Jak zrobić świece w domu? Proste!

Zawartość:

Nawet po odkryciu elektryczności, wynalazek żarówki Iljicza, świetlówki, diody LED i neonów ludzie nie straciły przyczepność zapalić płomień. Pamiętamy przy świecach w smutku i radości, możemy ozdobić tort ze świeczkami i zapalić świece. Spotykamy się ze świecami Nowego Roku i należy ich używać do Entourage romantyczną kolację.

load...

Oczywiście, każda iskra, i na każdą okazję dzisiaj, można po prostu kupić. Ale o wiele bardziej interesujące, aby utworzyć własną świecę. Nie próbowałem? Ale to nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. I czas i materiały będzie to wymagało sporo. Tak i nie produkcja specjalnych umiejętności świec nie jest również wymagane. A jeśli to jest tak proste, nauczmy się jak zrobić świece w domu i próby zastosowania tej wiedzy w praktyce.

Materiały

Materiał na ręcznie robione świece mogą służyć jako woskiem, parafiną i żelu. Najprostszym sposobem, aby zrobić tylko świece parafinowe, które czynią je odpowiednimi nawet proste świece gospodarstwa domowego w kolorze białym. Jeśli chcesz zrobić świece żelowe, musisz zaopatrzyć się w specjalnych materiałów, które można kupić w sklepie do robótek. Ale Wax … Nawet popiół wszelkie dekoracyjne świece mogą stać się nową świecę.

Jeśli biała świeca nie są spełnione, wówczas parafina jest łatwo malować konwencjonalne kredki woskowe lub barwniki spożywcze. Ponadto, skromna biała świeca może następnie udekorować decoupage serwetki, wstążki, koronki lub paciorki. Wystrój i oryginalna obudowa może być stosowany na połówki skórka z pomarańczy lub grejpfrutów.

load...

Świece zapachowe są dość proste do wykonania samemu. Wszystko, co musisz zrobić – żadnych olejków eterycznych z ulubionym zapachem:

  • Zapach drzewa sandałowego, kokos, cynamon i kolendry zmęczenia;
  • Pomarańcza, mandarynka, cytryna, rozmaryn, mięta podnieść ton;
  • Bergamotki, lawenda, jaśmin, Mimosa, geranium sandałowe działa jako środek przeciwdepresyjny;
  • Wanilii, bergamotki i róża idealne na romantyczną kolację;
  • Rumianek, paczula, melisa, ylang-ylang pomoże się zrelaksować.

Oprócz barwników woskowych, materiałów wykończeniowych i olejków eterycznych na pewno trzeba knota. Jeżeli podstawą do świec wziąć gotowych Świece domowe, użyj knota, który jest w nich. Jeśli są odlewane z czopów świec sprawiają, że knot zwykłej nici bawełniane i nici do szycia. W tym celu wystarczy cienkich nici bardzo ciasny splot, na przykład konwencjonalny warkocz, albo nawet szydełka. Następnie tampon impregnowany jest cieczą wosku (parafiny) i pozostawiono do utwardzenia.

I, oczywiście, tworzą czopek. Forma literami – to, na przykład, zwykle skórka pomarańczy w kształcie miseczki. Dla pływające świece mogą być używane jako przypadek metalowymi korkami od butelek. Jednak trzeba będzie pływać w każdej świecy, szerokość (średnica), która jest większa niż jego wysokość. Cóż, do odlewania świec można użyć dowolnego metalu, silikonu lub formy z tworzyw sztucznych (formy do pieczenia kubki z miseczkami jogurt, pudełka z sokiem lub mlekiem, formy do produkcji mydła). Krótko mówiąc, wszystko, co do którego można wlać gorący wosk, a następnie wyjąć wtyczkę zamrożone. Oznacza to, że dolna część formy powinna być taka sama jak wielkość otworu w górnej części pojemnika, albo mniej.

Oprócz tych materiałów i urządzenia do wytwarzania świec przygotować ostrze tarką i panewki na łaźni wodnej. A po tym, można bezpiecznie przystąpić do procesu.

Sposób wytwarzania

Aby dokonać świeca w domu jest naprawdę bardzo proste. Najpierw musimy posiekać wosku. Aby to zrobić, delikatnie rozbić iskry lub żużel na kawałki i usunąć te części z knotem. Następnie, te kawałki wosku trzeć na tarce zwykłej. Na kolorowych kredek woskowych świec nastrogat i wymieszać z pokruszonym frytki parafinie. W przypadku korzystania z barwnika spożywczego, wysuszyć przed rozpuszczenie w niewielkiej ilości wody. Ten roztwór lub płynne barwniki, wówczas wystarczy wpaść stopionym woskiem.

