Jak zrobić świece tworzyć dekoracje własnymi rękami

Zawartość:

U zarania ludzkości ogień był jednym z głównych symboli życia. Dzięki ciepła i jasności wczesnych ludzi mogli ogrzać się przy ognisku i oświetlania swoich jaskiń, nauczył się gotować, piec ware i broń odpuszczania. Ogień dał nam kobietom, główną rolę: jego pojawienie się, mamy głównymi strażnikami wartości rodzinne – dom. Jest to związane z ogniem, większość starożytnych magicznych obrzędów. Jego moc i może jeszcze sprawić, że ludzie drżą, bo nie każdemu udaje się ugasić ogień, nawet przy użyciu najbardziej zaawansowanych narzędzi i technik.

load...

Świece – jest to symbol tego, jak ludzie nauczyli się okiełznać ogień i zmusił go do być dobre. Ale nawet ich ciche ciepłe i tajemnicze światło, które świeci tak często w miłości romantycznych wieczorów, święto świąteczny Nowy Rok i inne uroczystości – to tylko mała iluzja naszej władzy nad ogniem. Nie jest to spalanie płomień świecy może cieszyć się na zawsze? To jest tak zmienny, tak nietrwałe i pozornie bezbronny, ponieważ może zanikać nawet nasz oddech. Ale posiada ogromny pierwotną siłę, która może zniszczyć i obrócić w popiół wszystko dokoła. To właśnie ta dwoistość, moc, za pozornej słabości, i sprawia, że ​​płomień magii świec i piękne.

Więc dlaczego nie spróbować ozdobić swój dom własnoręcznie wykonane Te małe dekoracyjne zbiorniki, ogień? Jest całkiem możliwe, że staną się one nie tylko oryginalnym uzupełnieniem wnętrza, ale również przejąć funkcje specyficzne uroki chronić nasz dom z zewnątrz ujemna. I aby te oryginalne i użyteczne gadżety bardzo dużo łatwiejsze niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.

Materiały do ​​produkcji świec w domu

Jako podstawę do stworzenia tego typu dekoracji wymagają zwykłej stearynę lub parafinowe świece, które można kupić w każdym sklepie z artykułami żelaznymi. Pewnie masz w domu w razie problemów elektrycznych. Stubs zmieścić nawet ten sam kolor. Wosk będzie również doskonałą podstawę, aby dekoracyjne świece w domu. Za to lepiej, aby przejść do rynku, na którym sprzedają produkty pszczelarstwa. W tym przypadku należy pamiętać, że produkty parafinowe spalić szybciej stearynę i wosk początkowo mają przyjemny zapach, ale ten materiał jest bardziej kapryśny i nowicjusze nie od razu można z nim pracować. Dlatego, aby zacząć tworzyć Practice iskra tańszych materiałów (stearyny lub parafinowych).

load...

Jak knota najlepiej jest używać nici bawełnianych skręconych przewodów. Doskonale nadaje się do tego wątku „nici”, na pewno mają w arsenale każdego szwaczka. Knot rozliczeniowy ma również wielkie znaczenie. Tak więc, jeśli robisz drobne woskowe świece, użyj grubą nić, skręcając im nie jest bardzo napięty, dla stearyny i parafiny jest lepiej wziąć bardziej subtelne, ale aby opaski ciasno.

Nie zaniedbuj tych zaleceń przez skręcenie knota. Ze względu na swoją grubość zależy od jakości płomienia przyszłego produktu. Jeśli jest nadmierny, świece będą palić jeśli niewystarczające – będzie stopniowo zanikać. Ale nawet łatwiejsze w użyciu gotowych knoty, które zostały zakupione w parafiny lub stearyny produktów. Stamtąd można je wyjąć, pokroić każdy na pół wzdłuż świecy.

Oprócz tych dwóch elementów, nie można zrobić bez formy. W ich wyborze należy zdecydować w jakiej formie chcesz, aby świece dekoracyjne dla domu. Mogą być odlewane, który jest usuwany z formy, albo być w niej jako piękne ramy. W pierwszym przypadku można użyć dowolnego plastikowy pojemnik na dnie, które mogą być łatwo wyciąć otwór pod knot: pudełka jogurtu, słoik spod kremu, formy plastikowe z pudełek ze słodyczami i tak dalej.

Dla początkujących to lepiej wybrać te same pojemniki, które mają gładkie ściany wewnątrz, bez stłuczki, ponieważ to, co pozwoli na łatwe usunięcie gotowych mrożonych świece. Ale z drugiej strony, ulga na powierzchni form tworzenia produktów piękny wzór. Dlatego też, wybór należy do ciebie. W drugim przypadku można używać przezroczystych i nieprzezroczystych pojemników: szklane kubki, miski lody, miedź, okulary srebra i porcelany wino i inne statki, które – do smaku – będzie mógł stać się godnym zewnętrzna powłoka świecami. Wszystko to bez trudu będzie można znaleźć w każdym domu.

