju drugorzędowych cech płciowych, pod koniec pierwszej miesiączki.

Każda kobieta powinna wziąć odpowiedzialność za swoje zdrowie i regularnie odwiedzać ginekologa. Człowiek też nie powinien zaniedbywać swoje zdrowie. Po wykryciu niepokojących objawów należy natychmiast szukać pomocy medycznej. Zaburzenia hormonalne, endokrynolog w leczeniu kobiet mogą uczestniczyć i ginekologa. Aby określić poziom estrogenu, hormonu niezbędne do przekazania badanie krwi. Lekarz prowadzący, jeśli to konieczne, może powołać dodatkowych procedur diagnostycznych.

Zwiększony poziom hormonu

Jak zwiększyć estrogenów? W tym celu należy zrozumieć.

Aby poprawić poziom estrogenu, kobiety są przepisywane leki hormonalne zawierające syntetyczny hormon.

Często te leki mają i właściwości antykoncepcyjne.

Leków hormonalnych, które zwiększają estrogenów w organizmie, mogą być wytworzone w postaci tabletki, zastrzyki, plastry. Niezwykle przeciwwskazane podjęciem hormonalne leki bez recepty lekarza prowadzącego. Niewłaściwe użytkowanie może prowadzić do poważnych powikłań zdrowotnych.

Ponadto, kompleksy witaminowe mogą być przypisane na leczenie hormonalne. Aby podnieść poziom estrogenu potrzebne witaminy B, C (funkcja skorygowana nadnerczy), E. Produktów spożywczych zawierających znaczną ilość witaminy:

 1. B – mięso, jaja, produkty pełnoziarniste, rośliny strączkowe, orzechy.
 2. C – jabłka, owoce cytrusowe, brokuły.
 3. E – awokado, migdały, oliwa, szpinaku.

Pod zmniejszonym estrogenu zaleca się jeść zrównoważonej diety. Oczywiste jest, że sam sobie prawo dieta nie może wyleczyć, ale będzie to miało ogromne wsparcie uderzenia. Jak zwiększyć estrogenów poprzez dietę? Aby to musi być zawarte w jakimś menu żywności, takich jak mleko, zboża, ziarna, orzechy, nasiona słonecznika, oleje roślinne, owoce i warzywa, grzyby, ostrygi. Produkty te zawierają fitoestrogeny – naturalne analogi hormonów produkowanych przez organizm. Odbieranie estrogeny z jedzeniem, ludzie zrekompensować ich brak. Konieczne jest wykluczenie produktów, które hamują działanie hormonu. Należą kapusta, kukurydza, fasola szparagowa, melon, figi, owoce cytrusowe, ananasy, gruszki, mąkę pszenną, kawa, napoje alkoholowe.

środki folk

Jak poprawić poziom estrogenu, stosując metody niekonwencjonalne? Wiele kobiet woli używać środków ludowej zwiększyć estrogenów. Biorą różne napary i wywary z ziół (szałwia, babki, liście malin, chmiel, lukrecja, koniczyna czerwona, mięta). Należy pamiętać, że dane przyjmowanie leków ziołowych jest zatrzymany podczas miesiączki, podczas gdy stosowanie doustnych środków antykoncepcyjnych. Jest to konieczne z tego powodu, że w tych przypadkach istnieje wzrost estrogenów w organizmie (naturalne i sztuczne miesiączkowego podczas przyjmowania OCS), a dodatkowe zastosowanie w postaci herbat ziołowych może prowadzić do przedawkowania i poważnych konsekwencji. Dlatego uciekając się do tradycyjnej medycyny tylko za zgodą lekarza prowadzącego.

Tak więc, istnieją różne sposoby, aby zwiększyć estrogen, ale ostateczna decyzja o leczeniu powinna podjąć tylko lekarz, na podstawie wyników badań laboratoryjnych i innych badań diagnostycznych, wieku pacjenta oraz indywidualnej tolerancji określonych leków.

Kobieta musi zwracać uwagę na siebie, zachować aktywny, unikać stresu, jeść prawidłowo, nie należy używać radykalnych metod odchudzania, regularne wizyty u ginekologa i skonsultować się z lekarzem, gdy niepokojące objawy. Patologia szybciej wykryć, tym łatwiej i szybciej można odzyskać.

load...