Z dużym wyprzedzeniem, przygotować knota i wypełnij formularz do świec. Jeśli masz jednorazowych form i mogą zrobić dno niewielkiego nakłucia, przebicie dna środku i włożyć knot, zabezpieczając tyły wiązki. Forma naczynia smar płynny detergent i zabezpieczyć knot na wykałaczki (kij grilla, mówił), ciągnąc go za pomocą formularza i oddanie wykałaczkę na krawędziach. Oznacza to, że bezpiecznik powinien być dokładnie w środku formularza, rozciągający się od dołu do góry. I nie zapominajcie, że na krawędzi formularza należy pozostawić na co najmniej kilka centymetrów wolnej knota (rany aż wykałaczką).

Teraz krotnie wosku w wiadrze, słoja lub małego rondla i umieścić zlewkę w łaźni wodnej. Na średnim ciepła topi wosk i pozostawić do rozpuszczenia barwników. Do świec zapachowych kapie wosk w kilku kropli olejku. Wprowadza się ciekłą parafinę oraz jeszcze gorące dokładnie wypełnić przygotowanej formy i pozostawiono do zestalenia się świecę.

Jeśli używasz formę, w której niemożliwe jest, aby otwór na knot, a następnie postępować w następujący sposób. Topi wosk, Zanurzyć knota w nim i powiesić pionowo na gwint się sztywne, proste. Wlać wosk do formy i pozostawić do stwardnienia świeca. W tym czasie twardnieje i knota. Teraz podgrzewać igłę metalową i zrobić w środku otwór świecy. Następnie wprowadzić tampon i dokładnie wypełnić otwór ciekłej parafiny.

Mrożone, usunąć świecę z formy. Aby to zrobić, wystarczy umieścić świecę w postaci gorącej wodzie na kilka sekund i pociągnąć knot – świeca jest łatwo wypaść z formy. I nie zapomnij, aby przeciąć węzeł z tyłu w dolnej części formularza, jeśli są tak zamocowane w knot świecy.

Pozostaje do dekoracji świec. Można po prostu ozdobić go z koralikami lub kulek, delikatnie podgrzać suszarką świecy, kulki łatwo wcisnąć do wosku. Taśmy, wstążki i koronki tylko owinąć wokół świecy poprzez umieszczenie na kleju. A jeśli używasz serwetki do decoupage, krój motywem odpowiedni rozmiar, należy podłączyć ją do świecy i ciepłej łyżka razladte serwetką. Ciepło topi wosk tkaninami i wzór nadrukowany na powierzchni świecy.

Żel świeca

Jeśli świeca wosku wszystko jest jasne i proste, a co świec żelowych? Można zrobić świecę w domu? Tak, to możliwe! Aby to zrobić, trzeba będzie:

  • Żelatyna;
  • Glicerol;
  • Tanina;
  • Wzmocnione knota;
  • Przezroczysta postaci.

Gliceryna i garbniki można kupić w każdej aptece i użyć zwykłej żelatyny – jedzenie. Wzmocniona knot można kupić w sklepach dla robótek lub zbrojonego (trudno zrobić normalnego parafinowego) knota. Barwniki do świec żelowych dopasować zhirorastovrimye. Ważne w procesie wytwarzania świecy żelu – świecę nie daje masy do wrzenia, poza mętny żel. I drugiego. Jeśli używasz świece do dekoracji łatwopalny materiał (suche płatki róż, na przykład), to knot musi być włożona do świecy nie do dna, który ma zakończyć się powyżej poziomu, na którym palny wystrój.

Więc przygotować masę świecy. W dwadzieścia cztery części wody ma pięć części żelatyny trzydziestu pięciu części gliceryny i dwie części taniny. Żelatyna napełnić ciepłą wodą i dodać dwadzieścia pięć części gliceryny. Mieszaninę ogrzewa się (nie gotować!) W łaźni wodnej aż do uzyskania jednorodnej masy. W innym naczyniu zmieszać Dziesięć części gliceryny taniny, mieszać zarówno mieszaniny i ogrzewa. Otrzymaną masę wlewa się do formy, w której świeca wstępnego zamocowania knot (jak ma to miejsce w przypadku świec parafinowych).

Dekoracyjnych świec żelowych używać odpowiednich materiałów: koraliki, kamienie, muszle, gałązki. Ale najpierw namoczyć te elementy lub parafinę, a następnie umieścić je w dolnej części formularza, wypełnić go z dużo świec, a następnie delikatnie potrząsnąć formularza. Koraliki i kamienie będą się losowo w całej świecy.

To prawda, własnymi rękami, a można nawet zrobić ozdobną świecę bez specjalnych umiejętności. Zrobić! Bądź kreatywny, spróbuj, eksperyment – i wszystko można dostać!

load...