Potrzebny będzie również kije drewna do mocowania knota. Aby to zrobić, należy wykonać zwykłe wykałaczki. Jeśli chcesz, aby kolorowym świece ozdobne, prosimy zestaw kredek woskowych. Z ich pomocą, produkty są bardzo łatwe do uzyskania wymaganej kolor. Aromatyczne świece ozdobne jest łatwe do wykonania w obecności olejków eterycznych (wszystkie z wyjątkiem różu, który ma bardzo nieprzyjemny zapach po podgrzaniu).

Jako dodatkowa dekoracja może być stosowany ziaren kawy, odmiany ziaren, perełek, małe kamyki, muszle morskie, szkła i tak dalej. Nie zapomnij o miski, w której topi się stearyny, parafiny lub wosku w kąpieli wodnej. Jak widać, prawie wszystkie składniki do produkcji świec domach są bardzo przystępne i łatwe.

Proces produkcji świec w domu

Kiedy staje się jasne, że będzie trzeba utworzyć taką piękną i użyteczną ozdoba do domu, można przejść do procesu pracy. W pierwszym przypadku skupimy się na, jak się uczyć, jak zrobić świece, które mają być usunięte z formy. Jest to najprostszy i najszybszy sposób, więc lepiej zacząć z nim. Następnie, stanie się podstawą dla innych opcji.

Przede wszystkim, należy usunąć knoty świec zakupionych w sklepie, a następnie wyciąć same produkty na małe kawałki i umieścić je w rastaplivatsya łaźni wodnej. Jako główny zbiornik jest najlepiej użyć wiadro, garnek z dziobkiem lub regularnego kubka. To będzie łatwo wypełnić gotowy materiał w dowolnym, nawet bardzo wąski kształt. Jeśli nie masz w domu potrawy, należy zwykłym puszka, które mogą być spłaszczone, dzięki czemu pozory dziobek.

Dopóki baza dla domowej roboty świece topiony, czy niektóre formy przygotowania, gdzie będzie musiała zamarznąć.

Tak więc, jeśli planujesz następnie usuwane z nich gotowych produktów, najprostszym sposobem, aby postępować w następujący sposób. Na dole plastikowym pudełku z wybranych zrobić mały otwór i wstawić go w przyszłości wick mocowania guzki. Ważne jest, aby ustawić go pionowo i dokładnie w środku formy świec, ponieważ jest to w jaki sposób można zapewnić, że podczas spalania jednolity produkt. Aby ułatwić zadanie podjęcia wykałaczki (ołówek tie) przez jej wolny koniec knota i scentrowania względem kształtu.

W opisywanym procesie oznaczało, że dno jest używany do wypełnienia zbiornika stałaby się w górnej części świecy, więc dbać o odpowiedniej długości knota. Jeśli zrobisz to sam, należy moczyć wątku roztopionego wosku, parafiny lub stearyny. To daje knota niezbędną sztywność i zmniejszyć straty materiału przez otwór w dnie, kiedy wlać do zbiornika do utwardzania. Formy Sami nasmarować olejem roślinnym – dzięki czemu będą w stanie łatwo wyjąć gotową świecę. Nie zniechęcaj się, jeśli nie stracił z oczu tego punktu. Po utwardzeniu zastępczej dno formy pod strumieniem ciepłej wody – metoda umożliwia również łatwe do usunięcia produktu.

Teraz przygotować materiał barwiący. W tym celu drobno nastrogal kolorowe kredki i vsypte powstałe wióry do zbiornika, gdzie stopioną stearynę (wosk parafinowy). Użyj najcichszy proponowanych kredki więc szybko rozpuści. Tłusta fundamentem tej zaimprowizowanej barwnika pozwoli mu łatwo wchodzić w interakcje z wosku, stearyny i parafiny. Dokładnie wymieszać wszystkie drewniany kij.

Jeśli nagle trzeba pamiętać, aby używać gwasz czy akwarela, natychmiast odrzucić ten pomysł. Powłoki oparte na wodzie są nie pozwalają one rozpuszczają się w materiale bazowym, osiadają na dnie i tworzą nieestetyczne płatków. Dlatego jest bardzo ważne, aby stosować barwnika zawierającego tłuszcz. Jeśli jesteś w domu lub w najbliższym sklepie z artykułami biurowymi nie było kredki woskowe, zamiast nich mogą wziąć szminkę lub miękki odcień kremowy. Powinny one także być kruszone i dodano do podstawy w łaźni wodnej.

Gdy masa jest gładka i ciecz, to jest wypełnienie w postaci przygotowanej wstępnie. Pamiętaj, że fundacja nie może doprowadzić do wrzenia – właśnie dokładnie rozpuścić materiał. Wypełniony wosku parafinowego (wosk, stearyna) formie musi być pozostawiona do zestalenia. Nie starają się przyspieszyć ten proces, wysyłając je w lodówce lub zamrażarce. Ostry spadek temperatury spowodować pojawienie się brzydkich pęknięć na powierzchni produktów. Więc niech iskra wziąć pożądanego stanu w temperaturze pokojowej.

Aby dobrze zrozumieć, jeśli zamrożone swoje projekty dekoracyjne, dotknąć ściany i dolnej części formularza. Jeśli one chłodne w dotyku, nadszedł czas, aby ocenić wyniki. Aby rozwiązać ten węzeł w dolnej części formy i delikatnie nić z góry. Nie zniechęcaj się, jeśli nie można dostać produkt w pierwszej próbie. Formy z tworzywa sztucznego na ogół mogą być cięte lub umieścić na trzydzieści sekund w zamrażarce, a następnie umieszcza w gorącej wodzie. To wszystkie świece ozdobne gotowy. Pozostaje tylko wyregulować długość knota, a to jest możliwe, aby je zapalić.

Jak zrobić markowe świece?

Oczywiście, teraz można użyć innych materiałów do produkcji takich produktów i barwienia dom. Needlewoman nabyć specjalne formularzy do wypełnienia, gotowych pigmentów, które mają postać tabletek, i tak dalej. Oczywiście, podstawowy proces tworzenia tego typu dekoracji jest prosta, więc dalsze ulepszenia tylko pomóc, aby swoje kreacje jeszcze piękniej.

To może być wykonane inne przykłady wykonania nadzwyczajnych świec według algorytmu opisanego powyżej. Wlać do spodzie formy wcześniej wybranych elementy dekoracyjne w postaci ziarenek kawy, kulki lub kulki. Warstwa nie powinna być grubsza niż dwa centymetry, w połowie zrobić lekkie wgłębienie. Stopiony baza do wypełnienia formy stopniowo poza pływak wystroju powierzchni. Po ustawieniu pierwszej warstwy w taki sam sposób do drugiego i tak dalej aż do wypełnienia kształtować top. Zauważ, że w tym przypadku jest mało prawdopodobne, aby iskra zapala długo ta została zablokowana przez dekoracyjnych elementów wewnątrz. Jednak są one w stanie stać tylko oryginalny, ręcznie robione ozdoby dla domu lub służyć jako mały oryginalny prezent dla rodziny i przyjaciół.

Ten sposób tworzenia iskry sugerować, że produkt spełnia szczyt góry formularza. W procesie zestalania się knot stanowi niewielką depresję, konieczne jest również, aby wypełnić w fundamencie. Na zakończenie świecy można związać wstążką. Dla lepszego utrwalenia owinąć jej produktu i prasowania na gorąco materiału łyżkę. Jeśli chcesz, aby pachnące świece, a następnie nanieść kilka kropli oleju w bazie przed powodzią go do kształtu.

Jeśli chcesz stworzyć produkt, zawsze można rozpalić ogień i cieszyć się grą na wystrój, a następnie przejść na drugą stronę. Usuń gotowego świecy z formy i miejscu przez kilka sekund w kuchence. Teraz ciepły baza pozwoli trzymać się jakiejkolwiek biżuterii. W tej formie nie przeszkadzają, pozwalając na swobodne ogień spalić aż świeca nie jest Istan.
Piękny wygląd produktu w przezroczystym szklanym pojemniku. Aby to zrobić, potrzebujesz tylko dobrą poprawkę na dole knota, zrób to z ciężkim ciężarka.

Szczególnie imponująca praca będzie, gdy będzie składać się z dodatkowymi warstwami oryginalnych elementów dekoracyjnych, i subtelne odcienie. Ażurowe produkt otrzymuje się, gdy forma przed wylaniem podstawy wypełnienia pokruszony lód, przed zamocowaniem go tam gotowy warsztat świeca jasny kolor. Gdy wosk (stearyna, wosk) zastynut, trzeba będzie tylko wylać pozostałą wodę i podziwiać efekt.

Nie bój się eksperymentować, przy użyciu różnorodnych materiałów i technik do produkcji świec. Zaopatrzyć się w specjalnych znaczników zwanych obwodów. Mogą być malowane na powierzchni produktów. Specjalne naklejki pomogą Ci stworzyć dekoracyjne świece w technice decoupage. Rozłożone wzdłuż krawędzi suszonych kwiatów, bambusa, cynamon, suszone owoce, nasiona – wszystko to będzie doskonałym elementem wystroju dla swoich produktów.

Muszle przywiózł z wakacji na wybrzeżu, będzie okazją do dokonania świeca w marynistycznym; wlewa się do form do deserów swoje wytwory będzie w postaci wyrobów cukierniczych. Jeśli się zawiesić tego niezwykle twórczego procesu, może się okazać, że oryginalny dekoracyjne drobiazgi parafiny, stearyny lub wosku będzie oryginalną kartę, a przyjaciele są proszeni robić i coś do nich zamówić. Bądź kreatywny, wyszukiwania i perfekcja!

load...